Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Niestety zdjęcia dają dosyć ogólne pojęcie o konstrukcji - bo powycinałem fragmenty ze zdjęć prywatnych. Postaram się o zdjęcia przedstawiające właściwą konstrukcję kamizelki. Szyta na zamówienie jednostki. Posiada m.in. zintegrowany plecak, kaburę (wyciąganie z niej Glocka nie jest zbyt wygodne niestety). Co charakterystyczne dla izraelskich kamizelek nie jest przewidziana do łączenie z pasem biodrowym - tak jak to często jest w kamizelkach US. Generalnie IDF dosyć rzadko uzywa kabur i paneli udowych. Przykłady wyspecjalizowanych kamizelek: http://www.kata-bags.com/defcategory.asp?i...Id=2&ProdLine=2 KATA to producent wysoce ceniony.

 

Sayeretkam3.jpg

Sayeretkam1.jpg

Sayeretkam2.jpg

Link to post
Share on other sites

widziałem juz podobne kamizelki na isayeret.com, rzeczywiście wyciągnięcie z takiej kabury broni może być problematyczne (choć glock to nie desert eagle :lol: )

Generalnie jestem żydofilem, i wszystko co zrobią w dziedzinie uzbrojenia, czy oporządzenia mi się podoba, jednak niezrozumiała jest dla mnie idea zintegrowanego plecaka

reszta super...

Link to post
Share on other sites
Tym co wpadają na MP polecam rzucenie okiem na temat o mocowaniu magazynków (i nie tylko) do broni przez Izraelczyków.

 

Nie no te numery z wiązaniem wszystkiego do siebie albo do broni jakoś do mnie nie przemawiają...

 

Na MP było napisane, czemu to robią i do pewnego stopnia można to zrozumieć. Jednak tak jak napisał tam jeden z kolesi - czemu nie używają "drop bag'a" (czy jak to tam się zwie), tylko robią z siebie choinki??...

Czy ten ułamek sekundy jaki się zyskuje przy zmianie magazynka jest aż tak istotny, żeby w zamian użerać się później z magazynkiem majtającym się na sznurku zwisającym z lufy?

 

Dla mnie to dziwaczne... :|

-

Link to post
Share on other sites
Tym co wpadają na MP polecam rzucenie okiem na temat o mocowaniu magazynków (i nie tylko) do broni przez Izraelczyków.
Nie no te numery z wiązaniem wszystkiego do siebie albo do broni jakoś do mnie nie przemawiają...

 

Na MP było napisane, czemu to robią i do pewnego stopnia można to zrozumieć. Jednak tak jak napisał tam jeden z kolesi - czemu nie używają "drop bag'a" (czy jak to tam się zwie), tylko robią z siebie choinki??...

mozecie podac linka do tej dyskusji?

 

Czy ten ułamek sekundy jaki się zyskuje przy zmianie magazynka jest aż tak istotny, żeby w zamian użerać się później z magazynkiem majtającym się na sznurku zwisającym z lufy?

tam gdzie w gre wchodzi ludzkie zycie liczy sie kazdy zaoszczedzony ulamek sekundy

 

Dla mnie to dziwaczne... :|

vo Ty sie bawisz w wojsko a nie walczysz na prawde

Link to post
Share on other sites

skoro Oni uważają to widac im się to sprawdza. często gęsto jakieś specialne grupy policij czy Sf maja swoje wewnętrzne patenty które w innych formacjach by nie przeszły.

prosty przykład: w jednostkach amerykańskich(oczywiście specjalnych :D ) sprzęt jest poklejony taśmą zieloną(100 miles :D ) i nikomu to nie przeszkadza ma dzialać . tam obkleja sie wszystko:aby się nie przesuwało, aby bylo zamaskowane, aby coś doczepić do szelek,pasa,plecaka,spiąść przypiaść itp. a np. u nas?

popatzrcie na izraelskie paski do broni. Sa przemyslane i proste. Ale na zachodzie królują trzypunktowe.

Link to post
Share on other sites

Ok... Foka rzucił kilkoma truizmami, ale sądzę że sedno jest w pierwszym zdaniu napisanym przez Super. Z zamianą słowa "uważają" na "używają"... :wink:

 

Widocznie u nich się to sprawdza.

 

Dla mnie pozostanie dziwaczne. :wink:

 

Przetestuję sobie przy okazji ten patent, może się przekonam... 8)

 

 

Link do dyskusji:

http://www.militaryphotos.net/forums/viewt...pic.php?t=30665

 

 

P.S. Wypraszam sobie... ja się bawię w partyzantkę... :D

-

Link to post
Share on other sites

pohuju: wyjęcie magazynka z takiej ładwonicy jest cokolwiek trudne, szybciej jest mnie wyjac magazynek z kamizelki, przy złozonej kolbie trzeba sie troszkę z tym nagimnastykować, jesli z kolei poluznimy zapięcie to majta sie okurnie, przyczym zaznaczam iż magazynki asg są inne wymiarem od tych real stell, wiec tu moze być pies pogrzebany.

Link to post
Share on other sites

może taki mały OT ale to pytanie mnie nurtuje

poczytałem to forum, to zagraniczne do którego był link i dalej nie rozumiem po KIEGO GRZYBA oni robią z siebie choinki 8O

przecież ani to wygodne jak mag lata na sznurku pod bronią ani nic...

proszę mnie nie bluzgać :wink:

Link to post
Share on other sites

Tomek, stajesz się drugim Removem-zgryźliwcem. :lol:

 

Co do sznurowania/przyklejania rzeczy do siebie - to amerykanie i inni też tak robią. Dysputa dotyczyła głównie pierwszego magazynka. Nie jest to oczywiście reguła - tzn nie wszytskie jednostki tak robią, znajomi z duvdevanu i CSAR 669 nie robili...

 

Co do wątpliwości Brymera dotyczacych plecaków itp, to przypominam ze wiekszosc dzialan IDF to dzialania na terenie zurbanizowanym, działania prowadzone z pojazdów itp. Poza lasami na granicy z Libanem nie ma w Izraelu ani miejsca ani okazji do działań chocby zblizonych do LRRP na ten przykład. A do walki w mieście nie potrzebujesz Bergana. :)

Link to post
Share on other sites

wiesz, ale plecaki z tego co widać są dopiete do kamizelki - a nie założone na szelkach. w ten sposób podczas działania-albo ściagasz całą kamizelkę albo podaje ci coś kumpel albo masz nienormalnie długie ręce :lol:

chyba, ze jest jakiś patent, o którym chętnie się dowiem...

btw wielkich plecorów a'la bergen też używają :twisted:

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Wiem, że odkopuje zwłoki które zdźiebko nadgniły ale skoro jest taki topic to po co zakładać nowy ;)

 

idfil4.th.jpg

Jest ktoś w stanie zidentyfikować co to za kamizelki? Przejrzałem zahal.org jednak nic nie znalazłem. Wyglądają bardzo użytecznie ;) Chciałem zapytać się też o mundur - to co Ci panowie mają na sobie to standardowy mundur IDF? Wygląda na jakiś "grubszy" niż oferowany np. tutaj stąd moje pytanie ;)

Link to post
Share on other sites

No ja wiem, że daleko za amerykańskim - ale coś mnie zaczyna ciągnąć w stronę IDF i ich sprzętu - chciałem się dowiedzieć czegoś zawczasu :)

 

 

Wczoraj np. odkryłem, że bardzo rzadko ale mimo wszystko trafiają się Eotechy w IDF zamiast MARSów :) (tzn. znalazłem zdjęcie z 552 ;))

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...