Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie otrzymałem pismo z Urzędu Skarbowego w Warszawie o rozpatrzeniu mojego maila wraz z załączonymi dokumentami i przyjrzeniu się całej sprawie w związku brakiem paragonów do sprzętu ASG.

Apeluję aby reszta osób na tym forum która otrzymała jakiś towar ale bez paragonu bądź faktury VAT również wysłała odpowiednio przygotowane pismo/maila do Urzędu Skarbowego. Im więcej takich pism tym szybciej zajmą się sprawą i tym samym zamkną ten przestępczy proceder-co zatrzyma przybywanie nowych osób oszukanych przez airsoftextreme.pl.

Link to post
Share on other sites

Także już otrzymałem pisemko z US Warszawa Praga listem poleconym, gdzie możemy przeczytać:

 

 

Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa Praga zawiadamia, że informacje zawarte w piśmie z dn. 29.01.2011r. zostaną zweryfikowane w celu ustalenia stanu faktycznego w zakresie niezbędnym do stwierdzenia wypełniania obowiązków wynikających z ustaw podatkowych.

 

Obowiązujące przepisy prawa podatkowego nie zezwalają na udostępnianie Skarżącemu informacji o przebiegu i wyniku postępowania, gdyż zgodnie z art. 293 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 z późn. zm.) materiały te objęte są tajemnicą skarbową.

 

Zgłaszać, zgłaszać i jeszcze raz zgłaszać te braki o paragonach anonimowo, bądź też konkretnie podpisać się i podać adres zamieszkania i wysłać mail'a na adres: us1434@mz.mofnet.gov.pl, a w razie pytań dzwonić do Pani Agnieszki Kęska pod nr tel. 22-509-18-98

 

Może w ten sposób dowalą mu karę 20.000 zł i będzie musiał zamknąć interes łajzak jeden...

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pomysł z US uważam za rewelacyjny. Jak głosi przysłowie, "w życiu można być pewnym śmierci i podatków" . Bóg wybacza ale US nigdy.

 

"życzliwe" anonimy i donosy US może olać, ale pismo polecone pod którym ktoś się podpisał będzie na pewno sprawdzone:)

Edited by muchomorek
Link to post
Share on other sites

Niestety moj brat zamiast spytać się mnie zamówił tam jakieś rupiecie (łącznie wyszło jakieś 70 zł). Wczoraj wysłali mu smsa, że wysłali. Ciekawe tylko CZY wysłali i coś mu DOJDZIE. Jeśli nie - będzie miał nauczkę na przyszłość, jak i wiele innych osób.

 

Ta sprawa pozwu zbiorczego ruszyła się choćby o milimetr? Czy to już nieaktualne?

Link to post
Share on other sites

Pomysł z US uważam za rewelacyjny. Jak głosi przysłowie, "w życiu można być pewnym śmierci i podatków" . Bóg wybacza ale US nigdy.

"życzliwe" anonimy i donosy US może olać, ale pismo polecone pod którym ktoś się podpisał będzie na pewno sprawdzone:)

Ja tam się w e-mail'u podpisałem, a na dodatek przesłałem całą listę dowodów w formacie pdf, jpg w formie zdjęć i jednego screena z ekranu:

 

- zrzut ekranu ze sklepu AirsoftXtreme.pl ze złożonym zamówieniem (zamówienie.png)

- dowód wpłaty za zamówienie (Dowód wpłaty.pdf)

- zeskanowany list przewozowy (List przewozowy – skan.pdf)

- zdjęcie listu przewozowego (list przewozowy.jpg)

- zdjęcia koperty firmy kurierskiej (koperta przód.jpg, folia z listem przewozowym.jpg, numer koperty.jpg)

- zdjęcie koperty z zamówionym przeze mnie towarem (zawartość koperty po odebraniu.jpg)

- zdjęcie zawartości otrzymanej przesyłki (zawartość przesyłki.jpg)

- zdjęcie koperty po wyjęciu z niej towaru (koperta po wyjęciu towaru.jpg)

- zdjęcia towaru (towar.jpg, towar bez kodu kresowego.jpg)

 

Dostałem zwrotne pisemko z "podziękowaniem" :biggrin: przesłane listem poleconym. Ciekawe co z tego wyszło... ;D

 

 

 

 

Ta sprawa pozwu zbiorczego ruszyła się choćby o milimetr? Czy to już nieaktualne?

