Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poradnik: repliki z Allegro


Recommended Posts

Dwa ostatnie dni dyskusji w tym temacie utwierdziły mnie w przekonaniu, że muszę to jeszcze raz napisać:

1) w tym temacie nie prowadzi się dyskusji - temat ten służy jako katalog opisów broni z Allegro i nic więcej

2) forum to nie komis

3) spora część pistoletów/karabinów z Allegro to repliki o niezbyt oszałamiających (vide recenzje w tym temacie albo proponuję dzielić podawany zasięg przez dwa (albo od razu przez 3 :wink: )), lecz bardzo porównywalnych osiągach, więc zanim ktoś coś na temat kolejnego "cuda" z Allegro napisze, niech zapozna się z tym, co zostało napisane o podobnych gunach

 

Mam nadzieję, że to przypomnienie raz na zawsze zakończy niepotrzebne dyskusje w tym wątku.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja też sie dopisze

kupiłem na odpuście szotgun za 12zł niestety niewiem co to było przypominało mp5a ze stałą kolbą bez magazynka

niby gówno ale sprawował sie nieżle mocna sprężyna,ok 15 20m zasięgu skutecznego-strzelałem z balkonu 2 piętro do netalowej pokrywy na gararzu 8 na10 strzałów celne pokrywa jak kartka a4.

Podkusiło mnie rozkręcić tak też zrobiłem i bebechy sie rozsypały po całym pokoju już niedało sie poskładać

 

tak przy okazji ten p.799 cyma to jest ten ze srebrną lufą?

 

żeby nie powiększać to tu jak gdzies będzie to dajcie znać sprawiłbymse to

Link to post
Share on other sites

Może podziele sie najnowszymi przeróbkami w shotgunie...

1.OBCIĄŁEM kolbe w jej miejsce ładna zaślepka i uchyt do pasa...

2.lufa jest STALOWA szlifowana...

3.dorobiona muszka...

 

tyle a wyprzedzając pytanie "po co obiciąłeś kolbe skoro na allegro jest bez kolby" to mówie ze ja byłem jednym z pierwszych posiadaczy rzeczonego szotgana jak ja go kupiłem to marek miał ok 300pozytywów tylko a teraz....poza tym miał TYLKO trego szotguna w ofercie....

 

BTW ten p.799 to niejest to samo co ten bez kolby ze srebrną lufą

Link to post
Share on other sites

Cześć!

Jakieś dwa tygodnie temu kupiłem z allegro karabinek MP 5A8D.

Jestem z niego BARDZO zadowolony! Zasięg skuteczny to 20 metrów (to nie ściema!), ani jedna kulka z farbą nie rozwaliła się w lufie. Karabinek dosyć cięzki - 1,5 kg - choć wiadomo warto by było dociążyć. Nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się on z gry GTA Vice City:D

Fajnie jest się nim "pobawić" w mafię - świetnie leży w jednej ręce. Do karabinku bł dołączony celownik laserowy i latarka taktycznA

Link to post
Share on other sites

nie mogłem sie powstrzymać i kupiłemto http://www.taniemilitaria.pl/?p=productMor...d90a94793751460 do eksperymentów oczywiście

a więctak

z opisem zgadzają się tylko wymiary ,obecność lasera,okularów i instrukcji

zasięg 9 -10 m skuteczny na 15 20 m siało po całym garażu ani jedna kulka nie trafiła w pokrywe

jest ih 66 liczyłem

 

lufa 5 części-3 od luy 2 krutkie łączące ją z ta częścią gdziejest kulka przed strzałem rozmiar prawie 7 mm cała jest ruchoma brak HU

 

tłok lekkonieszczelny długi cienki przelot przy naciąganiu zachacza o korpusobudowy

przykręcona jest do niego dżwignia naciągu o dziwo metalowa z plastikowym chwytem

