Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SW-04 (M24) [Snow Wolf]


Recommended Posts

Zawsze byłem fanem m24, ale wydawać kilka kafli na CA... no po prostu nie na moją kieszeń. Nigdy się nie zagłębiałem w upgrade i tuning snajperek, wiec zwyczajnie nie ogarniam.

Wiem, że na początek wystarczy sprężyna mniejsza niż m170? Jakaś precka z APS2. Sprężyny z AEGów nie pasują. Szukałem po sklepach i nie mogłem nic znaleźć. Ktoś by pomógł i poratował linkami do sklepów z częściami?

Lufa i gumka (aps2), ew komora PDI, sprężyna.

Myślę, że doszczelniona replika z odpowiednią precką ze sprężyną m150~m160 na początek dała by radę.

To jak? Pomożecie?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 369
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odpisał komuś GunFire/AirsoftGuns, dlaczego mają w swojej ofercie repliki z 550FPS? I czy to prawda?

Są 2 wersje repliki - mocniejsza i słabsza - nie mam chrono żeby to potwierdzić ale kupiłem z kumplem te mocniejsze repliki. Wydaje mi się że tyle mogą mieć.

Link to post
Share on other sites

Odpisał komuś GunFire/AirsoftGuns, dlaczego mają w swojej ofercie repliki z 550FPS? I czy to prawda?

Mi nie tyle odpisał co udzielił odpowiedzi telefonicznie, a mianowicie, oni sami wymienili zbyt słabe sprężyny na takie, które wg. nich dają ok. 550 fps +- 30 fps, repliki nie chronowałem.

Link to post
Share on other sites

"Witam, zmówiłem sobie ową replikę, jednak nie ze spec-shop'u lecz z gunfire ze względu na podawana przez nich większą prędkość kulki na wylocie (poprosiłem o jakieś papierki potwierdzające właśnie taką liczbę FPS). Nie wiem czy to prawda, czy nie, nie mam jak tego sprawdzić fizycznie u siebie ponieważ nikt w okolicy nie posiada chronografu: na papierze widniał zakres:

 

klik

klik

niestety robione telefonem " 2 strony wcześniej to są autentyczne zdjęcia potwierdzenia FPS'ów m24 sw z GF

 

BTW Ja się odważę eksperymentu z komorą PDI, ale dopiero po świętach zamówię. Teraz trochę krucho z groszem. I tak zgubiłem przy rozbieraniu nakrętkę mocującą lufę w komorze :/ xD

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

Niestety zawiodłem się na tym modelu :bialaflaga: - po wymianie na nowy karabin w Gunfire - nadal mam ten sam problem - replika strzela kiedy jej się zachce 2 lub nawet 3 kulkami. Do tego dochodzą zacinki kulek - czasami wpadają nawet do cylindra.

A co ciekawe w replice mojego kumpla zaczął się ten sam problem. Na magazynek (10-14 kulek) zdarzają się nawet 2, 3 zacinki po 3 kulki każda. To jakieś kosmiczne nieporozumienie.

Strzelam na precyzyjnych kulkach Perfect 0.3 KSC. Na G&G 0.25 problem także występuje.

W sumie wychodzi na to że na 3 repliki które przeszły przez moje ręce ostatnio - wszystkie 3 mają ten sam problem.

Czy ktoś ma pomysł co może być powodem takiego zachowania? Wadliwy egzemplarz? Kiepskie wykonanie? Magazynki? Kulki? Wada konstrukcyjna?

Link to post
Share on other sites

Magazynek ?

Właśnie dokonałem operacji skrócenia o 5 zwojów sprężyny podającej kulki w magazynku. Z powodu pory dnia już nie widać efektów - ale na 4 wystrzelone magi wydaje mi się że jest poprawa. 1-2 zacięcia i ze 2-3 podwójne strzały.

Zwiększyła się też pojemność maga - ale na razie strzelam i tak z 12 kulek na jedno naładowanie.

