Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolba_DK

Użytkownik
 • Content Count

  270
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

3044 profile views
 1. Również wchodzę, także Bryt. Mam nadzieję, że po ostatnich dwóch porażkach odwróci się ode mnie zła passa!
 2. Wiem. Ale kiedy zobaczyłem te zdjęcia pierwszy raz, to zalała mnie fala zazdrości... Co tam fala, cały ocean! I muszę taki zestaw mieć! ;-)
 3. No i teraz problem: muszę zrobić enfielda... z tym długim scyzorykiem na końcu!
 4. miałem raczej na myśli szarżę pod względem wizualnym. W końcu atak na bagnety to kwintesencja szturmu na przełomie XIX i XX w. Ja też nie bardzo wyobrażam sobie walkę kontaktową z użyciem replik karabinów. Można co prawda kogoś uszkodzić, ale gorsze będzie uszkodzenie broni! ;-)
 5. Jak już mamy być na bliskim dystansie, to znalazłem wersję ekonomiczną: https://www.emag.pl/atrapa-gumowa-saperka-hew-004/pd/DRMGSLBBM/ Poczytałem nieco na temat bagnetów (tak na bardzo szybko) i widzę jeden problem: nikt nie był zainteresowany bezpiecznymi bagnetami do broni historycznej (na portalu dobroni trafiłem na krótki artykuł: jakaś ekipa, szykując się do zdjęć do "1920" rzuciła rekonstruktorom taki temat, a ci, jak to mają w zwyczaju, zjechali to od góry do dołu), więc raczej zostaną nam saperki, tasaki, pałki i noże. Raczej nic nie wyjdzie z monumentalnych scen ataku na bagnety, a szkoda.
 6. Cortes, na tych (nota bene niesamowitych) zdjęciach bluza mundurowa to z jakiej armii?
 7. Zgłoszenie i przelew poleciały
 8. Trudno, trzeba zdecydować! Lee - Prusy Hajdi -Prusy Pazur - Prusy Cortes - Wielka Brytania XrayPl - Austro-Węgry Domino - Wielka Brytania/Rosja Mareq - Wielka Brytania Sikor - Wielka Brytania Hubert - Wielka Brytania Grisza - Rosja Imperatorska Kolba_PL - Wielka Brytania / Rosja
 9. Też się piszę, ale - podobnie jak Gregorius7 - nie zdecydowałem jeszcze co do strony. Nieco obawiam się jednak ubogiej oferty mundurowej (np. sklep na "N" nie oferuje umundurowania francuskiego ani austro-węgierskiego).
 10. A tu coś nowego - szkoda, że relatywnie drogie, ale klimatyczne: http://onlinemilitaria.net/products/4624-US-BC-611-SCR-536-Handie-Talkie-Radio/
 11. Szanowni Państwo! Teraz moja kolej na pytanie: kupiłem filcowe podkładki na ramiona (ostatnio pojawiły się w sklepie ns "N" w baaaardzo rozsądnej cenie). Nawet dość grube (choć nie jestem pewien, czy wystarczająco) no i ogólnie rzecz biorąc, z uwagi właśnie na rzeczoną grubość pojawił się problem: są one dość mało elastyczne... Czy trzeba je jakoś zmiękczać, ułożyć w jakiejś formie, czy z czasem przejdzie im niechęć do współpracy?
 12. Też mogę użyczyć gimnastiorki (tylko dużej); no, chyba, że mój młody zdecyduje się przyjechać, a na to się nie zanosi.
 13. Strasznie długi ten opis, ale przeczytam w całości (jak nigdy.... no, niemal). Tak czy inaczej - stawiam się na wezwanie tow. Stalina niezawodnie Strzelec Kolba - melduje się na rozkaz
 14. Pomijając okres wakacyjny, gdzie nie mam pola manewru (HQ może mi plecak wystawić za drzwi okopu - czy jakoś tak) staję na uszach, żeby dotrzeć na imprezy - i niemal zawsze mi się udaje
×
×
 • Create New...