 

sprężyna mocna brzęczy po strzale

 

kolba zdejmowana z gumową stopką dociążona 2 zardzewiałymi metalowymi prętami

 

korpus trzeszczy przy naciąganiy dociążony 1 zardzewiałym prętem selaktor ognia atrapa

 

ta przednia część gdzie jest lufa też 1 zar-ły pręt można go odłączyć od korpusu ale wtedy lufa razsypuje się ma 3 części te 2 małe są ćiasno wsadzone

 

tzw lufa zewnętrzna ta częśc z krutkim odcunkoem na przodzie jest wsadzana na wyżej wymienioną część no i sie rysza na wszystkie strony

 

atrapa lunety niby mierzy z 5 m kulka trafia 9 10 cm pod cel tyle ile wys lunety

laser na ok 20 m plamka wielkości 5 zł tyle że owalna nieda sie ustawić

przyrządy celownicze też atrapa nieda sie mierzyć

 

magazynek mieści 68 kulek wsypuje sie od dołu żeby załadować trzeba obrucić "broń" do góry nogami skutecznie w magu jest 10 kulek niezawsze się zsypują szkoda że niema zapasowych

 

ogulnie durzo miejsca na dociązanie jak sie postarać było by 8-9 kg

materjał dość dobry giętki możliwe że wytrzymały

nieżałowali śrubek(19 ma karabinie i 5 na magu)

wyciągnięty z pudełka tylko do strzelania w domu

wymaga obrubki.pare godzin może dni na wyschnięcie kleju i bedzie ok

Link to post
Share on other sites

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=48786647

jak ktoś chce z tego strzelac na stzrelankach to neich lepiej kupi pistolet z bazaru :lol: magazynek mieści 6 kulek :cry: , lufa ma może z 3cm potem tylko zewnętrzna :cry: ,kurek sie co prawda odgina ale odrazu wraca na miejsce :cry: a teraz najlepsze z 2 m. nie trafiłem z tego w czapke buhaha :lol: a jedyne co jest w nim fajne to to że jest nawet podobny do komisarza :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kupiłem na allegro G36 firmy Double Eagle.

 

Zasięg: no będzie ze 20 m

Zasięg skuteczny: 5 m :D

Zasięg laserka: w nocy ze 30 metrow max, tyle że on chyba nie służy do celowania bo już przy 5 metrach jest metrowy odchył :P

Kolimator: hmmm, zdemontowałem go od razu :D

Materiał: plastik nie jest najgorszy, myślałem, że będzie słabszy

Lufa: plastikowa o długości 12 cm

Ciężar: troche za mały jak dla mnie

Wnętrzności: wszystko plastik oprócz spręzyny i śrubek

 

Tydzień po zakupie stwierdzam, że trzeba go przerobić. Planuje dać aluminiową lufe, dorobić hop up, wsadzić troche mocniejszą sprężyne, wzmocnić bebechy, żeby się nie połamały, trochę go obciążyć. Może po przeróbkach coś z niego będzie :D

Link to post
Share on other sites

ja kupilem sobie dla funu 1 shotguna (jakis shit) od goscia kilo9 i niestety nie strzelal wszystko plastikowe i nie bylo opcji by do lufy dostala sie kulka wiec sie wkurzylem i rozwalilem go o sciane ale pozniej uznalem no coz kupie soboie mp40;)

lubie ta giverke bo duzo gralem w cod i zawsze niemcami to co mi szkodzi jak bedzie syfiasta to na sciane przywiese;)

wyslalem kaske i przyszla. powiem nawet ze 1 wrazenie bylo fajne co nieco trzeba bylo poskladac ale nie bylo tak zle. jest strasznie lekkie ale bylem z ta givera na strzelaniu :idea: i to byl blad :D giverka na poczatku nizle nosila (ale po przyzwyczajeniu do aega to mnie to wkurzalo) denerwujacy jest odglos strzalu i ciezar (jest strasznie lekka) rozkladana kolba nawet fajnie wyglada no wszystko cacy gdyby pomalowac obciazyc i walnac na sciane;) do strzelania jesli juz to tylko w budynkach;)

