Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomoc dla "Zielonego"


Recommended Posts

Na początek witam wszystkich serdecznie!

 

Mam zamiar rozpocząć swoją przygodę z ASG mniej więcej w połowie Lipca. Jako, że to już tylko półtora miesiąca więc uznałem, iż można już rozpocząć zbrojenie :)

Tak więc nie owijając w bawełnę:

 

Broń

AK 47 Cyma 0.28

http://allegro.pl/karabin-asg-kalashnikov-ak-47-automat-3kg-cyma-i1596833035.html

 

Z wielu opinii na różnych forach wynika, że to jest bardzo dobry karabinek na rozpoczęcie przygody. Co do niego mam trzy pytanka:

1. Ile sezonów wytrzyma?

2. Naprawdę waży 3kg :D?

3. Kwestia ceny - da się go dorwać taniej?

 

Gogle/Okulary

 

Niestety w tym temacie nie mam praktycznie żadnego pojęcia, tak więc co polecacie? Cena tak do 200zł. (Naprawdę coś taniego i dobrego - zachwalanego tak jak Cyma)

 

Mundur

Ostatnio znalazłem w Katowicach sklepik z demobilem i kupiłem spodnie (Polska) i koszulę (Holandia). Co jeszcze powinienem dokupić by być w miarę dobrze przygotowanym?

 

Plecak

http://allegro.pl/plecak-wilsa-sport-cam-35-khaki-i1584687494.html

Już taki posiadam (kupiłem nówkę w jakimś "szmateksie" za 20 zł) - nada się do tej zabawy?

 

To chyba wszystko o co chciałem na razie zapytać.

Z góry dziękuję za każdą konkretną odpowiedź i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To tak co do tej cymki ponoć dobra replika sam posiadam cyme tylko 003 (gieta) Taniej masz ja np. na tajwanie: http://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/cm_028-172.html

 

Mundur: To już wedle gustu ale lepiej byś miał jak byś miał cały mundur w jednym kamuflażu. Do tego jeszcze możesz sobie jakaś czapeczkę kupic

 

Co jeszcze: plecak nie jest zbytnio konieczny ja mam zwykły plecak w którym tylko biorę sprzęt na strzelanki, a potem leży na respie. Na pewno przydała by ci się jakaś kamizelka lub jakiś pas z ładownicami bo chyba nie zamierzasz trzymać kulek i co tam jeszcze będziesz ze sobą brał po kieszeniach

 

PS: Sry za powtórzenie linka z tajwana ale jak pisałem posta temat był czysty.

Edited by FlynN
Link to post
Share on other sites

"waży tyle samo co dwa i pół kilograma pierza. Jak nie będziesz nim wyważał drzwi, taplał w błocie i jeździł po nim Humvee to wytrzyma sporo."

 

Ujęte z humorem i potwierdzające wytrzymałość Cymy.

 

"Mundur: To już wedle gustu ale lepiej byś miał jak byś miał cały mundur w jednym kamuflażu. Do tego jeszcze możesz sobie jakaś czapeczkę kupić"

 

No cóż góra holenderska zakupiona ze względu na brak polskich, poza tym najbardziej podobny kamuflaż miała do spodni.

 

"a pewno przydała by ci się jakaś kamizelka lub jakiś pas z ładownicami bo chyba nie zamierzasz trzymać kulek i co tam jeszcze będziesz ze sobą brał po kieszeniach"

 

Jaką kamizelkę polecacie? Bo jest tego ogrom na necie i nie mam bladego pojęcia co się będzie dobrze sprawowało, dodam, że jestem leworęczny, tak więc niektóre kieszenie itp. powinienem chyba mieć na odwrót :D

 

Zapomniałem wcześniej zapytać, jak jest z dostępnością magazynków do Cymy, i czy w ogóle opłaca mi się kupić chociaż 1 zapasowy?

Edited by Xenlin
Link to post
Share on other sites

;D

Wytrzyma spokojnie. Jest to replika polecana dla zielonych właśnie ze względu na wytrzymałość. Jeżeli wolisz coś wyglądającego nowocześniej to na tych samych bebechach jest zbydowany AK74 czyli cyma 031. W dziale technicznym znajdziesz ogrom informacji o tych replikach.

W temacie mundurów to masz taki wybóe że sobie coś znajdziesz. W miarę tanie są demobile Holenderskie, Niemieckie i Brytyjskie. Ciut droższe Amerykańskie.

