Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

400 FPS to tak w sam raz by sobie spokojnie popykać w lesie i czasem w budynkach ale to indywidualna sprawa orgów :) zależy od tego na jakich kulkach masz te 400 FPS jak na 0,20 to mało bo jak sobie wrzucisz 0,25 wzrośnie Ci celność ale spadnie prędkość wylotowa. W stoku miałem na 0,20 410 FPS a przy kulkach 0,25 360-370 :D Po wymianie części moja giwera teraz ciśnie 500 FPSów na 0,20 więc już bardziej nie opłaca się rasować bo zasięg tak zbytnio się nie zmieni a cena tuningu też ładna, ale do budynku już nie wejdę. I tak u nas na Śląsku budynków jak na lekarstwo :P

Edited by KnapoL
Link to post
Share on other sites

KamilKO ta sprężyna niewiele Ci zmniejszy prędkość bo przy normalnym złożeniu guna powinieneś mieć max 390fps. Ale SP100 powinna już spokojnie zmieścić Cię w bezpiecznej granicy 350fps (umownie przyjęty limit na budynki). Chociaż jak pisali wyżej pozostali uczestnicy dyskusji straty w zębach i uszkodzonym naskórku mogą być nawet przy dużo mniejszych prędkościach z czym w pełni się z tym zgadzam. Życie...

 

PS

Jakiś czas temu z kumplami z team'u robiliśmy sobie trening na klameczki w budynku. Prędkość w klamkach wahała się w granicach 240-300fps. I na 10 chłopa to każdy miał przynajmniej jedną zdrapkę na twarzy :blink:

Edited by luglo
Link to post
Share on other sites
Przy SP90 mozesz miec 360fps. Przy SP100 ~ 400fps.
:zastanawia: Johny nawet wg tabeli, którą zamieściłeś wyżej nie ma takich wartości. Ale faktycznie nie znamy innych danych takich jak rodzaj, marka i pojemność cylindra czy marka i długość lufy, więc trzeba wziąć poprawkę na minus do podanych przez Ciebie wartości. To tylko sprostowanie ale nie róbmy więcej offtopu.
Link to post
Share on other sites

:zastanawia: Johny nawet wg tabeli, którą zamieściłeś wyżej nie ma takich wartości. Ale faktycznie nie znamy innych danych takich jak rodzaj, marka i pojemność cylindra czy marka i długość lufy, więc trzeba wziąć poprawkę na minus do podanych przez Ciebie wartości. To tylko sprostowanie ale nie róbmy więcej offtopu.

W zeszla niedziele chronowalem SIG 552 ICS na SP90 ( wszystko stock , procz prowadnicy oraz sprezyny ). Pomiar wachal sie w granicy 350-360fps.

Dodatkowo nad tabela jest napis :" Your results will vary from these published below. Different upgrades will provide different results " :cool:

Link to post
Share on other sites
zależy od tego na jakich kulkach masz te 400 FPS jak na 0,20 to mało bo jak sobie wrzucisz 0,25 wzrośnie Ci celność ale spadnie prędkość wylotowa.
Nie pisz bzdur. "fpsy" to jest prędkość wylotowa, ale w airsofcie używa się tej wielkości zastępczo jako mocy repliki. Każdą prędkość wylotową podaje się na kulkach 0,2 g i HU na "0". Zmiana masy kulek zmieni prędkość wylotową ale (z grubsza) nie zmieni mocy repliki, a to jest kluczowe jeśli chodzi o bezpieczeństwo.
Link to post
Share on other sites

fpsy mierzy się na kulkach o masie 0,2g przy użyciu chronografu. Jeśli użyjemy lżejszych kulek to prędkość wylotowa wzrośnie, jeśli cięższych to zmaleje, ALE W KAŻDYM PRZYPADKU ENERGIA KINETYCZNA ZOSTANIE TA SAMA (przy założeniu że se doszczelniliśmy cały układ to przy nieszczelnym układzie na ciężkich kulkach więcej powietrza i ciśnienia ucieknie) tak mówi fizyka

