Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Poszukuję repliki - przeznaczenie kolekcjonerskie


Recommended Posts

Po pierwsze witam wszystkich. Jestem nowy na forum, a piszę w bardzo konkretnej sprawie. Chcę nabyć replikę wysokiej jakości. Raczej nie mam zamiaru używać jej do "gry" (choć istnieje taka możliwość). Zależy mi przede wszystkim na realiźmie. Wiadomo że Hop-Up i Blowback to w tej kwestii podstawa. Ale ja zwracam uwagę także na inne szczegóły, jak wygląd repliki (musi być starannie wykonany full metal), waga, wyważenie, "feeling" wystrzału (choć wiadomo że bez przesady - to nie jest broń ostra), oznaczenia firmowe, blokady spustu itd.

 

Interesuje mnie konkretny model, chodzi o gazowego (wszystko jedno czy CO2 czy GG) Colta 1911, a właściwie o jego współczesną wersję (M1911-A1). I żeby nie było niedomówień - cena nie gra roli ;] (ale oczywiście w granicach rozsądku).

 

Mam na oku kilka modeli. Oto linki:

 

1. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5948&name=WE_-_M1911_Chrome_Marine_-_Full_Metal

2. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7476&name=Socom_Gear_-_1911A1_Government_-_24K_Gold_-_Limited_Edition

3. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7481&name=Socom_Gear_-_1911_NOVAK_neXt_-_Silver_-_Limited_Edition

4. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=5729&name=Socom_Gear_-_1911_NOVAK_neXt_-_Black

 

5. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1466

6. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1418

7. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=535

8. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=860

 

9. http://allegro.pl/colt-1911-silver-we-full-metal-0317ts-i1467873580.html

 

 

Nie interesują mnie najnowocześniejsze odmiany repliki (wystający magazynek, perforowany spust i inne udziwnienia jak np. w Colcie dla Marines - MEU). Stawiam na bardziej klasyczny wygląd. Przykładowo (czego NIE chcę):

 

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1277

 

 

Kilka słów komentarza:

 

1. Ten podoba mi się najbardziej, i spełnia (raczej) wszystkie moje wymogi. Co ciekawe wydaje mi się że jest tu pewien błąd. Opis wskazuje na to że jest to Colt Marine (czyli wyżej wspomniany MEU), ale wygląd się nie zgadza. MEU wygląda tak: http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=1277

To co widać na obrazku najbardziej przypomina mi AMT Government w wersji Hardballer (choć mogę się mylić, nie znam wszystkich odmian i klonów 1911-tki). Z resztą oceńcie sami, dla porównania: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_AMT_Government

 

2. To (jak twierdzą specjaliści) dokładnie ten sam model co wyżej, i to nawet tej samej firmy (czyli WE). Firma Socom Gear "dołożyła" od siebie inne okładziny, detale (z tworzywa, choć prezentują się bardzo elegancko) i oczywiście złotą (24 karaty!) powłokę korpusu. Podoba mi się (nawet bardziej niż ten pierwszy). Cena mnie jakoś bardzo nie zraża, tyle że zależy mi na realiźmie, a złoty pistolet - sami wiecie... Choć oczywiście jest bardzo stylowy. Tutaj filmik z recenzji:

Nawet recenzent wspomina że jest to replika identyczna jak ta od WE, instrukcja natomiast (widoczna na powyższym filmiku) wskazuje że jest to model MEU (choć jak starałem się dowieść wyżej - to chyba mało prawdopodobne).

4 i 5. To zasadniczo ten sam model repliki (identyczna cena, właściwości, producent itd.), tylko że odpowiednio w odmianach Black i Silver. Wydają mi się najlepsze (pod względem odwzorowania i wykonania), choć uważam że wizualnie ustępują powyższym (po prostu styl ich wykończenia mniej mi odpowiada). Mają także sporo elementów zewnętrznych z tworzywa. Z drugiej strony kusi mnie, że skoro miałbym wydać 599zł, to może lepiej dobić do 635zł (41zł to w tej skali grosze) i kupić złotego gnata ;]. Zwłaszcza że to limitowana edycja.

