Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

Lista oszukanych przez sklep airsoftxtreme Rafał S.

Użytkownicy:

Hejnal – 600zł

Przeworsk – 400zł

Koszyk – 90zł

Baaton1- 220zł

Aimseven -560zł fisher025@wp.pl

Rogalov – 500zł

Mikexxx- 600zł

sQubanY- 500zł

slo1q- 450zł

Jakub.- zamówienie 26.10.10 brak kwoty

Vitalis- 770zł

Xaon – 326zł 20.12.2010

Invitron – 1000zł

 

Resztę musicie sobie sami wypełnić. Imiona, nazwiska, adresy i numery telefonów.

I niech każdy taką listę kompletną dołoży do sprawy na KP

Link to post
Share on other sites
  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co niektórych pominąłeś... Uaktualniam listę:

 

Lista oszukanych przez sklep airsoftxtreme Rafał S.

Użytkownicy:

Hejnal – 600zł

Przeworsk – 400zł

Koszyk – 90zł

Baaton1- 220zł

Aimseven -560zł fisher025@wp.pl

Rogalov – 500zł

Mikexxx- 600zł

sQubanY- 500zł

slo1q- 450zł

Jakub.- zamówienie 26.10.10 brak kwoty

Vitalis- 770zł

Xaon – 326zł 20.12.2010

Invitron – 1000zł

 

Frogger - 85 zł

seba1b - brak kwoty

Kitomer - ok. 200 zł

 

Pytanie... Jeżeli mam firmę i jestem jej właścicielem, a zamówienie złożyłem jako os. fizyczna. Mogę w to wciągnąć jakoś firmę i czy w ogóle się to opłaca?

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites

A co wam po tych nickach? Niech jedna osoba poda tu mail, każdy zainteresowany napisze do tej osoby, zwrotnie dostanie listę osób które już na niej są. Potem tylko dopisywać kolejne osoby i wysyłać każdemu uaktualnioną listę. Albo coś takiego tylko że na PW.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Witam Maniacy!!

jeżeli ktoś chce kierować wniosek o ściganie bezpośrednio do właściwej terytorialnie placóki Policji to podaje:

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII ul. Grenadierów 73

Wydział d/w Przestępczością Gospodarczą

proponował bym w tytule podać że sprawa dotyczy oszustwa internetowego sklepu arisoftxtreme.pl, żeby dołączać zawiadomienia do już trwającej sprawy

lub jeżeli chcecie możecie to samo zrobić w waszych pobliskich placówkach Policji na terenie całego kraju

wybór należy do Was...

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

jak wy to robicie, że tam zamawiacie? Nie mogę w to uwierzyć. Serio.

 

Sam nie mogę w to uwierzyć, ale tak to jest jak się po browarze robi zakupy :P

 

Było już tłumaczone, a Wy dalej idziecie w swoje... Nikt nie wiedział i nie zdawał sobie sprawy, że to oszust! Niektórzy dopiero po kilku dniach zaczęli szukać opinii o sklepie i wtedy się dowiedzieli. Nie każdy siedzi tutaj na forum i przegląda wątki i sprawdza sklepy. Nie dziwcie się także, że będą dochodzić kolejne oszukane osoby - to naturalne, bo sklep oszukuje z premedytacją od ponad 2 lat i nie zniknął z sieci.

 

Zadam swoje pytanie raz jeszcze:

Pytanie... Jeżeli mam firmę i jestem jej właścicielem, a zamówienie złożyłem jako os. fizyczna. Mogę w to wciągnąć jakoś firmę i czy w ogóle się to opłaca?

 

Są jakieś większe przywileje do odzyskania straconych pieniędzy?

