Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
To z polski zbrojnej http://www.zolnierz-polski.pl/artykul.html...id_artykul=1642
-
M1 Carbine MAXI 8mm
Arthur Currie replied to Medi's topic in Pistolety, rewolwery i pistolety maszynowe
STAR WARS Piasecznik STAR WARS -
dobrze mieć dwie albo trzy pary grubych (najlepiej wełnianych a przynajmniej jedna para) skarpet ale to w wypadku silnego ucisku na stope w bucia gdyż mogą zrobić sie spore sińce które skutecznie uniemozliwia chodzenie ( ja nabawiłem sie tego po dwóch tygodniach kopania i przez nastepny tydzień z wielkim trudem chodzilem i dalej kopałem na wykopaliskach).
-
[ARCH] Rosyjskie samoloty w USA [zdjecia]
Arthur Currie replied to Moses's topic in Militaria szeroko pojęte
Amerykanie bardzo cenią sobie samoloty MiG 29 i SU 27 jako przeciwników (po zjednoczeniu niemiec dosć czesto lpostNRDowskie MiGi 29 latały do USA na pokazy i na wspólne cwiczenia) -
[ARCH] Rosyjskie samoloty w USA [zdjecia]
Arthur Currie replied to Moses's topic in Militaria szeroko pojęte
Pozatym skąd USNAVY miała by mieć SU-27 i po co?? Sami amerykanie mają wystarczajaco srodków by budować własne samoloty a pozatym SU-27 jest zupelnie nieprzydatny dla USNAVY bo nie jest przystosowany od operowania z pokładu lotniskowca (nie mówiac już o totalnym braku systemów NATOwskich na pokładzie). pozatym kamuflaz wygląda na rosyjski. -
a gdzie dokladnie :?: :?: :?:
-
Ja postaram sie wypełznac wteczas z ciepłego domu by powalczyć z innymi maniakami w błocie wodzie deszczu sniegu wietrze czy czym tam jeszcze bedzie nas pogoda raczyć. EDIT: z powodu planowanego kruczego szponu 2 raczej bym sie nie pojawil na wędrzynie z braków finansowych oraz bliskosci obu imprez
-
REMOV chodzil mi o to ze eole standardowy magazynek Sig'a w Sigu a nie magazynek od AK który wygląda cokolwiek dziwnie.
-
Zawsze mozesz zadzwonić i zapytać sie kiedy będzie najbliższa dostawa a oni odpowiedzą (może sie zdarzyć ze dostawa przyjdzie a towaru nie ma w sklepie albo jest ale nie sprzedają ale to może być wina urzedu celnego który to ma jakieś waty) i trzeba cierpliwie czekać.
-
Ten magazynek od ak w Sigu mi sie bardzo nie podoba (wole tradycyjny n widokiem na amunicje). a tak na dysleksje jak w VII klasie podstawówki w klasie było 5 osób z dysleksją w tym ja to sie z nas śmiali ale rok później to już wszyscy mieli dysleksje (no pół klasy). Dysleksja nie zwalnia z poprawnej pisowni i ja tez cwicze ortografie (czasami walne byka ale już nie rażacego).
-
Rękojeść tego pistoletu jakby na glokowa wyglądała wiec stawaim na glocka.
-
Chinski 7,62mm karabinek type 63 (bylo: co to za broń?)
Arthur Currie replied to ghost666's topic in Broń palna
Chińska masówka z poczatku istnienia ChRL mająca na celu szybkie wyprodukowanie karabikna na pocisk pośredni dla ichnej armii. [usuniete wypociny o grze] -
http://airsoft.cz/shop/product_info.php?cP...&products_id=49 http://airsoft.cz/shop/product_info.php?cP...products_id=341 mieć takie cóś tylko cena w przeliczeniu na nasze kochane polskie złote
-
w strzelance typu wyrżnąc przeciwnika do nogi camperzy sa największa bolączką ale w jakiejś scenariuszowej (z respawnami oraz okreslonym zadaniem np. zajęciem wzgórza i zatknięcie flagi) kamper sam sobie odbiera zabawe siedzac cały czas w jakiejs dziurze i niewychylajac sie z niej inni poprostu go oleją.
-
skoro atakujący zalegają i czekają to już ich problem skoro nie potrafią przeprowadzic ataku z flanki, wzajemnie sie osłaniać, czy próbowac zajść przeciwnika od tyłu (nam sie udaje mimo braku spójnego dowodzenia {właściwie jakiegokolwiek} cos takiego zrobić ale wymaga to długiego scenariusza z respawnami a nie standardowego wyrzynania sie do nogi i potem znów zaczynamy od nowa). Obrońca wykorzystujący teren to nie camper to zwykły piechór.
