Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co z tą M14??


Recommended Posts

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

A zwrociliscie uwage, ze gun wazy prawie 4 kilo i to bez akumulatora? Z jakims montazem i luneta bedzie naprawde co dzwigac... Jak ktos zamierza kupic, to niech sobie od razu przewidzi kase na hantelki lub wizyty w silowniach, celem wzmocnienia masy miesniowej :wink:

Link to post
Share on other sites

trohe OT:

Jak nie macie na hantelki to sobie zróbcie dzidiusia

Moje chłopaczysko waży już 12 kilo i często noszę go na rękach (czasem kilka godzin dziennie).

Jak biorę do ręki coś takiego jak M15 to nawet nie czuje masy tego czegoś.

Takie M14 to też będzie śmiech nawet z lunetą i baterią będzie ważyło ze 6,6 kg.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale M14 nie wierci Ci się w rękach i nie próbuje uciec. Nie kopie, nie gryzie, nie krzyczy, nie wkłada Ci palców do nosa i uszu ani nie odrywa dolnej wargi :wink:

 

Wystarczy na temat dzieci, kotów itp. Temat jest konkretny i jego się trzymamy.

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Nie powiem gdzie...ale dzis wlasnie mialem szanse juz zapoznac sie z najnowszysm produktem G&G i...kocham kocham kocham juz...

Tak wiec, M 14 z G&G, zapakowana jest w calkiem ladne biale pudlo ze zdjeciem "slodkiej czternastki".

Otwieramy pudelko:

Sam karabin, magazynek hi cap, pare kulek ( ciezsze chyba jakies ale zolte) wycior i instrukcja. Instrukcja dosc przejzysta, zarowno po angielsku jak i w "krzaczkach".

Wyciagam te slodkosci z pudelka i karabin robi wrazenie. Wiec po kolei.

Kolba wykonana z czarnego ABSu ( albo innego materialu plastikopodobnego), sprawia bardzo przyjemne wrazenie, szorstka , gleboko matowa. Stopka kolby jest oczywiscie podnoszona, pod nia druga klapka gdzie mozna wlozyc baterie.

Wlozylem do niej baterie 9.6v 2400mAh i jest jeszcze wewnatrz sporo miejsca, tak ze po potrzasnieciu karabinem slychac klekotanie, Czyli baterie owijamy gabka i nie klekocze juz...

Idziemy dalej. Zamek, lufa, upper receiver...Zamek i lufa metalowe, zamek ta taka fajna rzecz, ze jesli go odsuniemy ( bardzo przyjemny dzwiek, podobny do tego w M1 Maxi), jest z boku taka zapadka ze mozemy go zatrzymac w pozycji otwartej i regulowac hop up.

Tenze rowniez sparwia fajne wrazenie, sprytnie wkomponowany w komore. pokretlo podobne do sigow i g 36 tylko ze ciensze.

Potem klikamy w magiczna zapadke i zamek z pieknym dzwiekiem nam sie zamyka ( no nie wiem jeszcze ile to wytrzyma jak tak bedziemy zamykac zamek)...

Lufa jak wspomnialem metalowai robiaca naprawde solidne wrazenie. Muszka i flash hider na rownie wysokim poziomie. Nie widzialem co prawda prawdziwej "czternastki" ale wierzcie mi...ta naprawde robi wrazenie.

Slowko o bebechach.

Calkowicie nowy gearbox, ciezko go troche opisac, silnik zapewne lezy nad spustem. Co ciekawe i ta replika jest wyposazona w system zwalniania sprezyny do pozycji spoczynkowej. W/g instrukcji jest to mozliwe zarowno po wyjeciu gearboxa jak i przed ( ...ja jednak jeszcze nie znalazlem tego sposobu...ale wiadomosci przekazuje na goraco).

Jak mnie zapewniali przedstawiciele Redwolfa, czesci sa kompatybilne ze wszystkimi innymi czesciami innych gearboxow ( chodzilo im zapewne o ktoras jego wersje...ktora nie powiedzieli).

Niemniej jednak, na pewno wszystkie zebatki, lozyska cylindry i tloki da sie bez problemu wymienic na jakiekolwiek inne)

Jedynie obudowa gearboxa jest calkowicie inna ale i z nia nie bedzie problemow bo bedzie tez do kupienia.

Osiagi...Osobiscie jeszcze nie mierzylem predkosci ale ma ona wynosic okolo 330 FPS.