5-8. To "zwyczajnie", metalowe, Colty różnych firm, z dosyć dużym rozrzutem cenowym (od około 300zł do 600zł). Wszystkie wyglądają OK, wydają się mieć dobre parametry, ale które są lepsze a które gorsze? Nie znam się na tym i potrzebuję pomocy.

9. Znaleziona na Allegro, wersja zwykłego Colta od WE (linki 6 i 8), ale w wersji chromowanej. Jeżeli uda się wam gdzieś wyłapać w sklepie, to byłbym wdzięczny. Allegro jest OK, ale przy takich zakupach (powyżej 300zł), wolę jednak profesjonalne sklepy ;].

 

A z czym mam problem? Z tym że na broni palenj trochę się znam, ale na ASG już mniej ;D. Chcę kupić bardzo dobrą replikę (która ma realistycznie wyglądać, i bardzd dobrze funkcjonować), ale nie mam pojęcia która firma jest warta uwagi, a która produkuje badziewie. Jak już wspomniałem, nieraz kilka replik ma w opisie że są super wykonane i odwzorowane, bardzo celne i niezawodne itp. Mimo tego dzieli je przepaść cenowa (wiadomo że nie bez przyczyny)...

Czytałem że jedną z najlepszych jest TOKYO MARUI (cena replik zdaje się to potwierdzać - średnio jest to sporo ponad 600zł), ale oni produkują tylko plastiki - odpada. Wiem że można dokupić "blachy", ale z tego co widziałem ich cena przebija koszt samej repliki (broń 700zł, części 800zł...).

 

A co do "naturalnie" metalowych? Tu już zgody nie ma, padają (z ust ludzi) producenci najróżniejszej maści (i każdy twierdzi że X jest najlepsze, a Y słabe, mimo że jego poprzednik twierdzi coś zupełnie odwrotnego...). Co myślicie o tym WE? Bo produkty tej firmy najbardziej mi odpowiadają (oczywiście na papierze, nie wiem jak jest praktyce, nigdy nie miałem w ręku żadnej ich repliki).

 

PS. Zauważyłem że coś łączy firmy WE i Socom Gear. Akurat repliki tych producentów interesują mnie najbardziej, więc chciałbym wiedzieć jak to z nimi jest (zwłaszcza że cenowo sporo od siebie odbiegają) ;P. Żeby nie było tak że dopłacę 150-200 za SG, a wyjdzie mi to samo co proponuje WE (ale sporo taniej...).

 

PS2. Jeżeli nie znajdę niczego w "Coltach", to ostatecznie mogę się zdecydować na tradycyjną M9 (Beretta 92). Jeżeli znacie jakieś fajne repliki tego modelu, to walcie linki, wasze rady i opinie ;). Wymogi takie same jak przy Colcie - metal, realizm, wysoka jakość.

 

Pozdrawiam i liczę na sporo sensownych odpowiedzi od ludzi obeznanych w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jestem trochę rozczarowany... Postawiłem (jak mnie się wydawało) proste pytanie (dla miłośników ASG). Chciałem wiedzieć którą replikę (z tych które tam przedstawiłem, bądź ewentualnie spośród innych na które nie trafiłem podczas poszukowań) powinienem wybrać. Mineło już kilka godzin, prawie 100 osób wyświetliło i nikt się nie wypowie? Sądziłem że dla kogoś obeznanego z tematem to będzie bułka z masłem...

Link to post
Share on other sites

Cena nie gra roli... Tylko co to niby znaczy? Pamiętam przypadek, kiedy ktoś też chciał poszukiwał 'repliki marzeń', cena nie grała roli... no, z zastrzeżeniem 'tylko', żeby mu ktoś nie wyskoczył z propozycjami pistoletów po, och, aż 1000zł! Albo inny był, co nie chciał wydać więcej jak 500zł. Na gaziaka marzeń.

A z tego co piszesz, to wynika, że jednak cena gra rolę - 1500zł to już jest za dużo (TM + konwersja)?

