Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po pierwsze witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, oraz moderatorstwo i administratorstwo, jako że to mój pierwszy post.

 

Piszę, bo wszedłem w posiadanie pistoletu KP-01 marki KJ-Works, czyli repliki może nie tak znanego jak M9 czy Colt 1911, ale nie mniej lubianego Siga P226. Co prawda nie jestem jeszcze doświadczony jeśli chodzi o ASG, ale chciałbym pokrótce podzielić się wrażeniami.

 

Pierwsze wrażenie i wygląd

 

Pistolet otrzymujemy w zwyczajnym styropianowo - tekturowym pudełku, w którym mieści się instrukcja, kilka tarcz i innych papierów, paczuszka kulek wątpliwej jakości, dziwne urządzenie do ładowania kulek do magazynka, oraz oczywiście sama "klamka". Na pierwszy rzut oka prezentuje się ona całkiem ładnie, z uwagi na w pełni metalową (albo ściślej ZnAl-ową) konstrukcję przypomina swój ostry odpowiednik. Różni się od niego kompletnym brakiem oznaczeń, oraz zdecydowanie bardziej błyszczącą oksydą. Mimo to replika robi dość duże wrażenie, które nie znika gdy się ją weźmie do ręki, gdyż jest całkiem ciężka i świetnie leży w dłoni. Rzecz jasna w momencie przeładowania, na usta nowego posiadacza wypełza uśmiech wywołany miłym dla ucha szczękiem metalu. Farba jest nienajlepszej jakości i mimo, że mam Siga dopiero kilka dni, i nie przeszedł on jeszcze chrztu bojowego, pojawiają się już w niektórych miejscach przetarcia.

 

Pudełko

 

 

I jego wnętrze

 

Pistolet z lewa

 

I z prawa

 

I z odciągniętym zamkiem

 

Magazynek

 

Magazynek został wykonany w całości z metalu (poza szczękami utrzymującymi kulki). Mieści 26 sztuk amunicji plasticzanej kalibru 6mm. Jest dwurzędowy, co teoretycznie może sprawić że będzie się łatwiej się zacinał, ale za to wzrasta jego pojemnośc. Niestety nie ma możliwości zablokowania sprężyny w dolnym położeniu, co utrudnia nieco ładowanie go. Niestety bardzo szybko (już po wystrzeleniu ok. 600 kulek) zaczął uciekać gaz, co ciekawe nie przez zawór, ale przez nieszczelne połączenie z dnem magazynka. Na szczęście z pomocą przyszło mi forum i po zastosowaniu hardkorowego rozwiązania użytkownika Westie (któremu serdecznie dziękuję!) z tematu wszystko wróciło do normy. Jednak wystąpienie takiej usterki w tak krótkim czasie jest niepokojące.

 

Magazynek

 

Technikalia

 

Pistolet nie posiada nastawnego bezpiecznika, podobnie jak oryginał. Funkcję tę pełni dość twardo pracujący spust w trybie double action, oraz mechanizm decockera, czyli po polsku zrzut napiętego kurka. Replika rozkłada się podobnie jak oryginał, poprzez przesunięcie wajchy i wysunięcie zamka do przodu. Zabieg ten jest konieczny, aby dokonać regulacji hopsiupa. Nie jest do tego potrzebny klucz imbusowy, bowiem producent zastosował wygodne w użyciu pokrętło. Spora część bebechów jest, podobnie jak zewnętrze, metalowa, lufa wewnętrzna jest wykonana z mosiądzu. Najprzyjemniejszą dla użytkownika cechą pistoletu jest bardzo mocny blow-back. Porównywałem go co prawda tylko z produktami KJW, ale w zestawieniu z berettą m9 oraz glockiem 23, Sig "kopie" zdecydowanie mocniej. Nie miałem jeszcze okazji strzelać w plenerze i na dłuższe dystanse, więc póki co nie sprawdziłem celności (kiedy to zrobię uaktualnię temat). Nie stwierdziłem natomiast tendencji do syfonowania przy szybkim strzelaniu (temp. ok. 10 stopni).