-
dzikki przesadzasz odrobine. Obrońcy zawsze mają pewną przewage nad atakujacymi znając teren na którym walczą i wykorzystują jego znajomość poprzez chowanie sie w dziurach okopach itp. obiektach wiec nazwanie ich kamperami jest przesadzone. Nie toczymy juz wojen w sposób taki że dwa rzedy goście z muszkietami strzelali do siebie stojac po przeciwnej stronie polany lub pola. Odkąd wprowadzono do użytku karabin z gwintowana lufą ładowany odtylcowo powszechnie stosuje sie wszelkie mozliwe dziury by być jak najmniejszym celem. Tak samo szkoli sie żołnierza piechoty by stanowił jak najmniejszy cel
-
Moim zdaniem powinien wygrac MP7 jako mniejszy = poręczniejszy ale najpewniej wygra stosunek jakość/cena tak więc szykuje sie fascynująca wojna cenowa czyli kto kogo i za ile.
-
Camperem nazwać innego można wtedy gdy ktos zadekuje sie jak jakaś lama w małej ciasnej dziurze i będzie cicho czekał do końca rozgrywki i tu nie ma znaczenia broń (spreżyna, gaziak czy elektryk) więc nazywanie kogoś kto wybije grupe kilku wrogów przy użyciu "gorszej broni" camperem jest poprostu maskowaniem swojej nieudolności, braku umiejętności i/lub głupoty. Snajperem jestes wtedy gdy wypracujesz pozycje strzelecką od początku do końca a nie biernie czekasz aż ktos raczy łaskawie wejsć ci pod lufe.
-
[ARCH] Gazy bojowe - Wasze zdanie
Arthur Currie replied to _Dziadek_'s topic in Militaria szeroko pojęte
Gazy bojowe to największe kórestwo jakie można zastosowac przeciw drugiej osobie (tak jak broń biologiczną). Ofiara takiego gazu nie ma zazwyczaj szans unikniecia konsekwencji działania takich środków które są idealne dla wszelkich terrorystów (np. użycie gazów bojowych w tokijskim metrze pezrz sekte najwyższa prawda). Ja tam za bardziej humanitarne uważam jednak granaty które kaleczą i zabijają równie skutecznie, niż gazy powodujące śmierć lub kalectwo (np iperyt parzący skóre, płuca oraz powodujący ślepote), wystarczy obejżeć fotki z pierwszej wojny swiatowej z pochodem ślepców by uznać że t -
Gdańska niezajmą bo lokalni Hoolsi odrazu sie na nich rzucą i zjedza razem z czołgami transporterami opancerzonymi samolotami smigłowcami i łukaszenkom na deser. Pewnie i w innych miastach wyzwalajacy nas białorusini byli by witani przez fanatycznych kibiców lokalnych dróżyn piłki norznej żużla bierek wodnych przez telefon jak kibice wrogiej dróżyny, rolnicy pod przewodnictwem Zdziśka Szalety co dopiero po wojsku jest zbudują robota nazwanego mech bo dziury w jego konstrukcji pozatykają mchem. Aha Gerard co jest u nas do grabienia może liście?? :lol: A co jak miała być bezkonstruktywna p
-
wystarczy kupic naboje CO2 do wiatrówek który powinien być dostępny w sklepach militarnych lub w tajgunie.pl military.pl (zdaje sie że chcesz zwiększyć moc gaziaka ale dodatkowo potrzebujesz adaptora)
-
Z dokonanych obserwacji lepsza jest A3 TM choć SD3 nie jest taka zła i do walki sie nadaje jednak z tego wszystkiego o czym była ty mowa najlepiej brać XM TM lub CG ewentualnie AK CG ze względu na zasięg (o ile są dobrze nasmarowane) ale wybór należy do ciebie.
-
[ARCH] III Rzesza i jej Wunderwaffe
Arthur Currie replied to PAT_Pinky's topic in Militaria szeroko pojęte
III Rzesza miała juz odrzutowiec Heinkla HE 178 (właściwie prototyp) w sierpniu '39 z tym ze czas lotu był niezadawalający dla oficjeli Luftdwaffe i nie był produkowany. -
Jak rozwiazac problem wejscia do budynku ?
Arthur Currie replied to dzikki's topic in Taktyka - teren zurbanizowany
to sie kupy nie trzyma bo poseł wesprze eksmitowanych a nie komornika