Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pozew zbiorczy przeciwko sklepowi airsoftxtreme.


Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poczty w ogóle nie przyjmuje. Mój polecony wrócił do mnie... Wysłałem kilka maili z zaznaczeniem opcji potwierdzenia przeczytania mail'a.

 

seba1b - wyślij mu kilka maili na jeden i drugi adres, to powinno załatwić sprawę. Jeżeli chcesz mu wysłać wezwanie do zwrotu pieniędzy to koniecznie wpisz termin 7 dni od otrzymania tego listu na elektroniczną skrzynkę pocztową. Wtedy się nie wykręci. Mógłby się wykręcić jakbyś wpisał coś takiego: "7 dni od odebrania listu" - wtedy mógłby zawsze powiedzieć, że nie zapoznał się z wiadomością i tyle.

 

Ja zapisałem 3 strony w wordzie o całym przestępczym procederze wraz z dowodami. Pierd**** się z nim nie będę.

Link to post
Share on other sites

Dziwne, ktoś niedawno pisał, że był na ulicy, na której powinien mieścić się ten sklep i odziwo go tam w ogóle nie było :zastanawia:

Ktosiem byłem ja i mimo szukania przez ponad godzinę nie udało mi się znaleźć niczego pod adresem Targowa 63/60 oraz Targowa 18/12. Jeśli ktoś ma ochotę i trochę czasu, może się tam sam przejechać, może będzie miał więcej szczęcia.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

Nadal nie wierzę w to co się stało w piątek 28.01.2011r. Otóż siedzę w pracy i dzwoni brat że przyszła paczka z bronią! Z początku myślałem że robi sobie ze mnie jaja ;) Niestety domownicy nie zastosowali się do moich instrukcji w przypadku gdyby coś przyszło i nie otworzyli paczki przy kurierze. Kiedy wróciłem z pracy zacząłem przeglądać co otrzymałem (w prezencie tak jak napisał kolega kilka postów wyżej :D ). Dostałem zupełnie inną replikę. Zamawiałem karabin G3 a otrzymałem G36C który jest droższy od pierwotnie zamówionej repliki o ok. 100 zł. Reszta zamówienia czyli maska z goglami, 2000 kulek oraz ładownica na 100 kulek zgadzała się. Baa nawet dostałem coś extra: manierkę za 25 zł i dodatkowe gogle :) Właściwie nawet na tym zyskałem, nie wiem może to wynagrodzenie mojego 6 miesięcznego czekania na realizacje zamówienia ;) Paragonu nie otrzymałem więc dzięki instrukcji kolegi w sprawie zgłaszania sprawy do Urzędu Skarbowego zaraz napiszę maila z donosem. Możliwe że jak już ktoś napisał wcześniej p. Rafał S. chce w ten sposób (wysyłając paczki z podobnym zamówieniem lub nawet droższym) "zamknąć nam usta" w tej sprawie-nie dajmy się wyrolować w ten sposób. Właściwie dostałem paczkę ale liczyłem na zwrot gotówki bo takie pisma zostały przedstawione temu oszustowi. Raczej nie będę dalej nalegał na zwrot gotówki bo pewnie i tak jej nie dostanę a również gdybym jakimś cudem otrzymał mógłbym się przyczynić do tego iż jeden z was nie otrzymał by paczki lub zwrotu który mu się należy. Oczywiście nie odpuszczę temu oszustowi i nadal mam zamiar działać w celu wstrzymania tego procederu. Jak już pisałem zaraz napiszę maila do Urzędu Skarbowego. Do tego przyszedł mi kolejny pomysł. W związku z tym że każdy ma chyba zarejestrowane konto na airsoftextreme.pl może wspólnie zaczniemy wystawiać komentarze przy każdej broni na temat tego jakim oszustem jest p. Rafał S. i w ten sposób przestrzeżemy kolejne osoby. Wystarczy napisać sobie wcześniej jakąś konkretną teść w stylu: "nie kupujcie tu ten sklep to oszustwo..." itp. i powklejać do komentarza każdego sprzętu jaki ma tam wystawiony albo przynajmniej do tych które mają najlepsze wzięcie. Jakby zaczął usuwać te komentarze to po jakimś czasie znowu powklejać gdzieniegdzie na stronce z sklepem. Co wy na to? Wiem że to trochę czasu przed kompem trzeba poświęcić ale chyba warto przestrzec innych?!

Link to post
Share on other sites

Brawo za taką postawę! Im więcej będzie zgłoszeń, to tym szybciej wezmą się za niego i przetrzepią mu całą księgowość i wyjdzie szydło z worka. Ja opisałem sprawę bardzo dokładnie z każdą informacją, która może się przydać Skarbówce.

