Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M15A4 [CA]


Recommended Posts

Niestety karabinek ma jedną i z tego co widzę dość często powtarzającą się wadę (gdzieś niedawno ktoś o tym pisał) a mianowicie łamiący się uchwyt pistoletowy. Mój także odpadł . Popękały plastikowe mocowania tego uchwytu a w jednym miejscu zostały dosłownie wyrwane z niego :cry: . Na dodatek nie zdażyło się to na wskutek jakiego wyjątkowo brutalnego działania tylko w momencie gdy poprostu trzymałem karabinek za sam uchwyt. Prowizorycznie naprawiony za pomocą super glue o dziwo się trzyma i przeżył już dwie strzelanki.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie

 

To mój pierwszy post (Dotej pory byłem bierny i czytałem ;) )

 

Zamówiłem w snajperasg.pl XM177 TM jednak w ostaniej chwili zmieniłem zamówienie na M15A4 Ca. Przesyłka była na drugi dzień (plus dla sklepu)

 

i chyba dobrze zrobiłem :)

 

 

Zapakowany w blister który ma ułatwiać przenoszenie.. ta... wyglada jak opakowanie na zabawki z targu, dziadostwo.. odrazu do kosza..

 

Teraz sama replika.. Wykonanie bardzo dobre, niewidziałem XM177 TM ale sadzac po MP5 TM ktorą posiadam jest znacznie lepsze. Daje 5-. Wyglada jak prawdziwy z niewielkiej odległośći. Szkoda że uchwyt na pasek jest plastikowy aż boje się go zawiesić. Niestety magazynek jest lekki jak kartka papieru i plastikowy. Ogólnie wykonanie to duży plus.

 

Replika jest ciężka (chyba 2kg)

Uchwyt do przenoszenia broni - nieodkręcany

Kolba - Plastikowa (ale sprawia wrażenie solidnej)

Przyrządy celownicze (Metal + Plastik)

 

Jeśli chodzi o przyżady celownicze to jedyną możliwością regulacji zmiana

ustawień celownika - 2 rodzaje ( precyzyjny - mniejsza dziurka i mniej precyzyjny- większa - do celów ruchomych )

 

Przeładowanie na 2 sposoby. Naturalnie - za pomocą tylnej sprężyny (wiecej siły wymaga ale można się przyzwyczaić) i chwycie przednim (ala shotgun :P - mniej siły i można naprawde szybko strzelać )

 

Magazynek - to według to jest magia - plastikowy to jedno. Ma 2 komory kulki lataja do której chcą.Niewiem z której strzelam. Powoduje to często blokade kulek. I z lufy leci tylko powietrze :)) to jest minus.

 

Niestety nietestowałem jeszcze karabinu na dworze a w warunkach domowych. Z 10 metrów trafiam precyzyjnie w obiekt 6cm na 10cm (Puszka) prawie za każdym razem.

 

Zasięg skuteczny tej broni to napewno 30metrów. Niewiem jaki jest maksymalny.

 

Mocna i bardzo dobra replika. Świetnie się prezentuje a osiagami nieustępuje innym M-ką innych firm. Kto wie może je znacznie przewyższa i jest to najlepsza z sprężyna z tej klasy karabinów. To moje odczucia..

 

:roll:

Link to post
Share on other sites

Drobna rada na przyszłość... Jak już rozkręcacie swoje M-ki to zalecam chirurginczną precyzję, a i tak to niewiele pomoże... Gwinty na śruby się wyłamują, chwyt pistoletowy sie chwieje jak jasna cholera, a co najgorsze beznadziejnie moim zdaniem rozwiązano sprawę zamka. Sprężyna która przywraca zamek do pozycji "spoczynkowej" jest założona jednym końcem na plastykowy gwint, w który jest wkręcona śruba kiedy karabin jest złożony. W momencie gdy gun'a rozkręcimy, śruby już tam nie ma i jest golutki plastyk= bach! :evil: I lecimy do sklepu po super glue... aż się dziwię, że mi to na tym trzyma(na kleju znaczy się). Jakkolwiek gun sam w sobie to rewelacja, tak jego wnętrzności to niezbyt wytrzymałe delikatne części podatne na uszkodzenia (nie mówię tu o tłoku, sprężynie itp. a o tych śrubkach i gwintach).

