Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy baterie do AEG mozna trzymac nierozladowana?


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 years later...

Z tego co tutaj przeczytałem polecacie rozładowywać batkę NiMH, następnie ładować przed strzelanką a po niej najlepiej akumulator ponownie rozładować. Kiedy jednak kupiłem nową baterię w ASGshop'ie dostałem od nich wyraźną instrukcję pisemną żeby po strzelance akumulator DOŁADOWAĆ i w tym stanie przechowywać... wie ktoś w końcu jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Z tego co tutaj przeczytałem polecacie rozładowywać batkę NiMH, następnie ładować przed strzelanką a po niej najlepiej akumulator ponownie rozładować. Kiedy jednak kupiłem nową baterię w ASGshop'ie dostałem od nich wyraźną instrukcję pisemną żeby po strzelance akumulator DOŁADOWAĆ i w tym stanie przechowywać... wie ktoś w końcu jak to jest?

 

Wklejam tekst z innego tematu

 

"Jeżeli chodzi o NIxx to jeżeli nie będziesz ich używać dłuższy czas to lepiej odłożyć naładowaną ponieważ zbiegiem czasu NIxx tracą napięcie czyli jest tzw. samo rozładowanie a szybkość tego procesu uzależniona jest o tego w jakiej formie są ogniwa. Należy też sukcesywnie sprawdzać jakie ma napięcie pakiet jak go nie używasz aby napięcie na cele nie spadało poniżej 0.8-0.9V.NIMH można doładować a NICD należy naładować . "

 

Wiec po strzelaniu musisz sprawdzić jakie napięcie ma pakiet i od napięcia uzależniony jest czas ile pakiet może leżakować bez ładowania.

Link to post
Share on other sites

2.Naładowałem baterię po raz drugi (1200) w nocy ze środy na czwartek a w sobote wystrzeliła tylko koło 10 razy i padła. Czemu? Bo wyczytałem różne opinie: że bateria traci 1%/dziennie, że traci ileś tam więcej %/dzień itd. Ale coś i tak do tego nie pasuje nic... ;/

 

 

 

 

Prowadzę swój okoliczny serwis i miałem wiele przypadków takich to nie koniecznie wina baterii a na przykład zwarcia na kablach.Może to być spowodowane zerwaniem izolacji kabla co prowadzi do połączenia się z metalowym korpusem lub złączenia biegunów co prowadzi do nagrzania się kabli i ich spalenia.Inna przyczyna może być na przekaźniku prądu w mechanizmie włącznika w gearbox-ie.Może być tam nasrane (smaru oliwy itp) ale raczej doprowadzi to do braku przesyłu energi Gorzej jak znajdzie się tam woda ( zile jak znajdzie się gdzie kolwiek w obwodzie). Krotko mówiąc prowadzi to do najszybszego rozładowania Aku w waszym życiu ;) oraz do spadku pojemności (Aku przeprowadza się do śmietnika)

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam pytanie.

 

Mam replikę P&J m249 SAW

 

 

 

w oryginale była 9,6V o poj.1200 mAh

dokupiłem sobie do niej Batkę 9,6V poj.2000 mah

 

I teraz nie jestem pewny jak ją ładować ,.. ile czasu potrzebuję zwykłą ładowarką żeby naładować tą wielką batkę ?

 

Z góry dziękuję pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

@Darek - jeśli kupiłeś Firefoxa, albo inny akumulator tego typu (a mam takie podejrzenie), to nie próbuj tego nawet ładować zwykłą ładowarką. Firefoxy to wdzięczne akusy, ale tylko i wyłącznie, jeśli od samego początku będą używane z dobrą ładowarką, najlepiej mikroprocesorową. W przeciwnym wypadku może okazać się, że nie wykorzystasz wszystkich możliwośc akumulatora, a w dodatku znacznie szybciej ulegnie on zużyciu/uszkodzeniu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...