Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK CM.048 [Cyma]


Recommended Posts

sprawdziłem rozdzielacz, dogiąłem styki i nic. U mnie jest objaw jakby po pierwszym naciśnięciu języka spustowego nestępowało naciągnięcie sprzężyny a po drugim strzał. Kulki lecą! PSG-1 TM tak działa tylko tam wystarczy raz nacisnąć spust bo naciąganie sprężyny dzieje się samo :)

 

proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Rozbierz GB wyjmij, sprężynę , tłok, cylinder z popychaczem. Skręć GB sprawdź jak się kręcą zębatki.Zakręć tłokowa. Tłokowa powinna się co najmniej raz okręcić.

Następnie sprawdź w opcji semi czy jak naciskasz spust element który popycha ruchomy palec w kostce stykowej dobrze się zazębia przy każdym naciśnięciu spustu czy czasem nie jest tak ze zamiast popychać go do przodu podnosi go do góry.

 

Czy listwa selektora dobrze jest pozazębiana na ząbkach łączących z selektorem.

 

Sprawdź instalacje elektryczna jeżeli masz złącza tamyja lubi się na nich tracić prąd bo się rozginają samice i nie ma dobrego styku.Jak również czy wyjścia z kostki do kabli nie dotykają obudowy GB masz to zabezpieczone?

 

Co to masz za silnik? silnik może być przyjarany.Czy silnik kreci w opcji auto dobrze ? Puść ze 3 serie tak 3-5 sekundowe. Jeżeli bardzo sie grzeje i czuć go to może być walnięty.

 

 

Sprawa kulek możesz mieć źle założona gumkę lub jej kołnierz jest uszkodzony. A swoja droga jakich kulek używasz.

Uff czekam na odp. potem bedziem myśleć ewentualnie co sprawdzić albo zagadaj do mnie na GG nr w profilu.

Jaki masz dokładnie pakiet lipo(oznaczenia)? nowy?

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Serwis znalazł przyczynę objawów: otóż walnięty był anti-reversal i nie blokował tłoka. Tak mi powiedizano teraz replika strzela jak marzenie! Wymienili kable na niskooporowe w silikonie, uszczelkę głowicy bo byla nieszczelność i teraz jest naprawde super! polecam serwis REVELUTION!!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam,

 

przymierzam się do powrotu do hobby i zastanawiam się nad zakupem CM048. W moim budżecie jest też trochę miejsca na tuning. Oprócz baterii LiPo i mikroprocesorowej ładowarki do niej (co już swoje będzie kosztować) co byście polecili w pierwszej kolejności? Stockowo ta replika ma niezłe FPSy (przyznam, że jestem jeszcze przyzwyczajony do standardów sprzed 5-7 lat, moja MP5k od TM nie ma nawet 300 fps), poza tym nie chcę ludziom robić krzywdy, więc myślałem o optymalnym ich wykorzystaniu: szczelność, HU, preclufa. Niestety co do detali (co warto najpierw wymienić), to wciąż jestem zielony.

 

Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

 

1. Które z tych zębatek lepiej nadadzą się do GB V3 Cymy (cm048)?

 

http://azteko.pl/shs-zestaw-wzmocnionych-zebatek-161-p-2158.html

 

http://azteko.pl/shs-zestaw-wzmocnionych-zebatek-100300-p-2567.html

 

http://azteko.pl/shs-zestaw-zebatek-321-p-2156.html

 

2. Którą głowicę wybrać?

 

http://azteko.pl/guarder-poliweglanowa-glowica-tloka-p-3560.html

 

http://azteko.pl/gg-poliweglanowa-lozyskowana-glowica-tloka-p-3270.html

 

Całość ma pracować na sp 130 guardera, tłoku SHS 14 zębowym,

jakimś silnym silniku oraz na lipolach 7,4 i 11,1.

 

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ok, bardzo dziękuję.

te 18:1 do jakich sprężyn maksymalnie mogę stosować?