 

Sprawa niestety nie ruszyła, ponieważ nic praktycznie byśmy mu w ten sposób nie zrobili, a sprawa ciągnęłaby się latami. Na chwilę obecną najlepszym sposobem na dobranie mu się do d*** jest powiadomienie Urzędu Skarbowego o nieotrzymaniu paragonu/faktury :)

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites

Witam :)

 

Niestety dopiero po kupnie w wymienionym sklepie znalazłem o nim opinie. Na szczęście kupowałem osobiście i cymka jest gut. :wink:

 

Piszę w innej sprawie. Otóż mojego zakupu dokonywałem około miesiąc temu, a sklep AirSoftEXtreme znalazłem po 5 minutach szukania. Dla osób chcących wpaść z "życzliwą" wizytą udostępniam opis dojścia ;)

 

1. Jedziemy Targową w kierunku północno-zachodnim

2. Mijamy Skaryszewską i wiadukt kolejowy.

3. Zaraz za wiaduktem parkujemy po prawej.

4. Wchodzimy między dziwne pawilony, coś na kształt bazarku.

5. Idziemy na wprost, uwaga - trzeba uważnie patrzeć, sklep znajduje się po naszej prawej w jednym z pawilonów. Poznamy go po tekturowym pistolecie na drzwiach(?).

6. Ja szukałem 3 razy, nie zwiedźcie się, tylko przejdźcie kilka razy tam i spowrotem jak nie znajdziecie.

 

Tutaj link z zaznaczonymi pawilonami (mapy google): >>Klik<<

 

Pozdrawiam i czekam na czyjąś reakcję na miejscu

modzel

Link to post
Share on other sites

To kolega miał jakieś wyjątkowe szczęście bo ja jak się tam znalazłem to "sklep" wyglądał jakby jutro miał zwinąć manatki.

 

Co do urzędu skarbowego to ja też do nich napisałem pod wymieniony w tym temacie adres ale totalnie mnie olali więc nawet nie wiem czy ktoś coś zadziałał.

Link to post
Share on other sites

Moja sprawa z tym sklepem trwa już od 2008 roku, męczę się z nimi listami itd. a ostatnio status mojej reklamacji zmienił się z ,,w toku" na rozpatrzony pozytywnie.

Inna sprawa to, to że telefony u nich nie działają, a po poście wyżej sądząc zwinęli się, poczekamy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Byłem ostatnio w tym sklepie. Sporo tam paczek. Wyglądały jak przygotowane do wysłania. Sądząc z ich wielkości to w środku były repliki.

Czyli sklep coś tam jednak wysyła. Pomimo złej opinii ludzie cały czas tam kupują, i to wysyłkowo i za większe pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Byłem ostatnio w tym sklepie. Sporo tam paczek. Wyglądały jak przygotowane do wysłania. Sądząc z ich wielkości to w środku były repliki.

Czyli sklep coś tam jednak wysyła. Pomimo złej opinii ludzie cały czas tam kupują, i to wysyłkowo i za większe pieniądze.

Jeden z Twoich przedmówców kiedyś potknął się o te paczki będą w sklepie - BYŁY TO PUSTE KARTONY :wink:

"Hłyt małtetindowy"

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

 

Obserwuje forum od jakiegoś czasu ponieważ sami zostaliśmy oszukani przez rodzine S. Zamówienie w listopadzie, wpłata na konto i kompletny brak kontaktu i przesyłki. Zgodnie z radami na forum zgłosiliśmy sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta i na policję. I uwaga - po 5 miesiącach dostałam zwrot pieniędzy od sklepu. Nie wiem czy zadziałał Rzecznik - wysłane pismo czy Policja - wezwanie na przesłuchanie ale widać że warto walczyć nawet o drobne kwoty. Życzę wszystkim równie pozytywnego zakończenia sprawy. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Niestety klika dni temu złożyłem w tym sklepie zamówienie.

