Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SW-04 (M24) [Snow Wolf]


Recommended Posts

  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak obiecałem, postaram sie rozwikłać wszelkie wątpliwości.

Wykonanie: Co do wykonania zewnętrznego nie jest złe, nawet więcej jest dobre... hmmm... może jedynym większym problemem jest farba.

Łoże jest wykonane z kompozytu o bardzo przyjemnej w dotyku fakturze.

Mechanizm: Zamek chodzi bardzo płynnie, co mnie bardzo zdziwiło. Po pracy mechanizmu można by wnioskować iż replika posiada moc 200fps!

Ale po przebijalności doszedłem do wniosku że ma jakieś 470fps. Pudełko od m4 czyli karton-styropian-karton przebił na wylot.

jedynym z problemów jest spust przesmarowany chyba psim ****, które zwyczajnie blokowało sear i uniemożliwiało kolejne przeładowanie, wyleczyłem

to dobrym olejem.

Zasięg i celność: Ten punkt opiszę dopiero jutro, jak trochę postrzelam

Link to post
Share on other sites

Odnośnie wnętrzności tej repliki - na tym filmiku widać wszystko bardzo dobrze

 

Komora jest w stylu APS2 z regulacją od VSRki. Stokowy układ cylindra, z tego co widzę taki jak miałem w L96 - od razu na półkę.

 

To nie ten sam. Myślę, że nie ma sensu wymieniać od razu tego zestawu na komplet cylindra Classic Army. Zagraniczni snajperzy wkładali mocne springi do cylindra SW i nie rozleciało się toto po kilkudziesięciu strzałach. Szczelność zależy raczej od głowicy tłoka LayLaxa. Bo ten tłok z CA na Specshopie to crap okrutny, czytając opinie z tego forum.

Link to post
Share on other sites

Z filmiku wynika, że zespół spustu także jest taki sam jak w Barrecie M99 SW. Jeszcze nie słyszałem, aby poszedł komukolwiek. U mnie na sprężynie stockowej (430 FPS) trzpień spustu jest praktycznie nietknięty po ok. 100 strzałach. Raczej nie martwiłbym się o ten element. Przy wymianie sprężyny nie polecam odkręcać głowicy cylindra kluczem francuskim. Są w niej dwa otwory i najlepiej użyć do tej czynności specjalnego klucza który wejdzie w nie, lub zacisnąć w imadle blisko siebie dwa pręty/śrubokręty i nimi odkręcać. Naprawdę szkoda dyszy.

 

Swoją drogą spring SP150 niewiele (jeżeli w ogóle) poprawi zasięg. Polecam LayLax SP210.

 

Co do lufy i gumki to jest to APS2, z tego co widzę na filmiku. Zauważ, że prezenter mówi "VSR style hop-up", a w tym samym czasie pojawia się na ekranie korekta "APS2 style hop-up".

 

Swoją drogą, czy ktoś z panów/pań ma doświadczenia z komorą Classic Army APS2? Jak ona ma się do PDI?

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Lepsze to niż CrAp. Może pojawią się nowe propozycje w dziedzinie głowic, jeśli dzięki SW standard APS2 przeżyje swój renesans. Po cichu mi się marzy. W końcu dobrze, że jest jakaś alternatywa w dziedzinie M24. Chociaż osobiście wolałbym, żeby Specshop wznowił sprzedaż gas boltów APS2 od G&G. Mają wykręcany zawór, dzięki czemu można podłączyć zestaw HP bez wiercenia.

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Nie, Nie wszystko działa, ale tak tylko profilaktycznie, bo chcę zostać nowym Kolumbem, odkrywać nowe lądy w dziedzinie replik snajperskich. Chcę zakonczyć erę, tania baza pod snajpe = warrior/bar10. A nie ufam stockowemu cylindrowi, i nie ukrywam faktu iż, jest zwyczjnie tandetny :D . A poza tym dziękuje za szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ja raczej sprawdziłbym ten stockowy cylinder, może akurat jest z niego dobry egzemplarz. Bo tłok z cylindra 300% i tak prawdopodobnie trzeba będzie wywalić, jeżeli się myśli o jako takiej powtarzalności. Tak pisali panowie z tematu o M99 SW na tym forum w dziale "Karabiny Wyborowe" (zakładam, że CA sprzedaje tłoki osobno z tego zestawu 300%, inaczej by im się nie opłacało), tutaj LINK. Ale odkąd mam system gazowy nie zamierzam inwestować na razie w temat sprężyn i tłoków.

 

Rodnath pisał w temacie o SWD:

 

Na razie mam guardera 590mm, ale nie będę ukrywał, że strasznie mnie nęci takie coś:

http://www.airsoftglobal.com/product_info.php?cPath=510_664&products_id=13055

 

pewnie jak bym znalazł gdzieś w tej samej długości to już by do mnie to szło. Lufa jest STALOWA i widzę, że zamieszana w jej produkcję/dystrybucję jest PDI a to musi już coś oznaczać. No i w tej cenie jestem gotów zaryzykować... Jeszcze trochę poczekam, może gdzieś się pokaże taka lufa w interesującej mnie długości.

 

Lufy APS96 są kompatybilne z komorą APS2. Chociaż ja bym szukał komory PDI, żaden stock jej nie przebije. Ot, taka ciekawostka, może ktoś sprawdzi tę lufę, może PDI wypuści domniemanie super-uszczelniającą gumkę dla komory APS2 (więcej o nowym patencie PDI w temacie o SWD), a nóż będzie to rozwiązanie "kwalifikujące się do zadań snajperskich".

 

A jak masz pieniądze i chcesz koniecznie sprawdzić jak działa ten zestaw CA 300% - też dobrze, będzie jeszcze jedna wartościowa, empiryczna opinia.

Edited by DDevilPL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...