Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem o jaki chodzi ;)

Nie powiem komu ale się wymknęło że mają być nowe, bardziej układne i z mniejszą ilością zbędnego materiału.

W sumie mniejszej średnicy od kapsuły +2-4mm nie da się zrobić ale na długości może coś chłopaki wykombinują i może też wężyk z rega będzie wychodził bardziej po ludzku, może w osi ustrojstwa z pokrętła ;)

 

Swoją drogą to cały czas kitram swój kupon -20% i czekam na DIK z full i semi auto ale ze stabilnością i mocą jak do snajperek... inaczej nie widzę uzbrajania długiego FN-FAL'a ;)

 

...zaraz przyjdzie Zambezi i powie że kuponów już nie honorują :D

Edited by shamoth
Link to post
Share on other sites

Mendi,

Też o tym myślałem, u czechów nawet zużyte kartusze 12g co2 przerabiają i nabijają ponownie.

Tylko weź to zalegalizuj pod HP, sam raczej bym się nie podjął przetaczania HP, a na co2 nie chce mi się patrzeć. Chyba że mówimy o chłodzeniu trunków kiedy 30 stopni w cieniu, ehhh gdzie się podziały stare dobre gaśnice halonowe ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nowa szpilka lub wyjęcie pomarańczowego simeringa i podłożenie pod niego innego o wysokości ~1mm(czubek szpilki powinien być na tej samej wysokości co krawędź simeringa) i włożenie starego. To powinno spowodować że wpierw kapsuła jest dociskana i wstępnie uszczelniana i dopiero potem przebijana.

Link to post
Share on other sites

Na pewno kapsuła jest przebijana, reg powinien zrobić się chłodny, bo może znowu przesadziłeś tym razem uszczelką i szpilka nie wchodzi wystarczająco głęboko.

Jeśli masz stary typ szpilki, stożek z kanałem z boku nowe to ścięty stożek na a'la igła, to skręć ile się da żeby przebić kapsułę a potem delikatnie odkręć aż poczujesz chłód w regu. Stare szpilki po przebiciu lubiły się czasem zaklinować i kapsuła puszczała gaz dopiero jak ją chcieliśmy wyjąć żeby sprawdzić co się dzieje.

Pisz do chłopaków o szpilkę.

Link to post
Share on other sites

Panowie, powiedzcie mi proszę jakie uzyskujecie wyniki w waszych replikach z MK

 

Długość lufy - PSI na reduktorze - i ile FPS

przy konwersji do swd:

595mm - 12 bar - 610fps (0,20g)

595mm - 14 bar - 650fps (0,20g)

 

a tu masz dane ze strony MC do konwersji PDiK:

Przykładowe wartości prędkości wylotowych (lufa o długości 550mm, kulki 0,2g):

8bar - 150m/s (492fps)

10bar - 165m/s (541fps)

12bar - 182m/s (597fps)

16bar - 203m/s (666fps)

18bar - 213m/s (699fps)

 

Tak z czystej ciekawości czy na konwersji MC do v2,lufa promyk 534 i naboju CO2 da radę uzyskać więcej niż 610 fps ?

Na PDik TAK, przy obecnych regach troszkę ponad 700 fps można wyciągnąć na 0,20g, rozpiskę masz kilka linijek wyżej. Ale na tej nowej konwersji z elektrozaworem już nie - tam limit ma być ok. 500-540fps.

Link to post
Share on other sites

Tam z założenia mają pasować gotowe dysze z aegów, więc chyba nie ich kwestia. Reg daje max. ciśnienie 15bar? Stare dawały do 20 bar, a obecne powinny do 18. No chyba że znów zmniejszono. Masz możliwość sprawdzić na innym regu?

Pozostaje jeszcze kwestia pojemności samej konwersji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...