Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kto jeszcze pamięta te czasy? Do wyboru 2 chińskie repliki - MP5 Wella i CM.028 (no i jeszcze AR-15 od SRC, które nie miało chyba ani jednej standardowej części), które psuły się jak cholera, bo to były pierwsze serie. Jako alternatywa repliki TM i CA (stockowo 280 - 330 fps) po minimum 1000 PLN i "sprężyny" oraz "gaziaki" firm najróżniejszych. No i oczywiście "tanie repliki", wytrzymujące 3 magazynki strzelania. Jeżeli miało się te niecałe 18 lat to nie było opcji - albo trzeba było poświęcać weekendy i iść do roboty, albo mieć dzianych starych. Można było jeszcze biegać ze sprężyną i robić co strzelanie za mięcho armatnie, ale to nie było wyjście. Dobrze, że te czasy już minęły.;p

 

W sumie 2007 rok to taki ostatni rok "starego airsoftu". Mniej więcej wtedy nieśmiało zaczęły wypływać na rynek emki PJ, AK od D-Boysa, G36 od JG i cała masa innych tworów chińskich małych łapek. Miało to takie skutki, że w Poznaniu diametralnie wzrosła liczba graczy (przedtem prawie wszyscy znali się osobiście przynajmniej z widzenia), wzrosła ich rotacja, pojawiło się więcej sezonowców i sklepów airsoftowych (które prędzej czy później niestety padły).

 

To mnie wzięło na wspomnienia. Jestem jednym z nielicznych dinozaurów, którzy jeszcze się uchowali z tamtych czasó. Zresztą polecam lekturę najstarszych tematów z archiwum. Czasami boki zrywać z ówczesnych problemów.;]

Link to post
Share on other sites

To w Poznaniu sprawy wyglądały zgoła inaczej.;p

 

"No to tak - Goryle na lewo, FST na prawo. Sprężyny i gaziaki na środek. Kolega w dresie do was, te chłopaki we flekach i polakach do nas. Ty co masz kolego? Tylko krótką, tak? To w takim razie idziesz do nich."

 

Co by nie mówić, poziom airsoftu poszybował w górę. Imprez jest więcej, są ciekawsze, bardziej wyprofilowane (już nie tylko jednodniowe jebanki) i więcej na nich piro oraz pojazdów. Nie należy mylić tego jednak z poziomem ogólnym graczy, który niestety zmalał. Ludzie czują się bardziej anonimowi i spadł średni czas aktywności gracza w środowisku, więc terminatorki też pojawia się ogólnie więcej (co widać zwłaszcza na większych zlotach). Ale nie ma tego złego...;]

Link to post
Share on other sites

To w Poznaniu sprawy wyglądały zgoła inaczej.;p

 

"No to tak - Goryle na lewo, FST na prawo. Sprężyny i gaziaki na środek. Kolega w dresie do was, te chłopaki we flekach i polakach do nas. Ty co masz kolego? Tylko krótką, tak? To w takim razie idziesz do nich."

 

 

Oj było tak :D

Link to post
Share on other sites

Nie będę nowego tematu zakładał, dopiszę tutaj.

 

23.02. w Skwierzynie (100km od Poznania) odbywa się Bezśnieżna Zima edycja IX, impreza odbywa się na terenie typowo CQB, jednak limity fps'ów jak i osób nie obowiązują ;) Impreza 'przebierankowa', koalicja nato kontra muslimy (wypadałoby, aby ludzie się poprzebierali za szmatogłowych) Koszt to 40zł, (Składka każdego uczestnika gwarantuje ciepły posiłek, kawę, herbatę, ubezpieczenie, zabezpieczenie logistyczne) rejestracja do 10.02.

 

http://forum.wmasg.pl/topic/133899-bezsniezna-zima-ix-%E2%80%93-battlefield-23-02-2013/

Link to post
Share on other sites

Moja przygoda z airsoftem właśnie przybrała zupełnie nowy obrót!

Żeby nie zaśmiecać tematu kulek gfc gdzie zacząłem o tym pisać, skończe tutaj.

 

Otóż mój G36k od początku dość dziwnie strzelał. Były tego plusy, naprzykład na semi walił 2-4 kulkowymi burstami (nie chodzi tu o zacinki, do dziś tak strzela). Niepokojącą rzeczą było to, że zmienianie ustawień hopupa prawie nie wpływało na trajektorię lotu. No i po jakimś czasie na full auto zaczął się krztusić kulkami (podejrzewałem że to szwowe rocketsy zepsuły hopupa). Rozłożyłem wszystko, pogrzebałem przy gumce, złożyłem z powrotem, ale poprawa była minimalna. Ogółem na pierwszej strzelance byłem na początku listopada zeszłego roku; zgarniałem może po 2-3 fragi na spotkanie, a problemy tylko narastały.

W końcu, dnia wczorajszego, oglądałem sobie zieloną gumke G&G na stronie specshopa. I wtedy naszła mnie ochota żeby jeszcze raz wszystko rozkręcić. Po ponownym zrewidowaniu komory i podłubaniu scyzorykiem przy gumce już chciałem z powortem wszystko złożyć; ale przyjżałem się jeszcze raz wnętrzu lufy od strony komory hopupa. A tam, w dziurze przez którą dystanser wbija gumke do lufy, wisiał sobie metalowy o p i ł e k. Musiał się przesunąć do środka lufy, i to wtedy gieta zaczęła się krztusić na full auto. Usunąłęm go scyzorykiem, zrobiłem połowe teflon fixa i dziś postrzelałem jeszcze. I okazało się, że oprócz tego ze karabin przestał się zatykać, to ten opiłek był powodem wcześniejszego niepoprawnego działania hopupa!

Jakiś czas temu na strzelance wysiadła mi bateria i uprzejmy airsoftowiec pożyczył mi swoje G3. Zdziwiłem się, jak dobrze mi się strzela z karabinu który prawie nie miał szczerbinki (nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie miał oryginalnej, tylko jakiś uszkodzony kawałek plastiku). Kulki leciały tam gdzie chciałem. No i wychodzi na to, że moje odczucia były spowodowane tym, że moja gieta miała wtedy celność zdezelowanego kałasza z hopupem z kioskowego pistoletu. Teraz wydaje się nawet rozsądne zamontowanie chwytu z lunetą żebym na dalszym dystansie widział gdzie kulki lecą :DD

Link to post
Share on other sites

Dostałem na święta dwie pólkilogramowe paczki rocketsów; jedną udało się oddać, drugą sieje z hi-capa.

Ale już prawie się skończyła, i - NIGDY WIĘCEJ :F

 

Teraz, tak jak z początku zamierzałem, będe karmił Gienie tylko Guarderami i G&G; zakończyła foha i strzela wysmienicie, więc jej się też szacunek należy :maniak_jezyk2:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...