Link to post
Share on other sites

Panowie (być może i także Panie ;) ) o dziwo dostałem dzisiaj o 13:10 zamówione przeze mnie magazynki z 29.12.2010 od kuriera! Chyba mail'e z rezygnacją i wezwaniem do zapłaty podziałały! :D

 

Podam treść maili, które wysłałem na 2 adresy e-mail sklepu: sklep@airsoftxtreme.pl i sklep.airsoftxtreme@wp.pl

Przypomnę, że wysłałem maile po nieudanej próbie wysłania pocztą polską zwykłego poleconego z rezygnacją i wezwaniem.

 

Wysłałem dwa oddzielne maile. Pierwszy z rezygnacją zakupu:

 

REZYGNACJA

 

Dnia <data złożenia zamówienia> złożyłem zamówienie nr <numer zamówienia> na kwotę <pełna kwota> zł (słownie: <słownie podajemy kwotę>). W dniu dzisiejszym - <data złożenia rezygnacji> rezygnuję z tego zamówienia z powodu niezrealizowania zamówienia w czasie 21 dni od daty jego złożenia.

 

Z poważaniem,

<imię i nazwisko>

 

Chwilę później wysłałem Wezwanie do zapłaty. Szczerze powiem... Myślałem, że on zignoruje to:

 

WEZWANIE DO ZAPŁATY

 

 

Żądam natychmiastowego zwrotu moich pieniędzy w wysokości <pełna kwota zł> (słownie: <słownie podajemy kwotę>) ze zrezygnowanego przeze mnie zamówienia nr <numer zamówienia>, które wpłaciłem na konto bankowe nr: 85114020170000410209371115, którego właścicielem jest firma (właściciel sklepu internetowego www.airsoftxtreme.pl): TABU - Małgorzata Serafin mieszcząca się przy ul. Targowa 63/60, 03-729 Warszawa w terminie 7-miu dni od otrzymania tego listu na elektroniczną skrzynkę pocztową (<ostateczny termin zapłaty>) na konto bankowe:

 

<nazwa naszego banku>: <numer naszego konta bankowego na który mają wrócić nasze pieniążki>

<imię i nazwisko>

<adres zamieszkania>

<kod pocztowy i miejscowość>

 

 

Powołuję się na Ustawę z dnia 2 marca 2000 r.o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z dnia 31 marca 2000 r.) art. 12 i art. 13 ust. 1, które mówią:

 

Art. 12. 1. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, przedsiębiorca powinien wykonać umowę zawartą na odległość najpóźniej w terminie trzydziestu dni po złożeniu przez konsumenta oświadczenia woli o zawarciu umowy.

2. Jeżeli przedsiębiorca nie może spełnić świadczenia z tego powodu, że przedmiot świadczenia nie jest dostępny, powinien niezwłocznie, najpóźniej jednak w terminie trzydziestu dni od zawarcia umowy, zawiadomić o tym konsumenta i zwrócić całą otrzymaną od niego sumę pieniężną.

3. W wypadku gdy przedsiębiorca nie może wykonać zobowiązania z powodu choćby przejściowej niemożności spełnienia świadczenia o właściwościach zamówionych przez konsumenta, przedsiębiorca może, jeżeli zawarto takie zastrzeżenie w umowie, zwolnić się z zobowiązania przez spełnienie świadczenia zastępczego, odpowiadającego tej samej jakości i przeznaczeniu oraz za tę samą cenę lub wynagrodzenie, informując zarazem konsumenta na piśmie o jego prawie nieprzyjęcia tego świadczenia i odstąpienia od umowy, ze zwrotem rzeczy na koszt przedsiębiorcy.

4. W wypadku, o którym mowa w ust. 3, konsument ma prawo odstąpić od umowy w sposób i na zasadach określonych w art. 7. Zwrot rzeczy następuje w takim wypadku na koszt przedsiębiorcy.

 

Art. 13. 1. W wypadku odstąpienia od umowy przez konsumenta przedsiębiorca ma obowiązek poświadczyć na piśmie zwrot świadczenia.

 

 

 

W przypadku, gdy nie otrzymam należnej kwoty na konto bankowe do dn. <ostateczny termin zapłaty> sprawę zgłaszam na policję i do Prokuratury Rejonowej w <najbliższa nasza prokuratura>.

