Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Toć reg zawsze działa z HP :D. Od spodu jest miejsce na śrubkę m4 i śrubka też zwykle jest w pudełku :P.

 

Może i mozna ale po co? Opóźni to działanie, i skomplikuje całość. Aż tak pro ekologiczny nie jestem :D.

 

 

Mendi może będzie je montować a i będą pewno dla majsterkowiczów by sobie sami sklecili jak umieją ^^. Takiego pro serwisu u nas by to ktoś na maszynach frezował itp to na pewno nie będzie bo było by i za długo i za drogo :P.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Shamoth

Ja mam butlę co2, ale gdzieś złapałem do niej rdzę, pewnie przy przetaczaniu gazu z gaśnicy i mi teraz rega syfi. W zasadzie do pdik zalecane jest HP, będę się musiał jednak na butlę guerilla szarpnąć. Wbudowany reg na butli hp pozwala na obniżenie ciśnienia do 40bar, ale to i tak za dużo jak dla nas. Niby tam można rozkręcić i podkładki rać, zbijając do 15-20bar, ale nie będę rozkręcał butli po próbie ciśnieniowej. Reg MC na to pójdzie, do pdik daje rade klasyczny, nie jest wymagany ten highflow.

 

A co do montażu, to nie chce mi się, bo się musiałem namordować z zaprojektowaniem i dopiłowaniem dodatkowych elementów. Ale jeśli Zambezi zrobi gotowe elementy, to montaż nie będzie już tak czaso- i pracochłonny, może będzie nawet "zamontuj to sam". Filmik instruktażowy mogę zrobić.

 

Gdyby ktoś szukał pdikv2 http://wmasg.pl/pl/consignment/show/637097

Link to post
Share on other sites

Up.

Przestrzelałem kulki 0,45g GFC i przy okazji pomierzyłem sobie dokładnie zużycie gazu i fps.

Przeczyściłem i przesmarowałem rega. Przy 15bar, bo tyle udało mi się ostatecznie z rega wycisnąć, jest 650fps/0.2g czyli ~503fps na 0,45g (skoki miałem pomiędzy 501-505fps). Przy tych parametrach i temp. 20C, na 1 kapsule co2 12g MOSA udało mi się oddać 31 stabilnych strzałów, w komin wentylacyjny na odległości 104m (sympatyczne słyszalne PAC w styropian na kominie).

Na milsim czy Larp styknie zasilanie z kapsuły - daje to 3 magi o realnej pojemności. Na lokalne nawalanki, przyda się raczej butla - co2 a w przyszłości HP.

Link to post
Share on other sites

i to są wszystkie rozmiary które występują w konwersji i adapterze ?

W samej konwersji są 3 jednakowe oringi.

2 oringi i uszczelka płaska są w regu. 1 oring jest na połączeniu reg-adapter.

Wsio.

Wymiary pod L96 podał Zambezi. W SWD w konwersji sa oringi 10x2mm

Link to post
Share on other sites

Panowie,

 

oring przy szpilce do przebijania kapsuł już słabo trzyma, z postów wyżej wynika, że wymiar to 5x2mm (mój już zgnieciony, więc nie mierzyłem). Pytanie czy wkładał ktoś coś wymiarem "wyższego" przy zachowaniu przepływu gazu. Chcę by kapsuła była już uszczelniona przed momentem przebicia.

Link to post
Share on other sites

Ozzy

Chyba masz na myśli simering otaczający igłę? Zwykłe simeringi raczej nie podejdą bo są zbyt twarde.

http://sklep.mancraft.pl/pl/czesci-adapter-co2/34-uszczelka-szpilki-adaptera-co2.html

 

Ogólnie jeśli jest za niski i przebija kapsułę zanim się doszczelni to możesz coś pod niego podłożyć, najważniejsze żeby było równie miękkie, wchodziło na ścisk i nie zakrywało otworu w szpilce.

Link to post
Share on other sites

Mam mancrafta z drugiej ręki, kapsułę uszczelniał mi oring zamiast tego dedykowanego uszczelnienia. Dawał radę, póki się nie ugniótł. W każdym razie dzięki.

A rodzaj szpilki masz jaki? Przy graniastych oring był ok, ale przy stożkowej igle to lepiej się to pomarańczowe cudo sprawuje - w zasadzie nie idzie tego zajeździć, nawet jak się kapsuę wpiętą na mięsiąc czy dwa pozostawi.

Link to post
Share on other sites

Nowy typ - stożkowa igła. Zamówię sobie te pomarańczowe.

 

Jak wygląda zbijak do zaworu pin w butlach co2? Nie mam tego elementu, a chciałbym z butlą śmigać w zimie i do przestrzeliwania/ustawień. Ewentualnie kupię butlę z zaworem on/off.

Link to post
Share on other sites

Nowy typ - stożkowa igła. Zamówię sobie te pomarańczowe.

