Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] M15A4 [CA]


Recommended Posts

Chwyt pistoletowy faktycznie lepiej odrazu przykleic na stałe(super glue itp. trzyma wysmienicie). Oszczędzi to niemiłego zawodu w trakcie rozgrywki. Podsuńczie jeszcze tylko pomysł jak wzmocnić przeładowanie w foregripie(nie tylko uchwyt ale i pierścień do którego jest przymocowany)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie powinien, ale nie mozesz podczas naciagania lub "w drodze powrotnej" (nie wiedzialem jak powiedziec :P) naciskac spustu. Moj gun powinien jutro wrocic z serwisu. Serwisant mowi zeby lepiej juz nie uzywac raczki przedniej ale... to jest glowna zaleta tego guna :/ Jakos to trzeba wzmocnic, tylko jak...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Fakt chodzi ciężko. Zdaje mi się, że bezpieczną formą na używanie rączki w foregripie jest trzymanie jej tylko dwoma palcami(wskazującym i środkowym) a reszta palców leży dalej na łożu. Oba palce muszą by jak najbliżej korpusu repliki, a nie gdzieś tam na końcu rączki. Fizyki dopiero się uczę, a nie ma to jak fizyka na studiach kontynuowana po fizyce w liceum... :( , więc jeżeli się mylę, że siła powodująca wyłamywanie rączki jest w tym ustawieniu najmniejsza to mnie poprawcie :wink: . Drobna uwaga do tej techniki- tu nie pomaga ani wazelina,smar czy silikon- po prostu trzeba miec samozaparcie żeby męczyc się się w ten sposób z przeładowaniem bo jest cholernie ciężkie w tym ustawieniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie.

 

Czy taki montaż będzie pasował do M15 CA? http://military.pl/s/m/CG605204.html

 

[ Dodano: Pon 14 Lis, 2005 ]

Na forum wreszcie sie pojawil opis jak rozkrecic te M15, jednak nie zacheca on do zabaw z gunem :D Tak wiec smarowac go trzeba bez rozkrecania. I tu mam pytanie: co smarować, jak często i jak duzo? Rozumiem ze starczy do wszystkiego jedynie olej silikonowy.

 

Na pewno trzeba psiknac tam gdzie jest wylot lusek no i tam gdzie sie naciaga. Gdzies indziej jeszcze?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam.

Obecnie jestem posiadaczem P99 HFC.

Ale gdy tylko wyrwe jakies 300 zl zamierzam coś kupić. :)

Z tego co wyczytalem M15 ma baardzo dobre osiągi ... ALE jest chyba dość awaryjny ? tzn. uchwyt pistoletowy lubi się łamać ? trudne to w naprawie ?

Bo myślę nad ...

Mp5SD3 UHC 225zl z rabatem na tajgunie. Jak bedzie 300 zl to Mp5A3 TM / M15 CA( i tu sobie głowe łamie ... )

Warto ryzykować ?

Już troche czasu od premiery minelo .. wiec może ktoś podumuje guna ?

Link to post
Share on other sites

Poczytaj wcześniejsze strony - to raz (tam pisze co kto naprawiał i jak).

Z tego co pamiętam Vulturowe M15 to poszła rączka pistoletowa (nie do uniknięcia - trzeba było kleić, ale po klejeniu trzyma już porządnie, i pierśceń przy naciągu przednim - trza było wymienić i jest ok.).

 

Wiem że to nie komis ale jak nie chcesz się bawić w naprawy to zagadaj to Vulture'a, bo on właśnie swoje sprzedaje (chyba jeszcze nie sprzedał), a wiem że jest zadbane i ma ponaprawiane wady fabryczne (a z Bytomia daleko nie masz do Rudy).

 

Pozdrawiam

Ryba

Link to post
Share on other sites

Ryba - a wlasnie ze caly temat przeczytalem ...

wiem, że coś klejone ...

Akurat majsterkować to ja lubie :) Jesli to są wady fabryczne .. i nie ma wiekszych klopotow z ich naprawa to nie będzie tak źle.

 

A kasy i tak nie mam więc teraz nie kupie. Jak coś to dopiero .. w kwietniu/maju ... Chyba ze wczesniej uzbieram jakies 250 zl ...

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Magi do M15 z CA pasują z XM z TM, wiem bo sprawdzaliśmy kompatybilność. Magi identyczne ale jakos ten z TM'a wydaje się cięższy i lepiej wykonany...

 

a tak na marginesie pragne porównać obie repliki M15 CA i XM TM:

Zasięg: nieruchomy cel trafiony z 50m (od 45 widoczny spadek lotu kulki) w obu karabinach identycznie

Wykonanie: mi bardziej do gustu przypadl TM ponieważ większa zgodność z orginałem niż M15 która jest zrobiona z absu ale jakos za bardzo nie przypominał nawet kolorystycznie orginalu(sorry za powtórzenie)

Minusowe temperatury: M15 szybciej zamarza tzn przez nie cala godzine dłużej mogłem się cieszyć strzelaniem z mego Xm'a niż kumpel :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

witam

 

od niedawna jestem posiadaczem ww repliki i niestety mam narazie dosyć mieszane uczucią co do jej osiągów...

 

czytałem iż replika ta "rozwala" socoma tm zasięgiem i celnością, natomiast po wystrzeleniu 5-6 magazynków z niej mogę stwierdzić że ma co najwyżej taki sam zasięg jak socom, jeśli nie mniejszy! Po za tym, wydaje mi się iż w przypadku m15 kulka leci zbyt chaotycznie i jest mniej celna niż ta wystrzelona z pistoletu tm!

 

narazie wystrzeliłem ok 4 magazynku kulek 0.25 tm i 2 magi kulek 0.2 exel, nie wiem czy to jeszcze sprawa "dotarcia" broni, bo socom od razu strzelał pięknie...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

 

Od jakiś 2-3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem tej M15.

Borń jak dotąd spisuje się ponad moje oczekiwania. Zasięg całkowity, wynoszący 40 metrów pozwala na bardzo dużo, nawet na walkę z AEG-iem. Oczywiście nie zawsze starcie kończy się naszym zwycięztwem, ale w ASG na pierwszym miejscu stoja umiejętnościa nie przewaga sprzętowa:)

 

Teraz przejde do stedna sprawy.

Czy ktoś z Was maniacy tuningował M15-stke?? Jak, kiedy i jakie dało to efekty. Za wszelkie podzielenie się doświadczeniem będę 100 kroć wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Widząc ostatnio XM-a z TM-a po raz kolejny, miałem okazje utrzymać się w fakcie, że M15-stka jest kopią Mariu. Te same magazynki, takie same rozwiązania technicznie (chociażby rączka przeładowania).

Jeśli wszystko wygląda przynajmniej powierzchownie tak samo, to czy środek też jest kompatybilny??

 

Proszę o rozwianie moich wątpliwości.

 

[/b]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...