 

Z poważaniem,

<imię i nazwisko>

 

Magazynki zostały mi wczoraj wysłane (26.01.2011) o godz. 14.00

Numer telefonu do firmy TABU: 514-125-542

 

Kody kresowe z opakowań magazynków zostały zerwane, jedno opakowanie jest pęknięte (może dlatego, że rzucali tą papierową kopertą ekspresową kurierzy). Nie otrzymałem jednakże żadnej faktury, czy paragonu na zakupiony sprzęt i nie pozostawię tego tak. Sprawę zgłoszę do Urzędu Skarbowego. Pomimo, że wysłał mi te magazynki i je otrzymałem to mu nie odpuszczę! Chociaż tak go spróbuję udupić!

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites

Odnośnie rezygnacji z zamówienia:

 

Moje zamówienie nie zostało zrealizowane w czasie wyznaczonym przez sklep, dlatego wysłałem za pośrednictwem ich "systemu reklamacyjnego" informację o odstąpieniu od umowy sprzedaży (nawet trochę bardziej rozbudowaną niż powyżej).

W odpowiedzi zadzwonił za dwa dni kurier, że ma dla mnie paczkę... Odebrałem paczkę i rozpakowałem nagrywając czynność na videło (żeby nie było kitu, że przysłał to co trzeba i ja kłamię). Okazało się, że w środku jest zupełnie co innego niż zamawiałem, ale nie jestem bardzo stratny na tej transakcji (około 40-50zł), więc zachowałem towar dla siebie. Napisałem później, że dziękuję za "prezent przeprosinowy", bo przecież nadany po moim odstąpieniu od umowy (i zupełnie niezamawiany) i nadal oczekuję zwrotu gotówki w wyznaczonym terminie.

 

Gotówki, oczywiście, nie ujrzałem...

 

Pozdrawiam Zdesperowanych,

Marcin

 

Edit:

Brak paragonu swoją drogą - dlatego uważam, że to prezent :)

Edited by edwin_83
Link to post
Share on other sites

wysłałem za pośrednictwem ich "systemu reklamacyjnego" informację o odstąpieniu od umowy sprzedaży (nawet trochę bardziej rozbudowaną niż powyżej).

 

Ja napisałem możliwie, krótko i na temat, aby to przeczytał. Wiadomo przecież, że im dłuższe pismo to tym większe prawdopodobieństwo, że tego nie przeczyta.

 

Okazało się, że w środku jest zupełnie co innego niż zamawiałem, ale nie jestem bardzo stratny na tej transakcji (około 40-50zł), więc zachowałem towar dla siebie. Napisałem później, że dziękuję za "prezent przeprosinowy", bo przecież nadany po moim odstąpieniu od umowy (i zupełnie niezamawiany) i nadal oczekuję zwrotu gotówki w wyznaczonym terminie.

 

U mnie się akurat zgadza i tutaj to mu już odpuszczę... Braku paragonu za przeprowadzoną transakcję, którą każdorazowo należy nabijać na kasę, nie odpuszczę!.

Link to post
Share on other sites

Muszę przyznać że te wasze pozwy i inne groźby jakiś skutek mają bo wysłali mi towar który w 80% się zgadza, tzn. zamiast smarów TM dali mi jakiś smar teflonowy i brakuje butli green gazu, reszta ok. Paragonu oczywiście nie ma.

 

dlatego z mojej strony 33zł odżałuje bo więcej czasu i pieniędzy zajmie mi bieganie na policje i ciąganie po sądach.

 

Reszcie życzę powodzenia w dochodzeniu swoich praw i odzyskaniu kasy.