Jeżeli jednak cena faktycznie nie gra roli, to czemu nie decydujesz się na TM i tunning, skoro jest tak często polecaną firmą? A zastanawiasz się nad zabawkami, które mają niezbyt ciekawe opinie - sypiące się części, odpadająca farba - WE.

Link to post
Share on other sites

Wyszukaj sobie użytkownika "Dexter" na forum i do niego zagadaj. On się na tym świetnie zna, ale musisz mieć jakieś konkretne pytania. To co tu napisałeś, przekracza definicję "prostego" pytania. Mało kto miał tutaj do czynienia z Coltem 1911 w wersji ostrej, więc raczej nikt Ci nie odpowie, która gazówka jest najbliższa oryginałowi. Rozpisałeś się o swoich wymaganiach, preferencjach i refleksjach

Wiadomo że Hop-Up i Blowback to w tej kwestii podstawa. Ale ja zwracam uwagę także na inne szczegóły, jak wygląd repliki (musi być starannie wykonany full metal), waga, wyważenie, "feeling" wystrzału (choć wiadomo że bez przesady - to nie jest broń ostra), oznaczenia firmowe, blokady spustu itd.

a na końcu oczekujesz, że ktoś Ci powie, którą replikę masz kupić za 500 czy 700 złotych :bialaflaga: . Tak się nie da kolego.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

http://www.madonion.eu/Colt_M1911_A1_KSC_System_7_p808.html

 

Ten Colt 1911 pod względem realistyki wymiata. Mam go osobiście, idealny do postrzelania do tarczy, niestety do gier niezbyt bo jest cholernie czuły na wszelkie zanieczyszczenia i zacina się w warunkach "polowych" niemiłosiernie. Ale blowback kopie ładnie i wszystko świetnie spasowane, nie ma luzów, odpadającej farby i tym podobnych rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Chyba trochę źle mnie zrozumieliście ;).

 

Otto - Nie poszukuję "repliki marzeń". Chcę po prostu w miarę dobrze odwzorowaną replikę. A z tym TM + części, napisałem że odpada, ponieważ wydało mi się to dosyć absurdalne by płacić za blachy więcej niż za samą broń. Poza tym nie wydaję mi się bym potrzebował "bebechów" od TM (wiem że są jedne z najlepszych), gdyż jak wspomniałem nie zamierzam raczej używać broni do "gry". Potrzebuję modelu kolekcjonerskiego, a co za tym idzie zależy mi na wyglądzie zewnętrznym (staranne wykonanie) i względnej trwałości (by się zwyczanie nie zaczeło sypać po pewnym czasie, zacinać itd. Oczywiście wiem że replikę trzeba konswerować by była w dobrym stanie. Nie chcę jednak by się psuła dlatego że jest kiepsko wykonana. Wolę zapłacić więcej i takich problemów nie mieć). Zasięg czy celność (i inne właściwości czysto praktyczne) mają tutaj zdecydowanie dużo mniejsze znaczenie, by nie rzec marginalne.

 

Viamortis - Bez przesady, nie jestem jakimś maniakiem i nie zależy mi na niewiadomo jakim realiźmie. Tyle że niektóre repliki są pod tym względem koszmarne. Np. waga znacznie odbiega od prawidłowej (i nie chodzi o to że replika ma ważyć tyle co prawdziwy Colt. Ma ważyć mniej więcej tyle, ile waży prawdziwy pistolet. Ma być czuć że to broń a nie zabawka, ale jeżeli będzie odbiegać trochę od oryginalnego modelu to tragedii nie będzie...), wyważenie beznadziejne (np. środek ciężkości zupełnie w innym miejscu. Też nie twierdzę że ma ma być jak w Colcie. Ma być - mniej więcej - jak w ostrej broni krótkiej tego typu), blachy źle wytłoczone (i nie o to chodzi że jakiegoś tam wgięcia brakuje, czy otworek w korpusie jest za mały. Chodzi o takie na prawdę widoczne różnice, typu kompletny brak szczerbinki. Braku takiego "detalu" ciężko nie zauważyć...). Jeszcze raz podkreślam - mnie nie o to chodzi, że ma się wszystko zgadzać co do milimetra i co do grama. Ważne żeby "mniej więcej" można było poczuć że trzyma się coś podobnego do oryginalnej broni palnej. Z pewnością nie będę się pluł o to że waży o 5 gram za mało, czy też ma spust wygięty o 5 stopnie za bardzo w lewo - takim "świrem" nie jestem, i na takich pierdółkach mi nie zależy ;).

