Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CUSTOM AKM [TGC]


Recommended Posts

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiciok, masz oczywiście częściowo rację. Już od dwóch postów nie piszę, aby go do czegokolwiek przekonać, bo to prawdopodobnie niemożliwe. Natomiast możliwe jest jasne ukazanie innym Użytkownikom, zwłaszcza Zielonym pewnych zależności i tego, na co należy zwracać uwagę.

 

Staram się tutaj zwalczyć postawę typu "u nas najmocniejsza replika ma 350fps, więc starczą nam okulary z Castoramy, których testować nie będziemy z bliska, tylko z 20 metrów, bo tylko z takiej odległości strzelamy. No ale w zasadzie to limit odległości też niepotrzebny, bo to tylko 350fps".

 

Postawa taka, a także dawanie przyzwolenia na nią jest prawdziwym źródłem niebezpieczeństwa w ASG i powinna być moim zdaniem zwalczana przy każdej możliwej okazji, zwłaszcza w tym dziale.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Dojrzałościa można nazwać chęć przeczytania regulaminu danej strzelanki i chęć do jego przestrzegania. Nie widzę nic złego w strzelankach z replikami o mocach wyższych niż 450 fps (oczywiście pod darunkiem zachowania odpowiednich odległości strzału o czym pisze Laokoon ) ale krew mnie zalewa jeżeli w regulaminie strzelanki są zapisane jasno i wyrażnie limity a pojawiają się na nich kolesie z replikami znacznie przekraczającymi owe limity i twierdzący ze przeciez nic się nie stanie.

Dlatego apeluję o czytanie regulaminów i przestrzeganie ich. I wtedy nie będzie kwasów na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Nie tylko kwasów, a i niebezpieczeństw.

 

Arend zawarł w swoim poście większość spraw, o których pisałem i zrobił to w sposób może mniej emocjonalny. Nie każdemu dana jest taka cierpliwość ^^

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Witam !

Skoro tak się wszyscy kłócicie i już chcecie kupować wiatrówki, to lepiej kupmy sobie broń czarno prochową i postrzelajmy :D :D :D

 

Dzięki za odpowiedz tym dwóm pierwszym kolegom. Czyli po prostu części są drogie i dlatego cała broń tyle kosztuje...

 

Dzięki i pozdrawiam Kceur

Link to post
Share on other sites

Witam !

Skoro tak się wszyscy kłócicie i już chcecie kupować wiatrówki, to lepiej kupmy sobie broń czarno prochową i postrzelajmy :D :D :D

 

 

 

Sobie juz kupiliśmy i nawet punktujemy na zawodach. Ale 3300 fps dla 19g kulki to trochę zbyt duzo nawet jak na Bolle x800 ;p

Link to post
Share on other sites

Sobie juz kupiliśmy i nawet punktujemy na zawodach. Ale 3300 fps dla 19g kulki to trochę zbyt duzo nawet jak na Bolle x800 ;p

 

Wystarczy obwiesić mundur płytami kevlarowymi, same okulary wykonałbym z 30 cm plastiku (coś a'la Stępień z "13 Posterunku" ) i można się bezpiecznie bawić :D

Link to post
Share on other sites

Sobie juz kupiliśmy i nawet punktujemy na zawodach. Ale 3300 fps dla 19g kulki to trochę zbyt duzo nawet jak na Bolle x800 ;p

Nareszcie ktoś mi pokazał sens noszenia SAPI i innych ciężkich płyt balistycznych w ASG. A i wszystkie pytania odnośnie kołnierzy balistycznych czy ochrony krocza do kamizelek nabrały sensu. :biggrin:

Link to post
Share on other sites

A ja stawiam, że "Nowy" który jest orędownikiem "normalnych" (hahaha jakby prędkość mogła być "nienormalna") prędkości zwyczajnie nie rozumie bo nigdy nie miał repliki za pare tysi, z kilkoma setkami pod maską i troszku zazdrości ale jak dostanie na dzień dziecka to kupi BU, springa i sam będzie miał 500fps. Jedynie przestanie być nosicielem jedynej słusznej prawdy bo było by to już idiotyczne- samemu mając mocną replikę. A po kilku latach dojdzie do wniosku, że fajnie jest mieć 350fps. Dlatego sporo "starych worów" i osób siedzących w AS troszku dłużej niż rok, dwa czy trzy mają repliki stosunkowo słabe jak na dzisiejsze czasy. Pomimo, że mają kasę aby zrobić sobie i 650fps.

Tyla.

Link to post
Share on other sites

A ja stawiam, że "Nowy" który jest orędownikiem "normalnych" (hahaha jakby prędkość mogła być "nienormalna") prędkości zwyczajnie nie rozumie bo nigdy nie miał repliki za pare tysi, z kilkoma setkami pod maską i troszku zazdrości ale jak dostanie na dzień dziecka to kupi BU, springa i sam będzie miał 500fps. Jedynie przestanie być nosicielem jedynej słusznej prawdy bo było by to już idiotyczne- samemu mając mocną replikę. A po kilku latach dojdzie do wniosku, że fajnie jest mieć 350fps. Dlatego sporo "starych worów" i osób siedzących w AS troszku dłużej niż rok, dwa czy trzy mają repliki stosunkowo słabe jak na dzisiejsze czasy. Pomimo, że mają kasę aby zrobić sobie i 650fps.