 

Co do pisania takich opinii to trzeba byłoby faktycznie serio się wziąć za to, może jak popiszemy trochę takich opinii to może nóż, widelec komuś pomożemy :)

 

 

P.S. Mam prośbę do Administracji. Jeżeli moglibyście część ostatnich postów poprzenosić do drugiego tematu o airsoftxtreme o tutaj: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/64458-airsoftxtremepl/ Mieliśmy tutaj pisać o pozwie zbiorowym, a widzę, że ja bardzo pomogłem zrobić z tego niezły off-topic pisząc o telewizji i Skarbówce ;)

Link to post
Share on other sites

Pisemko do Urzędu skarbowego właśnie zostało wysłane. Zamieściłem całe materiały dowodowe jakie udało mi się zgromadzić. Mam nadzieję że w końcu dobiorą się do skóry pana Rafała Serafina.

A coś mi się zdaje że paczka do mnie przyszła ponieważ tak jak już ktoś napisał wcześniej gość próbuje nas w ten sposób udobruchać, ale pewnie również dlatego że zwróciłem się o pomoc do Rzecznika Praw Konsumentów który wysłał stosowne pismo ponaglające do oddania gotówki zamieszczając cały materiał dowodowy jaki zebrałem. Kopie tego pisma również otrzymałem i było ono bardzo sugestywne. Gratulacje należą się dla osoby która bardzo rzeczowo przedstawiła co może grozić temu gagatkowi.

Dlatego również ponaglam do tego aby osoby wahające się co mają z tą sprawą zrobić zastosowały się do rad które udzielili koledzy w poprzednich postach. Idźcie na policje, do Rzecznika- poprosić żeby wystosował w waszym imieniu pismo, no i do skarbówki jak ja i kolega Frogger ( tak btw. dziękówka za info na temat skarbówki i adresu na który można kierować donosy, zaoszczędziło to czasu na poszukiwania). Nie traćcie nadziei bo jak widać jest szansa na odzyskanie sprzętu lub kasy. Pozdro

Link to post
Share on other sites

To istna komedia... normalnie Cyrk.

 

 

"Witamy w Sklepie Internetowym AirSoftXtreme.pl"

 

 

"Proponujemy Państwu szybką i wygodną formę zakupu Replik broni AirSoftGun ,

Akcesori airsoft , wyposażenia taktycznego , części , amunicji , itp.

Czyli wszystko to co potrzebne do szczęścia każdemu maniakowi ASG"

 

Stale powiększamy naszą ofertę by sprostać wszelkim wymaganiom - mamy nadzieję,

przypadnie ona Państwu do gustu.

 

A na koniec, smaczek jak ich mało !

 

Czekamy na wszelkie sugestie, propozycje, uwagi oraz pytania. Dzięki tej pomocy pragniemy stworzyć sklep na miarę Państwa potrzeb i oczekiwań.

 

 

Oooo tak, My wam pomożemy........ :excl:

 

 

Zapraszamy i życzymy udanych zakupów.

Link to post
Share on other sites

Za namową kolegi Floggera zacząłem umieszczać informację o ryzyku zakupu w sklepie gunsport.pl (o którym nie wiem czemu nikt się nie wypowiada a jest tak samo "user friendly" jak airsoftxtreme). Mam już zrobione działy pistoletów oraz pistoletów maszynowych. Zapraszam do udziału w konkursie "Kto wystawi więcej negatywów" Do wygrania atrakcyjne nagrody takie jak szacunek ASG-owców, uchronienie innych ludzi przed stratą kasy oraz zaszkodzenie właścicielowi/ właścicielom. Nagrodą pocieszenia jest poczucie spełnionego obowiązku.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wiecie co... Ja Was nie sprawdziłem od razu po rzuceniu tego pomysłu i wychodzi z tego wielkie nic:

 

Możesz dodać swoją opinię o produkcie, przed opublikowaniem zostanie ona sprawdzona przez obsługę sklepu pod względem obyczajowym. Po zatwierdzeniu przez obsługę sklepu będzie widoczna dla innych klientów.