 

"a na końcu oczekujesz, że ktoś Ci powie, którą replikę masz kupić za 500 czy 700 złotych"

 

Nie, nie. Zauważ że ja większość "roboty" odwaliłem - ponieważ wskazałem które konkretnie modele są w kręgu moich zainteresowań. Chciałem pomocy w podjęciu decyzji, na zasadzie: "Ja miałem do czynienia z kilkoma replikami WE - są słabe i odradzam" Albo: "nie bierz Socom Gear bo przepłacisz za byle co". Lub też: "Z metalowych gazówek to najlepsze robi Classic Army" - sam wymyśliłem te przykłady, nie wiem czy to prawda ;).

Nie chodzi mi o to by ktoś wskazał palcem, by zdecydował za mnie. Chodzi o takie praktyczne porady ludzi, którzy mieli styczność z tą czy tamtą firmą, i mają coś ciekawego do powiedzenia na temat ich replik. A może ktoś nawet posiada TEN konkretny model (któryś z tych które wymieniłem), i może o nim napisać coś więcej? Właśnie na taką pomoc liczyłem pisząc tego posta. To chyba nie tak wiele prawda?

 

Otto napisał:

"A zastanawiasz się nad zabawkami, które mają niezbyt ciekawe opinie - sypiące się części, odpadająca farba - WE"

 

No i o dokładnie coś takiego mi chodziło! Wy to wiecie (że WE mają niezbyt ciekawe opinie) ale ja nie. Dlatego właśnie piszę na tym forum, i do tego w dziale dla "zielonych"...

 

PS. Dzięki, pogadam z tym Dexterem, choć nadal liczę że może czegoś ciekawego się od was dowiem (nie koniecznie na temat samej repliki, ale choćby koncernów które za nimi stoją).

 

Pozdrawiam.

 

EDIT

===

Widzicie, właśnie o coś takiego chodziło (jak napisał Vault13)! Bardzo konkretna i cenna wskazówka - dzięki.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Witam, jest mi niezmiernie miło widzieć zielonego który wie czego chce i sam potrafi szukać. Administracja powinna Cię stawiać na wzór "zielonego".

Widzę większość Maniaków jest zdumiona i nie jest w stanie odpisać na Twoją konkretną prośbę o pomoc ;).

Osobiście nie znam się na gaziakach i bazuje na opiniach inny użytkowników, lecz dodam od siebie że firma KSC robi jedne z najlepiej odwzorowanych "klamek". Dodatkowo ta replika posiada system 7 który ma wpływ na osiągi i działanie repliki. Jednakże sam planowałem zakup repliki socom gear, ponieważ mają dobre osiągi i stosunek jakość/cena.

 

Jeszcze polecam zajrzeć do działu "testy". Jestem kilka recenzji pistoletów gazowych w tym i 1911stki, niektóre recki są fajne rozplanowane inne napisane jednym ciągiem lecz bez wątpienia znajdziesz tam kilka recenzji colta oraz zdjęcia wykonane przez użytkowników.

Link: klik

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Harasim,

Edited by harasim
Link to post
Share on other sites

To może żeby ułatwić, nieco przeredaguję zagadnienie ;).

 

Wymagania co do repliki:

1. Metalowa (najbardziej jak się da ;D).

2. Dosyć dobrze odwzorowana (wymiary, waga, wyważenie itp). Jednak jak już wspomniałem - bez przesady. Jak zabraknie loga na okładzinie, czy oznaczeń seryjnych na spodzie magazynka, to tragedii nie będzie. Ot żeby wyglądał jak Colt 1911 pod względem konstrukcji bryły i tych bardziej oczywistych detali, rzucających się w oczy ;).

