Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Swego czasu kupiłem biovale do testów. Przykładowo, 460-470 fps + kuleczki kompozytowe zgrabnie odbijały się od płytki/kafelki podłogowej. Biovale w tej konfiguracji za każdym strzałem robiły wgniecenia na 4-5mm, po 7,8 strzałach rozbiły płytkę.

 

Co robiły z ciałem? Nie strzelałem do siebie, jednak na podstawie testów z ciałami martwymi mogę mieć pewne założenia w jaki sposób Biovale oddają energię kinetyczną podczas zderzenia...

 

Nie zawsze dostaje się w tyłek.

Link to post
Share on other sites

Ale co ma piernik do wiatraka.?

Jak wiadomo Biovale są szklane a więc znacznie twardsze do kompozytowych.

Ma to znaczenie przy zderzeniu z TWARDĄ przeszkodą, na ktorej kompozytowa kulka ulega szybciej fragmentacji bo nie jest tak gęstą strukturą.

Przy zderzeniu z "mięką" tkanką żadne kulki nie rozpadają się i "identycznie" tracą energie.

Natomiast mogą okazać się groźne, kiedy gracze stosują niewystarczającą ochrone oczu.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Jedyny problem który mógłby - podkreślam mógłby - dotyczyć używania kulek BB Max firmy Bioval (produkującej także kulki "normalne"), to wytrzymałość środków ochrony wzroku (jak wyżej). Jednak w warunkach wykonywanych przez nas testów, nie stwierdziliśmy zaistnienia takiego zagrożenia w praktyce. Dlatego kontrowersje dotyczące stosowania ww. należy uznać za histerię kilku matołków:

 

To co się nazywa zdaniem ogółu, jest ściśle biorąc zdaniem dwóch lub trzech osób i o tym przekonalibyśmy się, gdybyśmy mogli obserwować powstawanie takiego ogólnie przyjętego poglądu. Zauważylibyśmy wtedy, że tylko dwie lub trzy osoby najpierw to zdanie przejęły od innych albo wypowiedziały same, a inni z uprzejmości uwierzyli, w przekonaniu, iż rzecz była gruntownie zbadana. Uważając tych pierwszych za dostatecznie kompetentnych, przyłączyło się do tego zdania najpierw kilku następnych. Tym znów uwierzyło wielu innych, którzy z lenistwa woleli po prostu uwierzyć od razu, zamiast podjąć mozolne badania. I tak z dnia na dzień narastała liczba tych leniwych i łatwowiernych zwolenników (...) Podzielanie tego poglądu stało się obowiązkiem. Nieliczni, którzy są zdolni do wydawania własnych sądów, muszą teraz milczeć; ci zaś, którym wolno mówić, to ludzie niezdolni do własnego zdania i własnego sądu, którzy są tylko echem cudzych poglądów; tym gorliwiej jednak i tym fanatyczniej ich bronią. (...) Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy.

 

Trafniejszej diagnozy "problemu", jak do tej pory nie udało się znaleźć. Co prawda wystarczyłoby pofatygować się do najbliższego mięsnego lub (od biedy) wziąć książkę telefoniczną i wykonać prosty eksperyment. Ale jak z powyższego widać, ciemnota i wiara w klechdy wciąż jest dla wielu bardziej pociągająca. Jak zauważył już Drogi Artur - bardzo mało ludzi umie myśleć...

Link to post
Share on other sites

A skoro tak się sprzeczacie o te Biovale. Zróbcie jak w CSI! Galaretkę o gęstości podobnej do gęstości ludzkiego ciała, strzał z Bioval BB, a potem ze zwykłej BB. Sprawdzić penetrację i po problemie.

Jedyne z czym możecie mieć problem to JAK ZROBIĆ TAKĄ GALARETĘ! :icon_eek2:

Link to post
Share on other sites

A skoro tak się sprzeczacie o te Biovale. Zróbcie jak w CSI! Galaretkę o gęstości podobnej do gęstości ludzkiego ciała, strzał z Bioval BB, a potem ze zwykłej BB. Sprawdzić penetrację i po problemie.

Jedyne z czym możecie mieć problem to JAK ZROBIĆ TAKĄ GALARETĘ! :icon_eek2:

Podpowiadam - H2O + zelatyna spozywcza.

Ciezsza kulka zrobi wieksze kuku niz lzejsza. Odnosze sie do zasady zachowania pedu

 

Ped = masa *predkosc

 

Nawet jezeli uzyjemy tej samej repliki, z ta sama sprezyna, to ciezsza kulka bedzie miala wiekszy ped mimo mniejszej predkosci wylotowej.

v= (2Ek/m)^0,5

Ek - energia sprezyny ~ energia kulki

m- masa kulki

v - predkosc

 

M= m*v

 

Tak wiec: strzal ze sprezyny 1J@ 0.2g daje predkosc ok 100m/s (330fps ) i ped rzedu 0,020 kgm/s ,ale ta sama replika o sile sprezyny 1J @ 0.3g daje predkosc 81,6 ms ( 271fps ) i ped rzedu : 0,024 kgm/s. Jak widac przyrost predu wynosci ok 1/5

 

Chcesz zredukowac kuku powstale od postrzelenia z BB to:

- zmniejsz mase kulki

- zmniejsz predkosc wylotowa

- strzelaj z bezpiecznej odleglosci w korpus a nie w glowe czy pachwine.

