Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rain

Użytkownik
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rain

 1. Masz zaznaczone nieznane źródła w ustawieniach bezpieczeństwa? (Ewentualnie możesz jeszcze odznaczyć "weryfikuj aplikacje") Trochę potestowałem i póki co wywala się tylko na obrocie ekranu.
 2. Jakoś tak wyszło że skleiłem apkę w niecałe 2 dni na kolanie. http://s000.tinyuplo...219149942161863 Na razie nie można ustawiać nazwy/koloru drużyny, funkcjonalności są zupełnie bazowe. Jeśli nie ma czegoś podobnego a będzie zapotrzebowanie to może popchnę to dalej. Dajcie cynk co nie działa / co by się przydało w takiej apce. Pzdr, Rain :icon_smile:
 3. Ogłoszenie wyników: http://www.guay2.com/show_yourself/announce/index.php (Po kliknięciu w miniaturę jest cały set do obejrzenia) Wygrał zasłużony zwycięzca IMO. Smerfetka na 2 miejscu ;)
 4. Si, poziom w tym roku jest średni. Tutaj chłopaki z poznania mojego autorstwa: A tu kumpla: I jeszcze tutaj przyuważyłem "naszych" ;)
 5. Link do galerii: Ale nie zawracajcie sobie gitary przeglądaniem wybrałem dla Was najlepsze foto:
 6. Robił ktoś domieszkę olejku sylikonowego do propanu? Jaki olejek/w jakiej ilości? 0,2% da radę? Ari, miałem podobną przypadłość jak u Ciebie, jedno nabicie maga starczało na 10-15 strzałów. Raz udało mi się naładować maga jednocześnie go odpowietrzając - wtedy giwera oddała spokojnie 50 strzałów.
 7. Bo można. Rysowanie planu to jedno. Przećwiczenie, wprowadzenie poprawek to już druga sprawa i tego na forum się nie zrobi. Nuda w pracy straszna rzecz :)
 8. No poradnika nie dostaną. Ale i nie trzeba robić z czarnej taktyki czarnej magii.
 9. Sprzeczność, mości Foko. Nie chciałbym się wpierdalać w prowadzenie forum, ale w takim razie od razu usuwajcie tematy "Jak czyścić budynek X" Pytający i tak nie ma szans otrzymać konkretnej odpowiedzi (powody w cytatach powyżej) Albo zejdźmy na ziemię i zaakceptujmy fakt że jesteśmy amatorami. Niektórzy tutaj zdają się o tym zapominać :)
 10. Ok. Dyskusja niebezpiecznie przesunęła ciężar z merytorycznej na ad persona, zatem zabieram zabawki i idę do innej piaskownicy w poszukiwaniu smacznych kup :) Dzięki Foka za rzeczową wymianę zdań. P.S. Ciekawi mnie, co się stanie gdy ktoś ogarnięty w końcu zapyta tutaj o szturm budynku precyzyjnie określając potrzebne warunki. Czy znajdzie się wtedy ktoś kto udzieli rzetelnej, rzeczowej odpowiedzi, czy ujawnią się geniusze taktyczni tego działu... Bo wiecie, "nie da rady" umie mówić każdy :) Pozdrawiam!
 11. Moja odpowiedź była na tyle konretna, na ile mogła być, bazując na tym co wrzucił autor. (i czego z dużym p-podobieństwem można się domyślać) Zarysowałem kierunek i przebieg ataku który uważam za mający największe szanse powodzenia w opisanych warunkach. Ty masz inne zdanie, to świetnie, ale Twoje argumenty mnie nie przekonują. (ponieważ opierasz je na nierealistycznych założeniach) Tu nie ma dłuższej obserwacji. To ma być kilka rund - atak - obrona - zmiana. Takie rzeczy też da się zrobić taktycznie i nieco lepiej niż "idźcie i strzelajcie" Pominąłem też temat gazów łzawiącyc
 12. Foka, ale wiesz że jak dostajesz kulką BB to tak naprawdę nie umierasz? To co piszesz to 100% racja przy planowaniu realnych operacji gdzie liczy się życie ludzi. Pamiętasz jeszcze że airsoft to taka gra, conie? :) Nic nie wiemy? No to proszę: Nie wiem jak w twoim słowniku, ale w moim runda to raczej krótka piłka. (Wygląda na to że doświadczenie przeciwnika jest dokładnie takie jak atakujących) Tego autor nie określił. Można zgadywać z dużym p-podobieństwem że jeśli nie mówi o zakładnikach/itemsach to chodzi o eksterminację strony przeciwnej.