 

 

Podaj jaki chcesz mieć rof i jaki silnik posiadasz obecnie w replice lub masz zamiar kupic.

S1

 

Na semi to i m150 będą targać. jak masz ciężki palec to tak do m130 żeby spać spokojnie. Przy mocnym silniku lipo 7,4v powinno Ci spokojnie wystarczyć. Przy 11.1v pewnie będzie już rof 20+ bb/s

Edited by kosteQ86
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Po półtorarocznym używaniu akma od cymy (widać zużycie sprzętu, sprężyna się zbiła, zasięg spadł o jakieś ~20 metrów) chciałem poddać go tuningowi. Chcę zrobić z niego 'parasnajperkę' - cel ok. 550 fps, oczywiście tylko semi. Byłbym wdzięczny za propozycje części, które można tam montować. Replika full stock, lufa zmieniona na guardera 6.02, gumka czarna guarder. Budżet ok. 1000zł.

Edited by asasello8
Link to post
Share on other sites

Osobiście mogę polecić bore-up guardera, zęby shs dla pewności, sp140/150, mocny silnik, lipol 11,1 okablowanie niskooporowe i mosfet. tłok z pełną metalową szczęką i jakąś dobrą głowicę. Oczywiście lepiej by to złożył jakiś spec.

Skoro proponujesz borka to juz zadnych dodatkowych głowic nie potrzeba.... Z zębami SHS to loteria. Guardery weź ITU za ok 180zl można już kupić. Borek Guardera (mam 2 w 2 replikach i sobie bardzo chwale) Sprężyna guarder 140/150. Łożyska ślizgi. Co do tłoku to bym raczej nie brał całej metalowej szczęki, przy zacince polecą ci zębatki a są droższe niż tłok. Tłok łatwiej wymienić. King Arms 7 metalowych zębów spokojnie da sobie radę. Mosfet jak najbardziej będzie mile widziany. Aku LiPo 11.1V z dobrym C no i jakaś ładowarka.
Link to post
Share on other sites

Jako alternatywę dla borka Guardera mogę polecić Classic Army.

Zębatki ITU Guardera są fajne, ale szybkostrzelność jak z kuszy. SHSy są ok.

Systema Torque Up u mnie na SP 140 chodzą bardzo dobrze.

Tłok z metalową szczęką ok, ale 14 zębów np. shs. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodły, a używam w tej chwili pięciu. Jak pomowy, to polecam Guardera.

Link to post
Share on other sites

Jedenasty - nie potrzebuję rofa, robię akma na karabin wyborowy. Wybrałem części - chcę tylko się upewnić, że wszystko będzie w gb hulało. Bore up Guarder do AK , zębatki Guarder ITU , tłok guarder (pytanie - do tych zębatek tłoki half teeth, czy full?), łożyska ślizgi , sprężyna M150 Guarder, mosfet + okablowanie z komisu od użytkownika qbson6654 . (Wymieniać silnik?) Byłbym wdzięczny za ewentualne korekty zestawu.

Link to post
Share on other sites

Jedenasty - nie potrzebuję rofa, robię akma na karabin wyborowy. Wybrałem części - chcę tylko się upewnić, że wszystko będzie w gb hulało. Bore up Guarder do AK , zębatki Guarder ITU , tłok guarder (pytanie - do tych zębatek tłoki half teeth, czy full?), łożyska ślizgi , sprężyna M150 Guarder, mosfet + okablowanie z komisu od użytkownika qbson6654 . (Wymieniać silnik?) Byłbym wdzięczny za ewentualne korekty zestawu.

 

Zmienił bym:

-zęby 100:200 ACM

-tłok SHS 15 metal. zębów bez wycinania zęba.

-łożyska 7 mm a nie 6 mm http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_142&products_id=5539&name=ARES_-_Shooter_-_Lozyska_Slizgowe_-_7mm

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...