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

O tym właśnie MP40 jest topic:

http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=12620

 

Nie chcąc się za bardzo powtarzać powiem tylko, że kupiłem tą replikę z sentymentu dla "oryginału" i w sumie nie żałuję (za taką kasę to jest rzecz OK). Teraz zastanawiam się nad tym, jak poprawić jej wygląd. Z pewnością trzeba się pozbyć napisów w rodzaju "Double Eagle, Made in China", bo niestety producent dał takie właśnie, zamiast "oryginalnych" :(

Gambler, masz może pomysł, czym pomalować replikę, żeby wizualnie była prawie identyczna z oryginałem? Farby do modeli chyba by wyszły za drogo, bo jednak gun jest duży ;) W procesie malowania można dodać efekt lekkiego "wyobijania" sprzętu (wygląda jakby nieco gołej blachy wyłaziło spod farby). Macie może Panowie jakieś doświadczenia z dorabianiem orginalnych napisów "eksploatacyjnych"? A może by tak wtopić wygrawerowaną blaszkę? Proszę o jakieś sugestie (może nie koniecznie w tym topicu, a w tym poświęconym tym właśnie "allegrowym" modelom MP40).

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale jeśli chodzi o tego MP40, to nikt nie napisał, że to jest dobra "broń" ASG ;) Nie da się tego porównać do produktów CA, nie wspominając o TM. Chodzi o to, że jest to replika dość popularnej broni niemieckiej z II WŚ. Jeśli przeczytać co się o tym produkcie pisze, to raczej można wywnioskować, że jest traktowany jako okaz "wystawowy" (czyli "na ścianę") albo reenaktorski (po dokonaniu przeróbek oczywiście). Nie zaś jako "pełnowartościowy" ASG. Myślę, że nie jest dobrze zbyt "ortodoksyjnie" podchodzić do zagadnienia. Są tacy, którym chodzi o zabawę w odtwarzanie historii i o ASG "w jednym". W przypadku np. wojny wietnamskiej, czy innych późniejszych konfliktów sprawa jest dość prosta: są fajne repliki i tylko cena decyduje o tym, co się wybierze ;) Jeśli zaś chodzi o II WŚ, to chyba tylko Thompson doczekał się porzadnej wersji airsoftowej :( A co ma zrobić człowiek, który chce wyglądać jak Niemiec, czy polski partyzant? Nie wszystkich bawi gonienie po lesie z aluminiowym odlewem i może cheliby też sobie postrzelać. Podobnie może nie każdy chce wynosić z domu dekowany oryginał (w końcu takie cacko jest dość kosztowne a do tego jest eksponatem "muzealnym"). Proszę więc o trochę więcej zrozumienia.

Link to post
Share on other sites

G36c double eagle - nie jest tak źle, jak sie wydaje. Z 13 kroków ( ok 7-8m) trafiam w puszke od piwa. Co prawda nie zawsze ( lufa ma chyba 7 mm :| ), ale jednak zasięg jest. Wystarczy kupić lufke alu i po kłopocie.

BTW zna ktoś dobre i łatwo dostępne sposoby zwiększania średnicy takiej lufy ? bo mam taką, ale ma tylko 6 mm średnicy, a nie mam pomysłu, jak ją zwiększyć.

Link to post
Share on other sites
BTW zna ktoś dobre i łatwo dostępne sposoby zwiększania średnicy takiej lufy ?

