Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M4/M16 [G&P]


Recommended Posts

U mnie podobnie na stocku było około 45-50 metrów. Oczywiście kulki leciały dalej ale raczej nie można było powiedzieć o celności. Po wymianie lufy na promyka 407mm (wystaje poza lufę zewnętrzną, zamontowałem tłumik żeby ukryć) i gumki na modify flat hop mam celność w prostej, powtarzalnej linii na 65-70 metrów (według google maps). Lekkim lobem można ustrzelić bez większych problemów cel wielkości człowieka nawet i z 10 metrów dalej, promyk robi robotę. Wzrosły też fpsy z 415 do 450. Na kulkach G&G 0.28 (tylko takimi strzelam, są najlepsze według mnie) mam ~395 fps. Testowałem też kulki Specny 0.28 i leciały jak chciały, przez chwile nawet myślałem, że mam podróbkę promyka.

 

Na 15-20 metrów powinieneś mieć celność wręcz co do centymetra. Może coś źle złożyłeś? Jakich kulek używasz? Na pewno skrzywienie lufy zewnętrznej w Twoim przypadku nie jest obojętne. Spróbuj najpierw to poprawić i sprawdź czy się coś polepszy. Nie jestem też pewien czy wymiana komory była potrzebna. Moim zdaniem stockowa jest bardzo dobra.

Edited by dr88
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sam raczej nie poprawię skrzywienia lufy zew. (potrzeba do tego specjalnych narzędzi) używam G&G 0,25 komora prawie na 100% złożona poprawnie a i tak kulki lecą jak chcą. Spróbuje jeszcze stockowej komory i gumki promyka może taka kombinacja coś zmieni w co niestety wątpię

Link to post
Share on other sites

Odeślij replikę, niech to skrzywienie poprawią. Przy okazji zwróć im uwagę, że są problemy z celnością, może też się temu przyjrzą, chociaż możliwe, że jest to ze sobą powiązane.

Nie wiem gdzie kupiłeś replikę, ale ja jak kupowałem towar na gunfire i nadawał się do reklamacji (lufa precyzyjna) to sklep przesłał mi etykietę paczki kurierskiej i w ramach reklamacji odesłałem towar na ich koszt.

Link to post
Share on other sites

niestety żaden z powyższych, kupiłem w azteko.pl i trochę wkurwia mnie, że się jej w ogóle nie przyjrzeli, bo nie dostrzec takiego skrzywienia się nie da, nie dostałem wydruku o osiągach (fps) i ustawienie hop up'u było nie ruszane jak gdyby sprawdzili czy to ta i bez żadnych oględzin wrzucili moje elementy do pudła i wysłali pieprzoną pocztą polską (gdybym wiedział że pocztex to oddział poczty polskiej to bym replikę kupił w innym sklepie i dopłacił te kilka złoty) która tak zajebiście się paczką zajęła że paczka miała cholerną dziurę w opakowaniu ( no bez kuźwa jaj mogę zdjęcie wysłać ) ale ta dziura na pewno nie skrzywiła lufy bo zbyt wszystko stabilnie siedzi a sama była owinięta folią bąbelkową przynajmniej tyle

Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie winę za słabą celność ponoszę Ja, wsadziłem stockowe bebechy (komorę, gumkę) po to by zwrócić wszystko tak jak było oryginalnie, ale jeszcze dziś pojechałem do lasku żeby sprawdzić czy rzeczywiście m4 ma słabą celność i ku memu zdziwieniu na dystansie około 35/40 metrów kulka biła ładnie w puszkę(nie zabrałem ze sobą kartki A4 ale pewnie i tak z większej odległości bym w nią trafiał) waliłem bez optyki więc nie mogę jej nic zarzucić, pewnie z kolimatorem/lunetą celność byłaby jeszcze większa to wszystko na stocku, więc możliwe że na podwórku miałem takie odchyły przez wiatr albo złe złożenie jakiegoś elementu, mimo wszystko replika wraca do Wawy bo jednak to skrzywienie mi bruździ i delikatny odchył dało się w strzałach wyczuć, pewnie komora AirsoftPro zostanie zwrócona bo stockowa daje radę i nie widzę sensu jej wymiany (na razie) lufa precyzyjna pewnie by się przydała ale nie wiem czy brać 300mm czy tak jak radzi dr88 407mm i zakryć tłumikiem.