Tyla.

 

Dokładnie, ot przykład:

Znajomy miał SLR CLASSIC ARMY tuningowane na 500fps.

Teraz biega po lesie z najkrótszą wersją m4 kwa xD

Link to post
Share on other sites

@Pawelo

A jak z celnością? Wg. mnie jest tak, że im dłuższa lufa tym większa celność, ale mogę się mylić.

 

To może byście wyjaśnili dlaczego tak jest, to może zmieni się podejście wielu osób do liczby FPSów.

Miło by było, aby ktoś rozpisał co od czego zależy. Zasięg, celność, rozrzut, tor lotu kulki itd. Takie mini kompendium wiedzy.

Wtedy rozwiałoby to trochę niepewności i błędnych założeń, np. kupię gaziaka na CO2 i będę z nim biegał po lesie, bo ma 500fps, przez co większy zasięg od AEG z 350fps od TM.

Link to post
Share on other sites

@andyss1995

Oj dziecko dziecko. Wiesz w forum chodzi o to aby ludzie wymienili się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami, itp. A to że temat zszedł na poczną drogę nie oznacza że ma być od razu zamknięty. Tym lepiej więcej się można dowiedzieć. Odpowiedz padła szybko i rozmowa została pociągnięta również na inny ważny temat. A gdyby moderator chciałby to zakończyć dawno by już to zrobił. Dlatego szesnastoletni chłopczyku dorośnij.

Link to post
Share on other sites

Kceur Czy ty masz jakiś problem? Tzn osobistą sprawę do andyssa? Tak to wygląda.

Jak widać po postach ma on większy staż na WMASG niż Ty:)

 

On, tak jak ja zasugerował zamknięcie Off Topicu.

Co z tego że wątek zszedł z tematu? No właśnie to:)

Nie powiedział on "Ej mod masz natychmiast zamknąć temat", tylko o to poprosił.

Więc nie wiem czemu się oburzasz:)

Link to post
Share on other sites

Było już wałkowane i te informacje są w wielu tematach. Jest nawet temat poświęcony wpływowi długości lufy na celność czy zasięg. Przy stockowych lufach różnica między 20 a 50cm jest prawie zerowa, jeżeli chodzi o celność. Przy dobrych lufach precyzyjnych (Prometheus, KM Head i wyżej) staje się odczuwalna, ale nie powalająca. Sens wstawiania dłuższych niż stokowe luf pojawia się tak naprawdę jedynie w replikach wyborowych/snajperskich z wysokimi prędkościami wylotowymi, świetnymi częściami, świetnym spasowaniem, świetną powtarzalnością fps i wysokimi wymaganiami im stawianymi.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Skoro nawet moderator wkręcił się do tego tematu i nawet ma wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia to w tym momencie ty andyss1995 jesteś bez sensowny :D:D

 

 

A nie, nie robaczki. W tym topiku nie pełnię roli moda. Ale tak prawdę mówiąc ten temat od pierwszego wpisu jest bezsensowny. Czemu:

a) repliki o mocy powyżej 500 fps są ogólnie bezsensowne dla zielonych (do takiej mocy poprostu trzeba dorosnąc)

b) replika w cenie powyżej 1000 pln też jest bezsensowna dla zielonego bo niewiadomo czy zabawa się spodoba a wywalać kafla poto żeby się replika kurzyła w szafie czy na ścianie to bezsens (no chyba że zielony może sobie na takie ozdóbki pozwolic)

c) bo pomysłodawca tej danej repliki (a znam go) raczej postawił na niewielką ilość indywidualnie sygnowanych kolekcjonerskich replik niz na wielkoseryjną produkcję.

 

 

 

ps

Wszelkiego rozaju osobiste wycieczki nawet bez używania słow potocznie uznanych za obrażliwe będę niszczył w zarodku. Prośbą do Adminów o danie czasu na odetchnięcie (naprzykład tygodniem bana)

I proszę potraktować to jako oficjalne ostrzeżenie.

Arend

Link to post
Share on other sites

No więc właśnie dlatego pisałem prośbę o zamknięcie tematu. Założyciel dostał odpowiedź, niestety ktoś zaczął dyskusję o szkodliwości "pińcet efpeesuf". Ponawiam prośbę o zamknięcie tematu. Może LogaN mnie wysłucha :P

Link to post
Share on other sites

Nie było mnie raptem kilka dni a już zrobiła się porządna awantura ;) Też jestem za zamknięciem tematu ale najpierw może uściśle moje niezmienne zdanie w sprawie fps;

 

Do 450fps jest zabawa. Powyżej tej wartości zaczyna się chora rywalizacja.

 

Nikt nie musi tego komentować, ja ze swojego stanowiska nie zejde, można conajwyżej napędzać (jak dobrze to ujął) pyskówkę z Laokoonem na czele. Każdy ma własne zdanie w tej sprawie i niech tak zostanie.

 

To tyle tak na zakończenie.

 

Pozdrawiam

Edited by MasterOfHeavyGun
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...