Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tuksiak, a ja Cię zapewniam, że replika z 600fps i komorą PDI przy HU na minimum dająca właśnie 600fps, po podkręceniu daje do 660fps :p

 

Sprawdźcie jeszcze na innych replikach, z dłuższą lufą. Trudno spodziewać się takich różnic prędkości na lufie 112mm (o ile działa to tak jak mi podpowiada moja na ten temat teoria).

Link to post
Share on other sites

W L1 mam lufę 550 - chyba wystarczająco długa nie?

 

Jak miałem GB ze 130 tam włożonego, to bez hopa było koło 475-481, po podkręceniu hopa spadało do 450 koło. Z tego co pamiętam, jak ją przed Tomaszowem chronowałem.

 

EDYTA: Dlatego też, gdyby Szanowni Koledzy zechcieli zauważyć, hopem kręciłem na replice z długą lufą, a nie na galaksiaku, gdzie długopisy są dłuższe od jego lufy ;-).

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

To jakieś inne repliki mamy normalnie. Albo chrono na podkręconych kulkach mi świruje ;-). Bo ile tych replik bym w domu nie miał to żadna tak się nie zachowuje.

Jeden wyjątek chronowanie z lufą OPUSZCZONĄ w kierunku gleby. ZAWSZE wzrosną fpsy po podkręceniu hopa wtedy, bo na zerowym hopie kulka się turla lekko w kierunku wylotu i wynik jest praktycznie ZAWSZE zaniżony.

 

A tak jeszcze mała dygresja, temat mówi 400 dużo? ;-).

Link to post
Share on other sites

Tuks - mi chodzilo bardziej o kulki 0.42 w porownaniu do 0.2 - wtedy przy 550 fps jest tak duza roznica (chronowalem kiedys, ale cos czuje ze musze dzisiaj zrobic testy). Jak nie zapomne zapodam wyniki bo mam jeszcze te kulki. Tylko ze replike mam tylko 450 fps.

Link to post
Share on other sites

kocur, a tak swoją szosą możesz mieć rację, bo pamiętam, że po włożeniu w coś 0,32, to fpsy znowu za bardzo nie spadły jak na Twoim chronowałem.. Weź chrono ze sobą jak coś na spotkanie i znowu strzelimy przez dwa, żeby zobaczyć czy to moje nie świruje znowu.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Jak ja dostałem ze swojej emki (400fps 0,25g kulka) to siniaka mam już pół roku, dobra wiadomość już prawie nie widać. Jeśli chodzi o strzelanie z kulek nieprzystosowanych do mocy replik np. karabin 450 fps a kulka 0,20g to pamię tajcie że strzelamy się kulkami a nie odłamami. :)

Link to post
Share on other sites

Jak ja dostałem ze swojej emki (400fps 0,25g kulka) to siniaka mam już pół roku, dobra wiadomość już prawie nie widać. Jeśli chodzi o strzelanie z kulek nieprzystosowanych do mocy replik np. karabin 450 fps a kulka 0,20g to pamię tajcie że strzelamy się kulkami a nie odłamami. :)

 

Tej części o odłamkach nie kumam zupełnie, ale chyba nie chcę...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...