Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ak-74 Firmy APS


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Cześć kupiłem ten karabin wczoraj doszedł podłączyłem batke fiferox 9.6 1500 mha rano odpina podłączam do karabina podpinam lowa capa gumkę mam zamatowano guardera biała ok rof z kosmosu zasięg tez podbinam 2 low capa i nadal bardzo dobre skupienie na 40 metrach zasięg do 60 metrów podpinam stockowego hi capa z kulkami p&j i naciskam spust a tu nie miły dziwek grzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz puszczam spust i znowu naciskam i słychać jedynie jak silnik i zębatki się kręcą tłoka nie łapią jestem zazenowany nowy krabin :( nie polecam teraz leci na gwarancje.

 

 

Dostawałeś już nie raz ostrzeżenia za pisownię i jak widać nie dociera. Kolejny taki post i będzie urlop od forum - na przemyślenie podejścia.

Edited by Promant
Link to post
Share on other sites

Od tygodnia jestem posiadaczem ask201, czyli ak74 z drewnem. Zewnętrznie jest całkiem dobrze wykonany nie powiniej się rozlecieć . Jeżeli ktoś chce coś lepszego to zawsze można kupić VFC albo inny. Cyma może i jest lepsza ale też i sporo droższa. Moge powiedzieć troszkę o częściach wewnętrznych.

 

Opiszę to co udało mi się za obserwować

 

Szkielet jest inny ale powinno się dać wymienić, jedyne co trzeba wymienić to zatrzask pokrywy bo ten od aps nie będzie pasował do standardowego v3. Narazie nie mam czasu na to aby wstawić inny GB. Jak to zrobie to napiszę.

 

Tłok tak jak widać na zdjęciach z testu jest inny ale nie widze problemu aby sobie wyciąć "dziurę" w innym tłoku. Niestety do tłoka nie można założyć innej głowicy ponieważ dziura na śrubę mocującą głowicę jest większa niż zazwyczaj i zwykła głowica źle się pozycjonuje "lata" i może dojść do zacięcia.

Należy albo bawić się z mini tulejkami albo zmienić odrazu tłok i głowicę.

 

Prowadnica jest od GB V2. Można śmiało zamienić na dowolną. Przy zakupie nowej części należy o tym pamiętać. Ja wstawiłem łożyskowaną i pasuje ładnie.

 

Dysza to fakt jest metalowa i szczelna, ale jej średnica zewnętrza jest mniejsza niż standard. niby nic ale ma to swoje konsekwencje.

 

Komora HU jest "ciaśniejsza" i nie pasują inne dysze. prawdopodobnie można ją rozwiercić i używać normanych dysz. Zakładałem komorę od boyi pasowała ale były małe nieszczelności, ponieważ dysza nie uszczelnia się z gumką HU, a winna jest mniejsza średnica dyszy. Złożenie normalnej gumki HU wciska jej "fartuszek" w komorę o mniejszej średnicy i powoduje zacięcia w tym miejscu , co może doprowadzić do zniszczenia tłoka. Prawdopodobnie można obciąć część "fartuszka" tak aby pasował. Ja narazie zostawiłem wszystko w stoku, kulki się podkręcają wiec narazie zobaczę jak to lata. Napewno gumka "kręci" kuli.

 

Łożyszka pasują standardowe 7mm. Gnazda są ciasne i dobrze trzymają łożyska. Mój karabin miał plastikowe łożyska i nie posiadał zadnej podkładki.

 

Wszystkie sprężynki są dość twarde i przydało by się je wymienić na inne troszkę miększe.

 

W wersji z kolba stałą, po poprowadzeniu kabli można wstawić do niej większą batkę.

 

Bateria wyjęta z pudełka o dziwo działa i można sobie troszkę postrzelać, na strzelankę nie polecam.

 

Niewątpliwą zaletą jest system EBB, jest miły dla ucha i oka.

 

Wydaje mi się że jest to replika dla osób które same grzebią w karabinach, jeżeli ktoś nie umie lub nie chce tego robić to polecam markowe karabiny. Replika w 1000% spełniła moje oczekiwania.

 

To tyle, jak coś wymyślę to jeszcze napiszę

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Mały update co do karabinu.