Link to post
Share on other sites

Niestety magazynki są słabą stroną tego modelu. sam mam zacięcia szczególnie po dłuższym czasie, na lini frontu. Od siebie polecam czyścić magi po każdej strzelance, i dobre kulki. Jeśli faktycznie kolega Artur_ kupi komorę PDI i będzie pasować, to sam biorę i przechodzę na magi CA.

PS. Ucięcie sprężyny też nie było najlepszym wyborem, bo im mocniejsza sprężyna tym mniejsza szansa na zacinkę.

Link to post
Share on other sites

Niestety magazynki są słabą stroną tego modelu. sam mam zacięcia szczególnie po dłuższym czasie, na lini frontu. Od siebie polecam czyścić magi po każdej strzelance, i dobre kulki. Jeśli faktycznie kolega Artur_ kupi komorę PDI i będzie pasować, to sam biorę i przechodzę na magi CA.

PS. Ucięcie sprężyny też nie było najlepszym wyborem, bo im mocniejsza sprężyna tym mniejsza szansa na zacinkę.

Ucięcie sprężyny to rada z amerykańskich recenzji tej broni :). Wydaje mi się że słuszna - bo wydaje mi się że zacinki i podwójne kulki były spowodowane przez zbyt mocne wpychanie kulek do komory repliki.

Link to post
Share on other sites

Zmorak te amerykańskie teorie mnie nie przekonują, dam Ci przykład masz ciało o masie X to kto łatwiej je przemiesci, Pudzian czy ja? dodam że do Pudziana to mi daleko :wink:

Im mocniej sprężyna dociska kulki tym większa szansa na wepchnięcie do komory 2 sztuk. Nie można przesadzić z miękkością ale może tylko moje magi miały tak mocne sprężyny że wciskały po 2-3 kule. W niedzielę zrobię testy i dam znak co dalej.

Link to post
Share on other sites

Może i tak, ale zobacz na magazynek te "szczęki" one trzymają kulki a każda kulka jest wpychana z osobna. No ale nie wiem, jesli Tobie będzie banglało to, tylko się cieszyć.

Teoretycznie tak ale znasz zasadę - "jak coś jest głupie i działa to nie jest głupie :icon_razz2: "

Najgorsze jest to że wydaje mi się że tylko ja mam ten problem w Polsce. A tu podam linka do tego co znalazłem w sprawie magazynka dla potomnych. Dotyczy to Baretta SW ale flaki i magi są praktycznie te same.

http://www.airsoftpost.com/product_reviews.php?products_id=31338&page=2

Link to post
Share on other sites

Magazynek od APSa2 jest bardzo podobny, też miałem kiedyś ten problem iż nie trzymał odpowiednio kulek i czasem wskakiwały po dwie, wybrałem nieco większe zagłębienia tam gdzie kulki blokują się w tych łapkach i problem zniknął. U mnie było to następstwem tego iż te łapki się trochę na boki rozjechały. W końcu to tylko plastik był.

Link to post
Share on other sites

Po intensywnym przestrzelaniu repliki - problem z podwójnymi kulkami usunięty. Zdarzają się podwójne strzały ale bardzo sporadycznie. Odkryłem za to kolejny słaby punkt repliki. Otóż regulacja HU ma tendencje do rozregulowywania się samoczynnie najprawdopodobniej od wibracji przy strzale. Dogięcie blaszki regulatora w kierunku lufy, aby stawiała większy opór załatwia sprawę. :biggrin:

Teraz pytania:

 

1. Czy przy wymianie lufy na dłuższą jest konieczność wymiany cylindra (tak jak w AEG - typ 2 na typ 0)? Tutaj jest lufa długości 500 mm. Chciałbym wymienić lufę na celniejszą niekoniecznie dłuższą, ale liczę się z koniecznością ukrycia dłuższej lufy w tłumiku.

 

2. Czym najlepiej wyciszyć replikę? :zastanawia: Sprężyna i cylinder strasznie hałasuje. Nie chodzi mi o wymianę tłoka i cylindra na mocniejsze/cichsze tylko wyłożenie czymś od środka repliki. Miejsca jest sporo, jest w replice pusta przestrzeń pod zespołem tłoka, w miejscu gdzie powinien być oryginalny magazynek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...