3. Realistycznie działająca (Blowback, blokowanie zamka w tylnej pozycji po wytsrzeleniu ostatniej kulki, blokady spustu itd). To raczej nie problem. Do tej pory każdy model jaki widziałem posiadał te właściwości.

4. Porządnej jakości (chodzi o to żeby nic od niego nie odpadało w tydzień po zakupie, żeby nie "latały" i nie "szczękały" źle spasowane części, nie blokowały się [nadmiernie] kulki w komorze itd. Innymi słowy - żeby dało się od czasu do czasu [w miarę] normalnie poużywać, bez robienia generalnego przeglądu co 3-4 strzały i bez babrania się z usterkami i uszkodzeniami). Nie liczę oczywiście na niezawodność jak u TM, ale po prostu na normalną jakość (zwłaszcza że replika nie ma trafić w teren, a będzie sobie leżała w eleganckiej walizeczce ;D). Wiem że każdy sprzęt może się zaciąc/zepsuć (zwłaszcza teń tańszy). Chodzi tylko o to, by nie działo się to nagminnie, nie było nadmiernie uciążliwe.

5. Gazowa (wszystko jedno czy CO2 czy GG). "Sprężyniak" i "Elektryk" stanowczo odpadają.

 

Co się dla mnie mniej liczy:

1. Osiągi repliki (czyli zasięg, moc, celność itd), choć oczywiście było by miło, gdyby model nie był pod tym względem zupełnie od czapy (ale podkreślam że tutaj cudów się nie spodziewam). Tak jak wspomniałem - czasem postrzelać trochę do tarczy, żeby mi się przy tym nie rozleciał w łapach ;].

 

I teraz najważniejsze:

1. Czy którekolwiek z wymienionych przeze mnie modeli, spełnią (waszym zdaniem) moje oczekiwania? Jeżeli tak to które z nich? Jeżeli nie, to jaką alternatywę możecie mi zaproponować (by spełniła moje oczekiwania).

2. Co sądzicie o modelach które mnie osobiście podobają się najbardziej, czyli te z linków 1-4? Czy warto w którykolwiek z nich zainwestować?

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

dexterkrak - Czy ty aby nie przesadzasz? Nie ma na świecie porządnie wykonanej, metalowej, gaozwej repliki ASG? Przecież napisałem że cudów nie wymagam. W miarę dobre wykonanie (zewnętrzne) i średnią jakość działania - czy to tak wiele? Czy ASG znajduje się na tak niskim poziomie, że nie potrafi zapewnić nawet tego? Moim zdaniem wyciągasz zbyt daleko idące wnioski.

 

Lesio - Ciężko było, ale znalazłem jeszcze dostępne egzemplarze ;P

http://www.gunsport.pl/product-pol-433-Colt-M1911A1-Full-Metal.html

Dziwi mnie jednak że replika od Bella jest sporo tańsza od repliki WE, o SG już nie wspominając... Czy aby napewno jest lepsza jakościowo?

A tego Meistera nigdzie nie znalazłem :(.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Polecam odwiedzić sklep w czeskim Cieszynie naprzeciwko urzędu miasta, dostaniesz tam zadekowanego(po czesku ;) colta za ok 2k Koron, lub jeśli jesteś hardcorem to możesz kupić sobie colta za 4k Koron na ślepaki... Wybór jest spory zarówno zadekowanego sprzętu jak i ostrej.

Link to post
Share on other sites

Viamortis - Tłumaczę po raz n-ty. Replika ma być dobrze wykonana zewnętrznie (ale bez przesady - cudów nie oczekuję). "Bebechy" repliki zdecydowanie mniej mnie interesują. Dlatego też odrzucam propozycję TM u krótego trzeba sporo zapłacić właśnie za wnętrze, mechanizm (bo po co mam za to przepłacać, skoro mi na tym nie zależy?). Napisałem że wystarczy mi średnia/normalna jakość - ot tak żeby dało się raz na jakiś czas wystrzelić parę kulek, i nie odblokowywać zaciętego zamka po każdym oddanym strzale... Czy to tak wiele?

