Arthur Currie
Użytkownik-
Content Count
1,618 -
Joined
-
Last visited
Everything posted by Arthur Currie
-
Jak rozwiazac problem wejscia do budynku ?
Arthur Currie replied to dzikki's topic in Taktyka - teren zurbanizowany
lub po izraelsku buldożerem -
USP STTI Long Barel ??
Arthur Currie replied to Borax's topic in Pistolety, rewolwery i pistolety maszynowe
Potwierdzam bo widziałem zasieg nieziemski tego USP lepszy od MP5 TM i ICS (leciały troche bliżej niż z tego USP) -
JULO wypowiedzi Foki Krista i Zjawy sa zabarwione sarkazmem mającym na celu wyśmianie otaczajacej rzeczywistości.
-
tottek daj znać jak wyszło z tą kolbą (i do jakiego guna dokładnie chcesz ja dać czy przypadkiem nie do AK by Cyber Gun) bo jestem zainteresowany.
-
Spróbuj u jakiegos ślusarza powinien mieć możliwości wykonania kolby metalowej o ile bedą mieli dokładne wymiary.
-
Ma ktoś zdjęcia (większe) kolb metalowych broni wykonanych w systemie Kałasznikowa. Chodzi mi dokladnie o te składane na bok (można je samodzielnie wykonać w domowych warunkach) bo chce w ten spodób naprawić swojego AK z ciągle łamiącą się kolbą. Z góry dziękuje za pomoc.
-
Dobra spokuj bo to zaczyna przypominac dyspute dotyczącą po co są dwa nieśmiertelniki a nie jeden i co robi sie z drugim. Znowu "wiedzący lepiej" powołują sie na kogoś z wojska co im kiedyś powiedział i zakrzykują innych przekonani o swojej racji. A co do łączenia magazynków to tylko na taśme lub specjalne łączniki można je połączyć ale nie tak że wyjdzie nam magazynek na 100 naboi (a przynajmiej wmawiają nam to konstruktorzy bronii byzmy wydawali ciezkie pieniadze na kolejne magazynki).
-
Te 20mm "działko" czy snajpa jak to okresliles to granatnik (bardziej celny z tego co pamiętam od M203 (jako granatnik asg by wykożystywał pewnienoew typy shelsów do granatników odpowiadajacych kalibrowi 20 mm). Do dziurawienia czołgów to to sie zupełnie nie nada gdyż będzie strzelał pociskami odłamkowymi. Z kolei "kamera" to poprostu wyrafinowane dzielo nowoczesnej techniki z komputerem i dalmierzem laserowym umożliwiajacym celowanie z tego cuda. Dodam jezcze tylko że wotek o OICW był już na forum i mogles poszukać choć pewnie został skasowany.
-
Fajna stronak ma klimacik (chwale was tak jak wy chwalicie pomysł omacha beach :lol: ). Bardzo dobry poziom a na ładowanie nie nażekam mam wkońcu stałke i moge troche poczekać.
-
Naraznie kupuje tam tylko kulki i olejek silikonowy (bo mam podrodze) i jestem zadowolony z obsługi szybko miło i fachowo obsłuża i doradzą. Jak by sprowadzili aegi to moze by wybuchła wojna cenowa w trójmieście która rozlazła by sie na czły kraj. Taka wojna ma zawsze jednego zwyciesce klienta.
-
razem raźniej i milej niż samemu (choć to dyskusyjne czy takie miłe zależy z kim idziesz i czy idziesz przed czy za :lol: ). A tak na serjo to zależy tylko od ciebie, tych z którymi sie strzelasz oraz od budynku rozkładu pomieszczeń itp.
-
Napisze z moich obserwacji jakie poczyniłem w czasie walk. Jest skuteczna w walce z AEGami (zdjecie elektryka ze sporego dystansu co widziałem kilkukrotnie), lecą trzy kulki naraz fajny wygląd i klimat. wada jest tylko 10 strzałów z szelsa (choc to dla mnie ukłon w strone realizmu można nosic po kilka szelsów) troche przydługa do operowania w budynkach. Broń ogólnie fajna celna i przyjemna w walce z elektrykami (dorównuje osiagami) [bez osobistych wycieczek prosze.moderator.]
-
Heh już sie nie moge doczekać (bo to tylko miesiac został) i na 90%wpadne choć dopiero w sobote rano bo 18 egzamin mam i nie wiem czy ktos będzie czekal na zwykłego freitera by go podrzucić do Elbląga ale chyba dam rade sie wyrobić.