 

Jak wygląda zbijak do zaworu pin w butlach co2? Nie mam tego elementu, a chciałbym z butlą śmigać w zimie i do przestrzeliwania/ustawień. Ewentualnie kupię butlę z zaworem on/off.

Popatrz od spodu rega, powinny być tam 2 otworki - w centralny wkręca się śrubkę robaczkową i ona właśnie funkcjonuje jako zbijak do zaworów pinowych (śrubka powinna być wkręcona, lub jest gdzieś w woreczku z regiem, no chyba że masz z drugiej ręki to możesz nie mieć) a przez ten boczny przelatuje gaz.

Link to post
Share on other sites

Ma ktoś schemat budowy tej konwersji?

A dokładniej mam pytanie w jaki sposób następuje uszczelnienie zestawu po oddaniu strzału tak żeby cały czas CO2 nie uciekało?

A to najprostszy układ jest jaki może być, lekko ulepszona strzykawka - dlatego 3 oringi wewnątrz są. Działa, strzela, sprawdzone jest, na cholere ci schemat?

Link to post
Share on other sites

A to najprostszy układ jest jaki może być, lekko ulepszona strzykawka - dlatego 3 oringi wewnątrz są. Działa, strzela, sprawdzone jest, na cholere ci schemat?

No niestety tu jest problem, że nie strzela, a dokładnie system stracił szczelność i gaz gdzieś ucieka. A ja próbuję z znajomym naprawić. Tylko on po rozebraniu konwersji nie może się domyślić jak po oddaniu strzału ten system zapobiega ulatnianiu się gazu do czasu przeładowania repliki. Stąd moje pytanie o schemat (żeby też się upewnić że mam wszystkie częśći).

Link to post
Share on other sites

EEE, zmień znajomego na takiego z minimum rozgarnięcia technicznego...

Konwersja, w sensie ten odpowiednik tłoka na prowadnicy mosiężnej, ma wewnątrz 3 oringi (10x2 dla swd i 5x2mm dla L96/vsr). Konwersja rozkręca się ja w 2 miejscach. Wytarł lub uszczypał ci się oring, zapewne ten przy głowicy, bo największe tarcia ma. Ewentualnie prowadnica jest porysowana i ostatni oring (pod zaczepem "tłoka") trafiło. Wymiana to 3 min.

Link to post
Share on other sites

Kaps, albo wyślij to do mnie to Ci wymienię te oringi :icon_razz:. Zapłacisz za przesyłkę a kolega nie będzie musiał już dumać :icon_biggrin:. Napisz mi mail, dam Ci dane, wyślesz i będzie spokój :icon_biggrin:.

 

Jak ucieka PO oddaniu strzału to nie przedni oring tylko drugi z kolei :icon_wink:.

 

 

 

Co do kapsuł: tam uszczelnia je kawałek poliuretanu ^^. Na upartego można sobie wyciąć coś takiego nawet ^^.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio coś się pochrzaniło w mojej replice z PDiK v2. Po podłaczeniu powietrza jest ok, pierwszy strzał - syfon do wciśnięcia spustu. Po wciśnięciu powietrze nie ucieka z lufy, jak puszczam spust pada strzał i znów trzeba wcisnąć go aby zatrzymać uciekające lufą powietrze. Jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam Panowie,

 

Może ktoś mi będzie w stanie pomóc z konwersją Mancraft w replice L96 Wella

 

Generalnie co sie stalo to mialem zacinke i zanim ja zdiagnozowalem zdazylem nabic replike jeszcze kilka razy zanim wezyk pekl pod cisnieniem zaraz nad tulejka. . Rozlozylem konwersje i zlozylem jeszcze raz po skroceniu weza i teraz problem mam taki, ze gdy jak odciagam zamek to w momecie gdy wraca on do miejsca poczatkowego, nastepuje wystrzal, mechanizm spustowy nawet nie reaguje na nabicie broni. Krótko mówiąc mogę strzelać z repliki za pomocą tylko przesuwania zamka. Dzieje się tak w przykręconym jak i odkręconym mechaniźmie spustowym.

 

Po złożeniu został mi jeden malutki pin, który ni cholery nie wiem gdzie idzie to raz, dwa wskaźnik reduktora cały czas wskazuje maksimum.

 

Mechanizm spustowy działa jak należy. Rozkładałem go i składałem. Jest kompletny.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Do serwsu! Po prostu spust Ci się nie blokuje. Jak działało wcześniej a teraz nie działa to znaczy, że coś w spuście poszło nie tak.

 

Pinowi możesz zrobić zdjęcie.

 

 

Rega możesz podesłać do mnie to zobaczę co z nim nie tak :icon_wink:. Warto sobie kupić jakiś zawór upustowy (bezpieczeństwa), w szczególności jak się używa co2/kapsuł. Zapobiegnie on uszkodzeniu manometru i wężyka. Manometr masz już martwy ;P.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...