Przed złożeniem zamówienia dostawałem ze sklepu odpowiedzi na wszystkie moje pytania co do przedmiotów, gdy wysłałem pieniądze kontakt się urwał.

Oczywiście żaden z telefonów nie działa, a nr gg jest ciągle niedostępny i nie odpowiada.

Po ok 48h od dokonania przeze mnie wpłaty status zamówienia zmienił się z ,,oczekuje na wpłatę" na ,,opłacone" (wysłane). Na maila nie dostałem żadnego potwierdzenia. A przesyłki jak nie było tak nie ma, numeru listu przewozowego także nie dostałem, a sklep nie odpowiedział na żadnego z moich 6 maili.

Niestety opinii o sklepie zacząłem szukać dopiero po napotkaniu problemów.

Poczekam jeszcze 1 dzień i jeśli nic się nie ruszy będę zmuszony zgłosić sprawę do rzecznika i na policje.

Co ciekawe, dostałem na to fakturę VAT w formie .pdf

Zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej.

Będę relacjonował na bieżąco :D

Link to post
Share on other sites

Ale i tak to zgłoś, bo on na wysyłaniu tańszych replik zamiast tych, które były zamówione zbija niezłą kasę a Wam się nie chce już iść na policję i pisać do rzecznika po otrzymaniu paczki. Jeśli będziecie mieć taką postawę to nigdy z nim nie wygracie. Właściciel doskonale o tym wie dlatego dalej was kantuje. Gdyby Wam nic nie wysyłał to wiele więcej osób zgłaszało by sprawę.

Link to post
Share on other sites

Proponuję zrobić marsz wolności dla ASG i podpalić mu opony pod sklepem albo zrobić mu anty reklamę wszędzie najlepiej aby jakiś haker zrobił z ich stroną tak jak zrobiono to ze stroną "JP JP JP" gdzie umieszczona była strona "PWJ na 100%" :D

lub też ubrać sie w prześcieradła podpalić mu krzyż i wyzwać go od zdrajcy rasy !!

 

No jedynie takie pomysły mogą wyjść ponieważ nie wiem czy wszyscy się boją policji? możliwe że to taka nasza mentalność po PRL`u i tym że policja to zUo.. Sam miałem kiedyś sprawę na all.. kupiłem buty za 250zł gościu sprowadzał je z Niemiec i ktoś w PL wysyłał je do kupujących.. Jak się okazało ktoś mu się wbił na konto i podał mi trefne dane po tygodniu poszedłem na Policję po ok 24H gościu wysłał do mnie SMS`a z niemiec (wiedział że bd zaj.. koszta za rozmowę) w którym napisał że policja była u jego rodziny i że powiedzieli że jeśli się nie zgłosi w ciągu 2 tygodni na komisariat zostanie wysłany za nim między narodowy list gończy.. Fakt gościu w sumie nic nie zawinił bo ktoś mu się wbił na konto.. w każdym razie w ciągu tygodnia od pójścia na policję pieniądze wróciły na konto nie wiem czy to ich robota czy co bo tego do dziś nie wiem..

Po tym jak pieniądze wróciły poszedłem na policję odwołać sprawę żeby nie robić kolesiowi problemów z przyjazdem do Polski :D

Potem jeszcze z 2 razy byłym zapraszany na komendę w celu potwierdzenia zeznań i po 1,5 roku dostałem szczegółową informację dotyczącą zakończenia postępowania i z wymienionymi miejscami w których sprawa była sprawdzana.

