Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie dotyczące "Karabinów Snajperskich"


Recommended Posts

Cześć i Czołem!

 

 

Mam pytanie dotyczące wszystkich karabinów snajperski z niższej półki, a więc:

Dlaczego wszyscy jesteście przeciwko karabinom wyborowym do 500 zł?Chodzi o wykonanie/osiągi czy o coś innego?

Sam zastanawiam się czy nie kupić jakiś karabin wyborowy(jak dla mnie najlepszy srężynowy) typu:

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_snajperskie/sniper_rifle_svd_style_a_k-2354.html

 

http://www.taiwangun.com/karabiny_snajperskie/mb-01_olive_well-2362.html

 

Myślę że jak na "strzelanki" ze znajomymi w zupełności wystarczy a budżetu dużego też nie mam.

Więc piszcie co myślicie i dlaczego tak jest.

Link to post
Share on other sites

Ja odpowiem na spokojnie:

Większość użytkowników tego forum strzela się w profesjonalnych ekipach tuningowanymi elektrykami. Osiągi tych parasnajperek (ok 400-450fps) są porównywalne do tychże elektryków (a nawet mniejsze). Jest tylko jeden szkopuł: elektryki sypią seriami, a ty masz jeden strzał i przeładowanie. Oni 50 kulek- ty 2. Dlatego w starciu z nimi nie masz szans.

 

Cytat z Logana (podkreślenia moje):

Nie ma replik snajperskich za 200 zł! Jeśli chcesz mieć replikę snajperską, musisz na ten cel wydać przynajmniej 1500-2000 zł. Wówczas zacznie się dopiero pojawiać przewaga zasięgu i celności Twojej repliki, nad elektrykami innych osób. Repliki snajperskie w niższych cenach mają jedynie wygląd karabinu snajperskiego. Zasięg takiej repliki nie przewyższa zwykle ani trochę zasięgu elektrycznych replik w tej samej cenie. Ty wystrzelisz jedną kulkę, nie trafisz, a przeciwnik zasypie Cię wtedy gradem kul. Nie masz szans.

 

Jeśli jednak chcesz się strzelać TYLKO z kolegami, mającymi np shotguny czy tanie, stockowe chinole, to taka replika ci wystarczy.

Osobiście posiadam tego typu parasnajperkę(m6), strzelam się z kolegami (shotguny i mb-03) i jest OK. Ale doskonale zdaję sobie sprawę, że żeby wejść na wyższy poziom będę musiał zainwestować w coś z trybem "full auto", bo inni po prostu mnie zmiażdżą. Na porządną snajperkę mnie nie stać. Mała uwaga dla ciebie - mam 450fps w używce z allegro za 180zł. I uważam, że 200zł to rozsądne maksimum na tego typu zabawkę, której pozbędę się pewnie za ok 2 lata. Warrior bez tuningu (na który i tak cię nie stać) ma podobną prędkość wylotową. Więc uważaj, żeby nie przepłacić, jeśli jednak zdecydujesz się na tego typu replikę.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Chyba, że po prostu potrafi się dobrze skradać i podchodzić przeciwnika, a to jest więcej warte niż każde (prawie) pieniądze, to wtedy może próbować i z taką snajperką.

 

Z resztą, ludzie używają sockowych TMów i żyją (w miarę bezpieczne, nie przebijające czołgów 300 fps)

Link to post
Share on other sites

Wiciok żeby wejść "na poziom wyżej" powinieneś mieć umiejętności a nie "full auto" w replice . Koszenie pełnymi hicapami jest tak samo durne jak kupowanie taniej "snajperki" jako pierwszą replikę.

 

Ale dlaczego nie polecamy snajperek jako pierwszej repliki. To proste:

- relatywnie wysoka moc repliki wraz z małą celnością powoduje silne trafienia z małych odległości. W wyniku tego częste awantury po trafieniach (dlatego namawiamy do posiadania replik broni krótkiej albo słabszych replik)

- Jak już Wiciok powiedział niska szybkostrzelnośc (pompki mają dwukrotnie większą szybkostrzelność) oraz słaba celność

- Niska jakość wykonania i słabe materiały w połączeniu z małą dostępnością części zamiennych

- Niestandardowe części i bardzo wysokie koszta tuningu

 

Dlatego twierdzę i będę twierdził że lepiej niż taką "snajperkę" kupić pompkę albo dozbierać do nawet najtańszego (oczywiście porządnego) elektryka. A wiem co mówię bo sam wpuściłem się w MB01 i po włożeniu do jego środka (nie liczę lunety i bipodu) 8 stówek poprawiło się tylko skupienie.

Link to post
Share on other sites

a po 2gie aby byc dopuszczonym z taka snajperka pow 600fps potrzeby ci 2 roczny staż w asg... cyma to wiadomo sprawdzony wybor za małe pieniadze

 

To zależy tylko od środowiska, choć praktycznie prawie w całym kraju mało przychylnym okiem patrzy się na "mało-letnio-doświadczonych pro-uber-mega-sniperów".

 

Od Cm 028 osobiście uważam, że MP5K PDW Galaxy, lub P90 JG/GFC/czy_co_tam_jeszcze jest dużo lepsze.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Chyba, że po prostu potrafi się dobrze skradać i podchodzić przeciwnika, a to jest więcej warte niż każde (prawie) pieniądze, to wtedy może próbować i z taką snajperką.

 

Tylko to nie będzie snajperstwo a do takiej zabawy (osobiście bardzo lubię sie skradać) lepsza będzie pompka z dorobionym tłumikiem.

 

Z resztą, ludzie używają sockowych TMów i żyją (w miarę bezpieczne, nie przebijające czołgów 300 fps)
np. ja ale nie uważam, że to co robie to snajperstwo a moja replika to snajperka. W dzisiejszych czasach snajperka to takie coś powyżej 550fps z lufą promyka 550mm minimum heheh. A to kosztuje spooooro (kompletny tunning aps96 maruzena to około 3500zł w tym cena repliki).
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...