Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ktoś już zadawał tutaj podobne pytanie ale w odniesieniu do innego woj.

 

Mianowicie czy ktoś z dolnego śląska aktywnie korzysta z konwersji Mancraft'a i może mi zdradzić nastawienie środowiska do tego typu akcji?

Jak dotąd ze 3 razy widziałem dopisek przy imprezach o zakazie wykorzystania konwersji. Ale do tej pory nie spotkałem też nikogo kto z tego ustrojstwa korzysta, a mimo małego stażu w AS jestem na strzelance praktycznie co tydzień i zwiedzam od gór po równiny.

 

Ogólnie nie mam problemu z imprezami "z zakazem" bo będę montował PDiKS do AUG gdzie wymiana konwersji na GB zajmie 3 minuty i mogę jej dokonać w polu, ale bardzo mnie ciekawi czy czeka mnie ukamienowanie jak ktoś zobaczy że wiszą mi przewody pod repliką :teeth:

Link to post
Share on other sites

Polactwo na strzelankach. Identycznie jak z twardszymi kulkami. Teraz są stałe ciśnienia, ale nadal ludzi coś boli i zakazują.

Zgadza się. Ciężko zrozumieć że reduktor można zaplombować. Natomiast na organizatora rady nie ma, to ON decyduje. Nie mam zamiaru z nikim wojować ale chętnie poznam ogólne nastawienie. Oczywiście jakie by ono nie było to konwersja będzie. Choćby dlatego że AUG to taka upierdliwa bestia że ze strzelania na strzelanie inne wartości na chrono widać. Do tego niebawem czeka mnie wymiana zębatek bo już zaczyna znikać ostatni ząbek (SP160), czekam też aż tłok się podda i tak szczerze to mam tego dosyć...

 

[edit] A w części włożyłem już 2x taką konwersję a końca raczej nie będzie :icon_biggrin:

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Na Falkenshicie ( a to w dolnośląskim) byłem z ekipą. Trochę ludziom chronującym kopary opadły, jak na raz 3 wiosła swd z konwersją gazową zobaczyli, ale problemów nie było większych - skręciliśmy regi by regulaminowych 614fps nie przekroczyć, plomba z izolki na rega i po sprawie.

 

Ogólnie szlajam się po imprezach w kraju i za granicą, od 2 lat właśnie z gazowym swd i jakichś problemów nie miałem. Podejrzewam że dłuższy staż w ASG oraz funkcja tu sprawowana, w jakiś sposób mogą działać kojąco na orgów. Poza tym 630fps w zasadzie nie przekraczam. Nie wiem czy Świeżaka, takiego z 3 kłaczkami w pięciu rzędach zamiast zarostu, też by dopuścili z gazową snajpą.

 

Swoją drogą, Spajda próbował wprowadzić coś w guście certyfikatu snajperskiego, popartego szkoleniem, zdrowym rozsądkiem i nienaganną opinią. Osobnik z taką legitką honorowaną przez orgów, miałby wstęp na imprezy bez względu na rodzaj napędu, wagę kulek czy ustawione fps. Myślę, że warto by wspomóc go w tej inicjatywie.

Link to post
Share on other sites

Rega jeszcze łatwiej się ogranicza przez wsadzenie/podklejenie podkładek pod pokrętło. Po prostu głębiej pokrętła nie wkręcisz i większego ciśnienia nie uzyskasz...

 

Karta snajpera zdechła a mogła by być fajną inicjatywą, płacisz co roku myto a w zamian na kartę można by wyrwać rabacik na upgrade replik snajperskich czy cuś. Zresztą nie jestem do końca przekonany czy to Spajda wpadł na to pierwszy czy Ja chapnąłem w jakimś komencie odnośnie snajperek/snajperów/mocy replik i zabójczych kulek albo przy kolejnej gównoburzy o ograniczaniu ASG i możliwości wprowadzeni przez (p)osłów regulacji prawnych w ASG i coś chlapnąłem o legitymacjach i ich klasach uprawniających do zakupu i używania konkretnych replik/tuningów ;)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Świeżaka, takiego z 3 kłaczkami w pięciu rzędach zamiast zarostu, też by dopuścili z gazową snajpą.

