Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ostatnio latałem na strzelanki w kamizelkach w OD z ładownicami w MC i w mundurze MC, jednak zwłaszcza po dokładniejszym przyjrzeniu się zaczeło mnie to denerwować bo oliwka mimo tego że mało jej było spod ładownic widać okazała się za ciemna do MC i za bardzo kontrastująca. Z racji tego że zanosi się na poważniejszą wymianę szpeju szukam jakiegoś koloru opo który sprawdził by się do munduru w MC i jakiegoś do lasu (marpat/woodland). Czy np CB by się nadał ?

Edited by Marcin_BM
Link to post
Share on other sites

Najpierw proponuję się zastanowić, czy w jakimś zakresie Twoje umundurowanie/oporządzenie ma odtwarzać jakieś konkretne siły/ekipa ją odtwarza. Potem jak już ustalisz co wybierz opcję z oporządzeniem. Jesli ma być MCCUU to oczywiście CB i to dla wersji desert jak i woodland, tak jak wskazuje kolega Frontal. Rekomendowałbym jednak kontraktowe (lub przynajmniej dedykowany producet) oprządzenie w CB bo jak wiadomo każda podróba ma inny kolor i niekoniecznie jest to CB :)

Edited by Sanders
Link to post
Share on other sites

Najkrócej mówiąc kamuflaż munduru nie powinien kontrastować z kamuflażem sprzętu, MC jest raczej jasnym kamuflażem a OD ciemnym. Więc CB bardziej pasuje do MC. CB do lasu? Moim zdaniem średni pomysł :???:

Link to post
Share on other sites

Ja mam Camogrom, czyli Multicam i szpej w wuzecie (kamizelka) oraz ładownice w Ciemnym Khaki. Jakoś nie narzekam, zwłaszcza że jak leże, kucam kamizelki w sylwetce prawie nie widać, a te nieregularne przepaski (widoczne elementy ciemniejsze) jeszcze bardziej rozbija sylwetkę.

Link to post
Share on other sites
CB do lasu? Moim zdaniem średni pomysł :???:

A to niby czemu? Że niby do lasu to tylko zielenie się nadają? Każdy las jest taki sam w każdym miejscu i o każdej porze roku? No bez przesady. CB też się nada. Może nie idealnie na obecną porę roku, ale jesienią i bezśnieżną zimą będzie cacy.

Coś mi się wydaję, że temat doboru kolorystyki oporządzenia był już nieraz poruszany i z tego co pamiętam, to nawet konkretnie jeżeli chodzi o MC czy CG. Osobiście polecam zarówno zielenie jak i brązy, większego znaczenia nie ma, po prostu nie wpadnij tylko na używanie w "terenie zielonym" czarnego oporządzenia i będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Szanowny Kolego Rumun - każdy ma swoje preferencje co do kamuflażu i umundurowania. Nie ma takiego wzoru, który byłby idealny do wszystkiego. Ze swych obserwacji w terenie widzę, że CB w lesie mieszanym, a takich sporo na Pomorzu, dobrze spisuje się tylko późną jesienią i zimą, potem świeci jak psu (wiadomo co) ;-) i raczej gościu nie ma specjalnych szans zlać się z tłem. Zimą i późną jesienią, akurat rzadko kiedy strzelam - szkoda mi GB 8-), używam zimowego maskowania BW w białym kolorze, ewentualnie Gore BW, a mundurek CB odstawiłem na letnie wędrówki po Bieszczadach.

 

http://www.redsail.pl/galeria/1251212191.jpg

 

http://www.redsail.pl/galeria/1251212179.jpg

 

Zdjęcie z polskiego lasu, w sierpniu ubiegłego roku - pomyśl co by było jakbym miał na sobie CB :-F .

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Wybierz sobie jakąś jednostkę na której będziesz się wzorował i taki sprzęt kupuj.

 

CB dobry na 2,5 pory roku, RG na 3 pory roku. Sam wybierz. zagryź zęby i na coś postaw. ;-)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...