Osobiście polecę ci mundury kontraktowe bo są o niebo wytrzymalesze od ich podróbek. To samo dotyczy kamizelek (oczywiście tu kontrakty bedą droższe ale i angielskie i niemieckie i holenderskie bedą w miarę przystępne w cenach), zdecydowanie odradzę najtańsze chińskie (też ze względu na wytrzymałość). Przydała by ci się jakś modułowa kamizelka ze względu na możliwość ustalenia sobie ładownic w sposób jaki ci będzie wygodny.

 

I na koniec sprawa magazynków. Na sam początek starczy ci hicap dodany do repliki. Ale sądzę że potem hicap się znudzi i będziesz chciał kupić jakieś midy. Tak że nie musisz od razu kupować kilku magazynków. Do cymy magazynków jest wybór szeroki i poza cymowskimi pasują praktycznie wszystkie standardu TM.

 

I już naprawdę na koniec sprawa okularów i innego wyposażenia ochronnego. Okulary czy gogle to sprzęt na którym nie warto oszczędzac. Najpopularniejsze są okulary uvexa i bolla (ceny wachają się w okolicach 40 pln)ale są to okulary atestowane i wiadomo że wytrzymają. Gogle będą droższe ale też się trafi coś sensownego w niezłej cenie (na aledrogo można kupić gogle ESS od sprzedawcy o nicku Zielona Pantera w bardzo przyjaznych cenach). Wspomniane wyżej Bolle x800 kosztują niewiele poniżej 200 pln ale tu tez masz pewność że zniosą wszystko (tak po prawdzie to chyba dziśiaj widziałem używki za 8 dych na naszym komisie ale nie jestem pewien czy gość ma odyginały, Jeżeklli tak to oferta jest godna rozważenia). Napewno przydadzą Ci się jeszcze nakolanniki i rękawiczki (z palcami) bo i kolana bolą od klęczenia i ewentualnych upadków i palce po trafieniu kulką. Możesz też pomyślec o czymś do ochrony bużki. Polecę ci maski ze stalowej siatki o nazwie Stalker i Bat (są na allegro i w sklepach airsoftowych) Natomiast jak ognia unikaj masek z siatką w miejscu gogli i chińskich masek plastikowych (pierwsze i drugie mogą ulec po trafieniu w newralgiczne miejsca.

 

 

no i tyle

miłej zabawy

Arend

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki arend :D Chyba omówiłeś wszystko :D

 

Uvexy myślę, że zamówię gdzieś w przyszłym tygodniu. Maska (Stalker) też ciekawie wygląda, chociaż nie myślę na razie jak będę w niej "komicznie" wyglądać.

Nakolanniki widziałem w Taiwanie ( przy okazji oglądania Cymy), rękawiczek nie szukałem jeszcze ale to też szybko się dorwie.

 

Najgorsza się wydaje ta kamizelka modułowa :D Po wpisaniu w googlach pierwsza oferta to było ponad 300zł więc wolałbym znaleźć coś tańszego.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc w zbudowaniu "mojego Airsoftowego ja".

Myślę, że temacik można zamknąć.

 

 

"pamietaj tez zeby nie kupować gogli na taiwangun, tam są gogle nie atestowane, z reszta jak jest napisane "nie nadają się do rozgrywek airsoftowych" "

 

Dzięki za ostrzeżenie - chociaż jaka jest różnica między Uvexami z Taiwana a Uvexami z innego sklepu?

Edited by Xenlin
Link to post
Share on other sites
Najgorsza się wydaje ta kamizelka modułowa :D Po wpisaniu w googlach pierwsza oferta to było ponad 300zł więc wolałbym znaleźć coś tańszego.

Kamizelka modułowa jest świetna, pod warunkiem, że masz już jakieś pojęcie co właściwie chcesz w niej nosić. Inaczej na ładownice wydasz sporo kasy, a może się okazać, że ich nie używasz (i zasilisz komis).

 

Dlatego, wzorem Errhile, na sam początek polecam poszukanie jakiegoś kontraktowego brytyjskiego chest-riga (tu masz jego opis). Da się go czasem upolować na allegro nawet już za ~50-60 zł. Zmieścisz w nim i dokumenty, i amunicję, i manierkę, i kanapki. Z czasem sam poczujesz, czy ci czegoś brakuje (lub czegoś nie potrzeba) i bardziej świadomie zbudujesz sobie wtedy kamizelkę modułową.