 

I żeby było jasne - ja naprawdę nie oczekuję od was fachowych wywodów na temat tego co powinienem wybrać. Cenię sobie takie porady jakie dostałem od Vault13 czy Lesia - krótkie, rzeczowe propozycje, połączone z oceną wynikającą z praktyki użytkowania. Takie posty są dla mnie najważniejsze, i takich oczekuję najwięcej.

 

Może żeby jeszcze wam ułatwić (bo jakoś wam to z trudem przychodzi), postawię pytanie jeszcze inaczej:

 

- Jakie firmy produkują najwierniej oddane repliki ASG (metalowe, gazowe)? Podajcie proszę więcej pozycji, bym miał w czym wybierać (cenowo i jakościowo). To znaczy wiecie, zamiast 1 firmy która jest naj, chciałbym poznać np. pierwszą 10, albo 20 (tak mniej więcej, bo wiadomo że rankingów nie ma).

- Jakie firmy produkują najsłabsze repliki, bym wiedział że mam je omijać z daleka (mimo że kuszą cenami czy opisem).

 

Resztą zajmę się sam, znajdę sobie, wybiorę, tylko proszę o polecenie mi wyżej wymienionych producentów. Wnętrze i osiągi są mniej ważne (po raz 100 to piszę), ważne by replika był dosyć dobrze odwzorowana i wykonana (zewnętrznie).

 

Dzięki.

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites
Lesio - Ciężko było, ale znalazłem jeszcze dostępne egzemplarze ;P

http://www.gunsport.pl/product-pol-433-Colt-M1911A1-Full-Metal.html

Dziwi mnie jednak że replika od Bella jest sporo tańsza od repliki WE, o SG już nie wspominając... Czy aby napewno jest lepsza jakościowo?

Zdziwiłbyś się. Niestety Bell ma brzydki zwyczaj malowania oznaczeń białą farbą i nie nabija oznaczeń na lufie. Osiągowo jest OK, ale jak chcesz "kolekcjonerską", to jednak czeka cię "nie mogę uwierzyć, że to nie metal" w wykonaniu TM albo WA.
Link to post
Share on other sites

AnR - Twierdzisz że ohydny? A dlaczego? Chodzi o jakość wykonania, czy działanie?

 

Właśnie ten temat mnie interesuje najbardziej - jakie firmy warto brać pod uwagę? O WE czytałem że to solidne repliki za rozsądną cenę (ale bez szaleństw). KWA są nieco droższe i neco lepsze, ale z tego co widziałem ich Colt ma paskudną, pomarańczową wstawkę na krpusie (tutaj przykład: http://www.justpistols.co.uk/sm_kwa1911_001.jpg), więc bezwarunkowo odpada. Najciekawsza wydaje mi się replika od KSC. Japońska solidność (a nie chińska ;P), full metal, dbałość o detale. Cena dosyć wysoka, ale podobno warto. Jedyny problem jest taki że go nigdzie nie ma, wszędzie brak, towar wyczerpany... Socom Gear wydaje się być niezły, ich repliki są licencjonowane, sporo osób chwali, tylko że nie udało mie się trafić na opinie kogoś kto sam miał i ich używał.

 

Napiszcie coś od siebie, jeżeli macie jakieś informacje tego typu ;). Nie chodzi konkretnie o Colta. Napiszcie jakie macie repliki (full metal, broń krótka), jakiej firmy, i jak się sprawuje. Bardzo bym prosił.

 

PS. Widzicie? Z tym Bellem to doskonały przykład tego o co mi chodzi. Jedna osoba chwali i radzi go wybrać, a druga wręcz odwrotnie. A ja nie chcę kupować na podstawie jednej opinii, potrzebny mi jest szerszy ogląd na sprawę.

 

 

Widmo34 - Nie no aż tak to nie. Po prostu czytałem że do 1000zł można kupić już coś naprawdę porządnego (z broni krótkiej oczywiście, nie z karabinów czy strzelb). Jestem w stanie wyłożyć właśnie (mniej więcej) tyle. Dla studenta to i tak sporo ;).

Edited by Crow
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...