 

Aby zamontować standardową gumkę HU należy jedynie rozwiercić komorę wiertłem 8mm. Ja kupiłem najtańsze do stali. Teraz gumka Systemy siedzi nieźle. Szczelnośc jest nawet dobra i karabin na stokowym zespole cylindra ma około 420 fps. Cała operacja jest bardzo prosta. Dysza została stokowa. Więc nie trzeba zrywać plomby gwarancyjnej.

 

Poniweaż już troszkę z niego strzelałem mogę szczeże powiedzić ,że karabin jest świetny, dzwięk "zamka" jest zarąbisty i każdy się za tobą ogląda co tak stuka.

 

I na koniec, po głębszym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że warto zamówić w sklepie montaż łożysk i prowadnicy łożyskowanej. Nie jestem tylko pewien czy sklep nie każe płacić za podkładkowanie. Oczywiscie w większości sklepów montaż zakupionych części jest darmowy. Koszt prowadnicy i łożysk to około 70 zł . Oczywiście podnosi to koszt zakupu, ale moim zdaniem warto, ponieważ montowane części są lepsze od stokowych.

 

Testowałem karabin z baterią 10.8 i powiem tylko ,że strzelanie serią 10 kulkową to poprostu bajka. Teraz planuję kupić lipo 11.1 i włożyć w kolbę.

 

Pozdrawiam

Edited by separator
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

 

Kolejna aktualizacja.

 

Pierwsze strzelania mam juz za sobą, karabin śmiga na lipo 11,1. Rof jest masakryczny. reakcja na spust bardzo dobra. Po tysiącu kulek rozebrałem GB aby

sprawdzić czy wszystko jest ok. Jedyny mankament to leciutko nadtopiony "palec" w kostce stykowej. Prawdopodobnie jest to wina mocnej batki. Muszę założyć mosfet i będzie ok.

 

Pozdrawiam

 

 

Do moderatorów

 

Jeżeli to co napisałem jest w złym dziale to proszę o przeniesienie do innego.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Siemano zakupiłem aps'a i nie polecam go!

Po 2 tygodniach minie i koledze z drużyny gearbox przestał pracować,komora nie podkręcała kulek na nowej i starej gumce hu.

Jedyny plus ze full metal wiec przerobiłem go na cm.028 i mam 74 z gearboxem cm.

Więc jak ktoś chce kupić aps'a to z nowym gearboxem i batką.

Po rozebraniu gearboxa ,bo na gwarancje nie chciałe mi sie tego wysyłać, bo sie nie opłaca ;|

były tam praktycznie same plastikowe części,więc rzuciłem ten gearbox do pudła i się pomęczyłem żeby wsadzić od starej cm.

Więc lepiej sobie dozbierać na jakąś cm.o48 lub chodzby i nawet 0.28 która jest lepsza o wiele od tego dziadostwa ;)

Ale z wyglądu nie narzekam,całkiem nieźle się prezentuje;D

Edited by kacper46asg
Link to post
Share on other sites

Siemano zakupiłem aps'a i nie polecam go!

Po 2 tygodniach minie i koledze z drużyny gearbox przestał pracować,komora nie podkręcała kulek na nowej i starej gumce hu.

Jedyny plus ze full metal wiec przerobiłem go na cm.028 i mam 74 z gearboxem cm.

Więc jak ktoś chce kupić aps'a to z nowym gearboxem i batką.

Po rozebraniu gearboxa ,bo na gwarancje nie chciałe mi sie tego wysyłać, bo sie nie opłaca ;|

były tam praktycznie same plastikowe części,więc rzuciłem ten gearbox do pudła i się pomęczyłem żeby wsadzić od starej cm.

Więc lepiej sobie dozbierać na jakąś cm.o48 lub chodzby i nawet 0.28 która jest lepsza o wiele od tego dziadostwa ;)

Ale z wyglądu nie narzekam,całkiem nieźle się prezentuje;D

 

Jeżeli nie jest ci już potrzebny GB Aps to chętnie go kupię, razem z całym osprzętem.

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Siemano zakupiłem aps'a i nie polecam go!