 

Ze swojej strony na każdym kroku będę ostrzegał przed zakupami w tym sklepie. I co najważniejsze robieniu zakupów na trzeźwo:P

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Właściciel tego sklepu celowo zwraca Wam część towaru. Możliwe, że przeczytał ten wątek i chciał uniknąć nie przyjemności. Jak widać kosteQ86 już zrezygnował ze zgłaszaniem sprawy na policję. Nie powinniście się poddać tylko walczyć z nim do końca mimo, że część rzeczy Wam zwrócił i nie chce Wam się już z tym męczyć. Oto właśnie chodzi właścicielowi sklepu airsoftextreme.

Link to post
Share on other sites

Jak to czyta, to niech wie, że zgłaszam jutro sprawę do Urzędu Skarbowego za unikanie nabijania na kasę fiskalną towaru. Tobie kosteQ86 też radzę tak zrobić. To jedyny sposób, by uczynić zakupy w internecie bezpieczniejsze :)

 

EDIT: Tym bardziej radzę to zgłosić do US Warszawa Praga, ponieważ prowadzą akcję "weź paragon" i na pewno typka udupią. Życzę powodzenia Panie S. z kontrolą skarbową!

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites

Ja tam się cieszę że nie mam wtopy na 400zł tylko na 30zł. Ale skoro nalegacie to do US mogę zgłosić:), ale w moim przypadku policja i prokuratura odpada bo kwota nie warta zachodu.

 

Ogólnie wkurza mnie to że ktoś tak łatwo zabiera mi ciężko zarobioną kasę, ale szczerze mówiąc nie chce mi się za tą kwotę. rozumiem oczywiście osoby które straciły konkretne pieniądze.

 

Ale powiedzmy sobie szczerze, gdyby wam przysłali wasze zamówienia, czy dalej byście walczyli z takim zapałem jak teraz? Niektórzy pewnie tak ale wydaje mi się, że większość by się cieszyła z obrotu sprawy, co nie zmienia faktu, że ten sklep dawno powinien skończyć działalność.

 

pozdrawiam

 

Ja tam się cieszę że nie mam wtopy na 400zł tylko na 30zł. Ale skoro nalegacie to do US mogę zgłosić:), ale w moim przypadku policja i prokuratura odpada bo kwota nie warta zachodu.

 

Ogólnie wkurza mnie to że ktoś tak łatwo zabiera mi ciężko zarobioną kasę, ale szczerze mówiąc nie chce mi się za tą kwotę. rozumiem oczywiście osoby które straciły konkretne pieniądze.

 

Ale powiedzmy sobie szczerze, gdyby wam przysłali wasze zamówienia, czy dalej byście walczyli z takim zapałem jak teraz? Niektórzy pewnie tak ale wydaje mi się, że większość by się cieszyła z obrotu sprawy, co nie zmienia faktu, że ten sklep dawno powinien skończyć działalność.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam Panowie.

Wczoraj dotarła do mnie przesyłka z gunsport.pl, całe szczęście, że w 70% się zgadza (zamówiłem inny kolimator ale reszta w porządku). Oczywiście tak jak poprzednicy nie otrzymałem paragonu więc zgłaszam sprawę do skarbówki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ok, wreszcie dodzwoniłem się do Urzędu Skarbowego Warszawa-Praga po kilku próbach w ciągu 1 godz., na który można donosić na sklep prowadzący przez firmę TABU. Tylko na ten, nie inny ponieważ sklep podlega on terytorialnie pod ten US.

 

