Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 nie działa :(


Recommended Posts

mam gietke JG,po zamontowaniu springa m130 i silnika G&P M140 High Torque oraz innych wzmocnionych części nie chce strzelać. Wcześniej na stockowym springu działał bez problemu. Próbowałem na innej baterii i też nic . Silnik reaguje niestety nie działa nic.. jeden raz tylko na początku zębatki ruszyły na moment,ale później już nic.

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites

problem jest taki,że silnik jest sprawny,ale po zamontowaniu nie naciąga sprężyny,bateria jedna jest ze strike systems,druga z firefoxa obydwie 9.6v ,kabelki niedawno wymieniane na modelarskie,kolega mi złożył,miałem wcześniej problemy z anti reversalem. Fotki mogę wrzucić po 21 .

Może to być wina tłoka?

Link to post
Share on other sites
Może to być wina tłoka?

Jak nam napiszesz, jaki to jest tłok, to będzie spore ułatwienie...

 

miałem wcześniej problemy z anti reversalem.

To znaczy?

 

Musisz być taki tajemniczy?

 

Może być elektryka, bateria, złe podkładkowanie, źle podpięty silnik...

Skoro kable były wymieniane, to znaczy, że ktoś to lutował. Warto też sprawdzić, w jakim stanie są styki.

Baterie, jeśli są naładowane, to odpadają.

 

Jaka jest prowadnica sprężyny i głowica tłoka w środku?

Robiłeś coś przy podkładkach?

O ile wiem, to w G36 JG są kiepskiej jakości zębatki, może to być też ich wina.

 

silnik jest sprawny

Ale może być odwrotnie podłączony. Kable wymieniał ktoś z głową? Czy obojętne mu było, który jest czarny, a który czerwony? ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

właśnie nie wiem jaki to jest tłok,prawdopodobnie element lub systema (rok temu kosztował ponoć 80-85zł.. kupiłem używaną replikę)

 

anti reversal po prostu przy składaniu gb wyskakiwał z miejsca,ale teraz wygląda na to,że jest na miejscu

 

styki wyglądają na dobre,kolega robił to z głową

 

prowadnica sprężyny typu vortex Elementa pewnie,głowica tłoka wyciszona nie pamiętam firmy,przy podkładkach nic nie robiłem, łożyska mam ślizgowe

Link to post
Share on other sites

Ok.

 

No to względnie wyeliminowaną mamy kwestię elektryki (przy założeniu, że baterie i lutowanie są w porządku).

 

Zostaje podkładkowanie lub silnik. Może silnik jest zbyt dociśnięty? Próbowałeś regulacji docisku?

Trzeba też sprawdzić, czy zębatki chodzą luźno, czy nie mają oporów.

Coś, co nie przeszkadza przy M110 może być problemowe przy M140.

 

Jakie tam są zębatki i AR? Stock?

 

Może się zdarzyć tak, że AR blokuje zębatki przy zamkniętym GB.

Link to post
Share on other sites

To powiedz koledze, że podkładki akurat tutaj nic nie zdziałają. Przydają się jedynie gdy chcesz polepszyć pracę zębatek i żeby nie zjeżdżały się łożyska. Ewentualnie mogła jedna gdzieś wypaść i zablokować mechanizm. To tak po pierwsze.

 

Po drugie, troszkę za mocna sprężynka jak na te części. (Zębatki, tłok)- życzę powodzenia.

 

Po trzecie, baw się dobrze. Rozkręcaj, pomęcz się, poświruj, pokombinuj. Liczymy na Ciebie.

 

Po czwarte, ja obstawiam, że po prostu coś nie tak zrobiłeś podczas składania GB.

 

Wreszcie po piąte- Twoje zdjęcia możemy rozbić o kant kuli, bo nic nie wnoszą do tematu. Po za tym, żebyś mocniejszy tłok sobie kupił jak na M130.

 

Więcej fotek, złożonego GB ! (tylko z jedną połówką, druga niech leży obok, żebyśmy widzieli co jest w środku)

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

To powiedz koledze, że podkładki akurat tutaj nic nie zdziałają. Przydają się jedynie gdy chcesz polepszyć pracę zębatek i żeby nie zjeżdżały się łożyska. Ewentualnie mogła jedna gdzieś wypaść i zablokować mechanizm. To tak po pierwsze.

 

Po drugie, troszkę za mocna sprężynka jak na te części. (Zębatki, tłok)- życzę powodzenia.

 

Po trzecie, baw się dobrze. Rozkręcaj, pomęcz się, poświruj, pokombinuj. Liczymy na Ciebie.

 

Po czwarte, ja obstawiam, że po prostu coś nie tak zrobiłeś podczas składania GB.

 

Wreszcie po piąte- Twoje zdjęcia możemy rozbić o kant kuli, bo nic nie wnoszą do tematu. Po za tym, żebyś mocniejszy tłok sobie kupił jak na M130.

 

Więcej fotek, złożonego GB ! (tylko z jedną połówką, druga niech leży obok, żebyśmy widzieli co jest w środku)

I tu się mylisz, problem jest rozwiązany dzięki tym fotką.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...