Edited by Memoris
Link to post
Share on other sites

Aj, wej, giewałt, jestem podawany jako źródło :happy:

 

Ten chest warto będzie - jak już zdecydujesz się na ew. dodatkowe magazynki - uzupełnić jakimś workiem zrzutowym. U mnie (chest pełni funkcję "gościnnego" szpeju, bo sam używam modułowych pasoszelek) jest to customowy worek na odzysk zawieszony na zwykłym pasie WP, leżącym luźno na biodrach. Tanie, proste i stosunkowo skuteczne.

Link to post
Share on other sites

@arend jak zwykle rozłożył temat na czynniki pierwsze :cool:

 

Dodam tylko ,że co do munduru/oporządzenia to wszystko zależy od Ciebie, czy chcesz robić rekonstrukcję i bawić się w wojsko czy po prostu chcesz sobie tylko postrzelać - tutaj nie ma reguł :blush:

Pooglądaj sobie filmiki na youtube z większych imprez asg to będziesz wiedział o czym mówię ;)

Jedni biegają w kontraktach gdzie wszystko to rekonstrukcja - replika + mundur + oporządzenie, a inni biegają w dresach i też jest dobrze :happy:

Ludzie z mojego miasta używają niemieckiego kamuflażu, który demobil na allegro komplet spodnie i bluza kosztuje 50zł z przesyłką :happy: i powiem Ci że jesienią w naszych lasach kamuflaż ten spisuje się najlepiej.

Ja sam mam polski wz93 pełny a teraz z racji mojej repliki sr25k kompletuje multicam (który świetnie sprawdza się na mokradłach/trawach czy nawet budynkach)

 

Co do plecaka/kamizelki to wygodniejsza jest kamizelka, do walki zwłaszcza w lesie plecak będzie przeszkadzał,

poza tym zanim z niego coś wyciągniesz mogą cię odstrzelić

Jeśli o mnie chodzi to potrzebujesz kamizelkę modularną, do lasu najlepiej kolor olive - będzie ci pasować do większości kamuflaży, sam zakupiłem taką:

http://allegro.pl/austria-kamizelka-taktyczna-oliv-rozmiar-l-i1620741481.html

 

jest to demobil czyli wytrzyma wszystko w asg do tego cena 50zł ( :hahaha: ) a jaka jakość!!!

jak do mnie przyszła 2tyg temu to do dzisiaj jestem w szoku!

Widziałem kamizelki chińskie z allegro(znajomi mają), widziałem polskie kontraktowe lubawy (nie polecam po prostu jak dla mnie jest niewygodna i wygląda jak szmata)

- tylko musisz trafić rozmiar, ja mam 186cm i XL wydaje mi się lekko za krótka na bluzę mundurową po regulacji na szerokości pasuje.

ładownice/kieszenie dokupisz wedle uznania najlepiej mivo na komisie lub allegro używane za 20-35zł /szt zależnie od materiału i przeznaczenia (magi/radio/med/buttpack/zrzut itp) bo nowe sobie cenią:/

Jeśli masz jakieś szczególne upodobania to na forum jest kilku kolegów którzy szyją takie rzeczy - wyjdzie taniej i lepiej jak w sklepie!

Niektóre kieszenie można zrobić samemu np buttpack z polskiego kontraktowego brezentowego chlebaka - wystarczy go skrócić i zamocować klamry..

Więc sam widzisz że ogromny wybór

Link to post
Share on other sites

wydaje mi się że na początek najważniejsza jest sama replika tz dobra niezawodna i tania firma,

często tez można kupić składaka body firmowe plus jakies bebechy po tuningu - bez gwarancji ale już jakaś podstawa jest

oporządzenie to rzecz drugoplanowa - jednak zakup powinien być przemyślany i najlepiej jak masz znajomych którzy mają to co cię interesuje, wtedy możesz sprawdzić co i jak pasuje

W necie nie pomacasz, w sklepie nie użyjesz :/

czytać forum nie każdy ma czas

 

Mivo to dobra firma ale jeśli chodzi o asg za bardzo lanserska - oni robią oporządzenie i mundury do warunków bojowych i szkoda by MI było kupować kamizelkę czy inny sprzęt który będzie równowartością lub połową równowartości mojej repliki

Ale rozumiem że każdy ma inne wymagania i inną zasobność portfela

Link to post
Share on other sites

eeee panie MikeOl, na początek najważniejsza jest ochrona oczu, a nie replika. Bez repliki możesz latać, bez oksów NIGDY.