Aby zgłosić ten proceder, bądź dowiedzieć się więcej n/t sposobów zgłoszenia można zadzwonić pod numer: 22-509-18-98 i poprosić do telefonu Panią Kęskę. Ja rozmawiałem akurat z przemiłym Panem z US (akurat tej Pani akurat nie było, a ktos wreszcie podniósł słuchawkę) i poradził mi, żeby napisać mail'a na adres us1434@mz.mofnet.gov.pl z tytułem mail'a DONIESIENIE. Pan faktycznie potwierdził, że aktualnie trwa akcja "Weź paragon" i tym bardziej jest większe prawdopodobieństwo na złapanie, jak to otwarcie powiedział: "oszustów" (Dlaczego liczba mnoga? Dlatego, że sklep jest na małżonkę Pana S., a on sam faktycznie prowadzi tą "pseudo-działalność"). Należy także wszystko dokładnie opisać. Mile widziane są także dowody, które pomogą w schwytaniu "oszusta". Maile można pisać anonimowo lub też jeżeli ktoś woli można się podpisać co faktycznie okaże się pomocne w szukaniu zaksięgowania kwoty dokładnie na tą osobę. Jeżeli ktoś wpłacił na konto pieniążki to musiał otrzymać paragon, innej możliwości nie ma! Ja akurat już zgłosiłem tą sprawę i podpisałem się pod nim. Jak, że jestem przedsiębiorcą sam wiem, jakie to ważne płacić należnie podatki i co grozi za ich niepłacenie. Sam jestem w porządku i zawsze też wymagam od innych też żeby byli w porządku, tym samym pomagamy zniszczyć "Szarą Strefę" jaką tworzy także Pan S.

 

Naprawdę napiszcie do Skarbówki, a to uchroni innych od tego łepka, gdyż będzie musiał w trybie natychmiastowym zwinąć interes!

Pozdrawiam :)

Edited by Frogger
Link to post
Share on other sites

No i ja w pewnym sensie się przejechałem.....21 stycznia zamówiłem przedłużony bi-pod ( http://www.airsoftxtreme.pl/product-pol-158-Dwojnog-dlugi.html ), a dzień później przeczytałem na stronce "Pozew zbiorowy....." i mnie szlak trafił..... Musiałem prosić mailowo o jakiekolwiek info w sprawie mojej przesyłki bo jej ni ma i ni ma.....po godzinie na ich stronce pojawił się komunikat, że "zrealizowano" (przypomnieli sobie o mnie - wow!) - oczywiście żadnego maila zwrotnego z przeprosinami, czy coś.....10min temu przyjechał kurier - dał paczkę, a tam co......bi-pod, ale ten krótki....bez paragonu....Tak więc i mnie w ciu..lalala zrobili ale na całe szczęście na 79zł - biedny nie jestem - przeboleje, ale sam fakt takiego, że właściciel chce prowadzić "biznes" i olewa tak klientów to mnie na prawdę wkur...znerwicowało......tak więc kto może niech donosi na nich - może go do cora wsadzą złodzieja i oszusta jednego....no cóż....stracił kolejnego klienta....

Link to post
Share on other sites

W sumie to ja tam stratny niewiele jestem, ale tak się wkurzyłem, że przed chwilką poszedł mail na us1434@mz.mofnet.gov.pl

ciekaw jestem co z tym dalej będzie.....a wy wszyscy oszukani piszcie, na ile i jak Was orżnął

Pozdro

 

 

VICTORY SHALL BE OURS............chyba :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

W sumie to ja tam stratny niewiele jestem, ale tak się wkurzyłem, że przed chwilką poszedł mail na us1434@mz.mofnet.gov.pl

ciekaw jestem co z tym dalej będzie.....a wy wszyscy oszukani piszcie, na ile i jak Was orżnął

Pozdro

 

 

VICTORY SHALL BE OURS............chyba :zastanawia:

 

jak to mówią Klingoni- Bez wiary nie ma zwycięstwa.....

Link to post
Share on other sites

Jestem ciekaw jak ta sprawa się potoczy, to chyba jest swoisty proceder w Polskim środowisku asg. No jeszcze słyszałem że właściciele ctw zakupionych w casg mieli wnieść pozew zbiorowy, ale też chyba nie było odważnego. Ja w sklepie airshitextreme byłem jakoś 20 grudnia, nie wyglądał jakby zwijali interes, na pólkach sporo towaru i o dziwo były tam paczki przygotowane do wysyłki. Wiedziałem że sklep cieszy się złą renomą ale przypiliło mnie na magazynki a tylko tam w okolicy były do dostania. A puszczenie tej sprawy w tvn zawsze przyczyniło by się do promocji naszego sportu :biggrin: .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...