Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36C (CM003) [CYMA]


Recommended Posts

No to ja może skrobnę coś o moim egzemplarzu.

Wygląd-dla mnie cudo. Faktura plastiku bardzo ładna, taka matowa z lekkim przykurzeniem. U mnie nie trzeszczy nic, piny siedzą jak zamurowane (młotek+śrubsztak to mus). JG generalnie wysiada. Adapter do emkowych magazynków od JG pasuje jak ulał (pin trochę ciężko wchodzi, ale od czego jest młotek;>), metalowe midy Classica siedzą ładnie, nie latają, podają do końca, podobnie jak E-Magi i P-Magi (wersja Eco od Star Airsoft). Kolba zapina się z wyraźnym oporem, nie ma luzów góra dół. Na chrono wychodzi 420-425FPS, co jest jak na moje potrzeby wystarczającym wynikiem (zobaczymy ile sprężyna będzie trzymać). Jedyne co mnie nieco martwi, to przy podkręceniu hopa nie ubyło fpsów na chrono. Czyli dystanser może być walnięty i moja gietka może w ogóle nie podkręcać :/. Przestrzelam w niedzielę to się wypowiem co i jak.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Miałem napisać o wrażeniach ze strzelania, ale oczywiście skleroza nie boli.

Pierwsza rzecz, która mnie osobiście napsuła krwi to ładowanie baterii. Upakowanie stockowej baterii (do tej pory używałem emki z batką w kolbie albo frontgripie) wymaga posiadania trzech par rąk. Masakra. Oczywiście udało mi przy tej okazji lekko sfatygować kable. Ogólnie beznadzieja. Muszę sobie jakieś małe lipo założyć albo liczyć, że się jakoś ogarnę i nauczę. Stockowa batka póki co ciągnie niezgorzej-wytrzymała cztery godziny bardzo intensywnego siania kompozytem i jeszcze zostało sporo pary. Dźwięk GB nieszczególny, ale nie czarujmy się-ja mam słuch wydelikacony przez G&P ;>. Gumka zaczęła sensowni podkręcać 0,25 przy maksymalnym podkręceniu-owocowało to zacinkami kulek w komorze hopa-generalnie nie polecam takich gier i zabaw, bo tylko się człowiek może sfrustrować. W moim egzemplarzu gumka+dystanser idą do wymiany po świętach. Zasięg i celność jak na chińskiego stocka pozytywnie zaskakują (z naciskiem na zasięg). Pokusiłbym się o stwierdzenie, że to aktualnie najlepiej strzelająca na stocku replika w przedziale do 550PLN.

Link to post
Share on other sites

Upakowanie stockowej baterii (do tej pory używałem emki z batką w kolbie albo frontgripie) wymaga posiadania trzech par rąk. Masakra. Oczywiście udało mi przy tej okazji lekko sfatygować kable. Ogólnie beznadzieja. Muszę sobie jakieś małe lipo założyć albo liczyć, że się jakoś ogarnę i nauczę.

 

Dźwięk GB nieszczególny, ale nie czarujmy się-ja mam słuch wydelikacony przez G&P ;>.

 

Gumka zaczęła sensowni podkręcać 0,25 przy maksymalnym podkręceniu-owocowało to zacinkami kulek w komorze hopa-generalnie nie polecam takich gier i zabaw, bo tylko się człowiek może sfrustrować. W moim egzemplarzu gumka+dystanser idą do wymiany po świętach.

 

 

Nath problem z upchaniem baterii jest bardzo prosty masz dwie opcje pierwsza to kablami do wylotu lufy zaginasz je do dołu i w lewą część repliki tam gdzie złącze na lufie, potem resztę do góry i z boku łączysz z wtyczką taki układ jest idealny nic nie haczy czy zawadza grip zamyka oraz otwiera się się z 1sec.

Kable wyglądają jak "spłaszczone Z" i idealnie się mieszczą po boku gripa. Może potem jakieś foty zrobię i dam jakoś bo chwilowo mi się laptop zjarł i na święta jestem bez pc..

 

Następna opcja to wypięcie części kabli wraz z bezpiecznikiem bo pod magazynkiem masz kolejne złącze kabli (ogólnie podzielone na 2 sekcje: cześć lufy i wnętrze obudowy) odpinasz część lufową i wkładasz batkę odwrotnie złączem do dołu repliki spinasz kable tuż pod magazynkiem. Takie ustawienie zwiększa miejsce w gripie, oraz zmniejsza opór na kablach bo jest ich mniej i nie ma bezpiecznika.. w układzie.