 

Nowi nie pomagają nowym.

 

Nie kupuj żadnej chińskiej kamizelki (nooo... wyjątki). Mam kamizelkę "Strzelec" od Miwo. Warto zainwestować w kamizelkę od nich.

No, przynajmniej ja nie narzekam.

I nie będę narzekał.

Nigdy.

 

PS Słyszałem conieco o tej kamizelce austriackiej. Raczej się sprawdza.

Link to post
Share on other sites

o goglach nie pisałem bo arend wyłożył wszystko na ten temat co napisałem w 1 poście.

nie data wstąpienia a raczej ilość postów powinny świadczyć o tym kto jest nowy..

bo chyba tylko w takli sposób można zweryfikować "wiedzę" usera

Link to post
Share on other sites

o goglach nie pisałem bo arend wyłożył wszystko na ten temat co napisałem w 1 poście.

nie data wstąpienia a raczej ilość postów powinny świadczyć o tym kto jest nowy..

bo chyba tylko w takli sposób można zweryfikować "wiedzę" usera

 

jednak na forum jest zasada, że nowi nie doradzają nowym, a nie posty. owszem miwo szyje dla wojska,ale chyba lepiej kupić rzecz. która będzie się trzymać kilka lat, niż chińskie badziewie, które padnie po kilku miesiącach.

Link to post
Share on other sites

jednak na forum jest zasada, że nowi nie doradzają nowym, a nie posty. owszem miwo szyje dla wojska,ale chyba lepiej kupić rzecz. która będzie się trzymać kilka lat, niż chińskie badziewie, które padnie po kilku miesiącach.

tylko że ja nie doradzam kupna chińskiej kamizelki..

 

Powiedz mi czy lepiej przeczytać temat w którym napisały 4 osoby czy temat w którym wypowiedziało się więcej osób??

popatrz na moje tematy pytam o rzeczy których znaleźć na forum nie można (lub można znaleźć pośrednio) i odpisuje mi 1-3 os i to jeszcze połowa z tego nie na temat..

Wiele jest takich tematów na które praktycznie nikt nie odpowiada, skoro mam używam to dlaczego opinii wyrazić nie mogę?

skoro "nie nowi" mają pisanie w d...e?

Link to post
Share on other sites
nie data wstąpienia a raczej ilość postów powinny świadczyć o tym kto jest nowy..

bo chyba tylko w takli sposób można zweryfikować "wiedzę" usera

A ja głupi i naiwny myślałem, że ich jakość :bialaflaga: Z ciekawości nawet przejrzałem owe posty, w celu "zweryfikowania wiedzy usera". Wybacz wątpliwości, ale jak dla mnie, miesiąc czasu od poziomu...

Witam

Jestem tu nowy i zupełnie zielony jeśli chodzi o asg

... do poziomu, w którym udziela się innym "profesjonalnych rad", to jednak chyba trochę mało, aby nabrać odpowiednich doświadczeń. A nawet jeżeli, to jak zauważyli przedmówcy:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/27970-zasady-formuowania-postow-na-forum-zielonych/page__pid__1339632#entry1339632

 

Aj, wej, giewałt, jestem podawany jako źródło

Jak ktoś pisze z sensem, to i cytować miło :wink:

 

--------------------------------------

Poruszono temat oporządzenia z Miwo Praszka. Jak już wspomniałem wcześniej - przy kompletowaniu oporządzenia modularnego, warto na spokojnie przemyśleć kwestie niezbędności wyposażenia. Większość osób zaczynających zabawę w airsoft nosi:

- wodę

- jedzenie

- trochę kulek

- czerwoną szmatę

- dokumenty/portfel/klucze

 

Na dobrą sprawę na przenoszenie takiej ilości "szpeju", wystarczą: pas PT-2, uniwersalne cargo i... kieszenie munduru. Taki zestaw (jak mówmy o Miwo) już daje nam koszt ~100 zł. Tym bardziej więc zakup pełnej kamizelki + masy ładownic, nie jest rozsądnym rozwiązaniem dla zielonego (który nie wie co dokładnie będzie mu potrzebne), przynajmniej z mojego punktu widzenia. Kierując się więc sugestią autora tematu ("pierwsza oferta to było ponad 300zł więc wolałbym znaleźć coś tańszego") starałem się wybrać możliwie najtańszy sprzęt.