Po 2 tygodniach minie i koledze z drużyny gearbox przestał pracować,komora nie podkręcała kulek na nowej i starej gumce hu.

Jedyny plus ze full metal wiec przerobiłem go na cm.028 i mam 74 z gearboxem cm.

Więc jak ktoś chce kupić aps'a to z nowym gearboxem i batką.

Po rozebraniu gearboxa ,bo na gwarancje nie chciałe mi sie tego wysyłać, bo sie nie opłaca ;|

były tam praktycznie same plastikowe części,więc rzuciłem ten gearbox do pudła i się pomęczyłem żeby wsadzić od starej cm.

Więc lepiej sobie dozbierać na jakąś cm.o48 lub chodzby i nawet 0.28 która jest lepsza o wiele od tego dziadostwa ;)

Ale z wyglądu nie narzekam,całkiem nieźle się prezentuje;D

 

 

Zabawne bo np. Ja oraz dowódca mojej grupy kupiliśmy APS i jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani (no.. ja dopiero po małym tuningu). Ale to też kwesta szczęścia w końcu to replika klasa "chińczyk".

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czyli sprawa jest prosta, tak jak w przypadku Boyia i Cymek - jakoś karabinu zależy od chińczyka, który go składał. Ale zarówno Cyma jak i Boyiek dokarmiają swoich pracowników bo już długo nie miałem styczności ze słabą repliką z tech "stajni". W APSy się nie pchać :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kolejna aktualizacja po kilku miesiącach użytkowania.

 

Ze stoka (GB) nie zostało wiele, jednak nadal działa. Teraz ma 550 fps i nadal działający EBB. Na testach działał nawet na auto. Piszę to aby zamknąć usta niedowiarkom. Komora HU, szkielet i zespół selektora ognia są oryginalne. Widzicie więc, że można wiele zrobić z tym karabinem. Jeżeli na początek zostaną wymienione te części o których pisałem wcześniej to replika powinna chodzić ładnie, oczywiście nie z taką mocą jak moja teraz. Przy obecnym dostępie do części jakakolwiek wymiana nie stanowi problemu.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Korzystając z promocji na Taiwangun - dołączyłem do grona posiadaczy AK74 od APSa.

 

Na razie jestem po pierwszym, bardzo wstępnym przestrzelaniu repliki i 'przemacaniu' jej :).

 

Wykonanie naprawdę przypadło mi do gustu! Kolor drewienek jest bardzo przyjemny i realistyczny (okiem laika, który ostrzałki nie widuje zbyt często). Części metalowe również nie pozostawiają zbyt wiele do życzenia, z wyjątkiem pokrywy zamka, na której luzy są dość dobrze odczuwalne. Jeśli więc chodzi o wygląd - zakochałem się w tej replice :).

 

Ale wygląd to nie wszystko, rzecz jasna. Akumulator, zgodnie z tym co co podaje Taiwangun - do tej repliki się raczej nie nadaje (przynajmniej mój egzemplarz). Pierwsze ładowanie to pełny cykl na mikroprocesorowej ładowarce. Po podłączeniu do repliki - udało mi się oddać na nim dosłownie 3 strzały na SEMI. Przy czwartym - zacinka. Jedyne co mi zostaje, to zobaczyć jak będzie radził sobie z replikami bez EBB. Podpiąłem do kałacha Frajerfoksa 9.6V i replika od razu zaczęła żyć. Kultura pracy - typowa dla chinoli, nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. EBB chodzi bez problemu.

 

Jeśli chodzi o wrażenia ze strzelania - na razie brak. Miałem zbyt mało czasu, by choćby spróbować pobawić się regulacją hopka. Wprost po wyjęciu z pudełka replika miała około 40-45 metrów zasięgu całkowitego na kulkach 0,25g P&J Premium (przypominam - nawet nie wiem w jakim ustawieniu był hop!), ale to powinno się poprawić, gdy tylko przesunę suwak hopka. Jeśli chodzi o celność w tym samym ustawieniu i na tych samych kulkach - z odległości 20 metrów niemal wszystkie strzały mieściły się w celu wielkości kartki A5. Z 35 metrów - prawie wszystkie strzały w celu wielkości sylwetki człowieka.