 

Ja zawsze szlifowałem papierem ściernym - najpierw o gęstości około 100 w celu usunięcia odpowiedniej warstwy metalu z wnętrza rurki a potem o gęstości 1000 żeby wypolerować i wygładzić powierzchnię. Potem jeszcze resztki opiłków usuwałem strumieniem wody i kawałkiem gąbki/szmatki. Ogólnie trochę roboty przy tym jest ale rurki dostępne w niektórych sklepach są troszkę zbyt ciasne. Dodatkowo staranne wyszlifowanie takiej rurki daje lepsze efekty niż kupienie już gotowej której nie trzeba szlifować. Ale nadal jest to gorsze niż firmowe lufy precyzyjne.

 

Trzeba tylko uważać żeby zwinąć kawałki papieru ściernego w wałeczki o odpowiedniej średnicy tak aby dobrze przylegały do ścianek rurki ale nie klinowały się w środku.

Link to post
Share on other sites

Kumpel wczoraj nabyl to:

 

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...&products_id=34

 

Mialem niestety okazje z tego postrzelac i potrzymac.

No wiec tak

Pudelko jest niczego sobie,ladnie zapakowane...wszystko git

Po otwarciu ukazuje nam sie emka nieco rozlozona wiec trzeba wszystko podokrecac.

Na stronie podane jest ze waga broni to ok 2kg ale za cholere tego nie czuc i po prostu przyjemnosci z trzymanai tego czegos nie ma zadnej bo jest po prostu przerzliwie lekka.

Jesli chodzi o dodatki to sa tam kulki...nawet bardzo duzo kulek z tym ze chyba koles je sam robil z ciasta do pieczenia bo sa zalosne i strach je wogole wkladac..ale plus ze jest ich tak duzo wiec moze ktos znajdzie dla nich jakis solidne zastosowanie.

Dodano takze laserek oraz latarke...latareczka nawet niczego sobie a jesli chodzi o laserek to moim zdaniem jest on najfajniejsza rzecza w calym tym zestawie...zasialby 3 malymi bateryjkami ktore takze zostaly dolaczone do calosci w liczbie 6.

Wyglada jest sredni..ani to ladne ani to brzydkie,po prostu moze byc

No i teraz najlepsze...czyli jak ta padaka strzela.

Juz powiedzialem ze pada wiec domyslec sie mozna bardzo latwo

Zaladowalismy te kulki co to ich bylo chyba ze 2 kilo

Zeby zaladowac bron trza sie troche wysilic ale jak juz mamy kulke gotowa do strzalu to pelnia szczescia ze sie udalo i mozna oddac strzal.

A teraz o samym strzelaniu

1 strzal-kulka leci lobem na 7 metrow

2 strzal-kulka leci do gory na jakies 30 metrow

3 strzal-kulka nie leci

4 strzal-kulka nie leci

wyciagam mag, wypadaja 2 kulki

5 strzal-kulka leci na 5 metrow lobem

 

Wkurzylem sie i mysle sobie ze to wina kulek wiec zaladuje bardziej profesjonalne 0,25g

 

Ide strzleac nowymi kulkami z nadzieja ze bedzie super

 

1 strzal-leze na ziemi i zwiajam sie ze smiechu,myslalem ze sobie zebra polamie od smiania sie..jeszcze takiego numeru nie widzialem...kulka pod nie wiem jakim katem ale tak pierdzielnela na bok ze od tego mometu nazywam ta bron kumpla "corner shoot"...bo naprawde z tych 25g mozna strzlac zza rogu...no po prostu smiech na sali..pozniej jeszcze sporo z nich strzelalem ot tak zeby sie posmiac

 

 

Wsnioski:

 

Jak kupicie to gowno to bedzie najwieksza strata kasy w waszym zyciu

Dziekuje za uwage

Link to post
Share on other sites

Witam, wszystkich forumowiczów. To jest mój pierwszy post więc wybaczcie ewentualne niedociągnięcia.

Zbieram na porządnego AEG ale że należę do niecierpliwych postanowiłem kupic allegrową sprężynkę i tochę postrzelać sobie na działce ;-)

Mój wybór padł na M4A1 RIS http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50461011. Pooglądałem, pomacałem, rozkęciłem i postanowiłem trochę go opisać.

