Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 10 months later...

Witam. Mam nadzieję że autor nie będzie miał nic przeciwko żebym skorzystał z jego tematu.Przeglądając forum zazwyczaj jak ktoś ma wybór: AK Cymy albo AK DBoys wszyscy polecają Boyia. Też rozważam te dwie repliki i dlatego jeżeli można wiedzieć to czemu wszyscy poradzili wziąć cymę?

Link to post
Share on other sites

Cyma ma lepsze bebechy, ale to nie tak że boyi jest do niczego tylko żeby zrobić tuning trzeba dołożyć trochę więcej niż w przypadku cymy.

To BOYI ma bardziej pancerny GB od cymy i w ogóle jest lepiej wykonany zewnętrznie od cymy. Z tego co czytałem i dowiedziałem się od użytkowników cymy to mówią, że częściej się zdarzają niedociągnięcia typu to słabe mocowanie przy kolbie a tu coś skrzypi ja Ci polecę BOYI.

Link to post
Share on other sites

Ja bym brał Boyi, bo miałem w łapach oba i to po kilka sztuk.

 

Cyma jest lepsza tylko pod względem podatności na późniejszy tuning. Celność wypadała na korzyść Boyi, ale i tak w obu najlepiej wstawić preckę i nową gumę.

Cyma bije mocniej, ale trzeba dobrze wybrać egzemplarz, bo panowie z Cymy nie nauczyli się porządnie nitować korpusów (a to wpływa na chybotliwość lufy). Boyi ładniej wygląda.

 

Ogólnie co wybierzesz, to będzie dobre, z Cymą oszczędzisz za parę miesięcy, gdy będziesz chciał tuningować, a z Boyi oszczędzisz sobie nerwów na początku, bo Cymy bardziej kapryszą.

Link to post
Share on other sites

A ja powiem, że moim zdaniem Cyma bije Boyi pod każdym względem(bawiłem się i miałem paręnaście egzemplarzy), ale to jest wieczna walka i każdy ma swoją opinię. Ale miałem RK-01 i macałem CM.045 i jest zdecydowanie lepsze. Podsumowując napewno nie weźmiesz Cymy, tylko dlatego, że ja tak mówię, bo mój poprzednik z kolei polecił Boyi, ale cokolwiek weźmiesz będziesz zadowolony, bo to dobre repliki.

Link to post
Share on other sites

Miałem cyme teraz mam boyi ,i lepsze okazało się RK ,pod względem wykonania i osiągów w stocku .

W moim RK w stocku są stalowe zębatki XYT ,kierunkowa głowica tłoka (chyba nylonowa ) ,stalowe łożyska kulkowe 7mm ,opóżniacz dyszy , wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem kulkowym ,więc jeżeli dobrze złożysz ten GB to będzie świetnie chodził ,ja strzelam na lipo 11,1 i dużym rofie (nie mierzyłem na chrono ) .

 

Zmieniłem gumkę HU na GG zieloną i okablowanie na niskooporowe na nowo złożyłem GB i śmiga pięknie ,celny zasięg to 50-55 m na singlu (HU ustawiony tak aby nie wynosiło kulek ).

 

W cymie miałem problem podczas tuningu ,nie pasował zestaw BoreUP Guardera ,trzeba było szlifować szkielet GB i ten okropny cymowski patent z wypadającym zabezpieczeniem od rury gazowej (drewna ) podczas otwierania pokrywy zamkowej .

Link to post
Share on other sites

Jak to Lesio mówi: Jeśli zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym to bierz Cyme, jeśli na osiągach to bierz Boyi. Czy jakoś tak to szło :).

 

Na odwrót

Boya możesz wziąć jeżeli będziesz chciał zrobić go na beryla i nie będziesz wzmacniał GB, kałach od CYMY jak wszyscy wiedzą jest "niezniszczalny".

Link to post
Share on other sites

Miałem cyme teraz mam boyi ,i lepsze okazało się RK ,pod względem wykonania i osiągów w stocku .

W moim RK w stocku są stalowe zębatki XYT ,kierunkowa głowica tłoka (chyba nylonowa ) ,stalowe łożyska kulkowe 7mm ,opóżniacz dyszy , wzmocniona prowadnica sprężyny z łożyskowaniem kulkowym ,więc jeżeli dobrze złożysz ten GB to będzie świetnie chodził ,ja strzelam na lipo 11,1 i dużym rofie (nie mierzyłem na chrono ) .

 

Zmieniłem gumkę HU na GG zieloną i okablowanie na niskooporowe na nowo złożyłem GB i śmiga pięknie ,celny zasięg to 50-55 m na singlu (HU ustawiony tak aby nie wynosiło kulek ).

 

W cymie miałem problem podczas tuningu ,nie pasował zestaw BoreUP Guardera ,trzeba było szlifować szkielet GB i ten okropny cymowski patent z wypadającym zabezpieczeniem od rury gazowej (drewna ) podczas otwierania pokrywy zamkowej .

 

A ja wymieniłem tylko gumkę na G&G w swoim AK Cymy i celnego zasięgu na singlu mam 60-65 metrów ;) Boyi też ma pewien dziwny patent, miałem ostatnio u siebie RK-02S i po każdym zdjęciu pokrywy suwadło wystrzeliwało w moją stronę, kolba w tym Boyi'u latała bardziej niż w mojej Cymie, tylko chwyt pistoletowy, który u mnie ma luzy siedział tam sztywno. O awaryjności GB nie wspominam.

Link to post
Share on other sites

Słowo przeciwko słowu :)

Kup VFC

60-65m celnego na singlu ,ja też trafie na takim dystansie tyle że HU będzie podkręcał tak że kulki będzie wynosić ,co jest moim zdaniem bardzo denerwujące .

Co do awarii to trzeba umieć GB składać (nie mówię że tego nie potrafisz tylko coś ci może nie siadło ).

Mój RK został rozłożony tylko raz ,więc mam pewność że żaden majsterkowicz z jednym śrubokrętem nic tam nie pomieszał .

Ja taką celność uzyskałem na kulkach o wadze 0.25 na 0.28 jest lepiej tylko że kulka pod koniec za wolno leci ,a poza tym im cięższa kulka tym większa energia i robi się niebezpiecznie .

Edited by harry1994
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...