Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mich 2000/2002


Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ważną kwestią jest, czy Twój mich ma być "zwykłym michem" czy jak najlepszym odzwierciedleniem kontraktu. Jeżeli to drugie, to kupowanie kopii umywa się z celem. Ważny też jest rozmiar Twojej głowy. Ja mam zamiar zrobić taki myk: kupić skorupę Condora (Condor robi repliki porównywalne do kontraktowego Medium) a do tego zestaw Skydexa (mega wypaśne poduchy, velcro, zawieszenie oraz śruby w tym zestawie). Tym sposobem będę miał micha za 320 i od kontraktu będzie różnił się tylko skorupą, która w Condorze jest bardzo dobra (włókno szklane). Z resztą w kopiach, w których skorupa jest z włókna szklanego, wymienia się paski i poduchy. Skorupę? Nie słyszałem. (dlatego też uważam moje rozwiązanie za całkiem konkretne).

 

Co do kopii BFT: Ogólnie są dobre (skorupa), paski jak to paski, poduszki jak poduszki. Są przede wszystkim spore (coś a'la kontraktowy Large - w sumie większość kopii jest w rozmiarze Large). Patrząc z maniakalnego punktu widzenia ich krzywizna jest kiepska i nie wyglądają jak prawdziwy mich (który z przodu jest praktycznie płaski).

 

Pamiętaj, że kopie P&J, BFT, ACM, GFC i inne tego typu są na duże łby. Condor - najmniejszy jaki znam.

Link to post
Share on other sites

Bierze kolega markera i szablonik, zaznacza, nastepnie ściąga opaskę krawędziową ostrożnie (można trochę podgrzać opalarką). Następnie kątóweczką ze stosowną tarczą albo gumóweczką przycina wg szablonu krawędź, wygładza i ponownie na gorąco nakleja opaskę krawędziową dociętą do rozmiaru i ma zależnie od swojego gustu TC 2001 lub 2002. Myślisz że na produkcji to wygląda inaczej? Otóż nie. Czerepy wszystkie są wg formatki do 2000, potem są po prostu docinane.

 

Jesteś majsterkowicz, poradzisz sobie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam, myślę że znalazłem się w odpowiednim temacie - jeśli nie, niech moderator będzie litościwy.

Nabyłem kopię MICHA 2002 od ACM. Powiedziane jest, że to rozmiar uniwersalny lecz nie mam pojecia jakiego rozmiaru pokrowiec z Miwo powinienem na niego zamówić. Jako tako nie jest to nigdzie określone. Obwód to 75 cm.

Miał ktoś możę podobną sytuację? Przypominam rozmiary to 1,2,3(kolejno mały, średni, duży).

Link to post
Share on other sites

Nemo - mój MICH TC-2000 (oryginał) w rozmiarze M ma obwód ~76cm, więc pokrowiec średni powinien być ok.

 

Chciałbym też przychylić się do opinii Mr Willsona - kupowanie kopii po to żeby wymienić w niej paski i poduszki i zamknięcie się w kwocie ok. 300zł jest naprawdę całkowicie nieopłacalne. Jeśli już, to polecałbym rozwiązanie używana kopia w okolicach do ok. 90zł (były jakieś ostatnio, chyba nawet Volvera) + zawieszenie z oryginału, czyli ok. 100zł. Problemem może być dostanie oryginalnych pasków, pojawiają się rzadko, a jeśli już to zazwyczaj w Foliage Green. Dobrym rozwiązaniem są zakupy w Stanach. Kupno oryginalnych poduszek do kopii skorupy według mnie mija się z celem, choć to tylko moje zdanie. Na allegro regularnie pojawiają się Warriory (rozwojowy MICH) SDSa w niezłym stanie w cenach oscylujących w granicach 400zł, a oryginał to oryginał. Nawet Volver, mimo że świetnie wykonany, nie jest kopią idealną.

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites

Jedno ale, odnośnie oryginalnych poduch w kopii. Dlaczego uważasz to za złe, skoro zestaw nowych velcro i tak dostajesz? (bo rozumiem, że odnosisz się do mojego wywodu wyżej o kupowaniu zestawu Skydexa ;))

 

Ja osobiście w wuj czasu szukałem kontraktowego, tańszego micha (używanego chociażby) w rozmiarze M i hen czasu nie widziałem w okolicach 400 zł.

Link to post
Share on other sites

A co to takiego? :blink:

http://allegro.pl/helm-tc-2000-cgf-kolekcjonerski-mich-ach-socom-ess-i1380961814.html

Poszedł z blachą i goglami za 4 banki tydzień temu.

 

Przy okazji, jak do kontraktowych mają się te poduszki:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_81_342&products_id=7910&name=Condor_-_Poduszki_do_helmu_-_Helmet_Pads

Wydaje mi się że są diametralnie wyższej jakości niż to co daje condor do hełmu, na gunsmoke do kupienia za 55 zł.

