Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrozumcie miśki, że jak już chłopaki opracują porządnie 1 dowolny gb, to już później z górki będzie, bo się tylko wymiar klatki i długość dyszy zmieniać będzie. Póki co muszą zaprogramować maszyny, zaprojektować szkielety,sprowadzić materiały, wykombinować mocowanie spustu, a przede wszystkim potestować, bo przeciez bubla na rynek nie puszczą. Również czekam na konwersję semi do swd, ale jakiegoś ciśnienia nie mam na to strasznego.

 

Przy okazji - zakupiłem 3 kompletne konwersje do swd z ostatniej serii, w tej promocji. Wykonanie - miód malina, zwłaszcza te radełkowania na regu praktyczne są i ciekawe. Same konwersje działają super, zakręcane od góry, tak zeby kolby nie musieć wykręcać - swego czasu męczyłem o to Zambeza ;p Regi mają regulację do 1000fps, ale ja daję profilaktycznie oring pod docisk i nie da się wykręcić ponad 700 fps wtedy. Pomiędzy 400-700fps idzie sobie ładnie wyregulować na chrono i podziałkę na regu pod daną replikę zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie do osób posiadających konwersje podpiętą pod butlę HP paintballową. Jakie butle macie? Bo ja mam taką najpopularniejszą z zaworem pin i mam usilne wrażenie że nie będzie on się miał jak otworzyć po wkręceniu reka od mancrafta, Wydaje mi się czy też macie jeszcze coś po drodze, ew. gdzie dorwaliście butle ze zwykłym zaworem?

Link to post
Share on other sites

Landsil, powinieneś mieć śrubkę która to wkręca się w dół rega i która to wciśnie pin w butli ^^.

 

Zwykłych butli HP z zaworem on/off nie ma i nie będzie. W zaworze Pinowym w środku jest reduktor który redukuje ciśnienie z tych 200bar do około 60. Jak ktoś to zamieni na zwykły zawór on off to najpewniej zginie.

 

Będzie V7 :icon_wink:.

 

Wojdatuz, taki roof to dopiero w w full auto :icon_biggrin:. Coś podobnego do polarstara chodzi mi po głowie < też na elektrozaworach. Chciałbym tych elektrozaworów uniknąć, ale to czas pokaże.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę ze dawno nikt nie pisał w temacie.

 

Od siebie dodam ze czekam na efekty waszej pracy z niecierpliwością

Dawno już nie byłem na strzelance lub zlocie,a to z powodu sypiących się replik AEG.

Ogólnie lubię repliki z dużym Rof-em co powodowało masę problemow z ich wytrzymałością i nawet przy 330 fps nie wytrzymywały zbyt długo

 

Jeśli to coś pomorze bardzo chętnie przepłacę konwersje żeby wspomóc projekt,nawet jeśli nie będzie osiągała dużej szybkostrzelności.

 

Wytrwałości w kontynuacji projektu

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Long to faktycznie głównie kwestia długości obudowy i tej dyszy. Pojemność samego odpowiednika cylindra nie ma już takiego znaczenia przy gazie. Można iść na skróty i przedłużyć obudowę i dyszę i wsio.

 

Cicho było przez dłuższy czas, a tu nagle tak "jeb z dzidy". Dyskusja pod newsem ogromna. Dobrze, że się fb brzydzę.

Zambezi trzymam kciuki.... wiesz dobrze za co :P

Link to post
Share on other sites

Mendi jak popilnikujesz to sam sobie zrobisz samopowtarzalne swd z tą konwersją :)

 

A pytania rzeczowe, na parę już dostałem odpowiedź, ale:

 

1.Jak konwersja działa z różnymi długościami luf?

2.Głośne? :icon_evil:

3.Czy dysza jest jakoś łatwo wymienialna? Jeśli tak to wystarczyło by na sr25 zrobić patent ala G&G :) Czyt. dłuuuuugą dyszę :)

Link to post
Share on other sites

A ma ten patent g&g jakieś oparcie dla komory? Bo bez tego sama długa dysza to słabo... Nie miałem okazji zobaczyć a słyszałem o tym ichnim wynalazku w g&g25

 

Wojdatuz niby co mam pilnikować? Może popiknikować :P Pewnych rzeczy nie przeskoczysz, nowa konwersja będzie miała już atrapę suwadła zapewne, stare bebechy w swd pójdą out.

Link to post
Share on other sites

Reduktorem ustalasz ciśnienie, nie czas otwarcia a co za tym idzie ilość/dawkę powietrza.

W teori im większe ciśnienie tym więcej pow w tym samym czasie przez zawór przejdzie, ale w ten sposób nie da się regulować fps/dawki powietrza w stosunku do długości lufy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...