Sam dzwiek pracy jest taki jaki maja inne repliki, no moze troche wytlumiony. Przyjemny w kazdym razie. Zadnych zgrzytow czy piskow.

 

Ogolnie jestem naprawde pod wielkim wrazeniem tej repliki i boje sie tylko tego ze dzis nie bede mogl spac.

 

Gdyby nie bliski termin premiery M 14 z Marui, juz bym pewnie sie na nia zdecydowal. Poczekam jednak na Marujowska i porownam.

Jedno jest raczej pewne , ze marui niestety nie bedzie miala tylu metalowych czesci...Zobaczymy.

Wiecej napisze jak juz odwaze sie ja rozebrac ;-))

 

Ech slodka czternastko...Chce miec z toba dzieci!!!

Link to post
Share on other sites

Siemanko

 

Potwierdzam co mowi RBB_Padre ...sam mi pokazywal( Nie powiem gdzie)

 

dzisiaj to maszynke ..... dogs bollox .....Rewelacja ,,ale bylo tam jeszcze

 

jedno dzielo sztuki TOP MP40 na widok ktorego zaniemowilem (cala

 

metalowa bestia)

 

Magik

Link to post
Share on other sites
Nie powiem gdzie
Dzieki za pierwsza relacje Panowie, ale dalibog nikt tu nie jest ciekawy waszej konspiracji (czy cos w tym stylu, jak wynika z tej strasznej tejemnicy, heh) i jesli sie czegos nie chce powiedziec, to sie po prostu tego nie mowi... Inaczej to brzmi z lekka infantylnie! :wink:
Link to post
Share on other sites

Jesu...Brymer...Wiedzialem ze kiedys takie pytanie padnie. O avatar.

No dobra...Nie objade cie na forum ty niubii...uzyj szukaj i takie tam.

Nie...avatar nie z Old Death Squadu.

I mam nadzieje ze sie nie pogniewaja bo nie powinni.

Ta flaga to flaga pewnego pirata, Jacka Rackhama.

Podobnego znaku uzywaja tez SEAL TEAM 8 zdaje sie? Czy to znaczy ze sie do nich przylaczylem?

Dobra...Przepraszam za off topic.

Co do tej infa...costam.

No wlasnie nie chcialem pisac w jakim to sklepie widzialem. Ale ci co mnie znaja to beda wiedziec.

W kazdym razie dzis znow ja widze i powiem wiecej wczoraj po napisaniu pierwszej czesci, wzialem ja i przestrzelalem. Wyniki?

No coz albo moj chronometr zle cos dziala ale :

ok 10 strzalow- 340- 351FPS

nast 10 strzalow- 336-340 FPS

potem kilka strzalow ponizej minimum...czyli jakies 225 FPS na liczniku

a potem, znow podskoczylo do 330 mniej wiecej.

Dotarlem takze jak mozna spuscic sprezyne do pozycji spoczynkowej.

Robi to sie poprzez nacisniecie przelacznika trybu ognia.

Zas to co najbardziej mi sie podobalo to sposob oddzielenia lufy z zamkiem od kolby.

Trzeba zjac zespol spustu i cala reszte po prostu wysnac.

trzy ruchy i mamy dostep do g-boxa.

 

Jak na razie caly czas na plus. No ale tak jak mowilem chce poczekac na Marui

Link to post
Share on other sites

Alez Brymerku drogi moj przyjacielu...Ja cie wcale nie opieprzam...to tez bylo z ironia...A poza tym wiesz, na pewno nie uzywalbym np loga jakiejs grupy ktora sama takie logo wymyslila. Ten znak jest ogolno dostepnym logiem, zgodzisz sie ze mna prawda? A wybralem go bo kiedys nosilem ksywke Jolly Roger.

Pozdrowienia.

 

Eee tam ja też mam do kamizelki przyczepioną taką naszywkę w ramach fantazji bo lubię abordaż. No, ale co to ja miałem powiedzieć, koniec tego OT bo wytnę.

Link to post
Share on other sites

 

Mimo, że to replika czegoś występującego w "przyrodzie" jak to oglądam to w głowie mi się przewraca od myśli typu:

- broń dla SF (tylko nie tego SF, a Science Fiction)

- bardziej nie było można spieprzyć ładnej broni

- czy trzeba być półgłówkiem i mieć dwie lewe czy tylko jedno z tego by takie coś zrobić,

- gdzieś jeszcze można tu jakiegoś risa dokręcić :?:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...