 

Jutro będę miał czas pobawić się hopkiem i dam znać, jak wtedy będzie się zachowywała replika.

 

Czy jestem zadowolony? Za 399 złotych warto tą replikę mieć choćby dla samego wyglądu. Czy będę zadowolony z osiągów - dowiem się jutro :).

Link to post
Share on other sites

Logan, czy podstawa muszki jest zamocowana na kołkach (tak jak w ostrym) czy na śrubce?

Czytając test WMASG wątpliwości o kołkach są definitywnie rozwiane.

Budowa repliki jest nietypowa. Łączy w sobie rozwiązania stosowane w replikach systemu TM oraz w replikach systemu DBoys czy najnowszych Cymach. Rozkładanie repliki jest częściowo podobne do jej ostrego pierwowzoru: front połączony jest z korpusem za pomocą kołka. Natomiast podstawa muszki jest, podobnie jak kolanko gazowe, przykręcana na lufie za pomocą śrubek krzyżakowych.

podstawa muszki

kolanko

Należy dodać jeszcze że postawa muszki jest znalowa i jest odlana razem z gwintem(lufa nie ma gwintu).

Ja okazji za 399zł nie widzę.

Okazja to wyłapać za 250-300zł używkę boyi z serii SW w BDB stanie. :)

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Kumpel z grupy zakupił tę replike na TG za 399zł. Byłem przeciwny tej replice ale gdy przyszła i ją wytestowaliśmy zaskoczyła mnie pozytywnie.

Całkiem ładny zasięg i skupienie. Pracuje bardzo ładnie na batce 9,6 firefox bo ta z zestawu akurat wcale nie działała :)

 

Jak za tą cenę to polecam :D

Link to post
Share on other sites

Widzę, że Own zdążył odpowiedzieć :).

 

A ja już jestem po pierwszych testach celności i zasięgu tego Akacza. I od razu mówię, tak jak przypuszczałem - lekka regulacja hopa znacząco zmieniła rezultaty.

 

Testy przeprowadzałem przy użyciu akumulatora Firefox 9,6V, bo tak jak pisałem już wcześniej - mój egzemplarz stockowego akumulatora, pomimo ładowania mikroklockiem - zupełnie się do tej repliki nie nadaje.

 

Wszystkie rezultaty podawane są na kulkach 0,25g P&J Premium.

 

Strzelałem tym razem na trochę większym dystansie, niż ostatnio.

 

a) 35 metrów - wszystkie strzały mieszczą się w celu wielkości sylwetki człowieka. Większość trafia w obszar o rozmiarach kartki formatu A4. Zarówno w trybie automatycznym jak i pojedynczym.

 

b) 40 metrów - około 80-90% strzałów trafia w cel. Duża część mieści się w kartce A4.

 

c) 45 metrów - około 70-80% strzałów trafia w cel. W kartkę A4 trafia średnio 30-50% strzałów.

 

d) 50 metrów - około 50% strzałów trafia w cel. W kartkę A4 - losowość.

 

e) 60 metrów - Jest to granica zasięgu repliki, przy hop-upie wyregulowanym w taki sposób, by kulki nie wznosiły się ponad linię celowania. Trafienie celu na tym dystansie nadal jest możliwe, jednak prawdopodobieństwo jest stosunkowo niskie (około 15-30%).

 

Wystrzeliłem około 500 kulek. Mniej więcej 3-4 razy zdarzyły się dublety przy strzelaniu na pojedynczym trybie ognia. W ciągu tych 500 kulek trafiło się również kilka (4-5) "dziwnych strzałów", czyli strzałów całkowicie nieprzewidywalnych (odchylenie na poziomie 1,5 metra przy dystansie 50 metrów). System EBB działa bez zarzutu, a nawet generuje w pewnym stopniu drgania, co uprzyjemnia wrażenia ze strzelania. Drgania te oczywiście nie są aż tak wyraźne jak w replikach systemu GBB, ale na pewno zdecydowanie bardziej wyraźne niż standardowe powstałe przy strzelaniu z replik pozbawionych systemu EBB.