Link to post
Share on other sites

Miałem 'przyjemność' :] widzieć 2 razy pęknięcie tłoka (jego zaczepu) w tej replice. Obie awarie po kilku strzałach.

Porażka materiału albo wielki niefart. Byćmoże jedna z serii miała zbyt słaby tłok dla całkiem silnej sprężyny. Osiągi i wygląd dokładnie jak opisane zostało powyżej.

 

Ogólnie bardzo miła dla oka, dobrze leżąca w rękach broń.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam pytanie czy ktos otwierał body? Ja niewiem jak sobie poradzic z celownikiem ktory za pomocą śróby jest zamocowany i tym samym łaczy 2 części body! Prosze o pomoc bo odkrecic się nieda "normalnie" a niechce uszkodzic broni. :cry:

Link to post
Share on other sites

Hmm, nie będę wnikał czy to replika zakupiona u nas ;)

Pokrętło regulacji celownika nie ma śrubki !!!!!

Na bocznej krawędzi jest otworek a w nim metalowy trzpień (a raczej rurka). Trzeba go odpowiednim narzędziem wypchnąć.

Uważaj, bo malutka kulka i sprężynka, które są pod pokrętłem lubią zbiec z miejsca wypadku.

 

powodzenia

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Mierzone taśmą mierniczą, w terenie osłoniętym drzewami, przy bezwietrznej pogodzie.

Test wykonany czterokrotnie, wszystkie wyniki mieściły się w poniższych ramach:

 

Prosto kulka leci 36-39m po czym lekko podbija do góry i w prawo i opada. Przy wzięciu poprawki na to zjawisko skutecznie "dostrzelisz" do 43-46m. Dalej to już loteria.

 

Jak widać jak na sprężynkę osiągi całkiem fajne :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

No cos ucichło :)

 

A ja mam takie pytanie. Na pewno nie mozna naciskac spustu podczas naciagania "vertical gripa", ale czy mozna strzelic podczas gdy cofa sie go do pozycji powrotnej (od strony kolby do koncowki lufy)? Czy moze mozna oddac strzal dopiero, gdy nic sie nie rusza? Bo podejrzewam ze te lamanie sie tloka w pierwszych godzinach uzytkowania to wlasnie przez nieprawidlowe naciaganie i strzelanie.

Link to post
Share on other sites

Podczas naciągania sprężyny cylinder nieznacznie cofa się razem z tłokiem po czym powraca do pozycji początkowej "wpychając" zassaną kulkę w lufę (uszczelkę). Podejrzewam, że oddanie strzału przed całkowitym cofnięciem się cylindra do pozycji początkowej powoduje uderzenie tłoka w niestabilny cylinder i tym samy jego pęknięcie.

Dlatego ja w swojej eMce nie eksperymentuję tylko oddaję strzał po całkowitym cofnięciu naciągu. Moim zdaniem jest to tylko kwestia odpowiedniego zgrania wykonywanych czynności. Przy odrobinie treningu można całkiem szybko przeładowywać nie ryzykując uszkodzenia tłoka czy cylindra.

Nie czarujmy się, to czy w ciągu 10 sekund zdążymy oddać 8 czy 10 strzałów nie ma aż tak wielkiego znaczenie, szczególnie w starciu z elektrykami ;-) . Przeciwnik i tak w tym czasie zasypie nas gradem kul. Ja osobiście raczej staram się poszukać dobrej pozycji umożliwiającej oddanie strzału bez wykrycia przez przeciwnika po czym szybko staram sie zmienić pozycję. I tak w kółko ;-)

Przewaga tej sprężyny nad innymi (nie licząc snajperek) to jej zasięg. Na ostatniej strzelance okazało się także że przewyższa ona zasięgiem niektóre elektryki. Skutek był taki, że jak dobrze się ukryłem to oddawałem 1 celny strzał w gościa z lepszym elektrykiem, po czym jego osłona zasypywała mnie gradem kul, które w większości chybiały bo byłem na granicy ich zasięgu. Ja zaś spokojnie "oddalałem się w nieznanym kierunku", po czym szukałem nowej pozycji strzeleckiej. Niestety, trzeba sobie powiedzieć szczerze nie jest to broń do CQB, bo w starciu z najgorszym elektrykiem nasze szanse są znikome.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

Bądzcie tak dobrzy i pomórzcie

Dostałem te M15 w swoje łapy ale....