 

Pistolet rozłożony

 

Lufa wewnętrzna z komorą hop up i pokrętłem do regulacji

 

Podsumowując, jestem póki co bardzo zadowolony z zakupu. Strzelanie sprawia dużo przyjemności, a magazynek uświadamia mnogość zastosowań prezerwatyw :) Daleko idących wniosków na razie nie będzie, ale z pewnością pojawią się, kiedy zapoznam się z repliką bliżej i przeprowadzę testy.

 

P. S. Komentarze dotyczące zawartości mojego posta oraz usterek merytorycznych, ortograficznych, gramatycznych, stylistycznych i edytorskich, a także zapytania wszelakie będą mile widziane :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bardzo przyjazna recenzja :icon_razz2: Z pewnością będzie służyć pomocą w dylemacie wyboru tejże repliki.

Byłem posiadaczem repliki Sig Sauer P226 KJW, eksperymentując z replikami odsprzedałem Siga, od jakiegoś czasu znów powracam aby ponownie zakupić tę replikę i niebawem to uczynię. Zastanawiam się tylko czy nie wziąć sygnowanej od CG. Powód oczywisty, jest to porządnie wykonana full metal (czyt. szajsmetal) replika Siga P226 utrzymana na budżetowym poziomie. Replika bardzo wiernie nawiązuje do broni palnej, co stanowi mocny atut, trzeba zwrócić uwagę że jest gazożerna, ale "coś za coś". Potwierdzam mocny blow back pracy repliki oraz ekstra metaliczny dźwięk przy przeładowaniach.

 

Na youtubie można obejrzeć wiele bardzo pochlebnych recenzji dotyczące tej repliki, dla mnie jest to jedna z najbardziej udanych budżetowych replik jakie mamy na rynku. Celuję w wierne odwzorowanie broni palnej pod względem wykonania i wagi, wierność odwzorowania w replikach asg jest to cecha primo którą sie sugeruję, secundo zwracam uwagę na pracę repliki i tutaj również SIG P226 ze stajni KJW bardzo dobrze sobie radzi. Generalizując jest to "kawał pistola" :icon_razz2:

 

Fani Siga P226 TM z pewnością również mają uzasadnione powody do podkreślania walorów repliki Siga P226 Teemki. Kwestia wyboru, jeżeli ma być budżetowy "full metal" to Sig P226 KJW.

 

Pozdrawiam

Edited by MasterRebel
Link to post
Share on other sites

P226 CG na 100% jest robiony przez KJW. A przynajmniej jego bebechy wyglądają identycznie i dodają do niego taki sam ładowacz kulek jak do KJW.

 

A, i na stopce magazynka na ostatnim zdjęciu na stronie CG przy dużej dozie samozaparcia można się doczytać napisu KJ Works, dokładnie takiego jak na moim :)

Edited by Shivitz
Link to post
Share on other sites

Replika Sig Sauer P226 full metal z oznaczeniami to produkt KJW sprzedawany pod brandem Cyber Gun. Różnica między KJW a CG polega na kosmetyce, KJW nie posiada trademarków oraz okładziny rękojeści są sygnowane KJW. Natomiast CG posiada trademarki oraz okładziny sygnowane Sig Sauer/P226. Sama replika to ten sam produkt, czyli stajnia KJW.

Jeśli chodzi o trademarki w Sigu CG to mogli by się lepiej postarać, ale jakie są to są :wink:

W każdym razie Sig Sauer P226 full metal od KJW / CG to jak najbardziej warta rozważenia replika. Ja swego czasu swoją ściągałem z Uncompany, chciałem budżetową wersję Navy w full metalu, oczywiście sam produkt to Sig KJW, jedynie trademarki z serii Navy wykonali laserem. Replikę odsprzedałem z racji zabawy w poznawanie innych modeli...teraz powracają chęci aby ponownie zakupić ten model Siga ze stajni KJW lub CG...

 

Zgodzę się z przedmówcą iż lakier na replice jest zbyt czrny i akrylowy, aby nadać więcej realizmu należało by lakier podmatowić aby nadać wrażenia podstarzenia, wtedy z pewnością wrażenie wizualne by się poprawiło. Trzeba by znaleźć sprawdzony sposób na podmatowienie lakieru w tym Sigu, jeżeli macie Koledzy i Koleżanki sprawdzone technologie takich zabiegów prosimy o wyrażenie opinii.