Niestety "hakera" :D:D nie złapano pewnie ktoś zrobił sobie kawał a buty kupiłem jeszcze raz i były wygodne :D

 

Dlatego nie wiem jak sprawa która jest sprawą wygraną każdy ma konto na stronie na którym pisze że jest zamówienie zrealizowane/zapłacone a przesyłki nie dostał i gdyby to była 1/2/3 osoby to ok paczka mogła zaginąć chociaż jest to mało prawdopodobne i chyba już tak nie spotykane.. Dlatego tym bardziej nie mogę zrozumieć jak można spokojnie siedzieć wiedząc że ktoś w tej chwili pije sobie bardzo dobrą wieloletnią Szkocką (chodzi o repliki za 400-600zł)

lub słodzi sobie herbatę cukrem za wasze pieniądze.. :zastanawia:

Sam miałem małe starcie z firmą G&H która na początku chciała mnie pozwać na 60 tyś zł za (nie pamiętam dokładnie) ale w każdym razie chodziło o to że całą sprawę opisałem na forum i tak jakby zrobiłem im anty reklamę bo jak można opisać sprawę na forum skoro na replikę czekałem 4 miesiące a wszystko miało się zakończyć w 2 tygodnie..

W każdym razie mój południowy upór wygrał i zwrócili mi większą część kosztów które poniosłem..

I na koniec zostałem zaproszony na piwo przez właściciela :D

 

Dlatego ludzie do cholery (to nie jest przekleństwo) walczcie o swoje a jeśli będzie trzeba zbierzcie się i pojedźcie do gościa i zażądajcie zwrotu pieniędzy jeśli nie wypłaci zadzwońcie na policję i walczcie o to ! Kij z tym że sprawa będzie się toczyła latami ważne że coś zostanie zrobione w tym kierunku!

Walczcie o to co wasze szukajcie pomocy u agencji konsumenckich niektóre pomagają za darmo...

 

Nie pozwólcie aby to co wam się przydarzyło spotkało też innych..

Ja już od dawien dawna propaguje w mojej okolicy politykę anty airsoftxtreme i jak na razie chyba tylko jedna osoba się zacięła chociaż replikę miała fakt z 3 razy na serwisie :D

 

Pozdrawiam i walczcie o to co wasze...

 

A jeśli firma powie że nie bo coś tam to powiedzcie że nie prawda i najlepiej poprzyjcie to dowodami np. spytajcie o pomoc osobę która się na tym zna..

 

Miałem sytuację tego typu że rozkleiło mi się pokrętło w AimPoincie od ACM (sklep Krakman)

na początku dostałem wiadomość że przyjęte na serwis i że najprawdopodobniej odeślą mi nowe..

po jakimś czasie gdy się upomniałem dostałem wiadomość że usterka jest usterką mechaniczną więc nie podlega gwarancji..

Na szczęście wcześniej oddałem sprzęt do sprawdzenia osobie znającej się na elektronice która stwierdziła że klej użyty do montażu jest za słaby i wszystko dla tego..

 

Napisałem że owszem usterka jest mechaniczna bo inną być nie może jednak poprosiłem o diagnozę osobę która się na tym zna i stwierdziła że to wada producenta..

 

W ciągu 3 dni kolimator został naprawiony i odesłany :cool:

 

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości ;)

Link to post
Share on other sites

Ktosiem byłem ja i mimo szukania przez ponad godzinę nie udało mi się znaleźć niczego pod adresem Targowa 63/60 oraz Targowa 18/12. Jeśli ktoś ma ochotę i trochę czasu, może się tam sam przejechać, może będzie miał więcej szczęcia.

