Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

jest to odwzorowanie podziałki z ostrej wercji. Domyślam się, że wiesz, że kula karabinowa nie leci idealnie prosto jak w np CS'ie tylko zaraz po opuszczeniu lufy zaczyna opadać. te cyfry to metry np 5 to 50m, 7 to 70 metrów. proste? :blush:

 

Ps To powinno być w dziale dla zielonych

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

jest to odwzorowanie podziałki z ostrej wercji. Domyślam się, że wiesz, że kula karabinowa nie leci idealnie prosto jak w np CS'ie tylko zaraz po opuszczeniu lufy zaczyna opadać. te cyfry to metry np 5 to 50m, 7 to 70 metrów. proste? :blush:

 

Ps To powinno być w dziale dla zielonych

 

 

Niestety w tym poście prawdziwe są tylko pierwsze i ostatnie zdanie. Drugie pokazuje że kolega nie ma zielonego pojęcia o balistyce, ale dzielnie wali babola żeby błysnąć. Trzecie że gdzieś dzwoni ale gdzie to juz niewiadomo.

 

I prostując:

Tor pocisku po opuszczeniu lufy jest parabolą. Oznacza to że na początku wznosi się ponad poziom lińji celowania a po osiągniąciu przewyższenia maksymalnego opada.

Podziałka jest mianowana co 100m nie co 10

Link to post
Share on other sites

jedno zero mi wcieło, wielkie mi mecyje :maniak_jezyk:

 

a kula ostra nie unosi się w górę tylko leci prosto bo jest inaczej wprowadzona w ruch rotacyjny niż kulka asg. Kula karabinowa zaczyna opadać gdzieś mniej więcej jak zwolni poniżej prędkości dzwięku

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

jedno zero mi wcieło, wielkie mi mecyje :maniak_jezyk:

Tak, oczywiście, i to przypadkowo w obu liczbach ... :sciana:

 

a kula ostra nie unosi się w górę tylko leci prosto bo jest inaczej wprowadzona w ruch rotacyjny niż kulka asg. Kula karabinowa zaczyna opadać gdzieś mniej więcej jak zwolni poniżej prędkości dzwięku

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

 

Dziecko, skończ, proszę ... :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

 

a kula ostra nie unosi się w górę tylko leci prosto bo jest inaczej wprowadzona w ruch rotacyjny niż kulka asg. Kula karabinowa zaczyna opadać gdzieś mniej więcej jak zwolni poniżej prędkości dzwięku

 

To twój pomysł czy ktoś ci takich głupot nagadał. Odpal sobie googla i użyj hasła "balistyka zewnętrzna pocisku".Poczytaj, pomyśl. Kajać publicznie się nie musisz, ale proszę nie pisz publicznie takich bredni bo jeszcze ktoś to powtórzy i na idiotę wyjdzie.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...