Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
Ja to mam od kilku godzin (tak od 2). Narazie jest to cudo i ide przestrzelać do piwnicy.
-
Pinki w afganistanie talibowie mieli na podwoziach pt 76 pojedyńcze działka kal 23 mm (albo wkm 14,5 mm) ale nie jestem pewien gdyz były widoczne na migawce w wiadomosciach tylko przez kilka sekund i niezdażyłem się przyjżeć.
-
Hmmm a gdyby coś takiego wykozystac na strzelance to było by fajnie. Wyjeżdza take cos z lasu i wali z elektryka. Poprostu (mocny) full wypas
-
Włosi tez coś podobnego konstrułowali. Był to bodajże trkie dla oddziałów zwiadu dywizji pancernych(????) Ja też podam link do stronki którą często odwiedzam www.mtg.ipx.pl
-
Skuteczny lek przeciw FPP - czyli dzięki Ci ASG
Arthur Currie replied to DamieN's topic in Gry komputerowe
Hmmmm ja chba także jestem po środku między ASG a fpp choć ostatnio przycinam w starutki symulatorek dogfight gdzie można sie nieźle rozerwać zestrzeliwując tych dobrych/złych (nieportrzebne skreślić). Brak gierce moze realizmu (zbyt łatwo zestrzelić wroga i brak wojska na ziemi) ale daje sporo satysfakcji. -
Ja też jestem za takimi manewrami. Co do okularów to można wyznaczyć strefe/y no fire gdzie mozna odsapnąć pogadać odpoczać i inne rzeczy zrobić bez okularów. Może najlepiej zrobić liste terenów gdzie chcemy zrobić taki zlot.
-
[ARCH] Fronty II wojny światowej
Arthur Currie replied to Kapral's topic in Militaria szeroko pojęte
Co do działań wojennych III Rezszy to polecam biografie Guderiana autorstwa Kenetha Mackseya (czy jakoś tak) pod tytułem "Guderian". Jest tam dokładny opis rozwoju niemieckich czołgów oraz działań wojennych w których brał udział Guderian. Są tam też opisane stosunki międzi wyższymi oficerami niemieckimi a Hitlerem i resztą kierownictwa III Rzeszy. -
[ARCH] Fronty II wojny światowej
Arthur Currie replied to Kapral's topic in Militaria szeroko pojęte
Najdziwniejsze jest to że większość ludzi uważa ze Hitler i ska na początku wojny mieli świetny sprzęt pancerny co jest totalną bzdurą. Podstawowym typem czołgu były czołgi PzKpfw I i II które były czymś pośrednim między tankietką np polskimi tk-3 i tks a dorosłym czołgiem. Jedynka w zasadzie mogła konkurowac tylko z piechotą nieuzbrojona w środki przeciwpancerne z dwójką było lepiej ale wciąż źle gdyż miała szanse tylko z tankietkami o ile nie miały działka kal. 20mm ( w Polsce było ich około 25) a podjąć równą walke z czołgami mogły podjąć z zasadzki na małym dystansie z zasadzki atakując od -
[ARCH] Obraz Najemnika, Wizja Wita i prawda
Arthur Currie replied to PAT_Pinky's topic in Militaria szeroko pojęte
Ten obraz najemnika który został nakreślił Pinki jest zgodny dla większości najemników którzy nie są jakimiś psychpoatami bądź degeneratami. W większości najemnicy są byłymi (bardzo żadko czynnymi) żołnierzami którzy przed przyjęciem zlecenia musza/chcą wiedzieć czego będzie ono dotyczyło i czy nie będzie się kłuciło z ich poczuciem wartości. Pozatym najemnicy niezabijają ludzi tylko jak oni sami to mówią "znikają ludzi" co moim zdaniem brzmi o wiele lepiej niż zabijać ludzi. A jedno z popularniejszych powiedzeń najemników brzmiało w wieku XVII "Daj nam Boże 100 la wojny" -
[ARCH] Fronty II wojny światowej
Arthur Currie replied to Kapral's topic in Militaria szeroko pojęte
