Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi by tam to 600 wystarczyło, ale jak reakcja na spust ma być jak przy ITU to ja dziękuję :icon_smile: Zobaczę jak będzie, nie chcę kupować kota w worku, to na pewno :icon_smile: Miały być filmiki nie było...

 

 

Edit: po co komu 900fps??

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

Wojdatuz nie demonizuj. Przy 600fps będzie reakcja taka jak na filmiku z pokazu prototypu. 900fps ustawia się tylko do testu wytrzymałości, ewentualnie do strzelania tarczowego - kulkami z łożysk :icon_razz:

Swoją drogą to boję się jakiegoś kretyna szturmowca, z 600fps na singlu nawet.

 

p.s. sprawiłem na swd, by uzyskać tą samą prędkości kulki 0,40g i zasięg co w replice z 600fps (na 0,20g), wtedy 0,40 g ma ok 450fps na wylocie, to w gazówce wystarczy ustawić rega na 530fps (na 0,20g) i jest to samo.

Link to post
Share on other sites

Czego nie demonizuj? To jest forum asg, nie strzelania tarczowego, do strzelania tarczowego kupuje się wiatrówkę :icon_smile:

 

A co do mocy to >600/700 nie ma sensu, gdzie powinieneś się ze mną zgodzić.

 

Edit: A mnie bardziej reakcja na spust interesuje niż rof.

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites

A ja chcę podziękować panom z mancrafta za pomoc. Przerobili mi magazynek gg od DSR-1 na zasilanie zewnętrzne, co w połączeniu z ich reduktorem ustawionym na 11 barów, lufą PDI i sprężyną zbijaka zaworu pod CO2, pozwoliło mi osiągnąć bez kłopotu 595 fps z tolerancją +/- 1,5fpsa. Tak więc panowie jak zwykle stanęli na wysokości zadania i polecam :)

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja czekam aż sytuacja z v2 się poprawi, gdyż chcę wmontować to do mojej ACRki a podejrzewam, że skoro z emkami są cyrki to z masadą również będę je miał ^ ^

No i mam nadzieję, że będzie poprawa co do trybu safe, już i tak wystarczy że jest masa panikarzy którzy boją się konwersji gazowych z zasilaniem zewnętrznym jak ognia, nie dawajcie im kolejnych argumentów :D Bo potem będzie słychać ,,idioci normalnie, latają z 1000 fps i zabijają ludzi, nawet blokady to to nie ma!" :P

Link to post
Share on other sites

Po dwóch dniach testów jestem szczęśliwym posiadaczem konwersji preorder gearbox'em V2. Zamontowana jest w emce i jak chłopaki pisali trochę podpiłować i wszystko gra.

 

Jest to konwersja w wersji semi osiągi są jak Mancraft podaje, zaznaczeniem że jest to prototyp i zawsze można wszystko poprawić.

Mam tez pierwszy wypust konwersji w VSR i jestem zadowolony

 

tak wygląda konwersja v2 z reduktorem i mamometrem na płynną regulacje fps. mamometr jest przydatny można łatwo ustawić ciśnienie jaki jest nam potrzebne do danej szybkości bez chrono

 

fotki konwersji

 

http://img40.imageshack.us/img40/2338/vw8o.jpg

 

http://img801.imageshack.us/img801/7274/h5jw.jpg

Link to post
Share on other sites

@Wojdatuz, rozumiem Cię, ja nawet 600fps nie przekraczam, bo nie ma potrzeby, nawet do kulek 0,43g.

 

@Śliwa

takie offtopowe pytanko - miałem pierwszą nasadę jaka wyszła, tak trochę spod lady dostałem, bo tam zawirowania były z premierą repliki przez bronią palną :P . Nie zmieniło to faktu, że to straszna kupa była - kolba złamała mi sie w rękach przy zatrzasku, komora hu wołała o pomstę do nieba, a gb wyglądał jak składanka z klocków upośledzonego dziecka... Poprawiło się to coś? Jest sens w to pakować konwersję za niemal tysiąc złotych?