 

1. Wygląd zewnętrzny.

Opakowanie steropianowo-kartonowe, w środku gun z odłączoną kolbą, przedni chwyt, magazynekn (19 kulek), okulary (wytrzymały strzał tym gunem z 1 m), cieniuteńki parciany pasek z zaczepami, minipaczuszka kulek (+/- 70 szt.)

Po złożeniu nie jest źle. To "coś" z czego jest zrobiony względnie dobrze "udaje" metal. Piszę "coś" bo na pewno nie jest to zwykly plastik, nie jest to też raczej ABS, ale nie jestem pewien. Niestety większość części stanowi jeden "odlew" - np. rączka transportowa "odlana" jest razem z body. Frontgrip rozkładany, choc lekko "lata" - podobnie kolba po rozsunięciu.

Jeśli chodzi o "tytułowy" RIS to od biedy można coś do tych plastikowych szyn przymocować ale np. przedni chwyt po dołączeniu nieco lata (ja uszczelniłem go "na ruska" kawałkiem taśmy izolacyjnej ;-))

Wadą, być może mojego egzemplarza, jest "latanie" końcówki lufy z muszką, przykręcanej do lufy zewnętrznej. Otóż gwint w lufie zewnętrznej jest nieco wyrobiony i śrubki się "przekręcaja" (uszczelniłem jw.)

Oczywiście oznaczeń oryginalnych nie ma. Jest oznaczenie modelu "CH-0981" i chyba logo producenta "SPAC3"

Jeśli chodzi o wagę to jak można się było spodziewać jest leciutki (jakieś 600-650 g na mojej domowej wadze - ale jest gdzie dociążać)

Ogólnie z daleka wygląda przyzwoicie. Nothing more, nothing less ;-)

 

2. Bebechy

Sporo śrubek trzeba powykręcać i to mocno pozakręcanych, ale udało się. Po kolei:

lufa wewnętrzna metalowa (średnica nienajgorsza - nie jest to preclufa ale nie jest też 7 mm, z moich pomiarów około 6,5 mm)

lufa zewnętrzna - metalowa, ciężka

hop-up - jest, nieregulowany

sprężyna - dość mocna

tłok + cylinder (w miarę szczelne - domowy test z zatkaniem dziurki palcem i popychaniem tłoka wypadł dobrze - nie udało mi się wepchnąć tłoka dalej niż 0,5 mm). Cylinder dociska do lufy (hop upu) przeciętnie (można coś pokombinować)

spreżyna cofająca naciąg - też dość mocna

Aha tłok+cylinder są czymś fabrycznie nasmarowane (organoleptycznie chyba smar-olej silikonowy lub cos podobnego). Lufe nasmarowałem sam - trochę pomogło.

 

3. Moc

5 m puszka - ścianka boczna przebita, dolna wgniecona (pom. zamkniete)

(więcej testów w zamkniętych pomieszczeniach nie robiłem bo się żona wścieka że po domu strzelam ;-))

10 m puszka - ścianka boczna wgniecona (teren otwarty)

15 m tektura - wgniecona (teren otwarty)

 

4. Osiągi

Bez rewelacji ale jak na zabawki allegrowe nienajgorszy

Teren otwarty, kulki 0,12g HFC - całkowity 25 m, skuteczny 10-20 m (trafienie w pudełko tekturowe po kozakach żony 30x40 cm - 15 m, trafienie w puszkę - 10 m, trafienie w postać ludzką tzn. żona we mnie ;-) - 20 m i odczuwalne ale lekko) Jak spóbuje na 0,2 g to dopiszę

 

5. Celność

No i tu był problem, mój egzeplarz miał wadę z gwintem na lufie (patrz wyżej) i dopiero po uszczelnieniu i ustawieniu całego ustrojstwa celność była przyzowita (oczywiście jak na osiągi tej giwerki ) - patrz pkt. 4

 

6. Ewentualny upgrade:

Jak kto woli. Ja z czystej ciekawości i instynktu majterkowicza spóbuję sie pobawić.