Ktoś się orientuje gdzie można dostać teraz kontraktowe poduszki w rozsądnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Z ręką na sercu przyznaję - patrząc, że to zwykła licytacja zakładałem że sporo skoczy w górę (wyżej niż 400 zł) i na niego nie patrzyłem. 27 grudnia wyjechałem na tydzień (aukcja zakończyła się 29) i od tamtej pory nie patrzyłem na michy na allegro. Wierz lub nie :)

Link to post
Share on other sites

Mój wywód dot. oryginalnych poduch w kopii był raczej wyrażeniem mojej ogólnej opinii, choć siłą rzeczy nawiązuje do Twojego posta Kubson :) .

 

Jestem po prostu zdania, że poduchy które dostajemy wraz z kopią są do noszenia tejże kopii wystarczające. Może ma tu znaczenie fakt, że kopie są zazwyczaj lżejsze niż oryginał (niewiele, ale jednak). Miałem do czynienia z kompozytowymi miśkami produkcji condora, bft i volver i w każdym poduszki wystarczały (mi) do komfortowego noszenia hełmu (nie można tego powiedzieć o fabrycznych zawieszeniach). Kumpel w swoim condorze biegał na strzelaniach bez zapinania chinstrapa, który był nie do zniesienia, a hełm trzymał mu się jakoś na samych poduszkach i nie zlatywał. Volverowski patent z regulowaną grubością poduch był bardzo wygodny. Wydatek na oryginalne poduszki po prostu podnosi kwotę wkładaną w kopię hełmu do poziomu zbliżonego do ceny oryginału (po obowiązkowym zakupie oryginalnego chinstrapa), a nie daje tak znaczącej poprawy komfortu, jak rzeczony chinstrap. Jest lepiej, oczywiście, ale nie na tyle żeby wydawać kolejną stówkę. Tyle mojego :) .

 

EDIT: Mr Willson - te poduchy mają właśnie taki patent jak w volverze, regulowana grubość. Dobra rzecz, ale raczej nie ma się co spodziewać czegokolwiek poza zwykłą pianką o różnej grubości (co nie znaczy że się nie będzie sprawdzało w kopii). Co do oryginałów to teraz z nimi bardzo ciężko, śledzę allegro codziennie prawie bo sam poszukuję 3/4'' (mam 1'' i są za grube) i ciągle ich nie ma. Najprędzej ebay/sklepy US.

 

Pozdrawiam

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

To ja troche odświerze temat. Słyszałem ostatnio że ACM wprowdził nowe modele MICH'ów w rozmiarze M i o zwiększonej wadze. Czy to prawda? Z taiwanguna co prawda bardzo szybko znikły michy 2000 ale tu możemy zobaczyć micha 2001 o wadze 1115g http://www.taiwangun.com/wyposazenie-taktyczne/helmy-ochrona/replika-helmu-mich2001-a-c-m-coyote.html

 

2000 za to można jeszcze znaleźć tu: http://allegro.pl/helm-us-army-navy-ach-mich-2000-desert-tan-3669-i2011210066.html W opisie teoretycznie rozmiar M.

 

Ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat czy rzeczywiście Chińczycy zrobili nowy rozmiar ACM'ów?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ACM to zjawisko "Ogólnochińskiej Chmury Produkcyjnej" w ktorej z rozpedu mogła powstać jakaś replika jekiejś wersji hełmu rozmiaru "M" nawet bez rozróżniania od rozmiaru "L". Taki rozmiar może krążyć od dawna w różnych wersjach, tylko nikt na to nie zwracał uwagi. Swego czasu przymierzalem TC 2001 w rozmiarze podobnym do M, więc coś takiego prawdopodobnie plącze się od jakiegoś czasu i po Polsce.

 

Hełm All China Made najlepiej niestety przymierzyć, bo nigdy do końca nie wiadomo jaka konkretnie realizacja ukrywa się pod kryptonimem "ACM" lub nawet pod konkretną, choćby polską marką, chyba, że sprzedawca dobrze orientuje się w temacie i dokladnie sprawdza towar. Musiałby jednak sprawdzać każdą skorupę bo ACM to nieco loteryjne zjawisko. Profile skorup też mogą się różnić, więc to nie tylko kwestia samej obszerności garnka.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie, znalazłem micha 2000 nieznanej firmy za 40zł. Kolor mi nie odpowiada i chciałem zakupić do niego pokrowiec o taki . Na zdjęciach widziałem że hełm nie ma w środku żadnych haczyków, no i tego "fasunku". Pytanie: Czy pokrowiec będzie pasował ( kształt ) i czy uda się go zamontować?

Edited by Figlu
Link to post
Share on other sites

Tak będzie pasować. Ja swój pokrowiec delikatnie przerobiłem. Wyciągnąłem sznurek i wszyłem rzepy. Wewnątrz hełmu również wykleiłem - po ramówce - rzepami. Tak więc pokrowiec trzyma się hałeru na wspomnianych rzepach. W ten sposób pokrowiec jest dopasowany do skorupy, i nic nam nie zasłania pola widzenia.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Mamusiu, co to za poduszki? Nie kupuj tego. Normalne pokrowce do tych hełmów, zakłada się specjalnymi paskami do rzepów, a na te rzepy daje się poduszki. Dodatkowo przez pokrowiec przekłada się paski od zawieszenia.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...