Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Snajperski Hydepark


Recommended Posts

O ghillie temat jest spory, aby zrobić z niego kompendium trzeba by pogadać z modem (ja nie mam uprawnień), przykładowo Mendi chyba może to zrobić.

Co do oporządzenia- konfiguracje są różne, ale w większości przypadków, gdy w ogóle zakłada się szpej, są to jakieś proste pasoszelki. Weź pod uwagę fakt, że wielu snajperów w ogóle nie nosi nic poza ghillie, wszystkie potrzebne rzeczy mają w kieszeniach.

 

A jeśli zdejmujemy krzak to zakładamy co komu wygodnie. Jeden weźmie beltkita, drugi chesta, trzeci- PC.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potem będzie trzeba dzielić temat na reko i nie-reko. Ja np. latam z skórzaną kurtką i na to kamizelkę przeciwodłamkową 6b3 w kamuflażu w brzozie, mniej praktyczne niż ghillie ale co poradzę, że Ci na których się wzoruje tak biegali ;)

Obstawiam, że większość i tak stawia na wygodę przedewszystkim.

Link to post
Share on other sites

E nie, nie dzieliłbym, tylko usystematyzowałbym to właśnie tak (powinno być oczywiście w jednym temacie): REKO - ubieramy sie jak na foto, maksymana ilość oryginałów itd; stylizacja - też z foto, ale może być więcej kopii; lekka stylizacja - z foto, nie wszystko sie musi zgadzać, dopuszczalna zmiany oraz dowolność - (dresy itd).

 

Ale nie o to mi chodzi do końca. Chodzi mi o to, czego używa snajper, gdy nie używa ghilie (bo np. jest marksmanem, zwiadowcą itd).

 

No więc zacznę i napiszę o sobie. Nie bawię się w REKO, co najwyżej mogę się podciągnąć pod stylizację (z regóły lekką) pod MARSOC.

Mundur (kamuflaż) dobieram zależnie od pory roku i warunków:

- wiosna i jesień - multicam (spodnie+ bluza+ boonie hat),

- zielone lato - woodland (tak samo).

Mundury oczywiście kontrakty (za wyjątkiem kapeluszy).

Oporządzenie pod multiwitaminę oparte o Plate Carrier w kojocie.

Oporządzenie pod woodland oparte o kamizelke siatkową CMVS Molle.

Zaletą obu systemów jest możliwość konfiguracji.

 

Gdy używam Mki, to oczywiście ładownice mkowe (choć magi krótkie, ale dają radę). Na magi do M82 używam SAW pouchy.

 

W kolekcji mam, choć nie używam Alicję i LBVkę (kiedyś używałem).

 

@Lambert - właśnie dokładnie o to mi chodzi. :icon_smile:

 

Temat o ghillie bym zostawił - chodzi mi o zebranie np 4 przyklejonych tematów, czyli : mundur (camo), szpej, ghielie, maskowanie (malowanie, siatki maskujące, szale itd).

Edited by Kusza
Link to post
Share on other sites

To już kwestia szczegółów. Główną intencją jest zebranie informacji jakie konfiguracje umundurowania i szpeju mają sens (nie na budynki, czy do lasu, jak to jest często opisane w dziale mundurowym), tylko konkretnie dla snajpera.

Edited by Kusza
Link to post
Share on other sites

Działam ostro od kilku dni nad przebudową działu, wiele tematów leci w kosmos, inne łączę lub wydzielam (np. malowanie i maskowanie broni połączyłem ). Pasowałoby ogarnąć jakoś te ghille, bo się to rozlazło wszędzie, ale się brzydzę trochę... :icon_eek:

 

Co do oporządzenia - nie mam pomysłu jeszcze jak to zwinąć, jak już pisali inni, nie ma jednej dobrej drogi, wybiera się graty ze względu na używaną replikę, charakter działań, oraz długość i zakres gry. Większość tu obecnych snajperów to stare burżuje z kilkoma replikami (poza Dexem bo on pożycza) i szafami sprzętu - do wyboru do koloru.

Link to post
Share on other sites

Skoro w tych tematach doradzają i tak ci sami ludzie to może podziel względem oporządzenia własnie.