Można przede wszytkim dociążyć (w chwycie pistoletowym, frontgipie, magazynku - zamiast "grzechotki", rącze przy szynie i w jeszcze paru drobnych miejscach, w kolbie odpada bo już coś ciężkiego tam jest - nie wiem co, kolby nie rozkręcałem)

Spróbuję włożyć 1-2 x 1 gr w tłok i może jakąś podkładkę pod sprężyne (zobaczymy jak to wytrzyma ten plastik ;-))

Może wymienię lufę,

Spróbuję zeszlifować końcówkę cylindra żeby "wchodziła" w lufę

Spróbuję też coś wykombnować zamiast "prowizorycznych" uszczelnień przedniej rączki i końcówki lufy z muszką.

 

7. Podsumowaine

Nie jest to na pewno porządna sprężyna ale jeśli weźmiemy pod uwagę że kosztuje 8 razy mniej niż M15A4 CA czy chociażby 5 razy mniej niż Umarexowy G36 to tu już wchodzi w grę kwestia wyboru na co kogo stać. Jeśli porównywać go do innego sprzętu z allegro to wypada raczej nieźle. Jest od wielu lepszy i od większości tańszy.

Ogólnie mnie kosztował 49 PLN + 6 PLN przesyłka u użytkownika kilo9 na allegro (na marginesie dodam że sprzedawca ok, towar zgodny z opisem, przesyłka szybciutka). Zbieram na porządnego AEG więc na razie musi mi

wystarczyć. Nie wiem jeszcze jak się sprawdzi w terenie. Jak wytestuje, dam znać. Zobaczę też jak się będzie upgrejdował.

 

PS. nie mam cyfrówki ale jak pożyczę od bratanka spróbuję cyknąc jakieś fotki i wrzucic

 

[edit]

Dociążyłem w chwycie pistoletowym, magazynku i przedniej raczce (w sumie waga okolo 1800-1900 g i chyba juz wiele wiecej sie nie wcisnie)

Wlozylem 2 x 1 gr w tłok i podkładkę pod sprężynę z drugiej strony (razem scisnąłem ją o ok 9 mm), uszczelniłem taśmą izolacyjną hop up, usczelnilem tez frontgip z szyna oraz końcówkę lufy - tak ze juz nie lata ;-). Czuc ze moc wzrosla ale i ile to ocenie w sobote jak wytestuje na działce.

Zobaczymy jak ta giwerka to wytrzyma

 

[edit]

wytestowałem. Zasięg maksymalny na kulkach 0.12 HFC wzrósł o ok 5 m, na kulkach 0,2 HFC po upgrejdzie leci na 25 metrów - kulka opada drastycznie na ostanich 2 metrach, tak wiec zasieg skuteczny około 22-23 metry przy czym kulka leci calutenki czas prościutko.

Słowem jak na zabawke za 49 nieznacznie tylko upgrejdowaną (wagowo i siłowo) osiągi całkiem OK. Nie ma to na pewno szans z np. sprężyną MP5A3 TM ale osiagi zawsze lepsze niz bron krótka.

Link to post
Share on other sites

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...&products_id=43 <--

 

Co prawda nie z Allegro, jak w temat głosi, ale chyba tutaj najbardziej pasuje moje małe zapytanie. A jest takie:

Ktoś coś wie o tym oto modelu ?? I czy warto ??

Mam pełną świadomośc, że to raczej "ten gorszy zza wsodniej granicy" ale od czegoś zacząć trza.

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje.

Link to post
Share on other sites
Co prawda nie z Allegro, jak w temat głosi, ale chyba tutaj najbardziej pasuje moje małe zapytanie.

