Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zasilanie gazowe, zewnętrzne - Spring/AEG - konwersja Mancraft


Recommended Posts

Mam ten zawór upustowy, bo mi też reg zaczął manometry psuć - szczególnie na kapsułach co2, nie wiem właśnie dlaczego, skoro na butli takich cyrków nie robi. Zambez masz jakąś teorię spiskową? Ból jest tylko taki z tym zaworem, że z trójnikiem jest dziad ogromny i przy regu z kapsułą na kolbie, nie bardzo jak jest go sensownie upchnąć. Fakt, jest możliwość zastąpienia manometra na regu, samym zaworem bezpieczeństwa, ale się do manometra przyzwyczaiłem i nie bardzo to rozwiązanie mi pasuje. No chyba że kolejny otwór w regu by zrobił, coś jak w zapowiadanym regu high-flow..

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mendi, bladego pojęcia. Mi na kapsułach działa, z tym, że mój reduktor jest zawsze w środku czysty :icon_biggrin:.

 

Co do tych dziur: wierć pan, byle byś się do środka reduktora nie dowiercił :icon_wink:.

Spoko kisiel, przewiercę na wylot i jeszcze klakson dorzucę - taki z melodyjką...

 

@Ariador

Jak dla mnie to typowa wada zespołu spustu, a nie samej konwersji.

Link to post
Share on other sites

@Mendi

 

Tak, brakuje mu sprężynki blokującej ruch zęba ;) dlatego mu nie trzyma ;)

 

@Zambezi

A ja Ciągle się zbieram by wysłać wam ten reduktor :hahaha:

 

co do kapsuł to dziwne.. nowy reduktorek i skręcam skręcam spoko nic mi nie wybuchło :icon_lol: myślę, że będzie dobrze skręcam pokrętło regulacyjne (myśl: coś dziwnie lata, ale może tak ma być) wskazówka się obudziła ustawiła na około 10 bar :v strzał a wskazówka nie wraca.. wniosek : mordercze kapsuły zagłady?

Link to post
Share on other sites

Ja tam myślę że kapsuły co2 są brudne po prostu, może nie wszystkie bo tych do zastosowań spożywczych bym nie obwiniał podobnie jak kapsuły do bitej śmietany. Ale nie wykluczone że te do zastosowań sportowych czy technicznych są tej samej klasy czystości co rumuńskie dziewki...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

O kolanko pytaj szamana Zambeziego.

 

Po zasyfienieniu rega kapsułami crossmana, kombinuję nad innym źródłem zasilania. Docelowo chcę przejść na hp, ale na milsimy nie ma to jak reg na kolbie i kapsuła. Zrobiłem wczoraj ponowny teścik kapsuł co2 i n2o na konwersjach MC. W sensie ile dają radę wystrzelić kulek przy temp 26C.

Docelowo ustawiałem 610fps na 0,2g co dawała odpowiednio 470fps na 0,43g (rockets professional)i wyregulowanym do nich hopku.

 

Oto wyniki:

na SDiK (ciśnienie 11bar):

kapsuła co2 12g - 61 strzałów

kapsuła n2o 8g - 54 strzały

 

na PDIKv2 (ciśnienie 13bar):

kapsuła co2 12g - 36 strzałów

kapsuła n2o 8g - 27 strzałów

 

Różnica wydajności to 10-20%, zależnie od konwersji. Bombiczka do bitej śmietany, ma mniejszy ładunek ale wyższe ciśnienie niż co2 12g. Poza tym azot dużo lepiej daje radę w zimie. No i najważniejsze - n2o jet gazem spożywczym i jest czyściutki, więc nie zasyfi rega.

Cena kapsuł 8g, przy zakupie większej ilości, wychodzi coś ok 1,2zł, choć ponoć Shamoth wymacał je gdzieś po 1zet - pewnie nakupił i teraz się zagazowuje pod kocem, coby mu wesoło było.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hejka, jaką gumkę hop-up polecacie do Pdiks (SR25 na około 650 fps) ?

No gumę pod aega... nie ma jednej dobrej, każdemu pasuje co innego. Powinna (ale wcale nie musi) Ci się sprawdzić g&g zielona, promyk fioletowy lub niebieska madbull. Ważne by była z dobrej mieszanki, bo przy konwersjach gazowych to guma cały rok cierpi.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Jak mam rozebrać adapter CO2 do wymiany uszczelki przy szpilce?

Odkręcić dupkę na kapsuły, popatrzeć na szpilkę... jeśli jest wokół niej coś czarnego lub pomarańczowego, to wydłubać i wymienić na nowe. A jeśli nic nie ma wokół - to suprajs, właśnie dlatego gaz ucieka. Uszczelki można dobrać z oringów 4x2mm bodajże, lub eleganckie u mancraftów kupić http://shop-mancraft...aptera-co2.html

Tego pomarańczowego dziada nie idzie w zasadzie zniszczyć normalnym użytkowaniem, po 30 kapsułach jest jak nowy.

Link to post
Share on other sites

Cześć :icon_razz:

 

Wczoraj dotarła do mnie upragniona konwersja PDiK V2, replikę składałem z różnych części, nie inspirowałem się niczym konkretnym, ale przyświecało mi wpuszczenie tłumika kawałek do wnętrza frontu. W środku mam lufę Modify Hybrid 6,03 509 ( tak, wiem, przydałby się Promyk lub PDi, ale to miałem pod ręką bo mój Aug jakoś się nie polubił z nią)

 

Trochę postrzelałem na kapsułkach, i zdziwiłem się gazożernością, i tu moje pytanie ( czytałem sporo tematów o butelkach HPA- wyszło tam że nie ma różnicy jaki producent, pojemność etc) sprowadza się do tego, czy butla ... Zapewni mi dostateczną ilość powietrza na niedzielną strzelankę zakładając że przed każdym spotkaniem będę jeździł ją załadować, a nie zamierzam wystrzelić więcej niż powiedzmy 200-300 kul przy dłuższym spotkaniu? I od razu pytanie numer dwa, gdzie aktualnie w Łodzi lub okolicy da się napełnić takową butlę ? Ostatnie to czy butla ma zawór pinowy, czy on/off ?

 

Dodam że aktywnie strzelam się w drużynie od stycznia 2013 ( wcześniej coś ale nic specjalnego) , i nie jest to pochopna decyzja coby zacząć biegać z karabinem wyborowym, ot ciekawość i pewne znudzenie Augiem :icon_mrgreen:

 

A tak prezentuje się replika

 

https://lh3.googleus...A=w1280-h851-no

 

https://lh3.googleus...w=w1280-h851-no

 

https://lh3.googleus...8=w1280-h851-no

 

https://lh3.googleus...U=w1280-h851-no

 

https://lh3.googleus...o=w1280-h851-no

Edited by Podczas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...