 

Gościu teraz po prostu odrzuci Twe opinie Kitomer

Link to post
Share on other sites

Wiecie co... Ja Was nie sprawdziłem od razu po rzuceniu tego pomysłu i wychodzi z tego wielkie nic:

 

 

 

Gościu teraz po prostu odrzuci Twe opinie Kitomer

Zobaczymy, on jest jeden, nas pewnie kilkudziesięciu, mamy sporą przewagę liczebną. Na chwilę obecną opinie jeszcze są.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie to samo na airsoftextreme.pl. Dodałem kilka ostrzeżeń w komentach broni i akcesoriów najczęściej przeglądanych ale przed ich wyświetleniem zostaną przejrzane przed modera więc akcja nie ma szans :( Bo nawet nie zostaną dopuszczone negatywne opinie do publicznej wiadomości. Nie mniej jednak mam wielką nadzieję że sporządzając pismo do Urzędu Skarbowego odegram się nieco na p. Rafale i nieco uprzykrzę my życie. "Niech ginie!" ;-P

 

Frogger no to najwyraźniej mają rodzinny interes na robieniu ludzi w ci..lajlajlalalaj i wyłudzaniu pieniędzy. Ja jedynego maila jakiego dostałem tydzień po złożeniu zamówienia i zapłacie o treści: "przepraszamy za wynikłe opóźnienia w wysyłce. towar wyślemy jak najszybciej." (czyli właściwie nie mówiący nic konkretnego), który był podpisany: Rafał Serafin. O jakimś Konradzie dowiaduję się dopiero teraz. Może to jedna i ta sama osoba?? Nie wiem. Swoją drogą te ich "jak najszybciej" trwające ponad 6 miesięcy to niezła przesada :/

Edited by dred_007
Link to post
Share on other sites

Jak widzę, jest kolejna osoba która podpowiada Wam co zrobić (tą osobą jest Frogger), a tylko kilka osób zdecydowała się postąpić, tak jak on, czyli napisać do skarbówki, a Wy sobie z tym nic nie robicie to aż żal mi poprstu. Nic tylko lenistwo w Was siedzi. Marudzić potraficie że Was oszukali, a żadnego kroku nie zrobiliście, aby odzyskać Wasze pieniądze. Szkoda gadać.

Link to post
Share on other sites

Chyba pójdę za radą Froggera i oficjalnie wysłałem do nich maila z wezwaniem do zwrotu gotówki potem sobie wszystko ładnie podrukuje ( na szczęście miałem chyba ze 2 maile od nich w których nakłaniali mnie do odesłania złego towaru) i wszystko kiedy skompletuje kieruje na policje( tu nie wiem czy iść do pobliskiego posterunku czy może na komendę do Kielc sie udać) a nst na do prokuratury.

 

niestety nie miałem wcześniej za bardzo czasu żeby sie tym zająć ale teraz nadrobię zaległości

Link to post
Share on other sites

Chyba pójdę za radą Froggera i oficjalnie wysłałem do nich maila z wezwaniem do zwrotu gotówki potem sobie wszystko ładnie podrukuje ( na szczęście miałem chyba ze 2 maile od nich w których nakłaniali mnie do odesłania złego towaru) i wszystko kiedy skompletuje kieruje na policje( tu nie wiem czy iść do pobliskiego posterunku czy może na komendę do Kielc sie udać) a nst na do prokuratury.

 

niestety nie miałem wcześniej za bardzo czasu żeby sie tym zająć ale teraz nadrobię zaległości

 

Oni bardziej się boją Skarbówki i sprawy w sądzie za nie oddane pieniądze. Jeżeli chcesz iść to najlepiej do Komendy, ponieważ policjanci na posterunku to różni bywają. W Komendzie na pewno trafi się jakiś policjant "z jajami", który odpowiednio pokieruje sprawą w przeciwieństwie do policjanta z posterunku.

Link to post
Share on other sites

Witajcie.

Mnie ten sklepik oszukał na 419zł (replika M4 CQB [JG6624]). Oczywiście wpłata na konto i przesyłki brak. Zamawiałem 28.04.2009.

Po odczekaniu i kilku mailach poszedłem do lokalnego Rzecznika Praw Konsumenta, który wystąpił w mojej sprawie do sklepu.

Na jego pisma nie było oficjalnej odpowiedzi, pomimo ze groził jakimś ustawowymi karami za brak udzielenia odpowiedzi Rzecznikowi.

 

Skończyło się na tym, że Rzecznik skierował sprawę do Sądu w Warszawie, który zatwierdził wygraną dla mnie - p.Serafin oczywiście na sprawę się nie zjawił co poskutkowało nałożeniem na niego kary przez Sąd.

 

Sąd wystosował wniosek o egzekucję, opatrzony klauzulą wykonalności i na tym się skończyło. Ja ten wniosek wysłałem do Komornika Sądowego, znajdującego się najbliżej sklepu na ul. Targowej.

Co się dowiedziałem?

 

Żeby komornik zajął się sprawą muszę opłacić koszty doręczenia korespondencji, zadatek na wydatki, prowizję itp. w sumie jakieś 200zł (!!!) Paranoja...

