Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maskowanie na zimę.


Recommended Posts

Jak w temacie mam zamiar zrobić maskowanie na zimę. Dam babci która jest krawcową by z białego płótna bawełnianego uszyła mi kostium z jakimiś tam kieszonkami i kapturem. A ja chcę na to naszyć z takiego samego płótna paski szerokości 1-1,5cm i długości do 10 cm. Czy to jest dobry pomysł czy dać sobie spokój, może coś poradzicie ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zbyt regularny jest biały kolor. Jeżeli naprawdę chcesz się wtapiać w otoczenie, pomyśl o jakiś plamach. Obejżyj kombinezony z BW, podobno są świetne.

 

A co do materiału - nie będzie za głośno szeleścić? Wiesz ile będzie ważyć po nasiąknięciu?

Link to post
Share on other sites

Polecam zestaw rosyjskiej produkcji firmy SPLAV nazywa się KLYAKSA,miałem owo.Lekkie,materiał przypomina spadochronowe płutno,nie namaka,po spakowaniu mega małe.Druga sprawa to krój,super extra tyle powiem.Aha i ma coś jeszcze,tak samo jak śnieg odbijał światło,wiadomo ze nie w 100% ale to też ważne aby to nie było matowe w słońcu.

Link to post
Share on other sites

Co kto lubi.

Lubić to można pierogi a maskałat, jak się przyjmuje, nie jest do jedzenia. Chociaż na tym forum wszystko jest mozliwe.

 

Komplety BW są dobre bo są dobre i tanie. Jak się narzuci na gtx to ten już nie szeleści. I to jest niezły zestaw na zimę.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Ten fiński byłby chyba dobry do lasu iglastego, przynajmniej tak mi się wydaje ;)

A co do maskałatu BW to sprawdza się świetnie, tylko na głowe lepiej jest założyc białą czapkę niż kaptur od kompletu, a dlatego że przy rozglądaniu się na boki wszystko szelesci i nic nie słyszymy.

 

A jeśli chodzi o replikę, wystarczy biały bandaż i troche białej taśmy izolacyjnej i wszystko ładnie maskuje.

 

Mam może zdjęcia w terenie, poszukam i jak znajdę to wrzuce :)

Link to post
Share on other sites

W lesie zielona jest stanowczo lepsza od czarnej, ale malowanie kominiarki... ja tam bym po prostu kupił drugą ;-)

 

jestem splukany tak ze na czupaczupsa mi niestarczy:D jakby ja malować to na jaki kolor? Jakiś moro z ciapkami(nieznam nazw wzorów)?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...