 

pasuje pasuje bo ganaty z tej stroni sa tez na allegro i tam wlasnie kupilem ich m4...dla kumpla bo ja takich shitow nie skupuje

:P

 

mam mowic hunter czy killer? :)

niech bedzie killer bo ladniejsze...no wiec ciezko jest odpowiedziec na twoje pytanie bo to na zasadzie "z dwojga zlego" czy jakos tak...jakiej broni tam nie kupisz to nie licz ze bedzie ona the best...mysle ze tam wszystko strzela tak samo czyli slabo i nie zaczynalbym od tego sklepu....moi znajomi tam kupuja ale tylko po to ze chca miec jakas bron w reku i nie zalezy im na tym zeby strzelala wiec jesli ci zalezy na czyms co tylko wyglada to kupuje tam...chociaz te guny tez najlepiej nie wygladaja :)

Link to post
Share on other sites

Mała recenzja "MP5A7" Well z allegro/taniemilitaria

 

Wygląd: Widać że to plastik. Nie błyszczy jak cholera ale od razu widać że to taniocha. Z przodu znajduje się pusta w środku rączka do trzymania (można dociążyć).

W zestawie dodatkowo:

-"kolimator" od razu poszedł do szafi bo tylko przeszkadzał

-okulary - nie pękają tylko dlatego ze są zrobione z grubego plastiku. Zaparowują od razu. Tandeta

-laser - jak laser z bazaru tylko że z kabelkiem. Gdzie by nie podczepić i tak jedyne do czego się nadaje to obciążenie i/lub wskazywanie ogólnego miejsca trafienia (czyli +/- 4 m na boki :P)

-śrubokręt - zajefajna sprawa. Nawet wytrzymały. Bardzo mi sie spodobał ;)

-magazynek - fabrycznie dociążany. Blokada sprężyny(po zablokowaniu na samym dole) ma tendencje to "wystrzeliwania" i wyrzucania wszystkich kulek z maga w kosmos.

 

Wg. zapewnien sprzedawcy gun miał być ciężki i ważyć ok. 1.5kg. Ważył 0.8. (po dociążeniu kolby w której miejsca jest w cholerę waży 1.2)

 

Osiągi:

-na kulkach 0.12 beznadziejne. Każda kulka żyje własnym życiem i leci w inną stronę.

-na kulkach 0.20 już lepiej. Co nie znaczy że dobrze. Skuteczny(czyli są szanse że kilka kulek poleci mniej więcej w to samo miejsce) zasięg to ok. 15m.

 

Zabawka (inaczej tego nie nazwe) ma czasem kaprys i wypluwa po 2 kulki na raz (sporadycznie bo sporadycznie ale wypluwa).

 

 

Jeżeli ktoś chce to kupić licząc na to że jednak będzie miało jakieś osiągi, to straci tylko kasę. Moim zdaniem nie warto było. Jeżeli ktoś lubi mp5 to lepiej brać coś z 'wyższej półki" niż wydawać kasę na badziew.

:roll:

(żeby ktoś nie mówił że nie ostrzegałem ;) ) :twisted:

Link to post
Share on other sites

Z tanich replik najbardziej godny polecenia jest ten shotgun:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50608479

Jest opisany na początku tego tematu oraz http://www.forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=9450

Zalety: szybkostrzelność, pojemny magazynek, łatwy tuning.

Wady: kiepski plastik (mój pękł na pół, ale kolegi się trzyma)

Po wymianie lufy na rurkę z hipermarketu udało się uzyskać zasięg skuteczny 25 m - w linii prostej 8/10 celnych strzałów w kartkę A4, ale zdarzały się trafienia nawet z 40 – 45 metrów w poruszającego się człowieka (oczywiście trzeba było strzelać sporo wyżej)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

moja mała prośba... jak piszecie o jakimkolwiek produkcie to nie wstawiajcie tylko linka do allegro bo prędzej czy później bedzie nieaktualny i czytelnik za Chiny nie dojdzie co autor miał na myśli.