 

Chest-rig DPM, zamykając się w kwocie powiedzmy 70-80 zł, daje:

- dwie duże kieszenie (manierka z wodą, amunicja, jedzenie, "grochowce", śmierćszmata)

- kieszeń na mapę (portfel/dokumenty)

- jeżeli ktoś zainwestuje w magazynki, nie musi od razu kupować nowych ładownic, bo ma od razu trzy (a wchodzą do nich magi zarówno od G36 jak i od AK - czyli od najczęściej polecanych replik na start)

 

Innym rozwiązaniem (jeszcze tańszym) sprawdzonym przeze mnie "na początku" było oporządzenie BW (S95). W tym przypadku kupujący da radę się zmieścić w kwocie rzędu 30-40 zł, otrzymując zazwyczaj:

- pas + szelki

- pokrowiec na saperkę

- pokrowiec na manierkę

- chlebak

Oporządzenie Bundeswehr, po dobrym wyregulowaniu jest wygodne i spełnia swoje zadanie niemal tak dobrze jak chest-rig DPM. Wadą, ujawniającą się po zakupie dodatkowych magazynów, jest praktycznie brak możliwości dokupienia ładownic pasujących np. do magów od AK. Można kombinować z dorabianiem paneli molle i innymi bajerami, ale koszt takich przeróbek zwykle znacznie przewyższa wartość S95-ki.

Link to post
Share on other sites

Memoris nie bądź taki mądry

o asg pisałem, że jestem zielony bo nie chciałem wzbudzać kontrowersji drażniąc takich fachowców jak Ty pisząc w pierwszym poście: "trochę strzelałem, kilka replik macałem itp.."

Poczytaj moje posty, jak piszę to pełnymi zdaniami i zawsze poparte jest to jakąś wiedzą czy doświadczeniem, którego w żaden sposób nie jesteś w stanie zweryfikować

 

Poza tym proponuję czytać ze zrozumieniem, jeśli pisze "moim zdaniem" czy "uważam że" lub "poza tym co napisał @ dodam, że" oznacza to że prezentuje tylko swoje poglądy.

Poza tym jeśli Cię coś drażni po prostu nie czytaj moich postów

 

Wcześniej w tym temacie nic ciekawego nie napisałeś, ale jak napisałem że "nie nowi" mają w duszy pisanie nagle się obudziłeś

czy to po prostu na wszelki wypadek żeby nikt nie zarzucił ci nabijanie?

Link to post
Share on other sites

Dobra nie kłóćcie mi się tu :D To miały być porady, a nie dyskusja na temat kto ma więcej postów. Koledzy, którzy szyją - taka opcja też wydaje się całkiem ciekawa. Zapewne są bardzo dobrze zaznajomieni z rozmiarami różnych oporządzeń, więc to tylko kwestia ceny materiału i kwota za robociznę. Na razie dla mnie najważniejsza jest Cyma. Na necie (tak dokładnie szukałem :P) nie ma praktycznie żadnych negatywnych opinii o niej (zdarzały się tylko jakieś sporadyczne problemy z kolbą), dlatego to właśnie z nią chcę zacząć swoją przygodę.

Link to post
Share on other sites

Problemy z kolbą w CM.028 odnosiły się zapewne do CM.028S (wersja z kolba składaną w dół, czyli AKS): Cyma, wzorem Tokio Marui, robiła te kolbę ze ZnAl'u (zwanego też w branży szajsmetalem lub gównolitem), więc draństwo łatwo się łamało. Jest to w sumie główny powód, dla którego tę akurat wersje należy szerokim łukiem omijać.

Jeżeli uda Ci się zdobyć kolbę stalową (robi je np. King Arms, ale cena jest jak za zboże :dry: ), problem znika. Niektórzy przystosowują kolbe od ostrego AKMSa (zdaje się, że od 15zł w górę na Allegro), co wymaga jakichś tam przeróbek (nie śledziłem tematu). I też załatwia sprawę.

 

Wersje z kolbą stałą są OK, o tych z kolbami składanymi w bok też złego słowa nie słyszałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...