Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rękawiczki z palcami czy bez ?


Recommended Posts

Którą ręką lepiej się podcierać: prawą czy lewą?

Ludzie, jak komu wygodniej... W rękawiczkach bez palców możesz dostać po odsłoniętych częściach, a w tych z pełnymi będzie Ci ciężej wyjmować niektóre rzeczy z ładownic, możesz też mieć rękawiczki z odsłanianymi palcami... Kwestia gustu.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że rękawiczki bez palców są mniej przydatne od tych z palcami.

 

Rękawiczki z palcami:

+chronią przed postrzałem kulki, a w paznokieć bywa bolesny

+ocieplają

+często w jakimś stopniu zabezpieczają przed skaleczeniem

+często posiadają antypoślizgową powłokę

-w lecie gorąco

-ograniczony ruch palca na spuście

 

 

Bez palców:

 

+ z łatwością można ruszać palcami

+w lato nie jest gorąco

 

+i- chronią dłoń, niestety nie palce

 

-nie chronią palców przed postrzałem kulki

 

 

Mam nadzieję, że pomogłem.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Średnio pomogłeś pisząc ogólnikowo. Dlaczego? Bywają przypadki kiedy to w rękawiczkach bez palców grzejesz się bardziej niż z palcami, dodatkowo sprawa wygląda podobnie z czuciem broni. Nie każde rękawiczki z palcami pogarszają wygodę, a wręcz NIE POWINNY jej pogarszać. Jeśli nie jesteś snajperem, a Twoje obycie z czymś przypominającym broń ogranicza się do ASG to weź z palcami. Jeżeli jednak kiedyś zostaniesz snajperem to w razie potrzeby skrócisz palec wskazujący w rękawiczce i po sprawie. :happy:

Link to post
Share on other sites

Osobiście używam Mechanix'ów Original, są bardzo wygodne, świetnie przylegają do dłoni (wielu znajomych zakładają je i od razu mówią że są prawie jak druga skóra), nie utrudniają mi wykonywania nawet bardziej precyzyjnych prac.

Tak jak wspomniał Zombie_snake, nomexy z obciętym palcem wskazującym jest dość sensownym (i często spotykanym) rozwiązaniem, jednak nomexy też dobrze leżą na dłoni i nie uważam, żeby utrudniały życie aż tak, by obcinać palec/palce w nich.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

I tak i nie. Pamiętaj o poziomie ochrony jaki zapewniają. Najlepiej wygrać jakąś loterię i nakupić sobie rękawiczek na każdą okazję, pogodę i dzień tygodnia. Albo przynajmniej się zdecydować do czego mają się przydać - do ochrony, czy mają być niepalne, jaki mają zapewniać chwyt i czucie. Można długo wymieniać.

Link to post
Share on other sites

Zejdzie ci pierwszy paznokieć z palca, czy pierwszy raz się skaleczysz to zobaczysz to czego służą rękawiczki bez palców(podpowiadając do podcierania d...y). Poza tym poczytaj forum kolegi AnR który to bardzo fajnie opisał: http://ersoftkk.blogspot.com/. Ja sam mam rękawiczki z Castoramy, Koszt 25 zł. Ładnie przylegają i zawsze można uciąć jeden palec jak ktoś ma czuły spust.

Link to post
Share on other sites

To jest taka gówniana wiedza do której dochodzi się stopniowo kosztem własnych doświadczeń, albo można ją mieć podaną na talerzu.

 

Rękawiczki bez palców są dobre na rower, siłkę czy może jacht. Do działań "taktycznych" na niby czy na serio używanie takich rękawiczek pozostawmy osobom które nie lubią własnych palców... Następna sprawa to rękawiczki skórzano - nomexowe. Nie mechanixy, nie żadne inne topliwe gówno. Jeśli macie do czynienia z piro to noszenie rękawiczek z topliwego materiału jest proszeniem się o kłopot. O duży kłopot. Kiedyś czeski zawleczkowy dym odpalił mi w dłoni - gdybym nie miał wtedy solidnych nomexowych rękawiczek to pewnie do dziś miałbym efektowną bliznę a'la Jezus.

Link to post
Share on other sites

Na początku biegałem w rękawicach przeznaczonych na siłkę... myślałem że są świetne do czasu aż oberwałem prosto w paznokieć palca wskazującego. Trzymałem go okurat na korpusie repliki - bolało jak cholera. Jak rękawice ochronne to tylko z pełnymi palcami!

Link to post
Share on other sites

Warto wspomnieć też o walorach maskujących - odkryte palce widać jak cholera, szczególnie gdy ma się jasną karnację (jak ja :happy: ) Osobiście używam głównie niemieckich nomexów a do czarnej Hatch SOG-L100. Nie zamieniłbym tak jednych jak i drugich na żadne mechanixy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...