 

Pozdrawiam

Edited by MasterRebel
Link to post
Share on other sites

Mam Sig 226 X-five od cyberguna. Replika jest zasilana CO2, X-five oznacza wersje z dłuższą lufą (5cali) przez co celność i energia kulki są troche lepsze z łatwością osiaga 300-320fps na kulkach 0,25. Na 20 do 30m da sie jeszcze trafić w sylwetke człowieka\ niestety przez to jest jeszcze cięższa . Nie jest wyposażoną w dzwigienke decockera, natomiast posiada skrzydełkowy obustronny nastawny bezbiecznik. Zwolnić naciągnięty kurek mozna przez przytrzymanie go kciukiem przy jednoczesnym nacisnieciu na cyngiel i łagodnym spuszczeniu kurka. Zwalniacz magazynka można łatwo przestawić na prawa strone (dla mańkutów)Jest dośc ciężka. Jest oczywiście sygnowana logiem sig sauera. Rękojeść jest dość gruba więc w drobnych dłoniach nie lezy najwygoniej podobno KSC (może KWA nie pamiętam) ma bardziej realisyczną i wygodniejszą.

Jakość wykonania jest tak sobie farba jest lekko połyskliwa i dośc łatwo sie ściera (mnie to nie przeszkadza ale może komuś), zamek jest nieco za lużny i lekko klekocze podczas potrząsania może kiedyś walne go młotkiem. Z jednej kapsuły da sie wystrzelić 2 magi. CO2 ogólnie jest mniej kłopotliwe przy strzelaniu niż GG i do tego jeszcze lepiej kopie nie śmierdzi ale raz przekutej kapsuły nie da sie doładować i tu GG jest górą bo gaz da sie doładowac razem z kulkami.

Ogólne wrażenia wg mine bardzo na plus a parę niedoróbek mozna wybaczyć.

Jak bym wybierał jeszcze raz to może brał bym wersje na gg jednak ze swojej jestem bardzo zadowolony.

Tu jest dośc ciekawy film z porównaniem:

http://www.youtube.com/results?search_query=sig%20226%20%20kjw&search=Search&sa=X&oi=spell&resnum=0&spell=1

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

 

próbował ktoś podmienić magazynek w P226 KJW na ten CO2 z X-five od CG??

 

Mam P226 KJW i jestem zadowolony ale zdecydowanie wolę repliki na CO2, stąd moje pytanie ;)

 

Zmiana zasilania z GG na co2 spowoduje szybsze zużywanie sie repliki, co2 jest o wiele mocniejszy, w przeciwną stronę z co2 na gg nie powinno być problemu.

Sam zastanawiam sie nad kupnem magazynka na gg do swojego zamiast zasilanego na co2, bo można doładowywac GG przy uzupełnianiu magazynka kulkami.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

Witam.

 

Mikołaj (z małą pomocą) przyniósł pod choinkę Sig P226 KJW i po pierwszym strzelaniu pojawił się problem. Na dystansie powiedzmy 10 metrów, strzelając do puszki po piwie wszystkie strzały padają pod cel. Muszę celować o cała wielkość puszki w górę żeby trafić. Przy strzelaniu na dystansie 3 metrów - wszystkie pociski wchodzą około 6cm pod cel. Moje pytanie - jaka jest możliwość regulacji w pionie? Hop-Up nie pomógł - przynajmniej na 3m - nie miałem potem możliwości strzelania na dłuższy dystans. Ktoś miał podobne doświadczenia? Jakieś porady dla początkującego?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...

Cześć koledzy ! Czy mogł by się wypowiedzieć jakiś posiadacz lub ktoś kto miał styczność z repliką KP-01-E2 zasilaną GG ??? Czy replika z końcówką E2 to tylko weższy chwyt pistoletowy czy coś jeszcze zmieniono ? Jak maszyna sprawuje się po dłuższym użytkowaniu i czy coś trzeba wymienić na starcie. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedz. !!!:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...