 

Tak czy siak Dzięki wszystkim za wszelkie porady szkoda tylko, że sam nie mogę ogarnąć tej lufy zewnętrznej.

Link to post
Share on other sites

DePleur, ekspertem nie jestem, ale między 363mm a 300mm nie zauważysz różnicy w osiągach.

Sam 2 dni temu kupiłem precke promyka do g&p 068 i zastanawiałem się nad kupieniem dłuższej lufy i ukryciu jej w długim tłumiku, ale zrobiłem mały research po forach i ponoć nie ma różnicy w osiągach także zostałem przy krótszej lufie. Oryginalnie mam lufę 300mm, ale tłumik płomienia spokojnie przykryje jeszcze 2cm lufy, także jeśli Ci zależy na dłuższej lufie to sprawdź może masz podobnie, a są lufy promyka 310 czy 318mm (na jarmix-militaria widziałem).

Edited by luiz9012
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku, a mam GP-AEG072, różnica w osiągach to 25 fps (sprawdzałem na chrono). Stockowo miałem lufę 300mm, a wpakowałem 407mm. Trzeba oczywiście pamiętać o wydajności cylindra. Doczytałem, że cylinder typu 2 daje radę z takimi długościami luf więc się długo nie zastanawiałem.

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie długości. W oczekiwaniu na promyka 6.03 407mm włożyłem lufę PPSa 6.03 300mm i fpsów było praktycznie tyle samo co na stockowej lufie 6.05 300mm. Oczywiście nie jest to tak, że możemy wpakować lufę 600mm i dojdzie nam 100 fpsów. Przy racjonalnym przedłużeniu lufy wewnętrznej można liczyć na niewielki wzrost prędkości wylotowej.

Link to post
Share on other sites

dr88, wszędzie gdzie czytam jest napisane, że dla cylindra typu 2 maksymalna długość lufy to 363mm. Gdzie wyczytałeś, że 407mm będzie ok? W ogóle to jak zasięg i skupienie po wymianie lufy?

Jak będziesz miał chwilę to wrzuć fotkę jak te 072 wygląda z tłumikiem, ciekaw jestem.

 

Tak ku przestrodze chciałbym powiedzieć, że jak chcecie wiedzieć jaką obecnie macie lufę to zmierzcie sami, a nie sugerujcie się danymi technicznymi ze sklepów. Przykładowo według ASGshopu moja replika ma lufę 305mm, a w rzeczywistości ma 335mm. W rezultacie myślałem, że kupiłem lufę trochę dłuższą niż miałem, a okazało się że kupiłem krótszą...

Link to post
Share on other sites

Gdzieś na forum znalazłem wpis, że ktoś zamontował taką lufę do cylindra typu 2 i było ok, więc trochę zaryzykowałem i też tak zrobiłem. Byłem gotów ponieść koszty odesłania lufy gdyby coś było nie tak, ale na szczęście wszystko jest w porządku :icon_smile:

Całą moc lufy promyka tak naprawdę odczułem dopiero po zamontowaniu gumki flat-hop od Modify. Wrażenie opisałem w wątku z gumkami.

 

... Replika G&P, lufa promyk 407mm, 390 fps na kulkach 0,28 G&G, gumka i dystanser Modify Baton Ryusoku flat-hop. Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że jestem zachwycony! W końcu osiągnąłem to czego szukałem :icon_smile:

Wcześniej miałem problemy ze stockową gumką, kręciła średnio i nie bardzo dało się ją ustawić. Na tym secie ustawiłem hopka i uzyskałem 9/10 strzałów w komin wielkości metr na metr na odległości 70 metrów.