Wszysko ok tylko problem z magazynkiem :))

Niewiem zupełnie o co chodzi jak robie tak..

Naciągam to od dołu wkładam lejek wsypuje zabieram lejek na miejsce

Wciskam guziczek i........ wylatują mi 3 kulki no nie przejmuje się tym wsadzam do karabinu naciągam i nic

Więc zrobiłem tak

Tak jak wyrzej ale bez wciskania wkładam do karabinu ( on sam się wtedy klika ) i biore naciagam dobra poleciały 2 kulki a dalej znowu trzeba naciągać to od dołu i kliknać guzik ( wylatuja 3 kulki po wciśnieciu guzika )

Ale takie wciskanie jest irytujące niewiem o co chodzi

Jeśli te 3 kulki nie wylecą to on ich sam nie pobiera

Link to post
Share on other sites

Ja w swoim robie tak:

Naciągam spreżynę magazynka tym cięgłem na dole, przez lejek wsypuje kulki (33 szt), lejek na miejsce i wkładam do magazynka. Czasem nie zaskoczy więc wyciągam i wkładam jeszcze raz aż usłyszę odblokowanie sprężyny w pierwszym rzedzie kulek. Po wystrzeleniu ok. 16-17 kulek jak karabin nie wystrzeliwuje kulek, wtedy wciskam ten mały guziczek na dole i odblokowuję sprężynę w drugim rzędzie kulek.

Jeśli robisz mniej więcej tak i nie działa to spróbuj może 2-3 kropel silikonu do magazynka. Ewentualnie może to kwestia kulek jakich używasz. U mnie wszystko działa bez zarzutu.

Link to post
Share on other sites

Karabinek świetny. Nic nie trzeszczy, wszystko zwarte jak cholera. Strzela też bardzo dobrze. Po oddaniu strzału w dom oddalony o ok. 35m kulka trafila w niego z sporą mocą bo było jeszcze słychac takie "PUK" ;-) Strzelałem Gold Fire'rami 0.2. Ma niewiele części metalowych na body ale mi to nie przeszkadza. Oryginalne oznaczenia są. Regulowana szczerbinka jest ładnie skalibrowana. z 10-15 metrów trafiam w cel wielkości paczki zapałek. Ogólnie w moim przypadku daje mu 10/10.

Link to post
Share on other sites

Prosiłbym jeszcze raz o dokładną instrukcję obsługi maga, bo ani wg opisu tutaj na forum ani wg opisu w zbrojowni mi nie wychodzi. Zawsze czegos nie zaciagnie, zawsze cos musi nie wyjsc. Np. Wkładam normalnie mag i po skonczeniu sie pierwszej komory powinienem nacisnac guzik na dole, a on nie chce sie dac nacisnac :/

Link to post
Share on other sites

No wlasnie powiedziałbym że moja przednia rączka do przeładowania się złamała :/. Co dziwniejsze bynajmniej nie na skutek jakichś karkołomnych ewolucji, ale przy próbie przeładowania. Dokładniej mówić załamała się ta plastykowa część w którą wchodzi metalowy bolec będący w środku rączki w momencie gdy jest ona rozłożona. Czy w serwisie Capri mogą mi to naprawić?(na moje oko ta część jest do wymiany niestety a w tym sklepie zakupywałem springa). Poza tym problemem wynikłym na strzelance i poruszonym wcześniej wyłamywaniu się rączki pistoletowej wad nie widzę :roll:

Link to post
Share on other sites

mam to samo, niby starałem się oszczędzać i w ogóle, ale nic to nie zmieniło, pękło draństwo i tyle. Skleję i chyba (mam nadzieję) będzie dobrze.

Prócz tego - bez zażutu, strzela sie dobrze miło i wygodnie, dość celne i nośne (strzelałem .20 i .25 , lepiej jednak .20 :P przy .12 śmigają daleko,ale lecą gdzie chcą)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...