 

Co prawda mam pierwszy raz kontakt z repliką w tym systemie i nie wiem jak jest w innych, jednak ucieszyła mnie jedna rzecz - zdarzyło mi się przez przypadek zablokować ręką zamek podczas strzelania (jestem leworęczny). Obawiałem się, co może stać się w takiej sytuacji, i wydaje mi się, że zablokowanie przeze mnie zamka nie zatrzymało pracy GB - strzał został normalnie oddany, podczas gdy zamek pozostał w bezruchu, aż do momentu oddania kolejnego strzału. Dlaczego piszę, że mi się wydaje? Zdarzyło mi się to raz, nieświadomie i dopuszczam możliwość, że zamek dokończył ruch odpychając moją rękę. Byłoby fajnie, jeśli ktoś odniósłby się do moich słów.

 

Jaka jest moja opinia o replice? Podtrzymuję zdanie, że za 399 złotych jest to replika warta uwagi ze względu na ładne wykonanie oraz całkiem przyzwoite osiągi. Jak będzie z jej awaryjnością w moim wypadku - tego się dopiero dowiem. Na razie replika wystrzeliła około 600 kulek i nie zdarzyło się nic nieprzewidzianego.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Wystrzeliłem około 500 kulek. Mniej więcej 3-4 razy zdarzyły się dublety przy strzelaniu na pojedynczym trybie ognia. W ciągu tych 500 kulek trafiło się również kilka (4-5) "dziwnych strzałów", czyli strzałów całkowicie nieprzewidywalnych (odchylenie na poziomie 1,5 metra przy dystansie 50 metrów). System EBB działa bez zarzutu, a nawet generuje w pewnym stopniu drgania, co uprzyjemnia wrażenia ze strzelania. Drgania te oczywiście nie są aż tak wyraźne jak w replikach systemu GBB, ale na pewno zdecydowanie bardziej wyraźne niż standardowe powstałe przy strzelaniu z replik pozbawionych systemu EBB.

 

Ja miałem gorzej... w pewnym momencie to prawie bez przerwy duble lub replika dodawał "puste" strzały, ratunkiem okazało się zainstalowanie nowej gumki HU i poprawienie dystansera. Teraz wszystko działa wyśmienicie.

 

Co do EBB by APS to widziałem że cymowski EBB(0.46) szarpie bardziej... Ale z drugiej strony obecnie mam batke 8,4 gdyż mój FF miał lobotomie z powodu wadliwego ogniwa więc tez nie mogę tego dokładnie ocenić.

 

Replika nie jest zła... A obecna promocje (399 zł) zawdzięczamy zapewne masie ludzi "którzy czytali komentarze" i wszędobylsko twierdzom że "aps to syf"...

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

 

Replika nie jest zła... A obecna promocje (399 zł) zawdzięczamy zapewne masie ludzi "którzy czytali komentarze" i wszędobylsko twierdzom że "aps to syf"...

 

Bo to jest syf. Rozbieraliśmy z Jurgą(który go sobie kupił) tego APSa już po pierwszym dniu - powodem był zacięty tłok, który wypada z szyn w szkielecie i prawdopodobnie wypadł antirevers który ma według mnie beznadziejne rozwiązanie z uciętą sprężynką od długopisu. Inny antek nie podchodzi. Nie wspominając o "porządnym przeglądzie zerowym" Krakmanów - w GB było suchutko, praktycznie zero smaru. OK zdarza się, ale czy ktoś mnie może uświadomić co to za nowy standard luf do aegów. :biggrin:

 

obrazkmfi.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Oczywiście lufa z APSa to ta po środku. Powiedzcie mi czy to tak ma być czy to s JAKIEŚ JAJA? Tego przegląd jak widać nie obejmuje. :icon_razz2:

 

 

 

Jedyny plus to fajne wykonanie zewnętrzne jak na te pieniądze. Ale serio zawiodłem się na Taiwangunie.

Edited by ronnie223
Link to post
Share on other sites

panowie, przeglad polega na sprawdzeniu czy dziala i zmierzeniu fps. jesli ktos mysli, ze sklepy rozbieraja kazdy karabin do ostatniej srubki, to zyje w bajkowym swiecie. nie oczekujcie niemozliwego.

 

dzieki za recenzje APS, pokazuje poziom tych replik.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...