Hie hie, na szczęście broda już gęsta i latek też już prawie 27 więc ze względu na wiek myślę że nie będzie problemu :icon_wink: sam uciekałbym z takiej strzelanki (szkoda że na forum nie ma podanego wieku przy nicku :icon_biggrin:)

 

Jestem w 100% za taką kartą. Jeśli starzy wyjadacze zorganizują coś takiego to z radością poddam się wszelkim testom, badaniom itp.

 

Pomysł z podkładkowaniem rega jest świetny, nawkładam tego tyle żeby na max rozkęconym wycisnąć 600 FPS i przed strzelaniem zaproszę wszystkich do wspólnego chronowania z regiem odkręconym do końca. Nikt nie będzie mógł mi zarzucić że oszukuje.

Z resztą na ten moment Panowie z MC chyba oferują reduktory z jakimiś ograniczeniami ciśnienia, prawda to?

Link to post
Share on other sites

Hie hie, na szczęście broda już gęsta i latek też już prawie 27 więc ze względu na wiek myślę że nie będzie problemu :icon_wink: sam uciekałbym z takiej strzelanki (szkoda że na forum nie ma podanego wieku przy nicku :icon_biggrin:)

 

Jestem w 100% za taką kartą. Jeśli starzy wyjadacze zorganizują coś takiego to z radością poddam się wszelkim testom, badaniom itp.

 

Pomysł z podkładkowaniem rega jest świetny, nawkładam tego tyle żeby na max rozkęconym wycisnąć 600 FPS i przed strzelaniem zaproszę wszystkich do wspólnego chronowania z regiem odkręconym do końca. Nikt nie będzie mógł mi zarzucić że oszukuje.

Z resztą na ten moment Panowie z MC chyba oferują reduktory z jakimiś ograniczeniami ciśnienia, prawda to?

Wiek jest zwykle w profilu, no chyba, że ktoś sobie go uzupełnić nie umie.

A co do regów, to nowe mają bebechy o ciut innych wymiarach niż te prototypowe. Docisk jest krótszy i przez to ciśnienie wyjściowe max. mniejsze. Mój obecny reg, 4 z kolei chyba, ma max 14bar, co w SWD daje ok 720-730fps na 0,2g. To samo ciśnienie w PDIK da mniej fps, bo tam komora na gaz mniejsza jest.

Link to post
Share on other sites

Koledzy - jak u Was ze stabilnością ciśnienia przy reduktorze Mancrafta? Bo ja coś chyba zacznę narzekać ... Przy dwóch poprzednich konwersjach (jedna siedziała w AW 338 a druga semi-auto gearbox V2) miałem reduktor Boba Longa Torpedo i był stabilny jak skała - odskoki po kilka FPS przy pomiarze. Z reduktorem MC mam chyba jakiś problem - zdarzają się odchyłki i po 20 FPS ... Korzystam obecnie z kapsuł CO2 - całość siedzi w kolbie VSR z TM. Wiadomo że kilka pierwszych strzałów to minimalnie większe ciśnienia, ale po 10 powinno się raczej ustabilozować. U mnie niestety tak nie jest ...

 

 

A co do magicznej granicy 1000 FPS wspomnianej wyżej - fajnie, tylko znajdźcie kulki które przy tej prędkości będą leciały tam, gdzie się celuje... Chyba każdy kto korzystrał z konwersji w końcu i tak zejdzie do około 600 fps :icon_lol:

Link to post
Share on other sites

Panowie, prace nad stworzeniem gazowego, samopowtarzalnego SWD są w zasadzie zakończone - sukcesem.