 13. Tempo ataku - IMO jeśli czegoś nie wiadomo należy zakładać wersję pesymistyczną - czyli czasu jest mało. Gdybanie. Równie dobrze mogę napisać że przeciwnik zajmie się pierwszą trójką a druga w tym czasie dojedzie go w plecy i będę miał tyle racji co Ty. True. Jak to w życiu, zdarzają się plany do dupy a co gorsza często są to najlepsze plany na daną chwilę. Nad tym co wiemy (12 ludzi z replikami, układ budynku), nie biorąc założeń z kosmosu (takich jak nokto, wsparcie... etc) Gratuluję każdemu kto dotrwał do końca tego filmu :)
 14. W warunkach aesgejowych a'la dres i pompka to i jeden gracz mógłby czasem starczyć. Więc lepiej za głęboko w to nie iść ;)
 15. Prawda, ale nie do końca - zwiększam ryzyko stracenia przewagi. Po podziale nadal jest 6:6, przewagę można stracić dopiero w środku budynku, przy napotkaniu n-pla sztuk 3. True. Co przy kilkugodzinnej jebance albo zwykłym treningu ma małe znaczenie. Przy 24h milsimie może mieć ogromne. A druga ekipa w tym czasie będzie miała happy hours. True. Chyba że budynek trzeba zająć szybko, wtedy ryzyko jakim jest podział ekipy zmniejsza p-podobieństwo zatoru. A wiesz że nie ma? Lub że nie ma innej potrzeby załatwienia sprawy szybko? Czy to tylko Twoje założenie? Może trzeba pr
 16. - Dezorientacja przeciwnika (Istnieje szansa że przerzuci siły na jedną stronę budynku po kontakcie wzrokowym z tej strony. Szansa nikła, ale jest. Nawet jeśli wróg połapie się że atak idzie z dwóch stron ponowne przerzucenie sił zrobi trochę zamieszania) - Jeśli jedna ekipa utknie na wejściu/oknie, druga ma szansę wejść do budynku lub wesprzeć pierwszą. Bez podziału na 2 ekipy zator może zatrzymać cały atak (np 1 osoba dobrze ustawiona w głębi hangaru i ostrzeliwująca wejście) - Dzielenie w tym wypadku nie łamie kontaktu wzrokowego, odpada problem synchronizacji wejścia na radiu. Ostate
 17. Ok. Założenia: - Przez okna nieprzerywane można tylko prowadzić obserwację, strzelać się nie da. - Podział sił wynosi 6:6. - Całe siły wroga znajdują się w budynku. (oh, słodka naiwności...) Mój strzał - wejście do budynku przez hangar i dwa okna od "południa" Przed wejściem podział na dwie ekipy po 3 osoby. Jedna podchodzi do południowej ściany budynku ze wschodu, druga z zachodu (obie ekipy pod niewielkim kątem do południowej ściany, tak żeby móc schować się za narożnik w razie ostrzału z drzwi) No i pamiętać o tym żeby siebie nawzajem nie wystrzelać podchodząc z przeciwnych stron.
 18. AT-4 mam z USA. Problem polega na znalezieniu kogoś kto chce wysłać tubę poza stany. Moja przeszła gładko, ale słyszałem np o 2 zagubionych / skonfiskowanych.
 19. Cześć, witam :) Przerabiam AT4 na rakiety piankowe (typu NERF) Jako że w gazówkach jestem leszcz potrzebuję pomocy merytorycznej. W grę wchodzi zasilanie CO2 (ewentualnie HP) Propan, GG odpada (chcę pokombinować z efektem dymu nie zostając po drodze laureatem nagród Darwina) Spośród kilku rozwiązań skłaniam się do bulti 20oz montowanej z tyłu tuby (zmieści się) Domyślam się że będe potrzebował zaworu, reduktora i jakiegoś bufora. Chciałbym uniknąć elektrozaworów. Jakich części użyć? Jaki zawór będzie miał odpowiednio dużą przepustowość? Czego użyć w charakterze bufora? Byłby
 20. Fajnie się czyta ten temat. Szkoda tylko że "siewcy" w stylu kapitana bomby nie zawracają sobie gitary naszymi rozważaniami. Oni nie myślą nad czasem prowadzenia ognia, przelicznikiem i skutecznością względem ostrej. Oni po prostu podpinają hicapa i mają wszystko w dupie :] Sam używam realcapów (obojętnie czy w CQB czy w lesie) przy szybkostrzelności repliki takiej jak w ostrej i nie zgadzam się z opinią kolegi wyżej że to masochizm. Dla mnie to w sam raz. Trzeba po prostu przeboleć fakt, że pewnego stopnia realizmu nie osiągniemy w airsofcie nigdy i przeciwnik raz po raz ucieknie spod lu
 21. Ale ja nic nie mówiłem o zmienianiu ręki na spuście :) Z tą nogą źle się wyraziłem, nie chodzi o wystawienie całej nogi, a wysunięcie samej stopy lekko poza narożnik. Nie przypominam sobie jeszcze żebym oberwał w stopę w takiej sytuacji, więc pozwolę sobie czasem popełniać ten 'błąd' bo lubię i mi tak wygodnie.
 22. Squatting (jeśli to miałeś na myśli) rzeczywiście jest bardzo wygodny. Dodatkowy plus jest taki że wychylasz się niżej, tam gdzie przeciwnik się tego nie spodziewa, i faktycznie można szybko się schować, tudzież łatwo przejść na drugi narożnik. Inna sprawa że wielu ludzi myśli o tym jak o postawie do taktycznego waleniu qpy i unika jej bo nie chcą się ośmieszyć :wink:
 23. Tak z doświadczenia: 1) Wychylaj się tak żeby przeciwnik widział jak najmniej Twojej sylwetki. Czyli wystawiasz za narożnik broń + głowę, a jeśli potrzebujesz stabilnej pozycji (lub przewidujesz że będziesz musiał szybko się schować) wystaw też kawałek nogi. 2) Nie wychylaj się bezpośrednio zza narożnika. Jeśli to możliwe zachowaj jakiś metr lub więcej odległości od krawędzi. W ten sposób przestrzeń za narożnikiem "odsłania się" wolniej przy takim samym tempie wyglądania zza niego. Masz więcej czasu na reakcję. 3) Jeśli jesteś praworęczny opłaca się nauczyć się przerzucać broń na lewe ra
 24. Ciekawość - gdzie napełniłeś butlę? Jakiś lokalny punkt czy BP? (widzę że nawet nie dali naklejki na mieszaninę C)
×
×
 • Create New...