Postuluje żeby tak robiono wszędzie... ale nie chce robić syfu... niech ktoś wklei do technicznych

dzięki

Link to post
Share on other sites

Drodzy panowie :]

 

Pozwole sobie nie zgodzic sie z opinia ze WSZYSTKIE "asg" z Cymy to jedno wielkie G. Otoz cierpie na notoryczny brak kasy i zeby zaczac kupilem P.1089+A , na sprezyne. Oczywiscie opis z allegro nie byl zgodny w pelni z towarem, ale cóż....

Zaczne opisując karabin

1) Do wygladu nie mozna sie przyczepic, przeciez to kosztowalo 87 zl...

02040068.JPG

02040062.JPG

Wykonany z plastiku, wygląda solidnie. Uzytkuje go juz jakis czas i moge na to spojrzec z perspektywy czasu:

Magazynek - mimo ze full plastk, to wydaje sie byc solidny - i faktycznie taki jest. Nie mialem z nim zadnych problemow.

"Luneta" - jest to totalna atrapa

"celownik laserowy" - nie mozliwe jest ustawienie go :]

Najlepsza mozliwoscia jest zdemontowanie "lunety" ( jeden ruch reki ) i celowanie przez szczerbinke i muszke. Przy takim celowaniu cudow sie nie spodziewalem, a jednak! Mozecie wierzyc mi lubi nie, ale na odleglosc 20m nie mam zadnych problemow z trafieniem czlowieka [ jest to rowniez maksymalny zasieg tej repliki - potem kulka zaczyna opadac ( jednak czasem trzeba brac poprawke ) ].

Z kumplami nawet jak sie bawilismy to trafilem w papierosa z 5-7 m. Kulka leci tam gdzie wskaze :] Po jakims czasie cala konstrukcja moze sie troche poluzowac [ np kolba ] - wystarczy dokrecic srubki i wszystko gra. Teraz wzialem sie za tuning tego karabinu, rozmontowalem go i chce wymienic lufe - male info :

jezeli rozlozycie karabin znajdziecie tam oprocz lufy , metalowy pret ktory zapewnia odpowiedni ciezar :] rada: zapamietajcie jak lezal :)

Sadze ze zmiana lufy polepszy osiagi o minimum 5 metrow poniewaz lufa stockowa [ o zgrozo! ] jest zrobiona z [ uwaga ] 3 czesci ktore sa wtykane w siebie :|

 

Ale i tak z czystym sumieniem polecam ten karabin wszystkim ktorzy maja malo pieniedzy, a chca jakos zaczac - bardzo dobry poczatek.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Tak czytam ten temat i czytam i szkoda ze linki padly, bo nie wiadomo oco biega.

 

Jesli mozna prosic i jesli nie robie OT to czy ktos testowal te repliki:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54453586

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54488798

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54453993

Przepraszam za linki na allegro ale nieumiem wstawiac zdjec, a te aukcje sa jeszcze nowe.

 

Powiem ze kusi mnie to aby kupic, ale nie ze tanio i nie ze aeg ale zajefajnie wygladalo by to na scianie lub jako atrapa.

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie wszystkich (to mój pierwszy post wiec wybaczcie podlizywanie sie...) mam malutkie pytanko wielokrotnie wspominano tu o ogromnych szmelcach firmy Cyma. Ostatnio na allegro spotkalem sie z 2 rodzajami karabinka sig550 jedna firmy Cyma...(czytalem juz recenzje tego karabinka na forum i nie byla najlepsza...) 2 natomiast firmy Heckler&Koch mam wiec pytanko czy jest to ten sam produkt tylko z innym napisem czy tez istnieje pomiedzy nimi jakas roznica? (Jestem poczatkujacym adeptem airsoftu i jeszcze nie stac mnie na dobrego guna...)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...