Link to post
Share on other sites

Albo kupic kawalek chabaniny :cool: i to chyba bedzie najlepsze, bo bedzie imitowac ludzka tkanke , do ktorego wykorzystano produkty miesopodobne : :cool:

 

A gogole czy okulary lub maski typu ból-sito , to drogi Dexie najlepiej przetestowac na galarecie. Wtedy widac czy jakies odlamki sie wbija i daje to jakies wyobrazenie co sie stanie z okiem jesli dojdzie do wypadku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Gogle nalezy testowac.Ostatnio na spotkaniu ASG gosc przyniosl "gogle".No to najstarsi stopniem postanowili je przetestowac.

 

 

Bron: mp5 400fps ClassicArmy

 

Dystans: 5m

 

Rezultat: Ser szwajcarski:).

 

 

Co do obrazen , wlasnie z ow tej mp5 dostalem w glowe z okolo 11-15m i mialem lekka wypukla gulke na czole , cos takiego jak drapiemy sie gdy ugryzie nas komar.Nie pytalem o ciezar kulki ale pewnie miedzy 20-25g.Wiec to tylko potwierdza ze kulki rozniesie zachowuja.Tak samo dostalem z 5 m (atak paniki czlonka druzyny) z M4A1 od KA ok 330FPS. Dostalem w korpus , z 5 m , mialem ubrania , podpinke i bluze wz93 . nie poczulem zadnego bolu , tylko lekkie uderzenie :)

 

 

 

wiec nie wiem jak to jest ale kulki robia rozna krzywde . najlepiej jest miec helm i kominiarke pod tym :)

Edited by perils
Link to post
Share on other sites

Ja nie jestem zwolennikiem ukrywania "ryja" pod wieloma warstwami kominiarek, masek, hełmami, zbrojami, tarczami czy cholera wie czym jeszcze. Najczęściej latam z odsłoniętą twarzą, a jak dostane to trudno. Poboli i przestanie. Taki jest airsoft i chcąc się w niego bawić godzimy się na ewentualne urazy.

 

Boleśnie w twarz dostałem kilka razy i nie zniechęciło mnie to. Nawet strzał z 550fps z 30-40m w czoło. :wink:

Edited by Sparrow199
Link to post
Share on other sites

Morda nie szklanka, bardziej bałbym się o zęby. Dlatego trzeba nosić jakąś kominiarę (tylko jej nie zdejmujcie jak idziecie na robotę), a jak ktoś tego nie lubi to ochraniacz na zęby, albo nie uśmiechać się do kulek.

I nie ma tutaj rady na prędkość początkową. Z repliki która ma 450fps, wybiłem kolesiowi zęba z jakiś 40m, więc w chwili uderzenie kulka leciała może z prędkością 200 fps... Jak kulka trafi Cię w dolną część zęba, to działa na niego taka siła, że pomóc tutaj może tylko wizyta u stomatologa.

Prócz tego jeszcze przestrzeganie limitu FPS w budynkach. A strzały w łeb/ facjatę/szyje się zdarzają. Tyle na temat.

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Przez kominiarkę zwykłą czy też neoprenową i tak poczujesz uderzenie, jeżeli biegasz z otwartą buzią możesz nawet pozbyć się zęba. W wielu przypadkach się potwierdziło.

 

Do ochrony uzębienia najlepiej (jak dla mnie) spisuję się maska stalker, lub maska paintballowa ;)

Link to post
Share on other sites

Przez kominiarkę zwykłą czy też neoprenową i tak poczujesz uderzenie, jeżeli biegasz z otwartą buzią możesz nawet pozbyć się zęba. W wielu przypadkach się potwierdziło.

 

Do ochrony uzębienia najlepiej (jak dla mnie) spisuję się maska stalker, lub maska paintballowa ;)

 

 

nie no dla mnie maski paintballowe psuja klimat ASG :).

 

lepiej kupic sobie na ochrone zebow ochraniacz bokserski za 5zl i na to kominiarke :) + k.noeprenowy i styka :)

 

w ASG maski PB psuja klimat jak dla mnie , rozumiem ze ktos chce chronic twarz , no ale ludzie z takim podejsciem "ochronnym" to niedlugo bedzie ktos biegal w kasku motocyklowym :lol:

 

 

ochraniacz na zeby,kominiatka,k.neop. i czapka zwykla na glowe, chyba ze ktos woli helm :) i styka ;].

 

 

Dla mnie te maski PB to w nich wyglada ktos jak cyborg;]

Link to post
Share on other sites

Dobrze zawiązana, gruba arafata może zastąpić kominiarkę i maskę neoprenową. Mały problem estetyczny: pasuje raczej tylko do bojowników z kałachami...

 

A co do wyglądania jak cyborg, to przypomniały mi się maski predatora (heheheh) i to:

http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_helmy_ochrona/maska_ochronna-skull_silver_black_acm-2412.html :biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...