 

edit:literówka

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites
ALE W KAŻDYM PRZYPADKU ENERGIA KINETYCZNA ZOSTANIE TA SAMA
Eeej Foka, Zaki, zróbcie pomiary jakiejś repliki w okolicach 650fps (z takimi mam styczność raczej) na 0,2g, potem na 0,43g i policzcie dla obu energię OK? Bo mi nie chce wychodzić za nic taka sama. Różnice nie są duże ale są zauważalne i wyraźne.
Link to post
Share on other sites
Eeej Foka, Zaki, zróbcie pomiary jakiejś repliki w okolicach 650fps (z takimi mam styczność raczej) na 0,2g, potem na 0,43g i policzcie dla obu energię OK? Bo mi nie chce wychodzić za nic taka sama. Różnice nie są duże ale są zauważalne i wyraźne.
A Ty przeczytaj co ja napisałem.
Link to post
Share on other sites

A ja testowalem na chrono - im ciezsze kulki tym lepiej przekazywana jest energia i mimo ze predkosc wylotowa jest mniejsza - energia jest odrobine wieksza.

Roznica miedzy kulkami 0.2 a 0.42 jest duza. Nie jest to 1 % - ile dokladnie nie pamietam ale okolo 15-25 %.

Link to post
Share on other sites

Najpierw Foka napisałeś "Zmiana masy kulek zmieni prędkość wylotową ale (z grubsza) nie zmieni mocy repliki".

Fakt, mocy repliki nie zmieni. Zmieni energię kulki. Dalej jednak na post kolegi Zaki:

"Jeśli użyjemy lżejszych kulek to prędkość wylotowa wzrośnie, jeśli cięższych to zmaleje, ALE W KAŻDYM PRZYPADKU ENERGIA KINETYCZNA ZOSTANIE TA SAMA" Na co odpisałeś, że to dokładnie to samo co Ty napisałeś. Cóż, nie jest to dokładnie to samo ale skoro już tak twierdzisz (tzn stosujesz "moc" w potocznym znaczeniu- energii kulki) to i tak nie jest to prawda. Też testowałem niedawno. Na cięższych kulkach ma większą energię, prawdopodobnie dlatego, że podskakuje sprawność układu.

 

 

Zaki, nie. Energia NIE JEST TAKA SAMA. Są pewne niewielkie ale trudne do pominięcia różnice na korzyść kulek cięższych. Pęd nas nie interesuje.

Edited by dexterkrak
Link to post
Share on other sites
Najpierw Foka napisałeś "Zmiana masy kulek zmieni prędkość wylotową ale (z grubsza) nie zmieni mocy repliki".

Fakt, mocy repliki nie zmieni. Zmieni energię kulki.

Możemy oczywiście zacząć dyskusję ile to jest "z grubsza" - czy 2% czy 3%. A w to, że zmiana wagi kulek zmieni ich energię o 25% po prostu nie uwierzę.

 

Na co odpisałeś, że to dokładnie to samo co Ty napisałeś. Cóż, nie jest to dokładnie to samo ale skoro już tak twierdzisz (tzn stosujesz "moc" w potocznym znaczeniu- energii kulki) to i tak nie jest to prawda.
To już semantyka, nie odnosiłem się do pół zdania a do całej wypowiedzi.
Link to post
Share on other sites

Jak można to poproszę skleić.

Przechronowałem, dla pewności dwie repliki Galaksy i L1, kulki G&G 0,2g; 0,25g; 0,28g te ostatnie brązowe. Nie zmieniło się w sumie NIC bo przeskok z 1,04 J na 1,05 i 1,01 w L1 to w sumie błąd statystyczny. Na Galaxy oscylowało było - 0,86 J na 0,2; 0,92 J - 0,25; 0,89 J na 0,28 (Ale mam wypasy w power te repliki :wink:). Z ciekawości sprawdziłem co się będzie działo jak podkręcę hopa w taką pozycję jak normalnie strzelam w L1 i spadło na 0,28 z 1,01 J na 0,89 J. To tak w temacie wzrastających po podkręceniu hopa w/g niektórych fpsów.

Nie chciało mi się śmiecić fotami, jak ktoś się uprze to mogę zamieścić.

Link to post
Share on other sites

Foka u mnie zmiana kulek między 0,2g a 0,4g powoduję wzrost energii o niecałe 2J... jest to gaziak na HP. W aegu o mocy ok 450fps energia jest bardzo zbliżona ale dla kulek cięższych jest minimalnie większa.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...