Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

KicpA, ale przy danym ciśnieniu ;P zwiększając ciśnienie zwiększy się i moc...

 

Ruch suwadła to ok 20mm, powoduje to jeden kłopot, mianowicie brak dostępu do HU, rozwiązania 2: zdejmować przód, lub trochę lepsze (gwinty się nie wyrobią) nawiercić malutką dziurkę na regulację ok 28mm od czoła zamka.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Z wężykiem dziękuję, sprawdzimy. Długi nie powinien powodować spadków, bynajmniej nie w tej konstrukcji.

 

 

Co do reduktora, regulatora. Reduktorem jest to co pokazałem na zdjęciu, bynajmniej wg. mnie, wiki i allegro. Reduktor to z definicji coś co redukuje czyli nie da się uzyskać dzięki temu większej wartości niż wejściowa. Regulator zaś to może być np temperatury.

 

Mamy na chwilę obecną odchyłki fps rzędu 20, nie zadowala mnie to dlatego teraz muszę po kolei wyeliminować wszystko co może mieć na to wpływ.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

Z wężykiem dziękuję, sprawdzimy. Długi nie powinien powodować spadków, bynajmniej nie w tej konstrukcji.

 

 

Co do reduktora, regulatora. Reduktorem jest to co pokazałem na zdjęciu, bynajmniej wg. mnie, wiki i allegro. Reduktor to z definicji coś co redukuje czyli nie da się uzyskać dzięki temu większej wartości niż wejściowa. Regulator zaś to może być np temperatury.

 

Mamy na chwilę obecną odchyłki fps rzędu 20, nie zadowala mnie to dlatego teraz muszę po kolei wyeliminować wszystko co może mieć na to wpływ.

 

A kolega słyszał o regulatorach do karabinków pcp?? Odchyłki rzędu +/- 1m/s ;)

Link to post
Share on other sites

Kolega KicpA i Babski prosili o test na kulkach 0,4.. Wprawdzie 0,4 nie miałem, ale użyłem 0,43..

 

Wyniki:

0,2g: 690fps (10bar) to jest ok 4,4J

0,43g: 560fps (10bar) 6,3J

 

Widać energia wzrosła znacznie, bo o prawie 2J. Ale takie wartości są już realnie zadowalające dla snajpera myślę, dobrze rozumiem?

Link to post
Share on other sites

Dlatego prosiłem o takie pomiary bo teraz przyszli nabywcy są świadomi jaką energię mają ich kulki. pomiary fps w gaziakach na 0,2 są niemiarodajne :/

 

Czyli ten system również ma tą "wadę" że cięższa kulka powoduje wypuszczenie większej ilości gazu.

Link to post
Share on other sites

może tym że cięższa kulka, w początkowej fazie strzału, wolniej się rozpędza w lufie - dłużej działa na nią ciśnienie bardziej sprężonego gazu - to powoduje wzrost jej energii. ?

 

 

 

Edit

 

 

ups @Kicpa mnie wyprzedził :) - post do usunięcia :)

Edited by Padaka
Link to post
Share on other sites

Kolega KicpA i Babski prosili o test na kulkach 0,4.. Wprawdzie 0,4 nie miałem, ale użyłem 0,43..

 

Wyniki:

0,2g: 690fps (10bar) to jest ok 4,4J

0,43g: 560fps (10bar) 6,3J

 

Widać energia wzrosła znacznie, bo o prawie 2J. Ale takie wartości są już realnie zadowalające dla snajpera myślę, dobrze rozumiem?

 

 

Mnie odpowiadają bardzo ^^ Gratki świetnej roboty. Czekamy na produkcję i promocje :P

Link to post
Share on other sites

Kicpa, zawór przy cięższej kulce lub dłuższej lufie jest dłużej otwarty w gnatach GBB gdzie zawór zamyka się jak kulka opuści lufe i ciśnienie spadnie. W gnacie o takiej konstrukcji o jakiej tu mowa wydaje mi się, że ilość gazu może być nawet niższa przy cięższej kulce bo mamy mniejszą różnicę ciśnień przed i za zaworem <cięższa kulka wolniej się rozpędza>, ale na fpsy i tak przekłada się jak widać. W końcu to elektrozawór.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...