Pytanie na temat skonfigurowania kamizelki w jednym, pasoszelek w drugim a co upchnąć po kieszeniach w ostatnim.

Większość ludzi z pytaniami co do tego co założyć na imprezę ma jakieś własne zdanie, a je zmieni zawsze może przenieść się z pytaniem do innego działu/tematu.

Link to post
Share on other sites

Co się chwalisz? To jest choroba...

Haha, na serio? ;) No dobra, też na to choruję.

 

Działam ostro od kilku dni nad przebudową działu, wiele tematów leci w kosmos, inne łączę lub wydzielam (np. malowanie i maskowanie broni połączyłem ).

[...] wybiera się graty ze względu na używaną replikę, charakter działań, oraz długość i zakres gry.

Mendi - chwała i ukłony się należą za naprawdę widoczne pożądki! Jest szacun :)

 

Co do oporządzenia i oszpejowania snajpera pytanie jest: właśnie "jakie graty?" Każdy oczywiście będzie je kompletował i dobierał pewnie pod daną replikę i na swoją modłę. W wymianie poglądów na ten temat widzę sens.

 

Jak juz pisałem Mendiemu, mnie do refleksji i poruszenia ww zagadnień skłoniło to, że stosunkowo mało jest informacji o szpeju strikte snajperskim. Szukałem info o Scout Snipers.. i jest wiele zdjęć, jak np. stoją na placu/polance w samych mundurach Woodland albo jak leżą w trawie w Ghillie. I tyle. O foto strzelców wyborowych z innych jednostek łatwiej.

Link to post
Share on other sites

od 8 marca Dex nie wrzucił swoich 3 groszy do tematu... albo za dużo prezentów dostał albo coś mu się innego stało, zemdlał albo co... ma ktoś możliwość sprawdzić?

 

Mendi, co się stało z tematem o malowaniu broni/replik? Widzę ten czterostronicowy, ale tego więcej było

było, ale od rzeczy... zostało to co było w miarę konkretne

Link to post
Share on other sites

Panie Mendi, jak byś zobaczył moją kolejke na serwisie w połączeniu z moim planem zajęć na uczelni to byś się nie zastanawiał :D. Z resztą moje bezwartościowe posty dopieprzające się do innych pojawiają się w różnych działach regularnie. Na Wasze nieszczęście Dexter żyje, ma się dobrze. Pogłoski o mojej śmierci na marskość wątroby są przedwczesne i mocno przesadzone. Ucieszyć to może natomiast kilku właścicieli ślicznych gazóweczek :D.

Link to post
Share on other sites

Szczerze?

Drogi są 2:

 

-Albo mogę od razu poszerzyć przelot komory na 22mm pod cylinder vsr (do zerro trigera już mam miejsce, a lufa z hopupem wchodzi ładnie tylko wymaga podgwintowania pod śrubę dla stałej stabilizacji)

 

-Albo zobaczyć co Mancrafty wymyślą, aby dorobić cylinder ale zbliżony wymiarami do oryginalnego zamka, tylko to potrwa, będzie wymagać dodatkowych funduszy i czasu. Jedyną wadą tego rozwiązania jest brak modułowości. Przy cylindrze vsr zawsze można wrócić w razie potrzeby do sprężynowych bebechów.

 

Jedyne czego nie mam to magazynka, ale będzie to chałupniczo prosta kopia tego z zetalab - czyli wygięta rurka, w środku sprężynka z żyłką do jej naciągania aby wsypać przez boczny otwór kulki.

 

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania, hejty, pomysły walić na PW, albo w moim temacie o Mosinie :>

Edited by IvanAssassin
Link to post
Share on other sites

W czym ten problem? Liczy się miejsce dla zamka/cylindra, a na to jest. Co prawda trzeba gdzieniegdzie podwiercić, podszlifować ale to nie problem. Może się obejdzie bez tego. Wysyłam skany zamka Mancraftom, wstępnie uważają, że może się udać upchnąć tam miniaturkę systemu, kosztem zwiększenia ciśnienia (na własną odpowiedzialność oczywiście :D) - fajnie by było, przynajmniej kurek by się odciągał jak w oryginale ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...