Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kuba - dalmierz w ASG można mieć choćby i dla samego "mienia" - tak samo jak setki innych gadżetów :)

 

A określenie odległości do "czegoś" nie musi służyć koniecznie samemu strzelaniu. Widzę tu choćby zastosowania w milsimach, szczególnie że np. ja ze znajomymi działamy zazwyczaj jako grupa zwiadowcza...

Link to post
Share on other sites

Piwo dla tego Pana!

 

...może służyć do prostego wczucia się w rolę, nawet jeśli w ASG jest to typowo niepotrzebne.

 

Pytanie czysto teoretyczne, jak coś takiego zamocować na hełm? Oczywiście chodzi mi o monokular.

 

 

Dzięki, właśnie piję, choć musiałem sobie kupić sam :)

 

Co do mocowania na hełmie - ostatnie zapewne nie bardzo. Ten pierwszy daje taką nadzieję, ale trzeba by zobaczyć jakąś fotkę spodu tego dalmierza. Generalnie zdecydowana większosć współczesnych noktowizorów, włącznie z PVS-14 ma taki sam gwint jak do statywów fotograficznych. Tak więc każdy sprzęt przeznaczony do montażu na statywie można też podpiąć do tak zwanego "J arm" lub "J hook", który z kolei podpina się do żurawia NVG.

 

Ten pierwszy dalmierz wydaje się być spory i ciężki, więc pozostałe 2 byłyby lepszą opcją. Więc ja bym proponował dać na nie jakąś obejmę z wywierconym i nagwintowanym otworem pod śrubę mocującą znajdującą się w J-armie. Myślę, ze przerobiony pierścień montażowy od lunety byłby tu idealny, robiłem już podobne rzeczy.

 

Tylko noszenie takiego dalmierza na hełmie byłoby bardzo niepraktyczne. To jest sprzęt, który stosuje się dość rzadko, więc wyciągnięcie go z ładownicy nie stanowi problemu. W dodatku dalmierze te mają stale powiększenie, więc poruszać się z tym za bardzo się nie da. A noszenie na hełmie na podniesionym żurawiu to też kłopot - hełm będzie opadała na oczy a dalmierz będzie zaczepiał się o wszelkie gałęzie...

Link to post
Share on other sites

Chcecie taniego dalmierza laserowego to kupcie sobie dalmierz laserowy z marketu budowlanego czy jakiegoś innego marketu.

Były takowe po ok. 50 zł.

Zasięg niestety był do 50 m maksymalnie - niestety.

Inną sprawą jest fakt oddziaływania promienia lasera na innych ludzi itd.

Taki dalmierz ma wyświetlacz cyfrowy.

Prosty montaż i można go zamontować na replice.

 

 

A do czego to potrzebne - do określenia odległości strzelca od celu = czy replika ma zasięg. To się odnośi do ogólnego faktu posiadania dalmierza.

 

Tak czy inaczej przydatne to mało jest przy dynamicznych rozgrywkach, co innego jeżeli mamy chwilę na sprawdzenie odległości kiedy zajmujemy jakąś pozycję przez dłuższą chwilę.

Link to post
Share on other sites

Ok tu macie instrukcje użytkowania i odpowiedz na to czy da rade go używać w terenie, Tylko nie pytajcie od kogo to wytrzasnąłem ;]

 

DIGITAL RANGE FINDER-INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA Posiada dwa tryby działania: Green Mode (Tryb Golfowy) oraz General Use (Tryb Ogólny) Green Mode (Tryb Golfowy) Tryb Golfowy jest specjalnie przeznaczony dla golfistów. Pozwala na łatwe zmierzenie odległości od miejsca w którym stoisz do dołka. Genaral Use (Tryb Ogólny) Miernik może być także używany w innych sytuacjach. Najpierw należy wprowadzić wysokość obiektu, do którego odległość chcesz zmierzyć, którą następnie miernik obliczy i pokaże nawyświetlaczu.

Rada: Otrzymane 10% z wyniku pokazywane przez miernik można zawsze zaokrąglać w dół. Jard to bowiem 0,91m a więc właściwie powinniśmy odejmować dokładnie 9% Jednak dla łatwiejszego użycia polu golfowym przyjmujemy, że odjąć należy 10% Zaokrąglenie w dół pozwoli na zniwelowanie tej niedokładności:67 yard x 0,91 = 60,97m 67 yard - 6 = 61m a więc odejmując nie 6,7 a zaokrąglone w dół 6 otrzymaliśmy dokładny wynik. Aby natomiast przeliczyć metry na jardy (na przykład aby wprowadzić wysokość obiektu, którą znamy w metrach w Trybie Ogólnym) należy do miary metrycznej dodać 10% Przykład: Znamy wysokość jakiegoś budynku. Wynosi ona 35m. Dziesięć procent z 35 to 3,5 Wysokość 35-metrowego budynku w jardach to 38,5 i taką wielkość powinniśmy wprowadzić do miernika w Trybie Ogólnym.

Link to post
Share on other sites
A określenie odległości do "czegoś" nie musi służyć koniecznie samemu strzelaniu. Widzę tu choćby zastosowania w milsimach, szczególnie że np. ja ze znajomymi działamy zazwyczaj jako grupa zwiadowcza...

Artylerii czy lotnictwa? Osobiście jeszcze nie korygowałem na milsimie ognia moździerzy, ale widać na złych imprezach bywam. :luzik:

 

Są zresztą inne metody (np. za pomocą linijki), ale już nie wnikam. Nie będe przeszkadzał w rozsmakowywaniu się w gadżeciarstwie. Tylko gdzie wy te wszystkie baterie pomieścicie? ;)

Link to post
Share on other sites

Echh, uwielbiam ludzi, którzy negują wszystko, czego sami nie używają albo nie miesci im się to w główkach. Nie pasuje Ci - nie używaj. Ja osobiście też nie używam, ale widzę zastosowania dla takiego gadżetu (choć fakt, zdecydowanie bardziej wolałbym pozbierać pieniadze na dalmierz laserowy). I tyle.

A co do linijki - owszem, można jej używać w celu określenia odległości. Można też wodę nosić w butelce PET zamiast w Camelbaku. A magazynki w kieszeniach zamiast w kamizelce. Ale są po prostu rozwiązania wygodne i wygodniejsze. Ja raczej preferuję te ostatnie :)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie nie mieści mi się w główce używanie czegoś co jest w danych warunkach zbędne. To się chyba nazywa lans i nie ma zbyt wiele wspólnego z wygodą ani ergonomią. Ale mniejsza - każdy się bawi jak uważa.

 

Tylko niektórzy muszą mieć lepsza kondycję, żeby ten cały szpej udźwignąć... ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...