Chochla ten tekst który ma Mateo pochodzi ze staroindyjskiej księgi religijnej(??????) słowa te według mitologi staroindyjskiej wypowiedziane zostały przez boga wojny(?) Winshu a powtórzył je Robert Openhajmer po detonacji pierwszej bomby atomowej -
[ARCH] Fronty II wojny światowej
Arthur Currie replied to Kapral's topic in Militaria szeroko pojęte
Historia to jedna z najciekawszych nauk i jednocześnie najtrudniejsza. Jedyne co wiadomo na pewno to że nigdy nie mieliśmy dobrych sojuszników i sami częściowo doprowadzaliśmy do swoich największych niepowodzeń jak rozbiory i cała II WŚ. Jeśli się przyjżeć i zastanowić to właśnie Polska najwięcej straciła na tym konflikcie. -
[ARCH] Fronty II wojny światowej
Arthur Currie replied to Kapral's topic in Militaria szeroko pojęte
Ja najbardziej lubie z frontów II WŚ tzw. wojne zimową czyli walki Finlandi z ZSRR na przełomie 39 i 40. Szczerze mówiąc uważam że polska armia w 39 roku dobrze się biła to jednak w porównaniu z finami wychodzimy bladziutko. -
Ja jestem za aby pograć w sieci tylko trzeba uzgodnić w którą wersje gramy.
-
Jak narazie to mam tylko rainbow 6 jedynke ale niedługo powinno się to zmienic bo kolega ma zbędnego rouge spera
-
czy któryś z maniaków grywa w Rainbow6 jeśli tak to prosze o kontakt
-
Domowe przeróbki długich sprężyn na inny model
Arthur Currie replied to Arthur Currie's topic in Upgrade i tuning
no więc powolutku zbliżam sie do skończenia wykonania karabinku. raczej niczego nie będzie przypominał ale bedzie zato fajnie wyglądać. zostały do wykonania lufa i okładzina bo kolba wystrugana i czeka na pomalowanie i przyklejenie więc najpewniej będzie oficjalna prezentacja dnia 10.08.2003. w babim dole sprawdzi się też zasięg celność i inne takie "pierdoły". wkrótce zdjecia powinny się ukazać na stronce jeśli jej twórcy uznają ze moga być. -
Domowe przeróbki długich sprężyn na inny model
Arthur Currie replied to Arthur Currie's topic in Upgrade i tuning
Jestem w fazie końcowej przeróbek tak więc niedługo pewnie swiat ujży zabójczą broń którą szykuje. Pozostało do wykonania jeszcze tylko pare żeczy takich jak kolba wydłuzona lufa i otulina by upodobnić to do czegoś -
Domowe przeróbki długich sprężyn na inny model
Arthur Currie replied to Arthur Currie's topic in Upgrade i tuning
po przejżeniu rysunków pm MORS zmieniłem zdanie co do przeróbki na ten model. Najprawdopodobniej wykonam replike karabinu powtarzalnego wz.34 (M34??) oczywiście zdjęcia opis broni i repliki zostaną zamieszczone na stronie po wykonaniu repliki. -
czy ktoś już próbował dokonac w domu przeróbki tanich karabinków marki weibao na broń innego typu poprzez wykonanie obudowy np z drewna??? Właśnie planuje przerobienie karabinka tej firmy na polski przedwojenny pistolet maszynowy typu MORS. Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia prosze o odpowiedź.
-
Stawie się napewno ze znajomymi z Niemiec tzn. z Leszkiem i Karolem którzy strzelali się w niedziele 6.7.2003 w strefie wojennej Jasień.
-
Jeśli można się jeszcze wpisać to z chęcią to zrobie. Mieszkam bardzo blisko (Gdańsk) tak więc będe mógł przyjechać. Zaznaczam z góry iż jestem zielony w tej dziedzinie ale jestem chętny nadrobić wszystkie braki. Odpowiedź prosze kierować na nr gg 5635115