Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M60 i M249 ze stajni TOP


Recommended Posts

Z informacji które wpadły mi w ucho, wynika iż M60/M249 TOP mają beznadziejnej konstrukcji "tłoko-cylinder", który w drastycznym tempie się rozpada.

Więc pozostają dwa wybory:

- Kupić replikę TOPa oraz porządny tłok i cylinder (są bodajrze 2 rodzaje dostępne).

- Poczekać na CA

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

hej

znalazłem ten temat więc ponowię tutaj swoje pytania.

Rozważam zakup jakiejs m60'ki i potrzebuję wsparcia :). Jak wiadomo na rynku jest kilka modeli : TOP, STAR, INOKATSU i co wybrać ?

Wiadomo że najbardziej chciałbym INO , tylko ta cena troche powala bo na gotowo wyjdzie z przesyłkami pewnie ze 4 tysie i przy tym brak gwarancji. Odsylanie do HongaKOnga na naprawy raczej nie wchodzi w grę.

Więc pytanie jest takie czy warto kupić TOP'a albo STARA . Może ktoś wie jak naprawdę jest z awaryjnością tego sprzętu, czy są w Polsce części zamienne i ewentualne części do tunningu, zadowoli mnie 400 fps. ?

Link to post
Share on other sites

Zanim zdecydowałem się na mk43 VFC to właśnie m60a1 było moim celem i trochę poczytałem o tym modelu, ogólnie to co wyczytałem na arnim wskazuje na to że TOP to jeden wielki syf :/ GB bardzo szybko sie psuje, ciągle coś nie tak z mechanizmem, plastyk wszędzie gdzie sie da, metalowych części jest niestety mało, tiuningować to tego sie praktycznie nie da. Magazynek jest grawitacyjny, mieści się pod pokrywą zamka, lubi się zacinać. Link który podałeś przedstawia wersję STD czyli totalne dno wykonania w TOP, trochę lepiej ma się wersja DX ale i tak cieniutko. Ogólnie, NIE polecam w 100%, szkoda zmarnowanej kasy.

 

Jeszcze Inokatsu produkuje M60A1 ale za chore 2500 $

Link to post
Share on other sites

W Mk43 Mod0 VFC jest zupełnie inny GB niż V2, jest to coś podobnego do gb z minimi CA z tym że elektryka jest osobno a GB wygląda bardziej pancernie XD

Bore Up jaki pasuje to Systema dedykowana do Steyr Aug, zębatki, tłok itp. są takie same jak standardowe. A co do samego MK43 to dobrze sie sprawuje tylko wężyk podający kulki z maga lubi się wypiąć, ale jest na to prosty sposób, trochę taśmy by nie miał luzu i wszystko OK.

No to będą teraz dwie Mk43 w PL XD

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites

Trochę o nich czytałem, o RANTYAN'ie jest bardzo mało info, jedyne co się dowiedziałem to właściciel zachwalał wykonanie i blow back ale strasznie klnął na zużycie gazu (ale on chyba miał na sprężone powietrze czy jakoś tak) a replika Stara, to masa plastyku i troche matalu XD (Weight: 4550.00g) strasznie lekki, biorąc pod uwagę że ostry waży ponad 10kg. Gear box standardowo jak u stara z przezroczystego tworzywa, daje rade tak jak metal gb. I to co mnie męczy we wszystkich replikach, piszą że MK43 Mod0 a różni się zawsze tłumikiem płomienia lub/i zakończeniem rury gazowej, dlatego kocham VFC za 100% zgodność z oryginałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...