Pozdrawiam

 

Targowa 18/12 czyli ten sklep Airsoftextreme jest obok wiaduktu kolejowego w pawilonach handlowych. Trzeba tam skręcić i iść wzdłuż sklepów, to będzie mały sklepik po prawej stronie. Co do drugiego adresu to szukałem go przez prawie godzinę i nie znalazłem. NAWET z nawigacją. W końcu się zapytałem chłopaka młodego o ten adres i mówił że takiego adresu nawet nie ma. Jest jedynie Targowa 63 ale to tyle. a tam jest kamienica mieszkalna. Gościu który prowadzi ten sklep to taki powiedzmy 170cm średniej wielkości facet, brunet, czarna bródka i długie włosy na żel zaczesane do tyłu. W sklepie 15 replik na krzyż, z czego wszystkie plastiki. 3 paczki kulek, 2 maski i trochę pudeł. Na pytanie dlaczego ma taki burdel w sklepie odpowiedział że się przeprowadzają. Dlatego też nie mają aktywnego telefonu stacjonarnego. Na pytanie o komórkę odpowiedział. że mogę próbować dzwonić ale będzie ciężko. Gościu kłamie, i widać to po nim. Chociażby dlatego że 2 tyg temu zamawiałem u niego SWD z lunetą. Że mieszkam w miare żeby odebrać samemu to odbiór osobisty i płatność przy odbiorze. W poniedziałek jak przyszedłem, powiedział, że w niedzielę sprzedał ostatnią sztukę. ( no jaaasne ;/ ) Miała być we wtorek. We wtorek przed samym zamknięciem znowu powiedział że dalej jej nie mam bo nie było kuriera. A dziwne. bo leżała masa paczek rozdartych z logo "siódemka". Po tym wydarzeniu dałem sobie spokój. Specjalnie założyłem konto żeby was uświadomić. Sami tam pojedźcie i zobaczcie jak to wygląda. To jest burdel na kółkach i sam się dziwię że taki proceder trwa tak długo. Pozdrawiam

 

dodaję mapkę jak trafić:

cd25ed422a639efbgen.jpg

Edited by Oriente
Link to post
Share on other sites

...

 

dodaję mapkę jak trafić:

cd25ed422a639efbgen.jpg

 

Mieszkam w Wawie i byłem u niego parę razy kiedy to jeszcze nie kręcił z wysyłkami. Dokładnie pawilon jest tak jak zaznaczyłeś. Jeśli jest zamknięte to nic się nie zobaczy bo jest zaciągnięte roletą od środka. Dla tych którzy mają problem w odnalezieniu wystarczy wstąpić obok do kogoś i spytać o ich numer pawilonu, i odliczyć do 12ego. Telefony na stronie pewnie juz dawno poszły w zapomnienie. Kolega po uzgodnieniu wysyłki dostał info z numeru 506 007 189. Radzę wam zabrać się za tego oszusta bo niedługo zwinie interes w inne miejsce i tyle zobaczycie go. W końcu to wasza kasa idzie w błoto jeśli nie dostajecie tego za co płacicie.

Edited by CerberBP
Link to post
Share on other sites

Ja na waszym miejscu wystawiłm bym mu jeszcze piękną opinię na tej stronie http://mapy.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Targowa+18,+Warszawa&aq=0&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.558504,14.128418&ie=UTF8&hq=&hnear=Targowa+18,+Warszawa,+Mazowieckie&ll=52.249597,21.045036&spn=0.000796,0.001725&t=h&z=19

(Trzeba wejść w liczba opinii obok nazwy i rozwinąć listę opinii i napisać piękną recenzyjkę :cool: )

Link to post
Share on other sites

Ja na waszym miejscu wystawiłm bym mu jeszcze piękną opinię na tej stronie http://mapy.google.pl/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=Targowa+18,+Warszawa&aq=0&sll=52.025459,19.204102&sspn=6.558504,14.128418&ie=UTF8&hq=&hnear=Targowa+18,+Warszawa,+Mazowieckie&ll=52.249597,21.045036&spn=0.000796,0.001725&t=h&z=19

(Trzeba wejść w liczba opinii obok nazwy i rozwinąć listę opinii i napisać piękną recenzyjkę :cool: )

No i co z tego? Bo każdy kto kupuję replikę będzie patrzał na mapy google... Lepiej jak to kolega wyżej napisał wpaść do niego ekipą. Chyba trochę airsoftowców mieszka w Warszawie nie?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...