Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
grzechotnik

[Oficjalny] SW-04 (M24) [Snow Wolf]

Recommended Posts

Cytat z opisu: "Do M24 pasują części tuningowe dedykowane do tego modelu

a także jego japońskiego pierwowzoru, APS 2."

 

Któryś już raz trafiam na bzdury i bełkot w opisie produktów u SS (na szczęście nie nagminnie). A więc po pierwsze, APS2 nie jest pierwowzorem dla m24. Wspólne mają tłok, prowadnicę i głowicę cylindra. Dalej, jeżeli do tej repliki pasuje np cylinder dedykowany do m24 (w domyśle: CA) to nie ma opcji aby pasował cylinder do aps2 i odwrotnie. Jest to fizycznie niemożliwe, rączki zamków są inaczej mocowane do cylindrów. Bolce do których są one przykręcane mają inne średnice i długości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

komora od m24 nie będzie pasowała. Zwróćcie uwagę, że regulacja hop-śup w emce snow wolfa jest taka sama jak w przypadku VSR.

Więc istnieje możliwość iż komora od vsr'ek będzie pasować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na przykładzie Barretta M99 od Snow Wolfa - muszę przyznać, że jakość ostatniej serii jest podejrzanie dobra. Pewnie w M24 siedzą te same bebechy, przynajmniej większość (APS2). Co do Barretta - na przykładzie mojego mogę napisać, że korpus jest dobrze spasowany, lufa zewnętrzna nie chybota się (jak we wcześniejszych egzemplarzach, u mnie zostały fabrycznie założone pierścienie usztywniające), magazynek ładnie podaje, mechanizm przeładowania chodzi lekko jak stawy kolanowe pięciolatka i przyjemnie tyka. Zespół spustu wydaje się być niezniszczalny, gdyby produkowano sprężyny dla 250m/s pewnie by je uciągnął. Bardzo dużo przydatnych informacji na temat tuningu znajdziecie w tym profilu: FILMY. Wracając do upgrade'u M24: przy ekstremalnych springach najlepiej wymienić głowicę cylindra (zakładam, że jest ta sama). Spotkałem się z dwoma przypadkami jej pęknięcia w M99 na zagranicznych forach. Oczywiście najlepszy tłok to Lay-Lax, trzeba do tego dokupić też głowicę tłoka do M24, która jest aktualnie dostępna, jak i prowadnicę sprężyny. Wnętrzności Barretta sprawiają wrażenie pełnej zgodności z APS2. Szykuje się killer SWD A&K? Chciałbym w końcu powiedzieć - wreszcie. Ale stan faktyczny zweryfikują dopiero recenzje użytkowników.

 

PS: W powyższym linku są dwa różne testy celności, więc jeżeli w środku siedzi ta sama lufa (precka 6.04), to będzie można się odnieść w pewien ograniczony sposób do M24.

Edited by DDevilPL

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jest tam miejsce na teflon-fix czy wszystko jest mega ciasne?

I jakie lufy podchodzą? AEG?

 

- w komentarzach do innego filmiku na tym profilu pan wyjaśnił, że hop-up mod nie jest konieczny i zrobił go tylko z zamiłowania do grzebania w replikach. Warto zapoznać się z całym materiałem. Naprawdę ciekawe patenty. Osobiście nie rozbierałem jeszcze komory. Aby zamontować lufę i gumkę od AEG, trzeba wymienić komorę na PDI. Bez takiej modyfikacji podchodzą TYLKO lufy i gumki od APS2. Edited by DDevilPL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc istnieje możliwość iż komora od vsr'ek będzie pasować.

 

Wątpię. Średnica cylindra i komory zazwyczaj jest równa (kwestie technologiczne, odlewa się wtedy lufę zew i komorę zamkową w prostszej formie) replikach sprężynowych więc komora od VSR nie ma prawa pasować. Magazynki (ich konstrukcja) sugeruje to samo- sposób wprowadzania kulki z maga do komory w VSR jest inny. Magazynki od m24 SW sugerują sposób wprowadzania kulki analogiczny jak w ma4/aps2/aps96. Stawiam, że to hybryda- regulacja rodem z VSR i klonów, magazynek (więc i sposób wprowadzania kulki do komory) raczej z czegoś apsopodobnego.

 

 

Nie jest konieczny itp ale snajperki to snajperki, tu oczekuje się maksimum szczelności i ogólnie osiągów więc i tak wszystko do uszczelnienia. To raczej standard w jakiejkolwiek snajperce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...