Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamizelka dla szturmowca


Recommended Posts

Witam

Szukam jakiejś fajnej kamizelki takt. Mam pasoszelki od Miwo (PT-4 i ST-2), ale pas mi przeszkadza przy kucaniu i niemiłosiernie wkurzają mnie wszędobylskie paski od regulacji. Przez omyłkę wziąłem też szelki w systemie polskim, więc tym bardziej od tego uciekam. Moje wymagania:

 

- w wz.93 albo oliwce

- ładownice do AK i ew. jakieś na inne bajery

- lekka, nie musi mieć miejsca na wkłady balistyczne

- modułowa lub ze stałymi ww. ładownicami

- mam na to maks. 400zł za całość (w przypadku modułowej cena kamizelki + podstawowe ładownice do AK)

- i najważniejsze: ma wyglądać uber pr0 LANS ;P

 

Czytałem już trochę, ale mam straszny problem z decyzją. Myślałem nad Szturmanem od Miwo(mimo niedogodności te moje pasoszelki bardzo dobrze wykonane).

 

Z góry dzięki za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Z całego serca polecam chestriga MTG Spearpoint dostępny na coyoteasg (czy teraz dostępny to nie wiem, ale mają doskonały kontakt z klientem i są elastyczni). Chest + comfortpady 320 zł + przesyłka, jeszcze byś dokupił parę ładownic, dajmy na to miwo do ak i komplet, i masz porządną bazę pod dalsze rozbudowywanie o carga, hydration carriery, SAPI itd.

 

Musiałbyś tylko wziąć poprawkę na to, że ładownice do AK będą wystawać i jednego PALSa poza chesta bo chest ma wysokość 3 taśm (+ panel piersiowy też 3 taśmy, odpinany) a standardowa ładownica AK ma 4. mimo to, powinno wyglądać lansownie ;]

Link to post
Share on other sites

Jakakolwiek kamizelka w typie TacV, na siatce. Miwą robią ATEKi, kamizelkę szturman, pilota śmigłowca, Specops robi swoje opalsowane. Masz z czego wybierać.

 

Jeśli myślałeś nad szturmanem to weź tylko to taki sobie projekt, lecz z potencjałem. Ja bym dołożył klamry zabezpieczające zamek. Do tego zmienił bym regulację ze sznurka na taśmy. No i ładownica na radio jest słaba, ja bym tam poprosił co innego (szczerze to drugie cargo na zamek lub z klapą a kieszeń cargo z klaty zlikwidował całkiem).

Link to post
Share on other sites

Kamizelki z ładownicami przyszytymi na stałe nie są zbyt przyszłościowe. Ma to sens, moim zdaniem, tylko i wyłącznie gdy kamizelka ma służyć do jednego określonego celu, którego nie spełnia inne oporządzenie,które posiadasz. A i tak nie jest to doskonałe rozwiązanie. Wybierz sobie coś z oferty MM Praszka, na przykład wspomnianą wcześniej KP12, albo KSP12. Jedna i druga spełnią Twoje wymagania, możesz kupić podstawowe ładownice, a resztę w przyszłości.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Trochę się nad tym zastanawiałem i myślę nad takim zestawem z Miwo:

Kamizelka TAJ

Bandolier na 6 magazynków

jakieś cargo (liczę na pomoc)

worek na odzysk M-2

Mały panel minera

 

Oczywiście wszystko w cordurze (nie jestem pewny co do koloru). Wyniosłoby mnie to 382zł i miałbym już spokój. Styknie?

Link to post
Share on other sites

Azur. Jeśli użytkownik ma łeb na karku i wie czego chce, to kamizelka z naszytymi kieszeniami to jest to rozwiązanie. Jest lżejsza niż Molle. Oczywiście trzeba mieć skompletowany sprzęt i nie siedzieć co wieczór kminiąc, gdzie co przepiąć. Ja tam nie widzę problemu. Kwestia przemyślenia sprawy.

 

Wilq - Przyzwoity zestaw. Rozważ jeszcze shingle (i nie masz nic na radio)

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie neguję kompletnie sensu kupowania kamizelek ze stałymi ładownicami. Mądrze zauważyłeś, że trzeba wiedzieć czego się chce. Kamizelka taka z reguły skazuje nas na jeden typ magazynków (choć nie zawsze), ogranicza w pewnym stopniu pojemność, jak i uniwersalność. Wszystko zależy rzecz jasna od tego, jaką kamizelkę wybraliśmy, dlatego trzeba rozsądnie się decydować. Sam posiadam kamizelkę zszytą na stałe, ale tylko dlatego, że służy mi do jednego typu działań. Do reszty wolę coś modułowego.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Trochę się nad tym zastanawiałem i myślę nad takim zestawem z Miwo:

Kamizelka TAJ

Bandolier na 6 magazynków

jakieś cargo (liczę na pomoc)

worek na odzysk M-2

Mały panel minera

Zastanów się nad rodzajem ładownic na magazynki. Ludzie najczęściej biorą najzwyklejsze, zapinane na fastexy lub rzepy. Są jednak ładownice, które zapewniają szybszy dostęp do magazynków, czyli ładownice typu CQB (zwykła ładownica, tyle że z odczepianą klapką i gumką kompresującą, zapobiegającą wysunięciu się maga przy zdjętej klapce), lub shingle (otwarte ładownice, gdzie mag jest trzymany przez kawałek gumki). Ja osobiście jestem zadowolonym użytkownikiem ładownic typu CQB (wcześniej korzystałem ze zwykłych - dalej je zresztą mam, choć nieczęsto używam), jednak jeśli używa się tego typu ładownic, konieczny jest zakup worka zrzutowego, bo choć maga wyciąga się błyskawicznie, to nie idzie go szybko ponownie włożyć - trzeba korzystać ze zrzutu. (tak samo w wypadku shingli)

Jeśli więc zależy Ci na szybkości zmiany magów, warto brać bondolier CQB / shingle i do tego worek zrzutowy.

Co do cargo: najwygodniejsze w użytkowaniu z oferty miwo jest małe i średnie cargo poziome - te zapinane na zamek obszyte palsami. Carga duże jak i pionowe są lepsze tylko przy zastosowaniu w roli pojemnika na konkretną większą rzecz, mniejsze luźno wrzucone przedmioty łatwiej wyciągnąć z wcześniej wymienionych poziomych carg. Kieszenie uniwersalne zapinane na fastexa zaś ze względu na wszyty "komin" ściągany sznurkiem nie nadają się na uniwersalną kieszeń, do której chcemy mieć łatwy dostęp i w której możemy nosić najróżniejsze przedmioty - kieszenie na zamek są zwyczajnie wygodniejsze.

Link to post
Share on other sites

Już się zdecydowałem, że jednak modułowa ma być.

 

Ten bandolier to jest właśnie CQB. Zdecydowałem się na taki, a nie shingle (Kwadrat w Miwo), bo zdaje mi się, że ta patka się przydaję niekiedy, a więcej magów się mieści. Cargo w takim razie bym wziął średnie poziome.

 

Aktualnie paraduję w wuzetce, ale chciałbym, żeby kamizelka służyła mi nawet po zmianie camo. Dlatego chcę wziąć coś w jednolitym kolorze, ale nie wiem jaki. Co będzie pasować do wuzetki i jednocześnie będzie uniwersalne? Nieśmiało powiem, że rajcuje mnie "uber tactical" Coyote Brown, ale to chyba będzie komicznie wyglądać na panterze.

 

A jest coś dobrego pod kryteria z firm typu Flyye, Pantac, Condor itp.?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...