-
[ARCH] III Rzesza i jej Wunderwaffe
Arthur Currie replied to PAT_Pinky's topic in Militaria szeroko pojęte
To już wszystko wyjaśnia czemu ludzie tam giną. poprostu ŚS to zakamuflowana komurka SS z nazwą sugerująca cos innego ale my wiemy co znaczy naprawde. To ŚS do dnia dzisiejszego pilnuje tajemnic MRU i zabija turystów którzy coś znajdą. :lol: -
[ARCH] III Rzesza i jej Wunderwaffe
Arthur Currie replied to PAT_Pinky's topic in Militaria szeroko pojęte
Pinky nie pij -
A beda baloniki ja chce baloniki i różowe słoniki
-
raczej sie nie przyjmie gdyz zawsze kogoś poniesie i bedzie wychodził. samo czekanie w budynku lub bazie na przeciwnika jest meczace i jeśli dowodzisz oddziałem mającym bronic jakiegoś punktu to trudno zapanować nad oddzialem by nie chcial iśc na wroga bez wykonania zadania.
-
Kret takiego noża użytkowywuje i to całkiem sprawnie wobec jeńców. :lol:
-
Czasami wystawiają jakiś BRDM (trzeba przegladać ogłoszenia w dodatku wtorkowym do Gazety Wyborczej znanym pod nazwa Komunikaty).
-
W Trójmieście coś takiego robimy tzn. jeden długi scenariusz (a nie wybijanie się do nogi) z respawnami i jakimś zadaniem (najczęściej capture the flag ale tez jak ostatnio na goscinnych występach na Suchaczu zwykłe wyrzynanie sie nawzajem).
-
racja Zjawa to nie musi być wada fabryczna ale radze wpuścić dodatkową śrubę w mocowanie body i kolby by jej nie stracić. Ja teraz mam dwie śruby których wkręcenie nie zajeło więcej jak 30-40 minut. Dodam tez ze AK strzela tez bez kolby, co w wypadku XM'a i eMki jest zdaje się niemożliwe bez dokonania napraw.
-
Przed chwilą dosłownie ułamałem kolbe w AK (w sposób dziwny bo skacząc z wysokości nie większej jak 50 cm z zawieszonym karabinkiem przez plecy). Naprawiłem szybko za pomocą dwóch śrub które wkręciłem w body i "bolec" kolby wchodzacy w body. Dodatkowo dam rade zmienić miejsce mocowania paska z kolby na body o ile nie chcecie mieć AKMS :wink: (także strzela jak ma ułamaną kolbe) który całkiem fajnie wyglada.
-
Majcher czy ty szukasz dziury w całym?? To co piszesz częsciowo jest prawdą ale nie możemy mówić ze wojsko jest niepotrzebne do obronności. Siła armii zawsze była jest i będzie kartą przetargowa w polityce. Nowe obowiazki wojska jak piszesz nie sa takie nowe i nie jedyne a napewno wojsko musi też dbac o szkolenie kadr chocby po to by wystawić "mieso armatnie" na front. Walka z terroryzmem może byc prowadzona tylko przez niewielki % naszych sił zbrojnych (Grom, 1PSK, Formoza). Nato jak napisał Mateo nie jest teraz pewnikiem. Co prawda daje nam pewne profity przynależnosć do tej organizacji al
-
ładnie to brzmi ale nie ma sensu. Nie wszystkich jeszcze stać na AEGa a ci co posiadaja AEGa najpewniej nie mają już sprężyny tak wiec najoptymalniejsze wydaje sie być mieszanie składów by miały podobną siłę ognia, zresztą za jakiś czas większość poważnie bawiących się będzie miała AEGi lub shotguny mauri nie wspominając o snajperkach. Reszta wtedy będzie sie czuła niespecjalie ale da rade.
-
Nie pisze tu o operatorach gromu mających napełniać worki ale o zwykłych jednostkach saperów, logistycznych i innych. Obrona cywilna nie ma środków do skutecznego zapobiegania skutkom klęsk zywiołowych a wojsko ma takie środki i możliwości co udowodniła powódź w Gdańsku w roku 2001 oraz ogólnopolskie w roku 1997 i 2001. Oczywiscie zagrożenie militarne w tej chwili jest znikome dla Polski ale wystarczy zobaczyć na ilosc twardogłowych polityków w Rosji i na Białorusi oraz ich polityke żeby nie trudno było wnioskować o możliwosci odrodzenia się "imperializmu" naszych braci ze wschodu (Rosja d