Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

xel, przeciez podlinkowal wlasnie gate :P

 

 

napod, ten uklad nie sluzy temu i lepiej nie ryzykuj lipola bo uklad czesto dziala i przy mniejszym napieciu :P Jak chcesz zabezpieczenie przed rozladowaniem lipola to masz to w MERF3 i ASG CS wlasnie firmy gate. Niestety to kosztuje :P

Link to post
Share on other sites

Albo mozna normalnie strzelac sie i pamietac ile kulek mozna wystrzelac z danego akumulatora.

Ja np wiem ze u mnie 1200 kulek zdejmuje 1200 mAh z batki.

Batka ma 2200 - wiec zostaje sporo zapasu (a nie zdaza mi sie wystrzelac na raz wiecej).

Lipole w porownaniu do nimhow i nicd maja taka zalete ze ladujesz je w godzine a nie osiem.

Dlatego nie ma zupelnie problemu podladowac na maxa po kazdej strzelance.

Tez mam lipo alarm ale nie uzywam ... nie ma po co jak pamieta sie o podstawach.

Trzeba tez pamietac zeby nie zostawiac podlaczonego alarmu - bo rozladuje aku (w dosc dlugim czasie ale jednak).

Kumpel ktory nie ma ladowarki uzywa go do sprawdzenia stanu batki. Mu styka jeden aku na 3-4 strzelanki i wtedy daje do naladowania.

Wtedy oczywiscie lipo alarm sie przydaje.

Link to post
Share on other sites

Przy napięciu 3,3V to replika i tak nie ruszy. Lipo nie można rozładować poniżej 3V/na celę.

 

Ciekawa teoria... Wszystko zależy od konfiguracji. Jedno z lipoli właśnie tak zajechałem. Testowałem replikę w domu i po testach sprawdziłem napięcie na celach, spadło do poziomu ok 2,8V na celę a lipo było w stanie ruszyć replikę dalej.

Link to post
Share on other sites

Jak cały pakiet to ok ;) Ja zrozumiałem inaczej z kontekstu.

 

Moron jesteś pewny że to jaki jest silnik, jakie przełożenie zębatek i jaka jest sprężyna nie ma wpływu? To właśnie konfiguracja repliki determinuje jaki będzie pobierany prąd z pakietu. Jedne bez problemu będą strzelać poniżej 3V na celle a inne przy 3,2V odmówią posłuszeństwa ;) Sprawdzone kilkukrotnie osobiście (niestety bo pakiet już lekko kuleje ;))

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Kicpa, naucz się czytać ze zrozumieniem, bo moron napisał wyraźnie, że to zależy od repliki.

 

Napod - różnica jest ogromna. Malutki i leciutki pakiet LiPo 7,4V działa tak samo dobrze, jak ogromna i ciężka cegła 8,4V Sanyo large. Nie martwisz się o miejsce na baterię, nie martwisz się o masę i wyważenie repliki i do tego LiPo lepiej radzą sobie w niskiej temperaturze. A czy trzeba wydawać tyle kasy i się bawić? Nie wiem. Ja mam baterię za 40zł i ładowarkę za 30, póki co działa świetnie od roku. I podziała jeszcze zapewne długo. A nawet jakby miało zdechnąć jutro, to raz w roku mogę kupić baterię za 4 dychy i przeżyję to, bo nie chce mi się kupować ładowarki za 150zł tylko po to, żeby bateria pożyła trochę dłużej... :)

Link to post
Share on other sites

Albo przez to, że przecinek zjadlem :P

Napod jest różnica, najlpiej przymierz pakiety kolegów, pewnie jakiś z Li-Po sie znajdzie.

 

Ja zreanimowalem teraz pelikana 33C 11,1V ktory mial 2V xD

z 1100mAh pojemnosc spadla do jakis 800mAh ale bangla - zobaczymy jak dlugo :P

 

A tymczasem zabieram sie za szatanski projekt ladowania 6 moich lipoli na raz w 30 minut :]

Link to post
Share on other sites

wg opisu powinno sie zalanczac przy nadmiernym rozladowaniu czyli odcinac napiecie jak buzzer by zacza piszczec

przy strzelaniu nie powinno sie tak dziac, jesli sie dzieje to albo masz cos nie tak z replika albo gowniany pakiet (np 10C)

 

intryguje mnie tylko jak to cos wykrywa czy to jest lo-po/ion/fe i czy 2 czy 3 cele :)

zadnych przelacznikow nie widac :/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...