Jako baza posłużyło swd A&K, ale równei dobrze mógł to być gfgwd czy koer. Wewnątrz zamontowana jest zmodyfikowana mancraftowska konwersja pdikv2

 

Czego zapomniałem dodać:

- rozrzut do 5fps

- suwadło cofie się na 30mm, co pozwala na wygodny dostęp do regulacji komory hu

- w obecnej konfiguracji, nie każdy jest w stanie sam to zamontować, dlatego podejrzewam że montaż będzie u chłopaków z MC lub u mnie (choć mi się nie chce)

- w razie czego, modyfikacje pozwalają na powrót do oryginalnego, sprężynowego naciągu

- na razie testuję, później wyślę replikę do zwymiarowania elementów, nie wiem czy i kiedy zostanie to puszczone do sprzedaży, w razie co to gnębcie Zambeziego ;]

Link to post
Share on other sites

@Mendi

Zgrabna ta butla, co2?

Zapodaj linka lub przynajmniej opisz żebym wiedział czego szukać ;)

Pojechałeś z tą modyfikacją, zacznie się wysyp używanych konwersji manualnych :)

Będziesz robił arta jak dostosować pdik do swd?

Link to post
Share on other sites

Butla to klasyczne paintballowe 16oz z zaworem on/off. Jedynie pomalowane na zielono. Ten trójnik za regiem, to regulowany zawór bezpieczeństwa, bo na kapsułach z silikonem (szlak by je nie trafił) czasem reg popuszacza i manometry psuje.

Ale jeśli już mam taszczyć butlę, a wszystko w sumie na to wskazuje, to zaopatrzę się w to http://kansus.pl/but...i-3000-psi.html

 

Ja bym tak nie wróżył wysypu sdik, bo to proste, skuteczne i wydajne rozwiązanie. Z resztą, tylko w swd da się zamontować pdik, vsr i L96 odpadają.

Pdik w porównaniu do sdik jest:

- bardziej żarłoczna - w sdik na 1 kapsule przy 600fps oddaje się 50-60 strzałów, ale w pdik już 20-25;

- pojemność komory na gaz jest mniejsza, a dysza zużywa dodatkowo gaz, więc i osiągi są niższe niż na tym samym ciśnieniu w sdik;

- głośniejsza - słychać prace mechanizmu i naddatek gazu z cofniecia dyszy, wypuszczany jest otworem przy spuście; ponadto tłumik nie działa już tak dobrze jak w sdik;

- droższa.

 

Ale cóż, jest tryb samopowtarzalny ;P

Link to post
Share on other sites

Aleście postów natłukli :D.

 

Pany, uno: szybkozłączki jak nie ma u mnie, a chcecie taką małą a nie gruchę z allegro - można kupić na www.pneumat.com.pl < ja na tych szybkozłączkach nie zarabiam tyle, by mi to w ogóle różnicę robiło. Zestaw Całej szybkozłączki + wysyłka z tego sklepu wyjdzie podobnie jak u mnie zapewne :P.

 

 

hamilkar,

 

podajemy ile na ilu barach udało się nam faktycznie osiągnąć i to nie jest żaden marketing. A to, że regi mają niżesz ciśnienia to fakt, przecież nawet na stronie jest to napisane, że są do 12bar :D.

 

 

 

progressive,

 

my jeździmy często na raszówki i mamy konwersji trochę ze sobą :P. Pewnie mnie chichot zabije ale i na te z zakazem się wpraszamy :D.

 

 

Pany, co do konwersji do SWD, na pewno będzie poniżej 900 :P. A potem Medni wam dowali za montaż bo ja się tym zajmować niestety czasu mieć nie będę ;P

Link to post
Share on other sites

@Mendi

Rozumiem że tą butlę HP to już bez rega MC byś targał? Chłopaki z MC mają już coś dotoczone na pin czy jakaś standard z PB?

 

@Zambezi

Tak się cały czas zastanawiam czy w tych konwersjach semi-auto nie można prz kierować gazu z cofnięcia dyszy do komory głównej po jej opróżnieniu?

 

Wygląda na to, że konwersja będzie ale tylko dla majsterkowiczów bo nikomu nie chce się jej montować ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...