Nie opłaciłem kosztów, Komornik wysłał mi ponaglenie do opłacenia, na które odpisałem że jest to zbyt wielka dla mnie kwota w stosunku do kwoty jaką straciłem na zakup repliki i że nie mam i tak pewności że coś odzyskam. A tak miałbym już utopione ponad 600zł... Sprawa ucichła, komornik nic nie pisze do mnie, wniosku o egzekucję z klauzulą wykonalności nie odesłali mi (nie wiem czy mogę otrzymać drugi??).

 

Teraz czytam, że po sklepie stacjonarnym nie ma śladu i to umacnia moje przekonanie ze Komornik i tak nic by nie załatwił, a swoja prowizję by miał. A ja większą stratę. Przykre...

Na Policji byłem gdy jeszcze Rzecznik walczył w mojej sprawie i co usłyszałem: "proszę zaczekać co załatwi Rzecznik".

 

Teraz pytanie do Was co mogę na tym etapie (i co warto) jeszcze zrobić??

Zgłosić sprawę na Policję, czy do Urzędu Skarbowego, czy do obu naraz?

Czy po prostu zapomnieć o stracie, co w sumie już udało mi się zrobić, ale wspomnienia wróciły po ponownym trafieniu na wątek o tym "sklepie".

 

Pozdrawiam,

Marcin Majchrzak

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej zgłosić sprawę zarówno na policji jak i napisać maila do Urzędu Skarbowego. Nic cię to nie kosztuje oprócz czasu, a zawsze może zdziałać. W obu przypadkach dobrze by było gdybyś miał jakąś dokumentacje (potwierdzenie zapłaty, maila z zamówieniem, jakieś inne maile od airsoftextreme, jeśli takowe masz, jeżeli składałeś reklamacje to również kopie zgłoszenia) no i dokładny opis tego jak sprawa z tym oszustwem przebiegała (najlepiej na piśmie przygotować wcześniej żeby niczego nie pominąć).

W moim wypadku Rzecznik Konsumenta tak skomponował pismo załączając pełną dokumentację o niewywiązaniu się z umowy kupna/sprzedaży (którą przekazałem Rzecznikowi) że poskutkowało i obecnie dostałem paczkę z sprzętem która mnie satysfakcjonuje...nie mniej jednak będę robił wszystko co się da żeby p. Rafał Serafin i jego rodzinny interes skończył w sądzie bądź pierdlu.

Swoją drogą to przykre i wkurzające to co napisałeś z tym komornikiem...żeby nie dało się normalnie pociągnąć oszusta do odpowiedzialności i zwrotów kosztów bez inwestowania kolejnej gotówki bez zapewnienia o odzyskaniu mienia! I bądź tu zdrowy w chorym państwie!! Już bym chyba wolał dać kasę komuś kto na 100% odebrał by dług.

Link to post
Share on other sites

Z mojej strony było cicho - święta i pierwsza w życiu sesja.

 

Rzecznik poradził mi napisanie na piśmie oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Napisałem. Mam papierek potwierdzający wysłanie listu poleconego. Jednak nie wiem czemu, nie mam potwierdzenia dostarczenia bądź niedostarczenia listu (chyba się przy okazji wybiorę na pocztę). Oczywiście skutek żaden.

 

Wysłałem właśnie maila do Urzędu Skarbowego na podany na forum adres. Jutro też idę na policję. Co prawda to drugie i tak miałem w planie, ale przeczytanie ostatnich kilku stron jeszcze bardziej mnie zmotywowało.

 

Jak będę miał tylko czas napiszę co policjanci mi odpowiedzą, jak również US.

Link to post
Share on other sites

Do Urzędu Skarbowego należy zgłaszać brak wydania paragonu bądź faktury VAT jeżeli zakupiłeś i odebrałeś towar.

 

US nie ma nic do takich złodziejów - po prostu oni nie mogą ich ruszyć, a powiadomienie Skarbówki, że zapłaciłeś i nie otrzymałeś zamówienia nic nie pomoże.

Link to post
Share on other sites

Do Urzędu Skarbowego należy zgłaszać brak wydania paragonu bądź faktury VAT jeżeli zakupiłeś i odebrałeś towar.

 

US nie ma nic do takich złodziejów - po prostu oni nie mogą ich ruszyć, a powiadomienie Skarbówki, że zapłaciłeś i nie otrzymałeś zamówienia nic nie pomoże.

Wiem, wiem. Jednak ja wybrałem przesyłkę pobraniową, tak więc jakiś towar otrzymałem.

 

Byłem dziś w komisariacie. W samym komisariacie straciłem lekko ponad godzinę (m.in. przez problemy techniczne), lecz pan policjant był bardzo miły, a satysfakcja przeogromna.

 

Zachęcam tych, którzy jeszcze sprawy nie zgłosili, by zebrali co mają (choćby screeny) i przy najbliższej wolnej chwili udali się na policję.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...