 

Co do dżwięku GB g36 tak już mają czy to cyma czy jg czy inny ten dźwięk się rozpoznaje po prostu może to przez kompozytowe body..:/

 

A co do gumki to głównym winowajcą jest dystanser, zmień ga na cokolwiek innego np kawałek wkładu od długopisu itp. potem zobacz jak działa bo u mnie chodzi bardzo dobrze nie muszę specjalnie kręcić hopkiem bo trochę ponad ustawienie 0 ładnie mi podkręca 0,25 nawet myślę żeby sprawdzić jak będzie strzelać na 0,28 :) ale to jak dorwę kuleczki..

Link to post
Share on other sites

zastanawiam się nad zakupem tej repliczki, miałem z niej okazje wczoraj postrzelać i porównać z moim aktualnym m4 gfc z sp130 o dziwo zasięg był tylko troszkę gorszy pełen stock. zmartwiło mnie tylko ze cyma z m125 na tej samej batce co emka z sp130 miała wyraźnie mniejszy rof 2-3k/s

Czy instalacja mosfetu i kabli + podkladkowanie w cm 003 daje wyraźne rezultaty?

Czy po prostu silnik cymy jest słabszy?

I jeszcze pytanie jakiej grubości przewody (modelarskie) zmieszczą się do tej cymy?

Link to post
Share on other sites

Jestem od niedawna posiadaczem tejże giety. W recenzji na stronie jest napisane, że dystanser jest kiepskiej jakości i należałoby go wymienić.

Czy jest ktoś kto wymieniał tylko dystanser + ew. gumkę hop-up? Jeśli tak to czy faktycznie jest widoczna duża różnica w celności przed i po wymianie?

Link to post
Share on other sites

To po przeczytaniu tych 13 stron nic nie zrozumiałeś.

Wystarczy wymienić dystanser i ewentualnie gumkę ( bo zawsze są w komplecie). Gieta będzie Ci służyć godnie. 420FPS wystarcza w zupełności.

Oczywiście jak ma się kasę to można grzebać dalej (tak jak Ja – zależy kto co oczekuje od swojej repliki)

Link to post
Share on other sites

Ja bym poszedł po linii najmniejszego oporu-dorobić dystanser z wkładu do długopisu i to wszystkie "inwestycje" jakie trzeba, imho, zrobić na samym początku. Z czasem można myśleć o precfifie i wymianie gumki i dystansera na coś lepszego. Zagadką wciąż pozostaje żywotność sprężyny, te chińskie szybko lubią się ubić.

Link to post
Share on other sites

Selektor ognia po zakupie chodzi niepłynnie, jakby miał się za kwartał rozwalić. Po wyciągnięciu gearboxa i przesmarowaniu całego mechanizmu selektora pracuje jak należy. JG i większość selektorów w Mkach się chowa :D. Stabilnie, w osi z wyraźnym cyknięciem. Przełącznik odpowiednio oddalony od korpusu w przeciwieństwie to giet JG.

 

Pozwolę sobie coś zacytować. Czy ja muszę również dokupić jakieś rzeczy do konserwacji mojej cymy?

http://www.taiwangun.com/magazynki/magazynki-aeg-low-cap/magazynek-low-cap-do-serii-g36-p-j.html

zakupię sobie 1 taki magazynek odrazu i tą przezroczystą gumkę guardera

Link to post
Share on other sites

Witam :) Od kilku dni jestem posiadaczem g36c Cyma. Dokupiłem u krakmanów magi od SRC i mam problem. Otóż gdy załaduje magazynek 40 kulkami, to pierwsze 3-4 lecą albo dublem albo wypadają z lufy 0o, reszta kulek leci jak w mordę strzelił. Wiecie może czym to spowodowane? I czy u was używając takich magazynków tej firmy jest podobnie...

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

A więc i ja dołączam do szczęśliwych posiadaczy 003 :)

W poniedziałek w planach mam wymianę lufy na preckę guardera 6.02 363mm + krótki tłumik 110mm na zakrycie lufy, sprężynę na 130 guardera oraz czarną gumkę z dystanserem tej samej firmy.

W wolnym czasie wskoczy również nowe okablowanie na wtykach deans lub xt60, a całość zasili 9,9v life ponieważ obawiam się, że moje akumulatory 11,1 mogą być za mocne.

Po wszystkich zabiegach podzielę się pomiarami zasięgu, mocy oraz celności.

 

Pozdrawiam, Przemek.

Link to post
Share on other sites

Tak, składałem takie rzeczy na SP150.

 

Nie zalecam wymiany tłoka ani zestawu cylindra-dyszy, bo wymianie (tłoka na big dragon, zestawu cylindra na bu guardera) zanotowałem zamiast wzrostu, spadek fps.

 

Tłok z głowicami przerzuciłem do siebie do aksu i katuję je na M135 elementa na full auto i chodzą ślicznie;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...