Widoczna poprawa trajektorii lotu. Kulka leci prosto prawie cały czas, po czym na końcu po prostu pikuje w dół...

Odległość mierzona google maps`em.

 

Dzisiaj nagrałem też filmik ze strzelania ale przesadziłem z zoom`em i kiepsko widać. Spróbuję coś nagrać na najbliższych strzelankach i wrzucę. Poniżej fotki mojej Mki (w której jestem zakochany :icon_wink: ).

 

18058208_1478037512268940_8070636273128623365_n.jpg?oh=2b684a02ab12b5e6653031257d38357e&oe=599AAF98

 

18033994_1478037498935608_5152384160011869347_n.jpg?oh=824ee1c766cc48d9ef8c8b6505f21c05&oe=599AC5D1

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dr88, dziś testowałem w swojej emce g&p ten sam zestaw co ty, tzn. promyk 407mm 6.03 i flat hop.

Ciężko mi dokładnie określić zasięg, ale było około 60-65m skutecznego. Natomiast fpsy były mierzone i wyszło 360 na kulkach g&g 0.28. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z osiągów, ale ciekawi mnie skąd taka różnica w fpsach, bo wszystkie części są takie same jak u Ciebie no i emka praktyczni też (068A).

Na następnej strzelance spróbuję jeszcze teflon fixa.

Link to post
Share on other sites

FPSy mierzyłeś na ustawionym hop-upie czy skręconym na zero?

W moim przypadku na tym zestawie teflon fix nie był potrzebny, bardzo dobrze się sama gumka uszczelniła. Jeśli masz (a raczej na pewno masz) taką samą komorę hop up jak ja (stockowa) to powinno być w porządku. Możesz to sprawdzić dmuchając w lufę, a palcami zatkaj otwory w komorze na dyszę i kulki. Jeśli w trakcie dmuchania oczy będą chciały Ci wyskoczyć to znaczy, że gumka się dobrze uszczelniła w komorze :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego karabinu i mam dylemat pomiędzy http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&mid=166&id=2270 a http://www.asgshop.pl/produkt.php?cat=78&mid=166&id=5449. Replikę chciałbym od razu ztuningować w asgshopie do LEVEL 1 albo 2. Posiada ktoś z was jedną z tych replik? Czy są miedzy nimi jakieś większe różnice? Jakich wymiarów bateria do nich wchodzi? Czy trzeba coś w nich od razu zmienić? Jakie magazynki dobrze do nich podają? Ogólnie polecacie?

Link to post
Share on other sites

Reku, ja mam tę 068A od pół roku. Narazie wszystko jest spoko. Akumulator jest w prowadnicy kolby, maksymalnie co możesz wsadzić to ok. 12cm na długość - wtyk mały deans. Ja mam aktualnie ten

https://gunfire.pl/product-pol-1152205022-Akumulator-LiPo-1450mAh-7-4V-25C-stick.html.

 

Jeśli chodzi o gearbox to prawdopodobnie nie ma różnic między tymi replikami. Możesz spytać producenta, dosyć szybko odpisują. Natomiast na pewno jest różnica w długości repliki i lufy.

068A ma tesz front keymod i to chyba trochę nietypowy keymode, także na pewno będzie ciężej z częściami typu chwyty wertykalne, itd. no i będą droższe.

 

Na pewno możesz przemyśleć na początek czy nie lepiej zamiast tuningu gearboxa wymienić lufę na dłuższą preckę Prometheusa no i gumkę hopup. Parę postów wyżej o tym rozmawialiśmy z dr88, który to miał bardzo fajne osiągi dzięki temu, ja również w miarę dobre.

 

Co do magów to jest jakiś wątek na forum o tym. Ja używam tylko tych plastikowych od g&p. Podają bardzo dobrze, lekko się chyboczą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...