 

Co do samej konwersji - ładna, tylko spust trzeba przyciemnić bo się będzie świecił jak psu...

Link to post
Share on other sites
jednakże jest dłuższa o około 0,7 mm.
Gdzie? Z której strony? Który element? :icon_wink:

 

Nie ma praktycznie Safe. Jest tak rozwiązane, że i tak można strzelić, tylko trzeba trochę mocniej spust nacisnąć.

Selektor jest delikatny, to jest fakt. Nie ma co ukrywać ale tak najpewniej zostanie. Nie siłować się ze spustem tylko dać na semi :icon_wink:. Btw, udało się przesunąć selektor na auto? :icon_biggrin:

 

Napisz do jakiej eMki wkładałeś, a co do szybkości, to może coś popsułeś i dysza krzywo chodzi, bo jak pisałem do mancraftów to pisali że jest to tak szybkie jak pale
W preorderze jest napisane 150kulek/min? Nie ma nic o prędkości palca bo z tego by wyszło, że można strzelać prawie jak na auto :icon_biggrin:.

 

Miały być filmiki nie było...
Wciąż brak kamery, wybaczcie, z komórki (można na hd przełączyć, niestety nie wiem jak ustawić by wyświetlało tak od razu ;) )

 

 

A tu na 15bar:

Wybaczcie to wrzeciono zasłaniające wszystko w okół ale nie mam już siły ani go ruszyć (ciężkie cholerstwo), ani szukać innego miejsca ;). Nie będę też kroił tych fimów bo i tak są daremne w swej postaci :D. No ale obrazują sytuację.

 

Co do samej konwersji - ładna, tylko spust trzeba przyciemnić bo się będzie świecił jak psu...
Będzie będzie.
Link to post
Share on other sites

Co do 150bb/min to taką dostałem od was informację na fejsie, nie da się szybciej naciskać? Czy będą pół-strzały? Długość węża ma znaczenie? Może pojemnik wyrównawczy w chwycie załatwiłby sprawę.

 

Ach, pomacałbym toto :icon_smile: Macałem już polara no i poprzeczka jest dość wysoko ustawiona :icon_smile:

 

 

Edit: 0,43 wywaliłem, wrzuciłem świeże 0,4 i jest miodnie :icon_smile:

 

Na 15atm strzela to fajnie! Tylko czy nie ma za dużego dmuchnięcia wtedy :)

Edited by Wojdatuz
Link to post
Share on other sites
Co do 150bb/min
Wbrew pozorom na 1 filmiku jest 180kulek/min ;). Przelicz sobie od np 25 do 35 sekundy.

 

To się da obejść - wkładka zmiejszy objętość a co za tym fps'y a ciśnienie będzie duże i za tym będzie też dosyć szybko strzelać :icon_wink:

 

Polara dogonię jak będę mieć już maszyny które będą nadążać z produkcją :icon_biggrin: (a to się szykuje także wreszcie może będzie produkcja bez opóźnień :icon_wink: ). Już mam potencjalnego elektronika, zobaczymy co tam z elektrozaworów wymyśli ^^. Poza tym, no niestety - polarstar mechanicznie jest 10x prostszy od tego (a co za tym idzie - nie przewiduję ceny wyższej niż 1200-1400zł) :icon_wink:. Zasada jego działania w dużej mierze przypomina zbijak w magazynku gazowym :icon_wink:. Tylko zamiast spustu jest elektrozawór.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

... Może pojemnik wyrównawczy w chwycie załatwiłby sprawę....

 

Sprawdzałem na swojej na razie w warunkach domowych, ale wychodzi na to, że przy zakręconym zaworze na butli z tego gazu który został w konwersji i wężyku jeszcze około 2 razy da się wystrzelić z pełną mocą (tzn taką, jaka była ustawiona na regulatorze). Kolejny strzał jest już znacznie słabszy. Pojemnik wyrównawczy chyba nie będzie potrzebny :icon_razz2: Z resztą - mam nadzieję że nikt rozsądny nie będzie z tego chciał siać jak na full auto :icon_evil:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...