Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

PTW to inna bajka niż standardowe konstrukcje AEG, nie jest kompatybilna ze standardem TM.

Kolega pytał ogólnie o repliki M16 a nie AEGi w standardzie TM więc PTW jak najbardziej pasuje. I jakby nie patrzeć jest to AEG. Bardzo udziwniony i unowocześniony ale jednak.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Powoli:

 

Jak dla mnie, to autor pytał o repliki M16 z burstem.

Nic nie sugeruje, że chodziło o AEGi w standardzie TM. Więc mogą być też w standardzie PTW czy gazowe.

Jedyne co napisał, to to, że mają być fabrycznie z burstem:

(ale nie custom/zamowienie)

 

Zatem gazówki M16 oraz PTW z burstem w standardzie całkowicie pasują.

 

"Stock" oznacza wersję sklepową.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Jakieś przykłady?

 

Chodziło mi głównie o repliki typu PTW/CTW, ale spory kawał czasu temu widziałem na (chyba, dokładnie nie pamiętam) WGC replikę standartu TM z burstem. Nie wiem cóż to była za firma - M-ki mnie zbytnio nie fascynują, zapamiętałem jedynie możliwość strzelania burstem, co w replikach nie jest codziennością i w dziale "AEGs" rzucało się w oczy.

Link to post
Share on other sites
W 1981 roku Colt przedstawił prototyp (opracowany wspólnie z USMC) oznaczony M16A1E1. Nowa wersja miała nową lufę o krótszym skoku gwintu, nowy regulowany celownik, inne łoże. Na żądanie USMC karabiny pozbawiono możliwości strzelania ogniem ciągłym (możliwość strzelania ogniem pojedynczym i seriami trójstrzałowymi).

W 1982 roku M16A1E1 otrzymał oznaczenie Departamentu Obrony: US Rifle, 5.56mm, M16A2

 

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_M16

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...